Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine ne conduce?/Ne conduce cineva?

Creat de @Lex, 03 Decembrie 2011, 16:53:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tayka

#75
NU NE CONDUCE NIMENI.
Da şi..?
Doar orbii sânt conduşi.
Ne conducem singuri după nevoia de bani şi putere.
Banii sânt la EI iar puterea e momeala..  :evil:
Cei care ştiu să renunţe la bani şi putere sânt cei mai mari duşmani ai LOR
Cu restul miliardelor nu-şi fac probleme. :wink:

Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

alx

Citat din: angellla29 din  05 Decembrie 2011, 19:01:42
BRAVO COLEGA....dar nu Domnia Sa conduce Italia...ci altii.....Si tu si eu....stim prea bine asta....OK....hai sa fie asta ultimul post "politic"aici.....dar noi stim....ca daca capul pestelui...care este imputit nu e taiat....arunci tot pestele la gunoi!!!!!

Off-topic !

un cetatean se duce la piata sa cumpere peste.Se uita el la un vanzator,la altul,se opreste intr-o vreme la unul,ia pestele si incepe sa-l miroasa la coada.Vanzatorul se uita contrariat si il intreaba:De ce mirositi pestele la coada,doar el se impute de la cap?   La care cetateanul ii raspunde:Verificam daca macar aici a mai ramas ceva care nu miroase a putred...


concluzia...o trageti voi...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Ganditorul

Ioan Petru Culianu - subiect valoros si ocultat pe piata romaneasca. Ca discipol al lui Eliade se apropiase probabil prea mult de "stapanii din umbra" iar varianta cu "ucis de securitate" e cea mai stravezie posibila. Adica "securitatea" pe post de aparator al stiintelor oculte si stapanilor oculti (mai ales din zona religioasa), pozitie de pe care l-a impuscat pe Ioan Petru Culianu pentru ca acesta sa nu-si publice studiile ... e cea mai trasa de par ipoteza. Mai degraba l-ar fi finantat decat sa-l impuste ... dar asta e alta poveste.
Vreau sa multumesc colegului Xanadron pentru citatele din cartile regretatului Ioan Petru Culianu, carti pe care nu prea le-am vazut prin librariile romanesti, pe care nu le-am citit. Poate ca ... mai apar cateva citate ! Multumesc.

Xanadron

Citat din: Tayka din  05 Decembrie 2011, 19:02:14
NU NE CONDUCE NIMENI.
Da şi..?
Doar orbii sânt conduşi.
Ne conducem singuri după nevoia de bani şi putere.
Banii sânt la EI iar puterea e momeala..  :evil:
Cei care ştiu să renunţe la bani şi putere sânt cei mai mari duşmani ai LOR
Cu restul miliardelor nu-şi fac probleme. :wink:

Bine zis, chiar daca gresit pe ici-colea, :-D draga Tayka.
Fiindca tre'sa te gindesti ca nici tie, ca pescar (ierarhic superior cirdurilor de obleti, recunosti?) nu ti se poate nega fonctia de "sforar parshiv". :wink: Desi nu tu-i impingi/ghidonezi pe guvizi spre cirlig.

Subscriu insa 101% la afirmatia ta penultima (dusmanii lor sint taman "guvizii" intelepti, care nu poftesc la sclipicioasele momeli 8-)) si doar 49% la ultima - fiindca au ceva probleme si cu restul miliardelor. Fie si doar in sensul gasirii unei modalitati de eradicare a 80-90 de procente din "ghidonatii Matrixului", fara sa-si distruga totusi viitorul lor habitat "edenic". :roll:
D-aici si foarte probabilele disensiuni actuale din sinul diverselor caprarii de "sforari".
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#79
Citat din: Ganditorul din  05 Decembrie 2011, 19:18:41
Ioan Petru Culianu - subiect valoros si ocultat pe piata romaneasca. Ca discipol al lui Eliade se apropiase probabil prea mult de "stapanii din umbra" iar varianta cu "ucis de securitate" e cea mai stravezie posibila. Adica "securitatea" pe post de aparator al stiintelor oculte si stapanilor oculti (mai ales din zona religioasa), pozitie de pe care l-a impuscat pe Ioan Petru Culianu pentru ca acesta sa nu-si publice studiile ... e cea mai trasa de par ipoteza. Mai degraba l-ar fi finantat decat sa-l impuste ... dar asta e alta poveste.
Vreau sa multumesc colegului Xanadron pentru citatele din cartile regretatului Ioan Petru Culianu, carti pe care nu prea le-am vazut prin librariile romanesti, pe care nu le-am citit. Poate ca ... mai apar cateva citate ! Multumesc.

