Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Darele lasate de avioane in urma lor Chemtrails

Creat de Leonard, 05 Octombrie 2012, 03:52:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Leonard

Iti voi da 2 pastile in mana dreapta se afla o pastila rosie pe care daca o iei o sa vezi realitatea si ai sa te opresti din somnul de zombi iar in mana stanga se afla pastila albastra pe care daca o iei vei iesi de pe acest subiect si iti vei vedea de treaba.Acum inainte sa inghiti pastila rosie te anunt ca tot ce iti spun va fi adevarul. Credeam ca cancerul apare la om din cauza exploziei de la cernobal si testelor nucleare, si din cauza eurilor din mancare aspartam. etc. Dar ce oare se arunca de atata vreme si de atata timp din avioane? Lucrul asta lasa loc de interpretari interminabile gripa porcina, aviara, boli necunoscute, fumuri pentru distrugerea plamanilor, substante pentru deteriorarea agriculturi.Sar crede ca sunt substante care sa distruga agricultura oamenilor si a fermelor pentru ca marile compani producatoare sa acapareze tot.Dar cum le rezista lor cultura? GMO Organism Modificat Genetic. Le modifica genetic ca sa suporte aceste gaze dar aceste modificari pot aduce mari daune organismului omului.O alta ramura ar fi inbolnavirea oamenilor, piata farmaceutica este o afacere de miliarde.Este mult mai intensificat cancerul in prezent decat acuma 100 de ani. Sunt multe lucruri de unde iasa profit in chemtrails,  in agricultura, industria farmaceutica.Nu vrea nimeni sa stie ce idei macabre au lasand aceste gaze, pot contine boli sau simple substante letale pentru om dar nu numai.Voi cand va amintiti ca ati vazut un cer perfect albastru? Din pacate dispersarea chemtrails in atmosfera aduce distrugere pamantului ape infestate pamant infestat animale care mor fara motiv.Niste pasari au murit pe teritoriul romaniei daca va aduceti aminte sub pretextul ca sau speriat de artifici si sau dat cu capul de pereti.Boli necunoscute care apar, boli ale cailor respiratori, cancere, oameni care mor mai repede.Uni se intreaba cum de aia care au trait pe vremea razboiului au si 90 de ani.Acest fenomen a inceput in 1991 si s-a intensificat din 1998.Stiu ca pentru multi de pe forum nu este nou subiectul am vazut ca s-a mai discutat dar ganditiva un pic cati dintre noi nu stim?Ce este Chemtrails(chimicale condensate).Avioanele lasa in urma lor o dara fireasca dar scurta de fum numita Contrails(urme condensate) aceasta dispare imediat.Dar este foarte usor de deosebit de Chemtrails care raman  intr-o dara mult mai lunga si mai groasa care uneori poate fi intrerupta ca si cum s-ar schimba rezervorul, si alte ori este incrucisata ea devine mult mai mare si se transforma in mici nori care raman si cateva ore pe cer.Aceste substante se pulverizeaza deobicei in locurile populate acestea nu ai sa le vezi deasupra antartici sau polului nord.Va intrebati vreodata cand sunt scumpiri in masa taieri de salari cum de nu riposteaza nimeni?Ei bine in aceste chemtrails precum si in mancare pot fi bagate droguri de linistire, oameni devin zombi fara sperante, sau viziuni.Uitete la oameni care merg pe drum care habar nu au ce li se da chiar deasupra lor chiar in vazul lor, si in mancare.Care sunt deja otraviti si controlati fara a avea sperante, idei, viziuni,.Probabil aceste substante sunt imprastiate pe plan mondial dar mai sigur sunt imprastiate in zonele bine dezvoltate.Dar totusi ei traiesc sub acelasi cer. Si cred ca mananca aceeasi mancare.Acest lucru din nou lasa loc de interpretari.Un alt lucru posibil prin chemtrails este controlul vremi, controleaza vremea dupa bunul plac, va dati seama ce insemana sa sti unde va fi seceta?Inseamna multi bani castigati.Cum ar veni joaca vremea la bursa.Profita din declinul altor tari.O alta idee care nu are legatura cu subiectul este o opinie personala in care nici eu nu cred prea mult in ea.Foarte mult din tehnologia din prezent exista si acuma 10 ani si mai mult timp.Dar daca te-ai intoarce cu un tuchscreen in trecut cu 10 ani lumea ar zice ca esti din startreck.Cu siguranta se stia de aceste tehnologi cu mult timp in urma dar numa noi am pus mana pe ele in prezent.Va dati seama ce au iei acum?Si noi vom vedea numai peste 10 ani?Daca cumva in acel praf se afla milioane de nanoroboti care pot avea mii de functii. Acei roboti sar putea depune pe neuroni sa i injecteze si sa transmita semnale iar apoi neuroni sa funtioneze altfel.Asta ar insemna un plus de control, acei nanoroboti sa aiba si alte intrebuintati precum boli distrugerea anumitor functii din organism, distrugerea anumitor celule.Acesti nanoroboti de unde au control? HARP.Da este doar o idee.Gandeste ca aceste lucruri sunt doar o picatura intr-un ocean.Bine dar sunt uni care zic ca chemtrails sunt defapt ca sa amortizeze incalzirea globala.Ati vazut voi vreun organ autorizat care sa declare acest lucru?Poluarea este un factor de distrugere dar chemtrails este unul si mai mare.Mai jos aveti un filmulet si un film interesant.
Chemtrail aus dem Flugzeug gefilmt.flv

http://www.youtube.com/watch?v=XnCnGT_xpi4&feature=player_embedded#!
Cei care stiu tac.

elena78

am o colectie de fotografii  cu  astfel de cazuri  .....de fiecare data cand ridic ochii spre cer si vad  darele lasate  de avioane ma gandesc  la acei piloti si imi pun intrebarea: oare sunt constienti de ceea ce fac ei???oare sunt constienti ca dauneaza  sanatatea  familiilor ,sotiilor ,copiilor lor,oare sunt constienti ca din cauza  acestor chemtrails   am devenit mult mai fragili la virusuri ,boli ,la alergii ,ca  unii risca sa aiba chiar si sindromul Morgellons???oare sunt constienti la  tot ce comporta aceste chemtrails????? :x :x

ryn

Eu unul, cand zbor cu avionul ma abtin sa merg la toaleta...

toma_necredinciosul

Apreciez imaginatia si creativitatea celor care isi prezinta parerile vis-a-vis de subiectele de pe acest forum. Iti poti da seama, citind din acest forum cat de intunecata este fiinta umana, dar si luminoasa in acelasi timp.

AndreiASM

Salutari,

In primul filmulet, este vorba despre un banal "fuel dump" (practic, se arunca combustibilul din rezervoarele avionului). De obicei se recurge la acest lucru cand avionul trebuie sa piarda din greutate, pentru a ateriza pe o pista de lungime mica. Puteti gasi o sumedenie de filmulete pe youtube care surprind acest fenomen deloc neobisnuit. Exista inclusiv cazuri in care s-a aterizat fortat deoarece existau pasageri cu diverse probleme de sanatate, si pentru a usura aterizarea, se arunca o cantitate semnificativa de combustibil.

Cat despre chemtrails - imi vine extrem de greu a crede ca avioanele civile/comerciale sunt implicate in aceasta conspiratie. Urmaresc foate des avioanele ce tranziteaza zonele prin care ma nimeresc sa ma aflu, si niciodata nu am constatat vreo dara care sa persiste suspect de mult. La americani o fi alta poveste - oricum ei par de pe alta planeta, deci nu m-as mira sa faca fel si fel de experimente...  :-D

Andrei.

romulus

CitatCat despre chemtrails - imi vine extrem de greu a crede ca avioanele civile/comerciale sunt implicate in aceasta conspiratie. Urmaresc foate des avioanele ce tranziteaza zonele prin care ma nimeresc sa ma aflu, si niciodata nu am constatat vreo dara care sa persiste suspect de mult.
Uite-i in "ezercitiul functiunii" acum cateva zile in zona Muntenia (Ploiesti-Buzau-Focsani).
Operatiunea a inceput dupa amiaza pe la orele 14 iar dupa "insamantare" cerul - care initial era albastru perfect arata ca in ultimele fotografii (7078, 79 ) iar "norii" nu au venit de nicaieri  ci provin din acele chemtrails !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

AndreiASM

Citat din: romulus din  13 Octombrie 2012, 20:19:10
Uite-i in "ezercitiul functiunii" acum cateva zile in zona Muntenia (Ploiesti-Buzau-Focsani).
Operatiunea a inceput dupa amiaza pe la orele 14 iar dupa "insamantare" cerul - care initial era albastru perfect arata ca in ultimele fotografii (7078, 79 ) iar "norii" nu au venit de nicaieri  ci provin din acele chemtrails !

In functie de conditiile atmosferice, darele respective pot sa persiste pana la cateva ore. Nu sunt altceva decat nori ordinari, in esenta, fiind formati din vapori de apa si particule de gheata. Nu as sustine ca aceste chemtrails sunt basme, insa nu trebuie sa devenim paranoici (pe principiul nu orice zboara este OZN, as zice eu ca nu orice dara lasata de avion e chemtrail). Sunt de parere ca existe mijloace mult mai eficiente de "otravire" a populatiei (care deja sunt in functiune de zeci de ani), de exemplu, hrana sau apa "potabila"...

