Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine ne conduce?/Ne conduce cineva?

Creat de @Lex, 03 Decembrie 2011, 16:53:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

SLEAH19

   Lumea va deveni cum o dorim noi , doar atunci când vor vrea ,,Ei", pâna atunci ca indivizi vom aştepta să ni se spună calea de urmat deşi declarativ spunem sau gândim altfel, ca naţiune şi ţara ne vom înregimenta în structuri cât mai aproape de hegemon din proprie iniţiativă, iar lumea întreaga,  pare că are nevoie de un hegemon pentru a o lua într-o direcţie şi o ia în acea direcţie chiar dacă o critică .
   
   După instaurarea unui Guvern Mondial , toate atribuţiile naţiunii dominante în lume, a hegemonului , vor reveni Guvernului Mondial, care va fi cel putin în aparenţă democratic. Trecand peste toate scenariile cu sclavagismul de factura noua, sunt premise ca energiile care se pierd acum în conflicte absurde între diferite naţiuni , populaţii, administraţii etc , să fie canalizate pentru progresul omenirii ? După două generaţii când sentimentele naţionale/etnice se vor fi stins,  noii pământeni vor conştientiza că ei sunt cetăţeni ai planetei, adaptabili şi nu neapărat prostibili în turmă cum tindem noi să avem idei preconcepute. Chiar să nu existe pentru urmaşii  noştrii , speranţe de viitor mai bune?

   Până lămurim problema, ,,cine conduce lumea,,   ,  poate ne dăm cu părerea şi despre cine conduce avionul. Poate au ceva legătură.

http://stirileprotv.ro/stiri/bizar/fotografia-care-naste-o-noua-teorie-a-conspiratiei-ce-este-humanoidul-care-piloteaza-acest-avion.html

O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Ganditorul

#91
 Sa-i fie de bine lu' "nenea" si sa faca discount la cartile cumparate prin comanda de pe RUFOn.
Acu ca ne-am relaxat un pic poate ne spune Andrei care-i varianta lui logica/inedita pe decesul celor doi oameni de stat - Ceausescu si Gaddafi. Intr-adevar cele doua situatii au multe puncte asemanatoare ...si pot duce la "inca o foaie de ceapa" a ocultei. Dar merita !

P.S. In fotografia postata de SLEAH19 se vede prelucrarea. Unele aparate au functia "inversare de culuoare". Cine are asa ceva sa faca o poza si sa vada ce iese ... In primul rand un avion pozat de sus ar trebui sa aiba o culuoare asemanatoare cu pamantul ...iar el arata spre albastru. La fel si costumul ...rosu devine galben, albastru ...verde brun, rosu/roz ...negru/violet, iar maro...albastru. Asa vad eu lucrurile...poate ma insel si e un avion de pe port avion si e posibil ca astea sa fie total albastre ( ca apa marii).

Siberia

Citat din: SLEAH19 din  06 Decembrie 2011, 00:58:52
   Până lămurim problema, ,,cine conduce lumea,,   ,  poate ne dăm cu părerea şi despre cine conduce avionul. Poate au ceva legătură.

http://stirileprotv.ro/stiri/bizar/fotografia-care-naste-o-noua-teorie-a-conspiratiei-ce-este-humanoidul-care-piloteaza-acest-avion.html

Cine l-a suparat pe Batman ??? :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

alx

#93
Citat din: SLEAH19 din  06 Decembrie 2011, 00:58:52
   Până lămurim problema, ,,cine conduce lumea,,   ,  poate ne dăm cu părerea şi despre cine conduce avionul. Poate au ceva legătură.

http://stirileprotv.ro/stiri/bizar/fotografia-care-naste-o-noua-teorie-a-conspiratiei-ce-este-humanoidul-care-piloteaza-acest-avion.html

Citat din: Ganditorul din  06 Decembrie 2011, 01:01:13
P.S. In fotografia postata de SLEAH19 se vede prelucrarea. Unele aparate au functia "inversare de culuoare". Cine are asa ceva sa faca o poza si sa vada ce iese ... In primul rand un avion pozat de sus ar trebui sa aiba o culuoare asemanatoare cu pamantul ...iar el arata spre albastru. La fel si costumul ...rosu devine galben, albastru ...verde brun, rosu/roz ...negru/violet, iar maro...albastru. Asa vad eu lucrurile...poate ma insel si e un avion de pe port avion si e posibil ca astea sa fie total albastre ( ca apa marii).



mda,in buna traditie a presei romanesti  se arunca drept stire bomba ceva ce nu are aceasta valoare...daca cel care a scris/preluat stirea ar fi facut o cautare cu gogu,si-ar fi dat seama despre ce e vorba,si nu s-ar fi facut de ras.Asadar,priviti cu atentie poza postata in "stire" si poza pe care o postez eu...vedeti ceva similitudini?

Practic,s-a incercat sa prelungeasca viata lui F16,adaugand tehnologie moderna si usurand viata pilotului,de acolo si aceasta casca "de robot"...cat despre costum,cred ca e vorba de costumul anti-G,adica acel costum care ii ajuta pe piloti sa-si pastreze cunostiinta atunci cand forta G devine prea mare,si face asta umflandu-se cu aer sub presiune in anumite zone,pt a ajuta circulatia sanguina.
linkul de unde am luat poza este http://www.defence.pk/forums/military-aviation/95230-paf-world-exclusive-6.html

LE   mai pun cateva fotografii cu aceasta casca,ea se cheama JHMCS
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Siberia

De ce-ai stricat distractia  :martiansad:  :-) @alx ... Avea lumea la ce sa viseze...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

angellla29

Citat din: mr din  05 Decembrie 2011, 22:42:38
Din pacate, angellla29, lucrurile par simple doar la prima vedere, dar sunt mult prea complexe mai in profunzime pentru ca sunt departe de putea fi rezolvate cu actiuni heirupiste. Dupa cum se vede din ce in ce mai pe fata in ultima vreme, papusarii infaptuiesc pas cu pas, intr-un ritm accelerat, noua ordine mondiala, pe care o tes si o hranesc cu energie de multa vreme. Si incet incet ....le iese. Asta reflecta cat de mult efort se depune in spatele acestei actiuni.

Izbucnirile de moment pot aduce anumite schimbari, dar daca nu sunt sustinute energetic si cu intentie din spate de catre mase, acestea nu prind, nu modifica paradigma in sensul dorit[/
b]. Iar masele sunt departe de a fi capabile sa-si sustina actiunile pe termen lung pentru ca sunt private de aceasta cunoastere a desfasurarii lucrurilor, de multa prea multa vreme.



Pai asta e si hintul....Oamenii simpli ca noi.....trebuie sa fie consultati mereu....atunci cand e nevoie pentru luarea unei decizii importante pentru tara....Si mai ales e important ca cei desemnati pentru a fi conducatori....trebuie sa ramana ai ROMANIEI....nu sa serveasca alte interese....Ma intreb oare conducatorii statelor....Albaniei, Islandei, Ungariei.....sa fie extraterestrii....sau sa fie numiti cu un  cuvant demult uitat de catre romani :PATRIOTI????? Tot raul vine de la cei care ne conduc....dar avem si noi partea noastra de vina....ca ii lasam in pace....sa faca ce vor ei....Cea mai mare greseala pentru aceasta Omenire este sa aiba un Guvern Mondial.....pentru ca tot timpul vor exista neintelegeri....Ca ala...mananca si nu produce....ca eu am mai multi bani....decat celalalt....si de ce sa ii dau si aluia.....care nu demult mi-a fost dusman..... ca e arab si eu sunt crestin.........de ce sa il tin eu pe ala in "spate" ca eu muncesc mai mult....si nu vreau sa impart cu ei....Ma rog au fost niste exemple.....asa ca intr-o familie....sa intelegem toti cum sta treaba cu mult trambitatul Guvern Mondial.....ESTE CEL MAI MARE RAU PENTRU OMENIRE!!!!
Oamenii trebuie lasati sa fie ceea ce au fost de mii de ani....In tarile lor....cu conducerea lor....cu religia lor....Nu poti uni...magarul cu leul....sau iepurele cu vulpea....ca risti sa ramai...de.....
Cine vrea sa faca acest lucru....este clar ca doreste doar sa stapaneasca....nu vrea binele acestei lumi....Si nu trebuie lasati sa faca asta....Depinde de noi.....sa nu ii lasam sa faca asta.....Stiu...e idilic sa fim toti impreuna.....sa nu mai existe frontiere....sa ne iubim ca fratii....dar REAL....nu e posibil.....nu cel putin in secolul asta....poate peste cateva secole....cand oamenii isi vor da seama ca sunt toti EGALI.....Dar pe moment nu.....


mr

#96
angellla29, oamenii evolueaza individual si reflecta gradul lor de evolutie in comunitate. Este o simbioza extrem de necesara.
Cei mai multi indivizi, daca sunt lasati de capul lor sa evolueze, fie o iau pe aratura, fie involueaza. Ca asta-i realiatatea din teren, dovedita cu varf si indesat de mii de ani. Conducerea veritabila de tip piramidal, la acest nivel, este necesara pentru a ordona o comunitate si de a evita, cat de cat, derapajele unor membri. Nu trebuie vazuta ca ceva rau, ci ca pe ceva necesar. Aminteste-ti de analogia cu cresterea copilului...