Corecta concluzie - si dupa mine cel putin, I. P. Culianu NU a fost asasinat de Secu si cu totul altele-s fortzele obscure implicate. Tema-i prea stufoasa oricum pentru a fi disecata aici. Chiar daca n-a apucat deci sa posteze pe RUFOn, :-D Culianu a deranjat chiar mai mult decit altii (sir inaugurat de Origen si continuat de Giordano Bruno) exact "virful piramidei" pe care incercam noi sa-l scrijelim (fara mare succes) aici si-acum.

Cit despre citate din cartile lui, poate o sa mai revin cu unul-altul (macar fiindca citirea lor integrala marturisesc c-a fost tare dificila, cu toate trimiterile lui la atitea alte carti, pe care ajungi sa te oftici ca nu-ti ajung inca 2-3 vieti ca sa le citesti si p-alea). :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

angellla29

#80
Pot sa va dau un exemplu....nu e politic....OMUL MARIO PONTI....(.nu prim-ministru Italiei)....a renuntat la salariu...pentru ca tara lui e in criza.....Ma intreb cati oameni de la noi din tara...si mai ales din cei cu salarii nesimtite ar face asta.....Manipulare....prostire.....nu stiu ce sa zic...dar e un exemplu din alea....care te face...sa lasi jos palaria in fata lui!!!! Respect OMULE MARIO  PONTI!!!!GRAZIE SIGNIORE!!!!

Puteti sa ma banati....eu nu imi voi schimba parerea!!!!!!!!

Ganditorul

D'aia e bine sa te informezi inainte de a "da respectul".
Daca nu ma insel lista cu cei care "doneaza" salariu de ceva timp (unii de ceva ani - parca CVT) e lunga, mult mai lunga in Romania. Respect si pentru ei  Angella ... nu-i asa ?  (  :-o ti-am zis eu ca ai iubiri politice secrete... Tot respectul si pentru Presedintele Romaniei & Co ) !!

http://www.gandul.info/politica/solidaritatea-lui-basescu-speculata-de-gabi-oprea-refuzata-de-psd-si-pnl-alesii-intreaba-cu-cat-li-se-taie-leafa-schema-de-intrajutorare-pdl-si-verestoy-filantropul-6107037

Xanadron

Povero Monti... cred ca deja face foamea. :|  Ca toti bancherii de fapt. :-D

Nu de alta, dar milioanele luate de la Goldman Sachs (in al carui consiliu de administratie e inca activ) presupun ca-s o nimica toata comparativ cu "ditamai" salariul de senator, premier sau ce-o mai fi fost el numit in "teatrul scurt" servit prostimii.
In care actorii-s scosi la pensie exact in fazele critice ale actiunii (Berlusconi-i doar unul din miile de exemple), fiindca pina si repetentii cursurilor NWO de psihologie colectiva stiu prea bine cit de repede uita "bizonii" absolut orice magarie... :x

P.S. (@alx) Io n-am facut totusi politica - doar analiza NWO, sic! :lol:

http://fottilacrisi.it/chi-e-veramente-mario-monti-un-massone/
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

angellla29

Citat din: Ganditorul din  05 Decembrie 2011, 21:09:12
D'aia e bine sa te informezi inainte de a "da respectul".
Daca nu ma insel lista cu cei care "doneaza" salariu de ceva timp (unii de ceva ani - parca CVT) e lunga, mult mai lunga in Romania. Respect si pentru ei  Angella ... nu-i asa ?  (  :-o ti-am zis eu ca ai iubiri politice secrete... Tot respectul si pentru Presedintele Romaniei & Co ) !!

