Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

"Ingeri inaripati" vazuti si filmati de pe SOYUZ 7

Creat de calator astral, 26 Octombrie 2011, 08:44:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

horia2008

Citat din: calator astral din  27 Octombrie 2011, 23:24:37
Lilith...
...Va iesi fum din ea foarte curind.
Si din victimele ei (din pacate), retine!

Numaratoarea inversa a inceput. Fiecare se pozitioneaza de o parte sau alta a baricadei.
Nu o judec eu, un simplu muritor, pe Zeita.
Dar a TRADAT.
Nu numai pe Adam.

Deci, cum ar veni, mai pe scurt  "....   vremurile sunt aproape" :evil:



Siberia

Va rog eu lasati-o pe Lilith in pace - si pe nepotii ei -  :)
A zis nenea Benedictu' al Saishpelea sa nu ne mai dam in cap in numele religiei :-D
In consecinta nu trebuie sa ne mai spalam pe maini de sangele varsat in numele basmelor :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

@Lex

Sa lasam deoparte biblia pentru ca NORMAL, cand aducem vorba de biblie logic in gandirea umana inca primitiva (a unora) se induce ideea de INGER.Dar acum ca traim in anul 2011 si nu mai ne dam cu bata si bolovanul in cap, acei ''ingerasi'' pot fi de la forme inteligente e.t aflate intr un stadiu foarte inaintat de evolutie pana la fiinte spirituale la fel de  avansate care au depasit de mult stadiul de a detine un trup material si ideea de a calatorii cu ajutorul unui vehicul printre aceste infinite galaxii si stele :p simplu sau nu?  :evil: sa nu uitam, noi abia descoperim galaxiile indepartate cu ajutorul imaginilor luate de sateliti, viata in universul asta o putem descoperii in milioane de feluri, medii si stadii de evolutie, ''ingerii'' puteau bine mersi sa fie nush ce entitati venite dupa prima planeta pe stanga aflata in a 32 galaxie pe dreapta  la o distanta de 404 milioane de km ani lumina de noi si isi faceau si ei ''plimbarea de seara'' printre stele  :ufo: :martiansmile:.  ingeri ??!!   come on    :lol: :lol: :lol: :lol: :-)

angellla29

#33
"Numaratoarea inversa a inceput. Fiecare se pozitioneaza de o parte sau alta a baricadei."

Si daca eu...Angela...nu vreau sa fiu de nici o parte a baricadei...??? Si sunt de partea ADEVARATULUI DUMNEZEU....ala care este contra cam a tot ce vedem aici pe Pamant????daca  consider ca toate aburelile astea cu religiile ...cu minciunile depsre istorie, crize globale ...sunt doar niste instrumente de "tinere a Omenirii" sub latzul stim noi cui? Omenirea trebuie indobitocita....ca nu cumva sa vada..."dincolo"....In vrajelile Papilor si ale preotilor....  nimeni nu prea mai crede, ma rog aproape nimeni....Vreau sa vad si eu...de cate ori Vaticanul a "iesit la rampa" sa opreasca razboaiele abuzive purtate de Occident contra Orientului? Niciodata....Pai daca erau crestini...spuneau asa : GATA, ajunge tata, cu varsari de sange inutile...suntem crestini...putem gasi o solutie pasnica....FARA CRIME!!! Dar nu...pe PAPICU' l-a durut fix...in pix de asta...Si sa nu imi spuna mie PAPICUL..ca au fost razboiae necesare...ca il ...flegmez drept in coroana papala....Nimic nu scuza cotroprea altor tari...si uciderea populatiilor respective...nici chiar nevoile personale..ale "crestinilor"....Occidentul nu este crestin fratilor...deloc....sunt barbari...mai bine zis  guvernele lor...
Atat credinta crestina, iudaica, musulmana, budista , etc...cat si cea satanica ..normal....sunt VRAJELI....de indobitocire a OMULUI!!!!! Metode de" tinere in jug" a Omului....DUMNEZEU E IUBIRE!!!! E PACIFIST, oameni buni...si voi vedeti pace in lume? Hellloooo....voi vedeti pe DUMNEZEUL SFANT...  in aceasta lume? Ca eu nu....vad doar minciuni, razboiae, ura, crime...si slujbe popesti de inchinare la IDOLI...cruci, moaste, icoane....etc...

Nicipreaprea

Citat din: calator astral din  27 Octombrie 2011, 23:24:37
Lilith...
...Va iesi fum din ea foarte curind.
Si din victimele ei (din pacate), retine!

Numaratoarea inversa a inceput. Fiecare se pozitioneaza de o parte sau alta a baricadei.
Nu o judec eu, un simplu muritor, pe Zeita.
Dar a TRADAT.
Nu numai pe Adam.

LOL ce trigger ai.  :-D

Deci din Matricea Divina va iesi fum, iar matrixul crestin va invinge... cam asta ar trebui sa intelegem ? Fii mai clar zmeule.  :mrgreen:
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

Xanadron

#35
Citat din: Nicipreaprea din  28 Octombrie 2011, 12:44:30
LOL ce trigger ai.  :-D

Deci din Matricea Divina va iesi fum, iar matrixul crestin va invinge... cam asta ar trebui sa intelegem ? Fii mai clar zmeule.  :mrgreen:

Adevar vin sa va zic voua: niciunul din bastarzii clonati in eprubeta mozaicismului (egal daca crestinismul sau islamismul) nu cred ca are sanse de victorie intr-o lupta cu... muma-sa. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

bun, bun, angellla    foaaarte bine zis     :wink: :wink: :-)

Aliosa

Citat din: @Lex din  28 Octombrie 2011, 12:11:23
Sa lasam deoparte biblia pentru ca NORMAL, cand aducem vorba de biblie logic in gandirea umana inca primitiva (a unora) se induce ideea de INGER.Dar acum ca traim in anul 2011 si nu mai ne dam cu bata si bolovanul in cap, acei ''ingerasi'' pot fi de la forme inteligente e.t aflate intr un stadiu foarte inaintat de evolutie pana la fiinte spirituale la fel de  avansate care au depasit de mult stadiul de a detine un trup material si ideea de a calatorii cu ajutorul unui vehicul printre aceste infinite galaxii si stele :p simplu sau nu?  :evil: sa nu uitam, noi abia descoperim galaxiile indepartate cu ajutorul imaginilor luate de sateliti, viata in universul asta o putem descoperii in milioane de feluri, medii si stadii de evolutie, ''ingerii'' puteau bine mersi sa fie nush ce entitati venite dupa prima planeta pe stanga aflata in a 32 galaxie pe dreapta  la o distanta de 404 milioane de km ani lumina de noi si isi faceau si ei ''plimbarea de seara'' printre stele  :ufo: :martiansmile:.  ingeri ??!!   come on    :lol: :lol: :lol: :lol: :-)
Te contrazici.
Tu spui ca pot fi orice si tot tu negi ca pot fi ingeri .... .
O intrebare, daca le spui "Ingeri" sau daca le spui "Entitati" si daca dovezile vin din Biblie sau din Hubble are vreo importanta?
Observ o negare acerba a subiectului divin/biblie/religie doar asa ca suna a basm, lipsita de logica .
Chiar nu se poate accepta si idee de creatie pe langa coincidenta si in fond si la urma urmei, are vreo importanta ? scrie undeva ca esti obligat sa faci ceva sau ca te obliga creatorul sa faci pe dracu in patru, din cate tin minte ai dreptul sa faci ce te taie capul in viata(cauza si efect), deci nu vad logica la negarea asta prosteasca.

@Lex

ORICE in afara de INGERI.INGER se numesc doar in viziunea  celor care inca mai cred in EI si in Batranelul cu alba de SUS altfel numit si dumenzeu.Eh, yo care nu cred in mizerile astea de religii nu ii numesc INGERI ci pot fi exact ce am spus mai sus.nu inteleg ce nu am fost clar  :?.E simplu:   eu sunt fata in fata cu un indoctrinat intr ale religiei si el spune: uite un inger pe cer si eu zic: gresit, uite o fiinta,E.T,entitate,forta spirituala, foaarte evoluata care a depasit de mult starea materiala si primitiva in care noi ne aflam.poate intr o zi si noi vom fi niste ingeri pentru niste maimute dupa alte planete   :evil: :evil: :-)

angellla29

Citat din: @Lex din  28 Octombrie 2011, 16:19:26
ORICE in afara de INGERI.INGER se numesc doar in viziunea  celor care inca mai cred in EI si in Batranelul cu alba de SUS altfel numit si dumenzeu.Eh, yo care nu cred in mizerile astea de religii nu ii numesc INGERI ci pot fi exact ce am spus mai sus.nu inteleg ce nu am fost clar  :?.E simplu:   eu sunt fata in fata cu un indoctrinat intr ale religiei si el spune: uite un inger pe cer si eu zic: gresit, uite o fiinta,E.T,entitate,forta spirituala, foaarte evoluata care a depasit de mult starea materiala si primitiva in care noi ne aflam.poate intr o zi si noi vom fi niste ingeri pentru niste maimute dupa alte planete   :evil: :evil: :-)

Colega @Lex...tu esti foarte aproape de noua lume, cea care va veni in curand...sau putin mai tarziu!!!!....CHEERS!!!!!!!!!!

Aliosa

Citat din: @Lex din  28 Octombrie 2011, 16:19:26
ORICE in afara de INGERI.INGER se numesc doar in viziunea  celor care inca mai cred in EI si in Batranelul cu alba de SUS altfel numit si dumenzeu.Eh, yo care nu cred in mizerile astea de religii nu ii numesc INGERI ci pot fi exact ce am spus mai sus.nu inteleg ce nu am fost clar  :?.E simplu:   eu sunt fata in fata cu un indoctrinat intr ale religiei si el spune: uite un inger pe cer si eu zic: gresit, uite o fiinta,E.T,entitate,forta spirituala, foaarte evoluata care a depasit de mult starea materiala si primitiva in care noi ne aflam.poate intr o zi si noi vom fi niste ingeri pentru niste maimute dupa alte planete   :evil: :evil: :-)
Tu negi un concept neinteles, asta e partea in care nu esti clar.
Batranelu' cu barba alba e reprezentarea unor oameni, ingerii la fel, eu nu ti-am zis sa crezi in religii desi asta faci, ET e o noua religie cu foarte multi adepti,indoctrinati si chiar fanatici, eu ti-am cerut sa fii mai deschis la minte si sa accepti si ideea ca e posibil sa existe si aceste basme, mai ales intr-un univers infinit cu o infinitate de posibilitati.
Tu te comporti ca aia de acu' cateva sute de ani cu ideea, pamantu' e plat, impunand o limita in infinitate.
Inger = mesager, mesager al cuiva din afara acestei lumi, aripile sunt reprezentarea tehnologiei definind zborul care nu ne era accesibil la vremea aia.
Cu alte cuvinte tu-i faci prosti pe sarmani oameni care la vremea lor au vazut ceva inexplicabil si s-au straduit cat au putut sa se exprime. Nu contest faptul ca de la primele scrieri si pana in prezent au fost manipulari masive.
Io unul de exemplu pot crede intr-o entitate (fizica, spirituala, energetica sau cum vrei tu) care e capabila doar prin gandire sau pocnit din degete (asta ca sa sune mai a basm) sa creeze planete/sori/galaxii/univers, pana la urma e doar pura stiinta in spate daca ma intelegi ce vreau sa spun prin stiinta , iar partea din urma priveste-o gen, finalul filmului Men in Black.

PS Nu incerc sa-ti impun nimic, incercam sa-ti arat ca exista si alte posibilitati, tu in final crezi in ceea ce te coafeaza.

calator astral

Angela, e deci suficient sa dea o explicatie complicata,sofisticata,alambicata, unor entitati recunoscute pe tot mapamondul sub numele lor (INGERI) pentru a-i acorda un satisfecit si o viza pentru Noua Terra?!...gresesti.

Citat din: angellla29 din  28 Octombrie 2011, 16:25:50
Colega @Lex...tu esti foarte aproape de noua lume, cea care va veni in curand...sau putin mai tarziu!!!!....CHEERS!!!!!!!!!!

Citat din: @Lex din  28 Octombrie 2011, 16:19:26
ORICE in afara de INGERI.INGER se numesc doar in viziunea  celor care inca mai cred in EI si in Batranelul cu alba de SUS altfel numit si dumenzeu.Eh, yo care nu cred in mizerile astea de religii nu ii numesc INGERI ci pot fi exact ce am spus mai sus.nu inteleg ce nu am fost clar  :?.E simplu:   eu sunt fata in fata cu un indoctrinat intr ale religiei si el spune: uite un inger pe cer si eu zic: gresit, uite o fiinta,E.T,entitate,forta spirituala, foaarte evoluata care a depasit de mult starea materiala si primitiva in care noi ne aflam.poate intr o zi si noi vom fi niste ingeri pentru niste maimute dupa alte planete   :evil: :evil: :-)

Uite, te intreb foarte simplu,daca maine apar entitatile alea angelice,"pe cer",asa cum spui tu, ce va zice lumea dupa parerea ta, daca nu toata,macar 99%,ce formula vor utiliza oamenii,"ingeri" sau formula ta ? Doua variante:

1-" Uitati Ingerii!"
2-"Uitati fiintele,E.T.eii,entitatile,fortele spirituale foarte evoluate,care au depasit demult starea materiala si primitiva in care ne aflam!"

Putem extrapola si adapta acest siretlic lingvistic la o situatie simpla,daca mergi cu masina la tara si brusc iti apare in fata un patruped de vreo trei sute de kile, ce vei zice?
1-"Hireai al dreaku de mamifer patruped din familia bovideelo,taur castrat, cu talia mai mare decât a vacii, folosit ca animal de tracţiune şi mai ales pentru carne,Bos taurus,m-ai speriat!"
2-"Hireai al dreaku de bou,m-ai speriat!".
_________

Deci nu te juca cu cuvintele,nu subestima inteligenta colegilor tai forumisti,chiar daca nu esti de acord cu opiniile lor. Dar un Inger e un Inger si un bou e un bou.
Nu poti nega aceasta realitate.

@Lex

#42
Nyeeet, eu am inteles foarte bine ce am zis, batranelul de care vorbim este reprezentarea oamenilor acelor vreumuri si eu NU CRED nici in EL, nici in RELIGII, nici in ce mai vrea fiecare sa creada legat de religii , superstitii , traditii si doctrine care mai de care.Eu am spus ca oamenii de atunci si-au creat , inchipuit, imaginat ba pe dumnezeu cel batran cu un toiag in mana  :lol: :lol:, ba nu stiu ce ingeri, ba nu stiu ce sfinti s.a.m.d. M ai inteles gresit tu dar o mai spun o data , eu nu cred in mizerile astea.Daca pentru unii sa crezi in E.T e o religie sa fie sanatosi, eu gandesc foarte simplu si realist , E.T=fiinte de pe alte planete,dimensiuni,galaxii, universuri  aflate in diferite stadii de evolutie dar muuuult superioare noua. Simplu,daca maine vad un e.t in nici un caz nu ma inchin la el, nu il cred vreun zeu, nu ii pup picioarele ,NU este altceva decat o fiinta ca si MINE, DAR aflata pe o scara de evolutie mult mai avansata .Toti (oameni, e.t, ingeri (pentru oamenii stravechi) si ce mai vrem noi, avem aceeasi RADACINA) si asta e modul meu de gandire deci Religion it's BULSHITT.  :evil: :-) :-)  Apropo Dumnezeul meu e Constiinta Universala Infinita,Inteligenta,Primordiala, cea care se gaseste in absolut orice existent in Universul asta infinit si nu in vreo icoana sau biserica de lemn