Nu discut aici de structura piramidala de conducere care alte interese decat evolutia si care caracterizeaza lumea moderna. De-a lungul istoriei indelungate s-a manifestat mereu, ciclic,  ca o anomalie, poate necesara acestui mecanism de evolutie si ale care-i implicatii reale inca nu le cunoastem.
Denigrarea ei nu face decat sa ne plaseze in ridicol si sa ne arate cat de superficiali suntem.
Nu putem fi egali si trebuie sa intelegi asta.  Cautand sa vedem de ce nu suntem egali....putem gasi multe raspunsuri care sa ne ajute in a ne pozitiona fata de valorile reale ale lumii create si de a face eforturi sa ajungem la ele. Restul e orgoliu sub diverse forme...

Gandeste-te, te rog, la ce vor sa transmita aceste versete si eventual la implicatiile karmice ale unei impotriviri, in general:
"Tot sufletul să se supună înaltelor stăpâniri, căci nu este stăpânire decât de la Dumnezeu; iar cele ce sunt, de Dumnezeu sunt rânduite. 
Pentru aceea, cel ce se împotriveşte stăpânirii se împotriveşte rânduielii lui Dumnezeu. Iar cel ce se împotrivesc îşi vor lua osândă."
Romani 13:1-2


"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Urban

CitatCine ne conduce?/Ne conduce cineva?

Oamenii sunt condusi de Prostia servita de "baietii destepti".
Asa a fost de cand e Lumea si asa va fi intotdeauna.

@Lex

#98
daca e sa accept iddea ca TREBUIE sa fim condusi vin iar cu o intrebare: Condusi ,condusi DAR totusi de ce nu ni se ofera CONDITII pentru ca fiinta umana sa nu mai fie LIMITATA ??? si luam ex  din zilele noastre si vedem cum lumea e condusa in ziua de azi adica in niste CONDITII INFECTE si sclavie infinita.repet si condusi de catre ALTII, daca intr adevar NE AR VREA BINELE , am putea traii ca niste zei , dupa cum am mai spus in urma cu cateva posturi, DAR nu asta e scopul ''conducerii' sa ne fie NOUA bine, ci LOR. :-) :-)

Urban

Citat din: @Lex din  06 Decembrie 2011, 12:52:29
...condusi DAR totusi de ce nu ni se ofera CONDITII pentru ca fiinta umana sa nu mai fie LIMITATA ???

Pentru ca oamenii sunt atat de tampiti incat daca ar avea posibilitati nelimitate ar rupe planeta in doua instantaneu... tocmai de aia trebuie tinuti in lesa.
Asteptam mura in gura tehnologii extraterestre, contacte, schimb (?) de informatii si altele cu o civilizatie avansata tehnologic insa nu suntem capabili sa incercam sa ne intelegem pe noi insine ca fiinte vii...

@Lex

#100
daca asta e motivul LOR pentru care ne tin de SCLAVI inseamna ca Tesla(omul nu e.t) nu a fost cine se zice ca a fost  :? :? :De ce crezi ca TOTI oamenii sunt DEMENTI si Scelerati bolnavi dupa arme si bombardele.crezi ca daca mergi cu masina pana la munte GRATIS , sare cumva planeta in aer ???  NU vorbim aici de tehnologii s.f la care sa aiba acces mintea umaana ci la lucruri simple si de c...  , cum ar fi curentul electric MOCA    :evil: :-) :-)
 

Xanadron

#101
Citat din: Urban din  06 Decembrie 2011, 13:00:33
Pentru ca oamenii sunt atat de tampiti incat daca ar avea posibilitati nelimitate ar rupe planeta in doua instantaneu... tocmai de aia trebuie tinuti in lesa.[...]

Subscriu - fiindca par sa existe simulari credibile (deloc publice insa, din motive lesne de inteles 8-)) care sustin de pilda ca o dezvaluire a sistemelor "Free Energy" :star: (Energia Moca :-D atit de invocata de colegul @Lex) ar conduce in scurt timp (printre multe alte evolutii ecologice, sociale etc catastrofale) la o... dublare a populatiei Terrei.
Care, evident, nu-i o perspectiva acceptabila nici macar pentru adversarii cei mai vocali ai NWO. :evil:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

poi tocmai d aia se fac acum mari eforturi ba sa se impuna noua ordine mondial, ba sa se dea cu ''bombardeaua'' peste iran , ba sa se  dea drumu la nush ce virus care sa ''manance'' cam jumatate din pop. terrei deci se face loc pentru atunci cand se va da drumu la ''curent moca''  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-)  si sa se pastreze echilbrul

Ganditorul

Angella ai un talent extraordinar de rar de a aduce discutia la "radacina", la amanultele de inceput ale ABC-ului, talent innobilat de o inteligenta care iti permite sa aduci cu insistenta in discutie "mizeria" din Romania, blazarea si comparatia cu "argintul poleit" din alte tari civilizate (Albania ... :evil:). La noi nimic nu e bun... numa' la altii !
Am si eu 2 nedumeriri - daca nu te superi !
1. Stilul de scris este identic cu al d-lui AdiPop (copierea in intregime si reproducerea paragrafului, puncttele folosite pe post de virgula etc) Esti cumva distinsul domn sau o discipola a cestuia ?
2. Ai cunoscut vre-o data vre-un "civilizat/potent politician" albanez sau ai fost vre-o data in Albania - tara de altfel fff mult apreciata de "jandarmul mondial" ?

Urban :
CitatOamenii sunt condusi de Prostia servita de "baietii destepti".
Asa a fost de cand e Lumea si asa va fi intotdeauna.

Asta cred ca e o forma de manifestare a orgoliului, forma care deformeaza rau realitatea . Eu ma simt si sunt PROST in comparatie cu oricare savant din Romania sau de aiurea - chiar si prin prisma faptului ca acel OM a citit cateva zeci de mii de pagini mai mult ca mine, ca sa nu mai vb de experienta profesionala.
Pot fi in dezacord cu unele conceptii de moment al respectivului savant ... dar sa ma cred mai destept ca el e un nonsens, o negare a piramidei valorilor de care facem atata caz si o vrem ordonata/existenta ... dar numai de la noi in jos  :evil:
Faptul ca "piramida valorii" este deocamdata anacronic construita - valenta evolutiva fiind cu preponderenta averea, indiferent de modul ei de dobandire - nu justifica negarea principiului prin care desteptii trebuie sa conduca, sau mai bine zis - piramida sa aiba un varf valoric care sa defineasca baza. Altfel am fi o mare placinta plata...

@Lex
Citatlumea e condusa in ziua de azi adica in niste CONDITII INFECTE si sclavie infinita.

Acu, "daca-m luat-o pe carare cu dojana"... macar sa merg pana la capat.
Ok avem blazarea si "CONDITIILE INFECTE" enuntate de colegul nostru mai sus.
Am si eu o intrebare - "CONDITII INFECTE" in comparatie cu ce ?? Adica spus altfel : Cand a fost omenirea mai "roza" ca acum de ne PLANGEM cu orice ocazie de viata neagra pe care o avem .  Si ce facem noi ca viata noastra sa fie mai "roza" ... asteptam sa ne CONDUCA altii spre fericire ?
Hai sa fiu un pic rau cu "domnii" care sunt atat de rai cu doamnele care vor si doresc sa viseze frumos pe acest forum - " Domnilor, cand ati intalnit prima oara fericirea tot asa ati asteptat sa va CONDUCA cineva si sa va arate "cum se obtine" sau ati luptat pentru ea  (fara violenta si gloante, cum tot se sugereaza aici) ?"

Pana la urma si asta tot o forma de denaturare a realitatii este, si e una chiar de factura copilareasca - plangem dupe ceva care nu a existat la un nivel mai inalt niciodata pana acum... dar plangem pentru ca asa e moda.

P.S. Ma duc sa iau apa ca sa sting focul ce o sa ma mistuie de acum incolo in cuvintele dvs., pt sinceritatea de mai sus...

alx

#104
Citat din: Ganditorul din  06 Decembrie 2011, 14:00:23
Angella ai un talent extraordinar de rar de a aduce discutia la "radacina", la amanultele de inceput ale ABC-ului, talent innobilat de o inteligenta care iti permite sa aduci cu insistenta in discutie "mizeria" din Romania, blazarea si comparatia cu "argintul poleit" din alte tari civilizate (Albania ... :evil:). La noi nimic nu e bun... numa' la altii !
Am si eu 2 nedumeriri - daca nu te superi !
1. Stilul de scris este identic cu al d-lui AdiPop (copierea in intregime si reproducerea paragrafului, puncttele folosite pe post de virgula etc) Esti cumva distinsul domn sau o discipola a cestuia ?


sa stii ca si eu mi-am cam pus intrebarea asta,insa nu am vrut sa zica lumea despre mine ca as fi obsedat/paranoic... :lol:   acu ti-ai asumat tu raspunderea asta... :-D
   fii atent ce zice:
Citat din: angellla29 din  05 Decembrie 2011, 22:41:01
Uite eu maine ii spun sefului sa imi dea doar 50% din salariu.....restul sa il doneze azilelor de batrani din Craiova....Asta inseamna 5 mill vechi....Si voi ruga si colegii mei sa doneze macar 10% din salariul lor....Sper sa vrea.....Ma indoiesc ca oamenii bogati din Craiova sa faca asta!!!!! JUR Colega....asa o sa fac!!!!!
deci prima dintre conditii e indeplinita:locuieste si munceste in craiova,asa ca nu m-as mira ca seful sa fie adi pop,si in direct si in reluare  :evil:... astept niste lamuriri de la angellla29,daca o sa vrea sa ni le dea...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."