Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Holocaustul

Creat de Urban, 20 Mai 2008, 02:34:59

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

LupinThe3rd

Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 20:24:27
Ce or avea atatia cu sarmanii jidani ?
De ce s-o lega lumea tocmai de ei ?
Care atatia? Pe chinezi si indieni ii doar la bascheti. Deja  1/3 din planta nu are nimic cu ei. Continuand in acest fel o sa vezi ca nu mai ramane prea mult: tarile arabe, grupari minore isterice de diverse coloraturi si forumisti care se lupta cu jidanii pe monitor.
Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 20:24:27
De ce antisemitism si nu antirusism sau antichinezism sau antiromanism sau alt "anti"...
Nu e atat antisemitism cat iti place tie sa crezi. Exista de toate. Nu ai cautat suficient...
Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 20:24:27
De ce s-o fi propagat cu atata inversunare, de-a lungul istoriei, antisemitismul?
Citeste o istorie a antisemitismului ca sa te lamuresti.
Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 20:24:27
Ce ar putea sa aiba o lume intreaga cu un popor de doar 5-6 milioane?
Nu are o lumea intreaga. Are doar o mica parte din lume.
Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 20:24:27
Cred ca ar trebui sa ne punem intrebari mai profunde, daca dorim realitati...
De acord. Uite una la care poti sa imi dai raspunsul: unde sunt jidanii din Ardealul de Nord? Si uite inca una: Ce a decalrat Eichmann la proces si in jurnal?
Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 20:24:27
Eu propun, ca romani, sa NEGLIJAM suferintele romanilor si sa ne aplecam asupra suferintelor jidanilor ![/b]
Daca te uiti cu atentie in jur esti singurul care se inclina cu indarjire asupra suferintelor jidanilor.  Restul iti ofera raspunsuri.
Un alt punct de vedere personal: antisemitismul tau este de trompeta, cum e si nationalismul lui WCTudor, stai in fotoliu si te lupti cu jidanii pe forumuri

Urban

Pe cand  o lege a condamnãrii antromanismului la fel ca cea care condamna antisemitismul ?

Urban

#17
Citat din: LupinThe3rd din  20 Mai 2008, 20:54:54
Daca te uiti cu atentie in jur esti singurul care se inclina cu indarjire asupra suferintelor jidanilor.  Restul iti ofera raspunsuri....Un alt punct de vedere personal: antisemitismul tau este de trompeta, cum e si nationalismul lui WCTudor, stai in fotoliu si te lupti cu jidanii pe forumuri

Daca nu as sti ca esti roman, as zice ca esti jidan....  :wink:
La origine bineinteles....

Cyberdog

Ce are Holocaustul cu OZN-urile?  Asta ca sa nu intreb mai direct, aducand aminte si de prefectura...




Urban

Subiectul e in zona NWO.
NWO = masoni = jidani etc etc......

Te deranjeaza subiectul ?

Kymosabe

#20
Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 20:24:27
Kymosabe

Este sau nu o lege abuziva ?


Urban , vechea lege îi pedepsea pe cei care negau  fãrã probe / dovezi existenþa Holocaustului .
Astfel , toti cei care au fost acuzaþi de negarea Holocaustului au avut dreptul la proces sã aducã probe care sã dovedeascã faptul cã tot ceea ce au afirmat , scris este adevãrat .
Zundel de exemplu l-a angajat pe Leuchter , expert în camere de gazare , care a intocmit un raport , care ulterior a fost ,,desfiinþat'' d.p.d.v ºtiinþific .
Irving nici mãcar nu s-a obosit , a pledat vinovat , ºtiind cã probele sunt total în defavoare lui . Mai mult a recunoscut cã s-a înºelat atunci când a susþinut cã nu au existat camere de gazare la Auschwitz .
Dacã noua lege (mã refer la cea propusã de UE) va condamna pe cineva fãrã a exista un proces în care acuzatul sã se poatã apãra , atunci este un abuzivã , în caz contrar nu .

Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 20:24:27
Probabil faci parte din cei carora le convine sa le fie scrisa istoria de catre altii.

Ai tu o variantã (istorie) mai bunã , mai corectã ? Nu cred .

Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 20:24:27
Odata cu legea asta s-a terminat orice investigatie stiintifica, obiectiva si orice documentar istoric REAL

Dã un exemplu de carte , documentar , investigare, s.a.m.d care a adus probe care sã demonstreze cã nu a existat Holocaustul .
Ideea e cã , aceastã lege îi va face pe pupincuriºtii lui Hitler sau pe simplii antisemiþi sã gândeascã de douã ori înainte sã arunce cu gunoi în victimele Holocaustului .
E simplu : NU AI DOVEZI PENTRU CEEA CE AFIRMI PUBLIC ATUNCI PLÃTEªTI .


 
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Urban

Nu neg Holocaustul, ci cifrele.
La ora aia nu erau atatia jidani imprastiati in toata lumea, sunt prea exagerate cifrele...de fapt si jidanii au inceput de ceva vreme sa mai scada din cifra initiala....

Cyberdog

Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 21:13:29
Subiectul e in zona NWO.
NWO = masoni = jidani etc etc......

Te deranjeaza subiectul ?

Nu are relevanta faptul ca m-ar deranja pe mine subiectul sau nu.  Imi face insa impresia ca tu chiar iti doresti sa conversezi cu un evreu pe tema asta....
In principiu ( nu sant evreu, cred ), sant de acord cu faptul ca legea are intrucatva un caracter discriminatoriu.  Sigur, de ce nu si o lege care sa pedepseasca antiromanismul sau, ma rog, anti tiganismul?!
Holocaustul nu a avut ca persoonaj doar evreii ci si tiganii, homosexualii, etc. .  Consider insa ca subiectul acesta e fara de concluzie...

Kymosabe

#23
Citat din: Urban din  20 Mai 2008, 22:06:49
Nu neg Holocaustul, ci cifrele.
La ora aia nu erau atatia jidani imprastiati in toata lumea, sunt prea exagerate cifrele...de fapt si jidanii au inceput de ceva vreme sa mai scada din cifra initiala....

OK. Atunci sã vorbim despre cifre .
Care este cifra realã acceptatã de comunitãþile evreieºti ?

Citat din: Cyberdog din  20 Mai 2008, 22:08:54
Sigur, de ce nu si o lege care sa pedepseasca antiromanismul sau, ma rog, anti tiganismul?!

,,Anti-þiganismul'' exista ºi se numeºte discriminare rasialã . :wink:

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Cyberdog

Citat din: Kymosabe din  20 Mai 2008, 22:20:27


,,Anti-þiganismul'' exista ºi se numeºte discriminare rasialã . :wink:



Ma faci sa rad.  Aici e chiar reversul medaliei.  Poate sa dea EU cate legi o vrea pe tema asta ca nimeni nu l-e va respecta, niciodata.  Si nu pentru ca nu ar trebui sa le respecte nimeni ci pentru simplul fapt ca intotdeauna vor exista motive de a calca peste acele legi, de a le contesta sau de a le nega utilitatea. 
Cam la fel si in cazul Holocaustului si efectelor sale....

Kymosabe

#25
Citat din: Cyberdog din  20 Mai 2008, 22:33:59
Ma faci sa rad.  Aici e chiar reversul medaliei.  Poate sa dea EU cate legi o vrea pe tema asta ca nimeni nu l-e va respecta, niciodata.  Si nu pentru ca nu ar trebui sa le respecte nimeni ci pentru simplul fapt ca intotdeauna vor exista motive de a calca peste acele legi, de a le contesta sau de a le nega utilitatea. 
Cam la fel si in cazul Holocaustului si efectelor sale....

Pe mine mã doare la 2 metri în faþa ... dacã cineva le respectã sau nu . Nu sunt ,,jidan'' cum spune Urban , deci nu am nicio satisfacþie . :wink:
Ceea ce ºtiu e cã existã personaje , gen Irving sau Zundel care au fãcut sau fac închisoare pentru cã au încãlcat aceastã lege .

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Florin Croitoru

Citat din: Kymosabe din  20 Mai 2008, 21:26:47
E simplu : NU AI DOVEZI PENTRU CEEA CE AFIRMI PUBLIC ATUNCI PLÃTEªTI .
Corect !
1) Adu-mi dovezi pt 6 milioane de evrei, pt camere de gazare,sãpun din oameni,abajururi ºi portofele din pielea lor.
2)Ca sã-þi aduc eu dovezi trebuie sü mã laºi sã le caut.Legea nouã împiedicã acest lucru.

Cautatorul

Holocaustul s-a intamplat acum 60 ani.
Ramasitele pamantesti al celor omorati ar trebui sa existe.
Si numarand craniile din gropile comune, ar trebui sa iasa 6 milioane.