http://www.gandul.info/politica/solidaritatea-lui-basescu-speculata-de-gabi-oprea-refuzata-de-psd-si-pnl-alesii-intreaba-cu-cat-li-se-taie-leafa-schema-de-intrajutorare-pdl-si-verestoy-filantropul-6107037

Nu dragul meu coleg...nu am nici o simpatie fata de ei...Ci doar cate un gand de dragoste sub forma unui glont.....pentru toti....fara exceptie....Dar mi-as fi dorit ca si ai nostri sa faca asa...DAR SA O FACA....Uite eu maine ii spun sefului sa imi dea doar 50% din salariu.....restul sa il doneze azilelor de batrani din Craiova....Asta inseamna 5 mill vechi....Si voi ruga si colegii mei sa doneze macar 10% din salariul lor....Sper sa vrea.....Ma indoiesc ca oamenii bogati din Craiova sa faca asta!!!!! JUR Colega....asa o sa fac!!!!!

mr

Citat din: angellla29 din  05 Decembrie 2011, 18:30:31
@Colega MR....ce ar fi daca nu am mai pune botul la manipularile lor??? Ce ar fi ca noi sa fim...NOI....oamenii acestei
tari...acestei planete....de care cu adevarat EI se TEM!!!!! Daca mergem vreo 200000-300000 peste ei....sa vezi cum se
inmoiae.....treaba....
Din pacate, angellla29, lucrurile par simple doar la prima vedere, dar sunt mult prea complexe mai in profunzime pentru ca sunt departe de putea fi rezolvate cu actiuni heirupiste. Dupa cum se vede din ce in ce mai pe fata in ultima vreme, papusarii infaptuiesc pas cu pas, intr-un ritm accelerat, noua ordine mondiala, pe care o tes si o hranesc cu energie de multa vreme. Si incet incet ....le iese. Asta reflecta cat de mult efort se depune in spatele acestei actiuni.

Izbucnirile de moment pot aduce anumite schimbari, dar daca nu sunt sustinute energetic si cu intentie din spate de catre mase, acestea nu prind, nu modifica paradigma in sensul dorit. Iar masele sunt departe de a fi capabile sa-si sustina actiunile pe termen lung pentru ca sunt private de aceasta cunoastere a desfasurarii lucrurilor, de multa prea multa vreme.
In situatia in care suntem astazi, o schimbare de paradigma nu cred ca ar veni dintr-o schimbare brusca a mentalitatii rasei umane, ci dintr-o actiune concentrata, savarsita la cel putin un nivel mai sus de lumea fizica.     

Citat din: @Lex din  05 Decembrie 2011, 18:39:17
Si ajungem iar la intrebarea intrebareata: De ce e nevoie ca rasa umana sa fie condusa ??  PENTRU CA E LIMITATA  :roll:
Rasa umana, la gradul general de maturitate care il are acum, cere singura sa fie condusa. Altfel s-ar autoextermina sau, mai rau, ar parazita celelalte rase. Prin analogie se aseamana cu cresterea unui copil, pentru ca, asa cum spunea alx:
Citat din: alx din  05 Decembrie 2011, 18:46:31
... e nevoie sa fim condusi,indiferent de la ce nivel,pentru ca LE E FRICA DE NOI,si de potentialul latent care

salasuieste in animalul OM!
Nu cred ca dorim sa lasam un copil sa se joace cu focul sau cu electricitatea!
Acel potential latent pe care-l avem cu totii, fara exceptie, este echivalentul libertatii, folosit in armonie cu legile universului. Insa folosit imatur, este forta cu un potential de distrugere urias. Sunt prea multe exemple in istoria noastra care dovedesc acest lucru. Si mi se pare normal ca cineva sa ne conduca pana la momentul in care devenim constienti de potential si capabili sa-l folosim singuri asa cum trebuie.

