Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Urban

Citat din: @biss din  16 Noiembrie 2011, 22:25:19
Presimt ca se va ajunge la o moderare dura.

"Ma silesti sa fiu dur, eu care nu pot sa omor un pui" (BD in actiune)

abyss

#841
Citat din: Urban din  17 Noiembrie 2011, 01:11:31
"Ma silesti sa fiu dur, eu care nu pot sa omor un pui" (BD in actiune)

Stimate si preavenerabile frate, prieten, coleg... Orologiul universului a intersectat caile noastre de prea multe ori in ultimii 30 de ani si a stabilit ca tu sa-mi cunosti latura spirituala cea mai intima. Exista insa anumite lucruri despre mine pe care nu le stii si e mai bine sa ramana asa.  :lol: :-P

Cu aceasta ocazie in care ai iesit putin la suprafata forumului tin sa te anunt ca ai abandonat pt prea mult timp prietenii, admiratorii, clientii si oamenii care cu siguranta aveau nevoie de tine. Nu e de mirare ca intunericul se amplifica inghitind fiecare izbucnire timida de lumina...
Si totusi, am credinta ca acest intuneric atotcuprinzator nu face altceva decat sa anunte ivirea zorilor. Cred ca voi fi in asentimentul tuturor daca te-as ruga stimate coleg sa fii alaturi de noi, ca lumina ce va rasari in lume sa ne gaseasca impreuna.

Cu alte cuvinte... bai nasparliule pe unde umbli? e mai bine sa fii singur?

fiulploii

Citat din: Nicipreaprea din  18 Noiembrie 2011, 01:36:36
Si uite asa s-a alienat specia umana ... pam pam ...  :martiansmile:

Dupa cum mi-a explicat un vechi prieten , Viata e Nedreapta   8-)

Urban

#843
Citat din: @biss din  17 Noiembrie 2011, 13:35:10
Stimate si preavenerabile frate, prieten, coleg... Orologiul universului a intersectat caile noastre de prea multe ori in ultimii 30 de ani si a stabilit ca tu sa-mi cunosti latura spirituala cea mai intima. Exista insa anumite lucruri despre mine pe care nu le stii si e mai bine sa ramana asa.  :lol: :-P

Cu aceasta ocazie in care ai iesit putin la suprafata forumului tin sa te anunt ca ai abandonat pt prea mult timp prietenii, admiratorii, clientii si oamenii care cu siguranta aveau nevoie de tine. Nu e de mirare ca intunericul se amplifica inghitind fiecare izbucnire timida de lumina...
Si totusi, am credinta ca acest intuneric atotcuprinzator nu face altceva decat sa anunte ivirea zorilor. Cred ca voi fi in asentimentul tuturor daca te-as ruga stimate coleg sa fii alaturi de noi, ca lumina ce va rasari in lume sa ne gaseasca impreuna.

Cu alte cuvinte... bai nasparliule pe unde umbli? e mai bine sa fii singur?

Cum ai putea sa intelegi Lumina daca nu cunosti cel mai adanc Intuneric?
:evil:

@Fiul Ploii
"Viata e complexa si are multe aspecte" (Filantropica)

mr

#844
Citat din: FANOM din  18 Noiembrie 2011, 08:18:53
Voi vreti sa va "luptati" cu Sistemul? Voi vreti sa gasiti "Adevarul " ?

Utilizind ce metode, ce principii si ce cai? De asusteritate de fapt.. Fiindca -, cu prea multa incapatinare tineti si Vreti  cu totdinadinsul , sa tineti in strimtoare, -  exact ceea ce ar trebui sa fie lasat in lejeritate.  Cu cit va doriti mai mult o anume organizare, etapizare in transformari sau mentinere a unor anumite mentalitati, cu atit veti ajuta la  crearea pe mai departe a Acelui Sistem si veti Sustine Sistemul. Imi pareti destul de superficiali si cantonati  doar pe "expuneri de larga inspiratie si documentarism".

Nu ingaduiti spiritului sa zboare, sa fie si simplu, macar , in aparenta.
Si asta va duce automat la o suprasolicitare a administratiei si a celor care cu, sau fara tragere de inima trebuie sa mai mentina Forumul viu, activ.

Concluzia?  Reprezentati cu brio! SISTEMUL . Prea multa birocratie, constringeri si deruta. Chiar daca va ofensa pe multi dintre voi  "textul"  meu, considerati ca este unul, fara a mai urma altele.

Si nu uitati ca: "Studierea omenirii depaseste fortele omului. Numai nebunii o incearca. "(Jerome K. Jerome)

FANOM, bine ai venit pe forum!

Tu ai dreptate, nimic de zis. Dar numai in teorie zic eu si cu referire doar la lumi superioare celei in care suntem acum. In practica sunt putini pe aici capabili de "nebunie", in schimb, sunt multi al caror spirit e terestru, biped, pana la identificare cu trupul. Si trupul nu zboara dupa cum bine se observa.
Spiritul "nebunilor" zboara si singur nefiind conditionat prea mult de reguli. Si ei inteleg si de ce.
In ceea ce priveste stramtoarea, ea chiar este necesara in anumite etape de evolutie a spiritului. Mai ales in faza in care habar nu are ca este capabil sa zboare sau daca afla ca poate, nu stie cum sa o faca. De aceea este nevoie de putin ajutor pentru el . In cazul nostru de putina organizare...pe care nu trebuie sa o privesti din sfere prea inalte, ci de aici, de jos, din zona de aderenta cu realitatea fizica.

In rest, esti binevenit sa participi activ la discutii!
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

calator astral

Citat din: FANOM din  18 Noiembrie 2011, 08:18:53
Voi vreti sa va "luptati" cu Sistemul? Voi vreti sa gasiti "Adevarul " ?

Utilizind ce metode, ce principii si ce cai? De asusteritate de fapt.. Fiindca -, cu prea multa incapatinare tineti si Vreti  cu totdinadinsul , sa tineti in strimtoare, -  exact ceea ce ar trebui sa fie lasat in lejeritate.  Cu cit va doriti mai mult o anume organizare, etapizare in transformari sau mentinere a unor anumite mentalitati, cu atit veti ajuta la  crearea pe mai departe a Acelui Sistem si veti Sustine Sistemul. Imi pareti destul de superficiali si cantonati  doar pe "expuneri de larga inspiratie si documentarism".

Nu ingaduiti spiritului sa zboare, sa fie si simplu, macar , in aparenta.
Si asta va duce automat la o suprasolicitare a administratiei si a celor care cu, sau fara tragere de inima trebuie sa mai mentina Forumul viu, activ.

Concluzia?  Reprezentati cu brio! SISTEMUL . Prea multa birocratie, constringeri si deruta. Chiar daca va ofensa pe multi dintre voi  "textul"  meu, considerati ca este unul, fara a mai urma altele.

Si nu uitati ca: "Studierea omenirii depaseste fortele omului. Numai nebunii o incearca. "(Jerome K. Jerome)


     :lol:

            zboara Spirite, zboara...!

Siberia

Bine ai (re)venit FANOM :-D (daca gresesc, iti cer scuze anticipat :-D)

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Citat din: Urban din  18 Noiembrie 2011, 01:58:24
Cum ai putea sa intelegi Lumina daca nu cunosti cel mai adanc Intuneric?
:evil:

@Fiul Ploii
"Viata e complexa si are multe aspecte" (Filantropica)
Nici o problema, Am cazanul meu   .. cu robinet  :evil:  Desperado

P.S. Bineinteles ca raspunsul meu nu se ridica la inaltimea mingii aruncata de Dvs. , Maestre , insa ..fac incercari  :wink: sunt doar novice

Cu consideratie !

Tayka

Citat din: Siberia din  18 Noiembrie 2011, 10:29:09
Bine ai (re)venit FANOM :-D (daca gresesc, iti cer scuze anticipat :-D)
Faptul că Fanom a reuşit o performanţă nemaireuşită de nimeni,şi anume să depăşească numărul aprecierilor(like) pe cel al mesajelor este un semn bun.Ori cum ;Bine ai venit(s-au revenit). :-D
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Arhanghelul

#849
Citat din: calator astral din  18 Noiembrie 2011, 09:49:52

     :lol:

            zboara Spirite, zboara...!

Zboara puiule, zboara!

Imaginile fac cat 1000 de cuvinte ...  :evil:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Siberia

Citat din: FANOM din  18 Noiembrie 2011, 23:52:22
Si ca sa nu uit ultimul cuvint din aceasta seara,


Siberia, imi esti cu mult mai draga, decit Roxaline!





Stiam :) (doar de asta mi-ai facut adresa de mail celebra :-D)
Ganduri bune din partea mea pe celalalt topic :)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

danpucic

ma gandeam ce tip de muzica prefera extraterestrii,, am simtit ca le-ar placea muzica ambient (stil fractal),, voi ce credeti?

Siberia

#852
Citatdanpucic!!!...asta e alt topic....ala pentru confesiuni si ganduri de viitor cauta-l pe alt blog...poate al siberiutei...SUCCES!!!

@ lylyt_ice, dupa cum ai observat, ti-am ignorat "rautatile" din ultima vreme. Te priveste de ce esti irascibila la adresa mea, dar fa-ma sa inteleg niste lucruri:
Blogul meu nu te lasa sa dormi ? Sau care e problema ???
Daca intru pe acest forum n-am dreptul sa am un blog ???
Ce vrei sa demonstrezi ???

Te intreb aici ca sa nu intoxicam subiectul Filmelor cu aceasta mica problema.

Multumesc anticipat !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

angellla29

Citat din: danpucic din  19 Noiembrie 2011, 00:13:17
ma gandeam ce tip de muzica prefera extraterestrii,, am simtit ca le-ar placea muzica ambient (stil fractal),, voi ce credeti?

Probabil...cred ca le-ar place si rock...sau...dance...As vrea sa ii vad dansand....

lylyt_ice

 Pai mai fatuca dulce..fa-ti mendrele pe unde poti dar pe noi scuteste-ne de fite si discutii deja purtate ..pe mine m-a plictisesti si colegii mai vechi sunt acriti de topicuri invechite, obraznicie si ...pe din dos...chiar  sunt penibile actiuni de acest grad josnic...fatuca Cauti sa intrii pe aici cu mai multe nume, ai acolitii care-ti sustin timpeniile ..incerci sa atragi coleci pe MP...ce daracu vreti tu si aia de-ti sustin aberatiile..?? Va incomodeaza RUFonul...aveti ceva contra, ce dracu tot stati calare zi si noapte si postati numai timpenii ? Nu mai aveti alte preocupari sau sunteti in timpul"SEVICIULUI"!!! DAca e sa fiti pusi pe rele...CARAMBA ca nu aveti sanse, cat de fals jucati voi, Siberio...stai cuminte si nu mai topaii ca o intepata de strechie...te urmaresc de mult timp! STAI CMINTE! A???
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?