Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

"Ingeri inaripati" vazuti si filmati de pe SOYUZ 7

Creat de calator astral, 26 Octombrie 2011, 08:44:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Haideti sa iesim putin din bezna ignorantei si a diversiunilor dirijate de structuri opace afiliate serviciilor secrete militare si sa dezvaluim progresiv natura reala a entitatilor care monitorizeaza Terra.
Am decis sa postez anumite marturii mai putin mediatizate.
Astazi voi aborda subiectul "SOYUZ 7".

1986 - Trei cosmonauti rusi,sovietici mai precis, impregnati de materialismul dialectic comunist,atei lobotomizati de Partid si verificati la sange de KGB,afirma ca au vazut in spatiul cosmic, citez "ingeri uriasi, cu aripile mari cit aripile avioanelor"!

Numele lor?
-Vladimir Solevev
-Oleg Atkov
-Leonid Kizim.
Ia uitati un fragment din Raportul Oficial facut dupa revenirea pe Pamint,raport clasat "Top-Secret",nivelul "numai-pentru-ochi", dar fotografiat de un rusnac dizident care a taiat-o in State, luat in primire imediat si protejat de NASA :
:star:
_________________________
"Ziua 155 a Misiunii.
Tocmai terminaserăm nişte experimente medicale când am fost orbiţi de o lumină strălucitoare,dupa ce ne-am obişnuit cu lumina, am văzut niste figuri umane uriaşe, cu aripi şi aureole difuze, aşa cum apar îngerii în picturile clasice. Păreau înalţi de câţiva metri iar aripile lor întinse aveau dimensiunile unui avion.
Aveau chipurile rotunde, luminate de zîmbete de heruvimi, şi erau toti identici.
Îngerii au însoţit capsula spaţială circa 10 minute, după care au dispărut.
Dar după 12 zile (ziua 167 a Misiunii) cei 7 îngeri s-au întors şi de această dată nu eram singuri,au fost văzuţi de alţi 3 camarazi cosmonauti,tot oameni de ştiinţă. 

Svetlana Savitskaya ( singura femeie din echipaj-nota mea) "Eram cu totii foarte speriati. Am observat o lumina mare, portocalie şi, prin ea, am văzut figurile a 7 îngeri care zîmbeau ca şi cum ar fi împărtăşit un secret glorios".
________________

Ce parere aveti?
Haideti sa vedem reactia unui astronaut American care a pus piciorul pe Luna, confruntat in direct intr-un show televizat de mare audienta cu marturia neobisnuita a rusilor .
Observati stinjeneala cu care aproba realitatea acestei marturii.
Precizez ca showul televizat respectiv este sponsorizat de o fundatie crestina.
------------------------

WINGED HUMANOIDS seen by COSMONAUTS on 43sec. of VIDEO twice while in ORBIT 1986


horia2008

Citat din: calator astral din  26 Octombrie 2011, 08:44:50...
Astazi voi aborda subiectul "SOYUZ 7".....
Calatorule "SOYUZ 7" sau "SALYUT 7"?? :roll:

Citat din: calator astral din  26 Octombrie 2011, 08:44:50
Precizez ca showul televizat respectiv este sponsorizat de o fundatie crestina.
Calatorule, cu asta trebuia sa incepi :-D, mai ales ca e vorba de TBN, Trinity Broadcasting Network,  :? si desigur clipul nu putea fi incheiat decat de Billy Grahm... 8-)

Daca chiar voiai sa aduci in discutie cazul SALYUT 7 si al presupusilor ingerilor vazuti de astronauti in a 155-a zi (!) a misiunii, puteai sa o faci altfel si nu intr-o maniera pentru care abia ti-ai luat-o in freza pentru o abordare similara (ca sa nu zic ca mai ai antecedente), ca sa citez din colegul Ganditorul
CitatCalatorule, faptul ca tu ai descoperit, acum pe la 30-40 de ani, religia crestina nu-ti da dreptul sa vezi "ingeri" oriunde, si nici sa faci prozelitism religios cu orice ocazie.
desi omului i-a parut rau dup-aia...
dar cred totusi ca ai facut-o in cunostinta de cauza (nu pot sa cred ca n-ai inteles nimic din clipul asta decat SOYUZ 7) asa ca, sa te citez, "Haideti sa iesim putin din bezna ignorantei si a diversiunilor dirijate..." :fullmoon:
si
Citat
Aveti grija sa nu va insele "CINEVA" !
    8-) 8-) 8-)





fiulploii

da cautare pe gogutza : salyut 7 angels - de exemplu injeri si in coroana solara .
Este un fel de test al petelor de cerneala , asa cum poti sa vezi multe si in flacarile unui foc de tabara , depinde pe ce domeniu e acordata mintea ta  :-)


fiulploii

#3
http://english.pravda.ru/society/anomal/14-06-2011/118195-angels-0/
Cosmonautii tocmai executasera niste experimente medicale  :-D

Apropo de titlu , exista si ingeri ne-inaripati ? adica fara sisteme de propulsie vizibile  :roll:  :-)

Ganditorul

#4
Taree curios as fi sa vad ce inseamna "INGERI" in varianta de logica a initiatorului acestui topic... adica de unde vin, ce sun "Ingerii", cum poti sa-i vezi si tu ca muritor de rand, ce "pregatire" trebuie sa ai etc. etc. ??
Ma indoiesc insa ca "calatorul" va da astfel de relatii.

padme

Citat din: calator astral din  26 Octombrie 2011, 08:44:50
Aveau chipurile rotunde, luminate de zîmbete de heruvimi, şi erau toti identici.

Cine a citit prima pagina din biblie stie ca heruvimii nu sunt infatisati ca zambesc, (de fapt nu sunt descrisi cum arata) ci ca niste entitati inarmate care pazesc gradina.

horia2008

Citat din: Ganditorul din  27 Octombrie 2011, 07:02:23
Taree curios as fi sa vad ce inseamna "INGERI" in varianta de logica a initiatorului acestui topic... adica de unde vin, ce sun "Ingerii", cum poti sa-i vezi si tu ca muritor de rand, ce "pregatire" trebuie sa ai etc. etc. ??
Ma indoiesc insa ca "calatorul" va da astfel de relatii.
si eu as fi curios dar nu din partea calatorului, ca iar o s-avem parte de clipuri si discursuri insulfetitoare si percutante  :roll: Billy Grahm style (ca tot a aparut pe pelicula !?!) :fullmoon:
Zice calatorul despre invitatul moonwaker "observati stinjeneala cu care aproba realitatea acestei marturii"; pai nu era deloc stanjenit, ca el a adus in discutie... :|
apoi fratele prezentator la sesiunea de indoctrinare si clientii lui nu mi s-au parut deloc interesati de ce-au vazut de fapt astronautii, ci doar au ridiculizat explicatia oficialilor sovietici si s-au extaziat la faptul sa li s-au revelat ingerii.... atat
deci cu asa abordari prozelitiste, come on.... :-(  nu cred ca putem lamuri problematica ingeri si natura reala a entitatilor care monitorizeaza Terra cum incearca calatorul sa ne dezvaluie progresiv :? :? (o initiativa dealtfel laudabila dar abordata in spiritul si nivelul forumului)
n-am nimic cu oamenii, fiecare cu treaba si credinta lui, dar parca nu pe-aici...



Aliosa

Citat din: fiulploii din  27 Octombrie 2011, 03:10:39
http://english.pravda.ru/society/anomal/14-06-2011/118195-angels-0/
Cosmonautii tocmai executasera niste experimente medicale  :-D

Apropo de titlu , exista si ingeri ne-inaripati ? adica fara sisteme de propulsie vizibile  :roll:  :-)
Ingerii nu au aripi, asta e un concept modern ... .
Din ce am citit sunt intelesi mai degraba ca niste "instiintari"(inger insemnand mesager) venite de la Dumnezeu, fara liber arbitru(sincer nu cred ca sunt fiinte ci mai degraba ganduri, ca atunci cand nu o mai iei la stanga si brusc pe stanga pica un ghiveci) si nicaieri nu se pomeneste de aripi ... .