In ceea ce priveste conducerea "terestra" din umbra, este cunoscut modul sau de actiune. Cele doua razboaie mondiale au fost finantate de aceleasi banci, de aceeasi oameni fara scrupule. Eu cred ca factiunile exista pana la o anumita "foita de ceapa" si poate chiar isi dau in cap pe bune. Insa "miezul" trage foloase din ambele parti, profitand de intriga si privind totul satisfacut ca pe un spectacol.

Citat din: angellla29 din  05 Decembrie 2011, 20:37:33
Pot sa va dau un exemplu....nu e politic....OMUL MARIO PONTI....(.nu prim-ministru Italiei)....a renuntat la
salariu...pentru ca tara lui e in criza.....Ma intreb cati oameni de la noi din tara...si mai ales din cei cu salarii
nesimtite ar face asta.....Manipulare....prostire.....nu stiu ce sa zic...dar e un exemplu din alea....care te face...sa lasi jos palaria in fata lui!!!! Respect OMULE MARIO  PONTI!!!!GRAZIE SIGNIORE!!!!

Puteti sa ma banati....eu nu imi voi schimba parerea!!!!!!!!
Esti foarte usor de convins angellla29. Semn ca manipularea sentimentala functioneaza. Crezi ca Monti a ajuns intamplator sa tina fraiele Italiei? Cam din aceleasi motive comune cu grecul Lucas Papademos. Obedienta lor se duce in miezul Comisiei Trilaterale si de acolo cine mai stie unde. Sigur astora nu le pasa de saracie si de nivelul tau de trai mai mult decat sa respiri, sa produci si sa consumi. Paine si circ! Suficient cat sa impresioneze masele...si sa mentina starea de letargie generala.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

alx

#85
mai baieti mai(si fete :-D),daca topicul asta mai continua cateva zile,dam material de o cartulie mura in gura vreunui "scriitoras" :lol: :lol: :lol:,si azi maine mai face si el 2-3 lei de 5...ce parere aveti?


LE   nu de alta,da am mai avut io senzatia ca un nene a copiat acu ceva vreme topicuri integi de pe rufon,si le-a "adaptat" putintel in cartuliile domniei sale...unii stiu la cine ma refer... :-D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Ganditorul

Zi-ne si noua cine-i "nenea" ... macar pe PM, ca sa-i ridicam starea materiala cumparandu-i cartea si sa ne recitim nostalgic topicurile ! :evil:

alx

Citat din: Ganditorul din  06 Decembrie 2011, 00:26:47
Zi-ne si noua cine-i "nenea" ... macar pe PM, ca sa-i ridicam starea materiala cumparandu-i cartea si sa ne recitim nostalgic topicurile ! :evil:

mai...nu pot...da iti dau un hint:nenea asta a afirmat sus si tare ca el nu are internet si ca nu stie folosi internetul...cand l-am intrebat la telefon(era la o emisiune)  ce nick are pe rufon,a dat in balbaiala... :-D   si apoi,dupa vreo juma de an,zicea intr-o emisiune ca el corespondeaza cu multi pe mail... :evil:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

andrei

     Macar de ar publica cineva ce se dezbate aici.Din pacate atentia romanilor este captata de manele,modele,artisti parati si imbecilitati gen ,, Nora pentru mama".In fine...nu stie nimeni de ce a murit cum a murit Ceausescu si  la fel ca el Saddam si Gaddafi? :? :-D :-D Sau cine stie tine pentru el? :wink: :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Siberia

Singurele chestii care ar prinde la public ar fi tot cele postate de @calatorul astral :-D
Reptilienii fac mai multa audienta mai ales daca i-ar imbraca cineva in colectia Bote ... Un reptilian Botezat ar putea deveni chiar si VIP  :-D  :evil:  :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti