Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

abyss

#810
E un altfel de chat stimati colegi, aici dialogurile pe diverse teme, stiri, zvonuri, ipoteze sau teorii vor crea cele mai interesante idei pentru viitoarele topicuri.



Cine incepe?

lylyt_ice

 Bravo mai oameni buni...chiar voiam sa deschid un topic nou (cu toate ca mai este unul) Eu aveam mai multe propuneri....TU, JEAN, SI bine inteles ALX si URBAN....Numai  ca este vorba si de timpul disponibil al fiecaruia....Paul a luat cea mai buna hotarare....SUCCES...Si longevitate... :rainbow: :rainbow: :rainbow:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

abyss

Multumesc asemenea @lylyt_ice, insa e temporar si nu prea schimba nimic.

A citit cineva "Simbolul Pierdut" de Dan Brown?




lylyt_ice

  Temporar sau nu ...dar e cazul sa dam onoarea pierduta a acestui UNIC forum Romanesc...care trata subiecte serioase! Trebuie taiata macaroana unora care practic a transfornat acest forum intr-o jucarie de care profita in timpul liber !!! AJUNGE! Nu avem timp pentru tampenii sunt schimbari mari la nivele inalte si noi repetam subiecte discutate sau joculete de nimic....hai sa devenim noi si sa eliminam hohaiala...E dorinta mea , restul colegilor au poate alte dorinte... :?

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

fiulploii

#814
Si iata cum ne pregatim sa decolam spre Kia  :wink:
Subscriu si sunt curios cum o sa se procedeze fiindca pana acum mi-a facut impresia de descurcati-va singuri   :-)

Si poate gasim ceva mult mai interesant in abiss  :-D asta se vrea a fi o felicitare ..globala

lylyt_ice

  AStea sunt fantezii pe care le aveam pe la 14 ani...Chiar initiasem un joc cu copii pe garla iarna....erea inghetat si ziceam ca e alta planeta umblam prin stuf si......bla bla....hai sa ne revenim ca sunt subiecte serioase de dezbatut! :cry:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nicipreaprea

Citat din: lylyt_ice din  14 Noiembrie 2011, 23:59:57

....hai sa ne revenim ca sunt subiecte serioase de dezbatut! :cry:

Propune un subiect serios.  :martiansmile:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

lylyt_ice

   Daca ai observat, eu nu am deschis nici un singur subiect....dau numai ideile....sunt destule!!! Restul faceti voi, dar cit se poate se serios nu numai ca sa aveti cit mai multe subiecte deschise...ca face bine la fatada... :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

calator astral

Citat din: @biss din  14 Noiembrie 2011, 23:35:13
Multumesc asemenea @lylyt_ice, insa e temporar si nu prea schimba nimic.

A citit cineva "Simbolul Pierdut" de Dan Brown?

da,o am in franceza si in italiana,de ce aceasta intrebare,biss? Mie imi place Brown, preferata e "Ingeri si Demoni",v-o recomand calduros.

_________
Asa provizoriu cum esti ramii tu insuti, sa continui sa postezi, sa ai opinia ta in continuare, sa moderezi drept, sa fii just si sa justifici orice sanctiune pe care o dai.
Imi place ca ti-ai pus acelasi avatar ca al meu de anul trecut, e foarte promitator, succes.

horia2008

Si uite c-a inceput frenetic chat-uiala.... :-D :-D :-D

@biss, de apreciat ca ai acceptat/asumat acest rol, chiar si temporar; dupa cum vad vei avea si sustinere; orice masuri vei lua, numai sa fie ceva masuri (ca si fiulploii, si eu am avut impresia de descurcati-va singuri)!
Bafta!

Calatorule, omul a intrebat daca ai citit-o (stie el de ce) nu daca o ai (in franceza sau italiana :roll:)....... :-D


abyss

Avatarul e "Iisus din abis", sau Lumina în adâncuri.,.
Călătorule am întrebat dacă s-a citit cartea nu dacă o are în posesie careva. Acolo se vorbeşte de înţelepciunea Antică şi felul în care poate fi ea accesată. Chiar mai mult, explică cum mesajul vechi poate de zeci de mii de ani a ajuns fragmentat însă întreg prin prezenta sa, până la noi în prezent.

lylyt_ice

   Bine ...hai ca ati facut disertatia necesara ...biss la treaba, ca; "vorba multa saracia forumului!!! MULTUMESC!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Siberia

Felicitari @biss pentru trecerea la o noua etapa :-D (care sper ca o sa fie permanenta, nu doar temporara)
Am incredere ca vei face ceea ce trebuie si vei ramane mereu tu insuti, deci ai sustinerea noastra dupa cum vezi.

P.S. - si cand ai putin timp liber, fa un pic de curatenie in subiectul Stirilor interesante si muta eventual aici discutiile despre "stelute", "like-uri" si ce mai era pe-acolo :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Aliosa

Citat din: horia2008 din  15 Noiembrie 2011, 00:29:34
Calatorule, omul a intrebat daca ai citit-o (stie el de ce) nu daca o ai (in franceza sau italiana :roll:)....... :-D
Ca va place sa va luatzi de fiecare vorbulitza a lui :D.
Omu i-a raspuns "DA" a pus virgula dupa care a afirmat ceva ...  :P

abyss

M-a prins noaptea cu treabă şi am mai citit pe aici. Mă bucur că aţi concluzionat corect că a fi moderator presupune a sta în general cu mătura şi farasul într-o mână iar în cealaltă cu o sapâ şi-o lopata purtând un dram de conştienţă şi responsabilitate. Practic un om de serviciu. Ar fi bine ca prin rotaţie să treacă mai mulţi prin asta.
De mâine urmează să se împrăştie ceeace a fost pentru ca ceeace merită să se adune la un loc.
Participăm cu toţii la acest proces. Altfel întunericul se va aşterne şi aici iar informaţiile valoroase nu vor mai putea fi percepute şi nici asamblate.