Ganditorul

#8
Stirea cu "ingerii" vazuti de cosmonautii rusi e cam veche. Eu am citit-o intr-o carte romaneasca de specialitate (OZN) acum vre-o 10 ani. Dadeau si ceva poze la sfarsit. O sa iau cartile la recitit...
Din amintiri va spun ca poza arata o entitate alba, mata, facuta parca din vapori. Putea f bine sa fie o holograma, putea f bine sa fie o entitate energetica.
Nu-mi aduc aminte titlul cartii dar parca era scrisa de dl Hobana. Poate un alt coleg sa aiba in memorie mai praospat aceasta carte. Daca imi aduc bine aminte acest incident a fost catalogat ca si contact ET. Oricum daca acum 10 ani aceasta stire aparea intr-o carte inseamna ca in mediile de specialitate a aparut cu cel putin 5 ani inainte.
Deci nici o noutate ... doar o "supa reincalzita" in varianta religioasa - Ma mira doar faptul ca nu a fost vazut si un sobor de preoti cantand psalmii si prorocind venirea Domnului sau Apocalipsa. Cam lipsa de fantezie in productiile astea -made "calatorul".

angellla29

#9
Asa ca o mica intrebare...acele fapturi erau ...Uriase...Inaripate...daca am inteles bine...si humanoide?...Ori erau clone extraterestre  pentru ca ziceau ca arata identic...nu..nu chinezi :lol:...androizi uriasi de origine extraterestra sau...acei giganti care au fost si in Bucegi, Insula Pastelui, Cerra Gallan...si in Irak si in alte parti ale lumii...si cum de altfel..chiar mai sunt si azi  in adancurile Terrei...

@Dar daca aceasta rasa extraterestra chair a existat si a luat contactul cu noi...si cei din vechime le-au atribuit numele de Ingeri(mesageri) sau Oameni Pasare...sau Giganti...OH...dar cred ca gigantii nu erau inaripati...My mistake...si oamenii i-au divinizat si santificat cum se procedeaza si in prezent...cu diferiti ..oameni ce "merita" santificati...Pe astia i-au santificat ca ...erau chiar deosebiti...Nu vreau sa par rautacioasa..dar daca acei oameni sunt locuitorii Lunii :ufo: :moon:? Doar o parere...nimic altceva....Ok, nu imi sariti in cap...ca pe Luna nu exista atmosfera...ca stiu si eu asta...glumesc acum...dar daca chiar ei locuiesc acolo?

Aliosa

Citat din: angellla29 din  27 Octombrie 2011, 14:08:45
Asa ca o mica intrebare...acele fapturi erau ...Uriase...Inaripate...daca am inteles bine...si humanoide?...Ori erau clone extraterestre  pentru ca ziceau ca arata identic...nu..nu chinezi :lol:...androizi uriasi de origine extraterestra sau...acei giganti care au fost si in Bucegi, Insula Pastelui, Cerra Gallan...si in Irak si in alte parti ale lumii...si cum de altfel..chiar mai sunt si azi  in adancurile Terrei...

@Dar daca aceasta rasa extraterestra chair a existat si a luat contactul cu noi...si cei din vechime le-au atribuit numele de Ingeri(mesageri) sau Oameni Pasare...sau Giganti...OH...dar cred ca gigantii nu erau inaripati...My mistake...si oamenii i-au divinizat si santificat cum se procedeaza si in prezent...cu diferiti ..oameni ce "merita" santificati...Pe astia i-au santificat ca ...erau chiar deosebiti...Nu vreau sa par rautacioasa..dar daca acei oameni sunt locuitorii Lunii :ufo: :moon:? Doar o parere...nimic altceva....Ok, nu imi sariti in cap...ca pe Luna nu exista atmosfera...ca stiu si eu asta...glumesc acum...dar daca chiar ei locuiesc acolo?
Posibil  :wink:
Nu ai nevoie de atmosfera , apa si temperaturi "acceptabile" pentru viata decat daca vorbesti de viata terestra. In afara Terrei, logic(nu precum cercetatorii incuiatzi la minte) viata se dezvolta in alte conditii si are alte forme, nu trebuie sa fie un tipar anume , cum vedeam in filmuletzu cu alienu' din 47 , in care "unii" la momentul disecarii spuneau "e un fals, ala nu e un ficat" de parca aveau termen de comparatie .... .

angellla29

#11
Citat din: calator astral din  26 Octombrie 2011, 08:44:50

_________________________
"Ziua 155 a Misiunii.
Tocmai terminaserăm nişte experimente medicale când am fost orbiţi de o lumină strălucitoare,dupa ce ne-am obişnuit cu lumina, am văzut niste figuri umane uriaşe, cu aripi şi aureole difuze, aşa cum apar îngerii în picturile clasice. Păreau înalţi de câţiva metri iar aripile lor întinse aveau dimensiunile unui avion.
Aveau chipurile rotunde, luminate de zîmbete de heruvimi, şi erau toti identici.
Îngerii au însoţit capsula spaţială circa 10 minute, după care au dispărut.
Dar după 12 zile (ziua 167 a Misiunii) cei 7 îngeri s-au întors şi de această dată nu eram singuri,au fost văzuţi de alţi 3 camarazi cosmonauti,tot oameni de ştiinţă. 

Svetlana Savitskaya ( singura femeie din echipaj-nota mea) "Eram cu totii foarte speriati. Am observat o lumina mare, portocalie şi, prin ea, am văzut figurile a 7 îngeri care zîmbeau ca şi cum ar fi împărtăşit un secret glorios".

________________

Ce parere aveti?
Haideti sa vedem reactia unui astronaut American care a pus piciorul pe Luna, confruntat in direct intr-un show televizat de mare audienta cu marturia neobisnuita a rusilor .
Observati stinjeneala cu care aproba realitatea acestei marturii.
Precizez ca showul televizat respectiv este sponsorizat de o fundatie crestina.
------------------------

WINGED HUMANOIDS seen by COSMONAUTS on 43sec. of VIDEO twice while in ORBIT 1986

Analizand putin mai bine acest paragraf draga colega Aliosa....cred ca aceste imagini au fost niste....holograme, un fel de Blue Beam ..extraterestru? Cu niste imagini create de ET..cu forme umane...ingeri...ma rog ceva cu care mintea omeneasca  are legatura...ceva familiar humanilor...care sa ii determine..sa nu mai calce pe acolo a doua oara?

Iata de ce zic asta....un mic argument...

Misterele Lunii.Baze extraterestre contra misiunii Apollo

"Unul din noile filme documentare care s-a bucurat de mare succes în ultima vreme este "In the Shadow of the Moon". Producţia britanică povesteşte, prin intermediul mărturiilor unor astronauţi care au făcut parte din programul Apollo, întâmplări din timpul misiunilor spre Lună cu oameni la bord, desfăşurate în anii 1960 şi 1970. Doisprezece americani au păşit pe solul lunar, între 1969-1972, dar – timp de 35 de ani – nimeni nu a mai pus piciorul pe satelitul natural al Pământului. Cine sau ce a făcut ca zborul pământenilor spre Lună să fie întrerupt? Un răspuns inedit îl oferă cercetătorii ruşi într-un alt documentar.

Recent, unul din canalele de televiziune din Rusia, RTR, a difuzat un documentar care îi prezintă pe doi cercetători ruşi, astronomul Ievgheni Arsiukin şi ufologul Vladimir Ajaja, care spun că expediţiile spre Lună ar fi întâlnit obiecte zburătoare neidentificate.

Ei susţin că astfel de obiecte de origine extraterestră ar fi spionat cu insistenţă echipajele Apollo. Exemplifică cu un film care demonstrează că un obiect luminos urmărea îndeaproape una din navele americane. Cercetătorii ruşi mai susţin că au fost manipulate comunicaţiile dintre astronauţi şi Centrul de Control al Misiunii (MCC) în timpul transmisiilor de televiziune. Americanii se aşteptau ca expediţiile să descopere ceva uimitor pe Lună şi, pentru a păstra totul în secret, au codificat mesajele spre MCC.

Ipoteze neverosimile

După descifrarea acestora, s-ar fi descoperit că misiunile americane ar fi întâlnit baze lunare, rămăşiţe ale unor vehicule spaţiale şi oraşe pustii pe Lună, relevă cotidianul rus "Pravda".

Documentarul difuzat în Rusia statuează că ar exista nişte creaturi lunare care nu ar tolera prezenţa pământenilor prea multă vreme. Când americanii au plasat un robot în craterele selenare, creaturile care trăiesc pe acest satelit şi-ar fi manifestat furia.

Producătorii filmului susţin că aceştia le-ar fi spus "oaspeţilor" din SUA să plece acasă şi să nu se mai întoarcă niciodată, dacă vor să se păstreze secretele despre bazele sublunare pe care le folosesc pentru a observa viaţa de pe Pământ. În documentarul rusesc se susţine că NASA s-ar fi temut de un conflict cu o societate atât de dezvoltată şi ar fi oprit programul Apollo. Pare oare acest film credibil?

Arhive dispărute?

Pentru realizarea documentarului britanic "In the Shadow of the Moon" au fost folosite înregistrări ale zborurilor spre Lună procesate după arhivele video ale programului, care ar fi dispărut. Este oare adevărat că aceste arhive au dispărut? Acest lucru i-a determinat pe cârtitori să susţină că CIA ar fi vrut să şteargă urmele contactului dintre astronauţii americani şi civilizaţiile extraterestre.

Ei spun că faptul că filmele care demonstrează aselenizarea astronauţilor din SUA şi paşii lui Neil Armstrong pe Lună s-ar fi pierdut ar fi un secret cunoscut. Filmele au fost mutate de la US National Archives la NASA, după care ar fi dispărut. În urma unor căutări asidue s-ar fi găsit numai vreo 10. Ar fi putut ele, într-adevăr, să dispară? Documentarul rus susţine că nu ar fi fost fotografii obişnuite.


http://www.2012en.ro/?p=460

L.E. Aici este trailerul acestui documentar

IN THE SHADOW OF THE MOON TRAILER

calator astral

#12
Citat din: Aliosa din  27 Octombrie 2011, 11:14:46
Ingerii nu au aripi, asta e un concept modern ... .
Din ce am citit sunt intelesi mai degraba ca niste "instiintari"(inger insemnand mesager) venite de la Dumnezeu, fara liber arbitru(sincer nu cred ca sunt fiinte ci mai degraba ganduri, ca atunci cand nu o mai iei la stanga si brusc pe stanga pica un ghiveci) si nicaieri nu se pomeneste de aripi ... .

citeste Biblia,in Biblie sunt diferite pasaje în care sunt amintiţi ingerii si descrisi cu aripi, uite descrierea unora din entitatile angelice, serafimii.
:star:
Un exemplu concret : în Isaia 6,2-3; 6-8, se spune:

-------------------
"Serafimii stateau inaintea lui Dumnezeu, fiecare având 6 aripi: cu două îşi acopereau feţele, cu două picioarele, iar cu două zburau şi strigau unul la altul zicând:
< Sfânt, sfânt, sfânt este Domnul, plin este tot pământul de mărirea Lui! >.
Atunci unul din serafimi zbură spre mine, având în mâna sa un cărbune aprins, pe care-l luase cu cleştele de pe jertfelnic.
Şi l-a apropiat de gura mea şi a zis:
< Iată, s-a atins de buzele tale şi va şterge toate păcatele tale şi fărădelegile tale le vă curăţi! >"
___________

Precizez ca o alta categorie de ingeri, Heruvimii, au doar patru aripi, dupa descriptia biblica bineinteles. (Ezechiel 1:10; de asemenea 10:14) – "si fiecare avea patru aripi".
În înfăţişarea lor, heruvimii aveau ,,o asemănare omenească" (Ezechiel 1:5).
Aceşti heruvimi foloseau două aripi pentru zbor, iar celelalte două pentru a-şi acoperi trupurile (Ezechiel 1:6, 11, 23).
Sub aripile lor, heruvimii par a avea o formă sau o asemănare cu mâna unui om (Ezechiel 1:8; 10:7-8, 21)
__________________

DECI AU ARIPI.


Nox

Care "concret"? Altă sursă independentă de informare ai decât b.i.b.l.i.a.?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

horia2008

Citat din: Nox din  27 Octombrie 2011, 19:09:57
Care "concret"? Altă sursă independentă de informare ai decât b.i.b.l.i.a.?
youtube, canale crestine, desigur :roll:  surse de baza... 8-)