Problema e cum dovedesti ca acele ramasite umane apartin unor evrei sau nu. (nu exista gena specifica evreiasca sau cel putin nu stiu eu).

In al II-lea razboi mondial au murit si 20 milioane de rusi. Asa ca evreii nu detin monopolul suferintei.
In plus evreii sunt un caz particular al teoriei rasei superioare a nazistilor. Au suferit cum spuneam si tiganii si handicapatii, etc.

Numai ca am impresia ca dovezile despre holocaust stau de cele mai multe ori in declaratiile unor martori si mai putin in date fizice reale incontestabile.

Eu nu am timp sa caut detalii despre holocaust, si asa mai departe, dar de ce o lege care sa pedepseasca pe cineva care spune o prostie? Pai se face singur de ras daca persevereaza in a afirma prostii.

Titlu:
"Calomnia, insulta, adulterul si defaimarea tarii, scoase din Codul penal"
http://www.presaonline.com/stire/calomnia-insulta-adulterul-si-defaimarea-tarii-scoase-din-codul-penal,18739.html

"Senatorii au decis, ieri, sa dezincrimineze infractiunile de insulta, calomnie, adulter, vagabondaj si cea de defaimare a tarii. Ei au adoptat, cu amendamentele formulate de Comisia juridica a Senatului, proiectul de lege de modificare a Codului penal, precum si pentru modificarea si completarea altor legi. Potrivit deciziei Senatorilor, pentru prima data in legislatia romaneasca a fost consacrata institutia raspunderii penale a persoanei juridice.Un alt amendament adoptat de Senatori a stabilit ca raspandirea, prin orice mijloace, de stiri, date sau informatii false ori de documente falsificate, daca prin acestea se pune in pericol siguranta statului, se va pedepsi cu inchisoare de la 1 la 5 ani. O alta prevedere a proiectului de lege stabileste ca propaganda sau instigarea la ura pe temei de rasa, nationalitate, etnie, limba sau religie va fi pedepsita cu inchisoare de la 6 luni la 5 ani. De asemenea, Senatorii au mai hotarat ca negarea sau contestarea in public a Holocaustului, genocidului sau a crimelor contra umanitatii ori a efectelor acestora sa fie pedepsite cu inchisoare de la 6 luni la 5 ani si interzicerea unor drepturi. ... "


Interesant este ca "Defaimarea tarii" nu mai este pedepsita, dar culmea ca tot atunci s-a introdus acel articol care pedepseste negarea holocaustului. Putem defaima Romania fara probleme, dar despre holocaust n-avem voie sa spunem altceva decat spun inchizitorii.

Sincer inainte de aceasta lege nu-mi puneam problema ca holocaustul sau nr. de victime ale acestuia ar fi altele decat cele cunoscute.
Cand am auzit de aceasta lege, am inceput sa-mi pun intrebari.
Cum spuneam adevarul nu are nevoie de pedepse pentru a se impune... Doar minciuna.

Kymosabe

Citat din: Florin Croitoru din  20 Mai 2008, 22:55:46
Corect !
1) Adu-mi dovezi pt 6 milioane de evrei, pt camere de gazare,sãpun din oameni,abajururi ºi portofele din pielea lor.
2)Ca sã-þi aduc eu dovezi trebuie sü mã laºi sã le caut.Legea nouã împiedicã acest lucru.

Citat din: Kymosabe din  07 Mai 2008, 13:57:44
D-le Florin, am o rugãminte la dv., daþi-mi ºi mie  site-ul,  raportul sau  comunicatul de presã oficial în care SUA ºi organizaþiile evreieºti recunosc ceea ce tot susþineþi dv., mã refer  la camerele de gazare de la Auschwitz-Birkenau , repectiv numãrul de victime al Holocaustului .

Aºtept ºi acum un rãspuns.
Când îl voi primi voi dialoga cu dv.  :wink:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

Citat din: Cautatorul din  20 Mai 2008, 23:04:36
Holocaustul s-a intamplat acum 60 ani.
Ramasitele pamantesti al celor omorati ar trebui sa existe.
Si numarand craniile din gropile comune, ar trebui sa iasa 6 milioane.

:lol: :lol: :lol:
Cãutãtorule ºtii ce e ãla un crematoriu ? :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)