romulus

CitatIn functie de conditiile atmosferice, darele respective pot sa persiste pana la cateva ore. Nu sunt altceva decat nori ordinari,
Indoi-m-as si n-am cui!
Sa presupunem dara, ca darele pot persista cateva ore: cine Dumnezeu le discrimineaza insa in asa hal incat, in aceleasi conditii atmosferice, in acelasi timp (ori concomitent :-D) o dara presupusa de condensare ramane sase ore si se face apoi ca o ceata/nor, si in acelasi timp, alte sapte dare de condensare care provin de la avioane ce au tranzitat aceeasi zona, dispar mintenas, ca luate de apa?
Monser AndreiASM si eu stau cu ochii pe cer, insa ceea ce mi-a atrasa atentia si m-a facut sa fotografiez acele dare lasate numai de doua aeronave(ori poate una, ca nu survolau zona doua concomitent ci la interval de cca 20-30 min) a fost tocmai persistenta lor, in comparatie cu altele care se volatilizau foarte repede  dupa ce avionul trecea, si similtudinea cu alte cazuri semnalate la noi, sau aiurea:
-cer albastru pur;
-vant zero sau foarte slab;
-aparitia unei/unor aeronave care lasa darele respectiva;
-persistenta urmelor;
-aparitia ulterioara ca "din senin" a acelor pseudo formatiuni de nori, care par a fi venit de nicaieri!
Nu este insa obligatoriu ca toata lumea sa creada in acele chemtrails !
Eu doar am semnalat !Cine are ochi da vazut si urechi de auzit.... :evil:
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Xanadron

#8
Incepind de pe aici: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1604.60.html

...topicul "Chemtrails" (cel mai recent dintre numeroasele threaduri la tema pe RUFOn) devine interesant si clarifica cred unele controverse reluate acum si-aici.
Parerea mea: intr-un final adevaru-i cumva la mijloc, fiindca unele dare lasate de avioanele comerciale sint chiar de condensare - dar NU TOATE.

In orice caz, ipoteza unei... noi terraformari :roll: a planetei noastre pentru.... alti umanoizi  :-) ce-ar fi in plan sa ne urmeze (prin multiple metode, chemtrails-urile fiind doar una dintre ele), oricit de SF ar parea, are totusi logica ei.
Zic si eu ca sa nu tac. :-D

P.S. necesar (ca scorul sa devina totusi 2-1 pentru romulus  8-)): reiau informatia conform careia pina si f. seriosul si de obicei rezervatul cercetator Joseph P. Farrell a juns sa fie convins de dura realitate a "binomului" chemtrails/morgellonita - si nu doar fiindca un bun prieten de-al sau are simptomele misterioasei maladii.

http://gizadeathstar.com/2012/05/morgellons-disease-and-gmos/
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

AndreiASM

Conditiile atmosferice variaza extrem de mult o data cu cresterea altitudinii. Chiar daca la nivelul solului este o vreme excelenta, fara vant, etc., cel mai probabil la 10000-12000 de metri conditiile sunt mult diferite (incepand cu temperatura care e de vreo -50 de grade, si terminand cu miscarile maselor de aer). Avioanele (comerciale cel putin) zboara la altitudini cuprinse intre 10000-12000 de metri, iar diferenta aceasta poate (si chiar o face!) influenta persistenta contrails-urilor. Romulus, cu tot resspectul, nu am spus ca nu cred in existenta chemtrails-urilor, sau ca ce ai fotografiat tu e un fals. Pur si simplu cred ca erau alte tipuri de aeronave acelea...  :martiansad:

Propun urmatorul lucru pentru toti forumistii: haideti sa vedem ce aeronave lasa dare suspect de persistente. Ori de cate ori constantati ca un avion tranziteaza zona in care va aflati, intrati pe flightradar24.com (si nu fac reclama nimanui) unde veti vedea toate avioanele comerciale aflate in aer. Haideti sa notam informatiile ce le obtinem, cum ar fi tipul avionului, dar mai ales compania aeriana de care apartine, si altitudinea. Asta daca respectivele avioane vor fi vizibile utilizand aceasta aplicatie...

Numai bine!

Xanadron

Scurta revenire: Farrell puncta in linkul dat pe situl lui conexiunea posibila intre morgelonita si organismele modificate genetic, dar majoritatea cercetatorilor leaga strania maladie de chemtrails (teorie la care subscrie si Farrell in ultima vreme, fara sa excluda insa si prima supozitie).
Uite si-un nou site cu tematica asta:
http://morgellonsexposed.com/

...unde puteti "admira" terifiantele imagini ale nanofibrelor/particulelor nu doar gasite, ci si... dezvoltate in tesuturile "contaminatilor". :|
Culmea-i ca unele nanofibre sint marcate cu cifre arabice... :-o

Deprimanta ramine oricum absentza totala a discutiilor de genul asta-n ziare sau la TV, importante-n mass-media mainstream fiind din pacate doar cancanurile circului politico-VIPo-fotbalistico-showbiznistic. :x
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss


fiulploii

Citat din: @biss din  14 Octombrie 2012, 12:27:04
O imagine de acum 2 saptamani
Asta inseamna ca persista dara respectiva de 2 saptamani ?  :roll:  :-D
Ideea e ca oricum nu scapam , nici noi si nici aia de ordona imprastierea . Asta e valabil numai daca cei care ordona sunt tot aici pe planeta .

abyss

#13
Imaginea nu e de 2 saptamani, ci de acum 2 saptamani :)  Acum... afara nu MAI ploua  ...

mariusvlad