angellla29

#43
Citat din: Aliosa din  28 Octombrie 2011, 17:04:55
Tu negi un concept neinteles, asta e partea in care nu esti clar.
Batranelu' cu barba alba e reprezentarea unor oameni, ingerii la fel, eu nu ti-am zis sa crezi in religii desi asta faci, ET e o noua religie cu foarte multi adepti,indoctrinati si chiar fanatici, eu ti-am cerut sa fii mai deschis la minte si sa accepti si ideea ca e posibil sa existe si aceste basme, mai ales intr-un univers infinit cu o infinitate de posibilitati.
Tu te comporti ca aia de acu' cateva sute de ani cu ideea, pamantu' e plat, impunand o limita in infinitate.
Inger = mesager, mesager al cuiva din afara acestei lumi, aripile sunt reprezentarea tehnologiei definind zborul care nu ne era accesibil la vremea aia.
Cu alte cuvinte tu-i faci prosti pe sarmani oameni care la vremea lor au vazut ceva inexplicabil si s-au straduit cat au putut sa se exprime. Nu contest faptul ca de la primele scrieri si pana in prezent au fost manipulari masive.
Io unul de exemplu pot crede intr-o entitate (fizica, spirituala, energetica sau cum vrei tu) care e capabila doar prin gandire sau pocnit din degete (asta ca sa sune mai a basm) sa creeze planete/sori/galaxii/univers, pana la urma e doar pura stiinta in spate daca ma intelegi ce vreau sa spun prin stiinta , iar partea din urma priveste-o gen, finalul filmului Men in Black.

PS Nu incerc sa-ti impun nimic, incercam sa-ti arat ca exista si alte posibilitati, tu in final crezi in ceea ce te coafeaza.

Colega @Aliosa, nu cred ca @Lex este in urma cu sute de ani...cum de altfel nu cred  ca  existenta  ET a ajuns o religie...De fapt nu este religie deloc...Asta e doar in conceptia unora....Esti liber sa crezi in basme...dar sunt basme...pentru cei din vechime...atata tot....Cel putin..referitor la ET...exista dovezi...palpabile..reale...chiar daca astia le tin ascunse....dar noi stim ca exista....Si Dumnezeu nu e un batranel...cine crede asta  il jigneste....este atat de IMENS...MINUNAT si...greu sa imi gasesc cuvintele in a-l descrie....Crezi tu ca cel care a creat Universul il poti "inchide" intr-o icoana? Chiar asa de prosti...parem noi credinciosii? Crezi ca in imensitatea lui poti sa il" inchizi" intr-o cladire? El este peste tot...OH...aici e Dumnezeu----->....si se inchina...cand trec pe langa biserici...Pai il jignesti pe DIVINUL DUMNEZEU cu conceptiile asta....Il faci...mic, nesemnificativ....ca si cum ar fi un zeulet...de familie.... Nu se poate asa ceva...pur si simplu nu se leaga....Nu prea avem nevoie sa il desenam pe cel PREASFANT..si sa il inchidem intr-un tablou....EL este LUMINA....nu l-a vazut nimeni....asa cum poate popa sa imi spuna mie....uite ala e Christos...ala e DUMNEZEU....fara sa para ridicol....Dar am zis...fiecare cu conceptiile sale...

@ Apropo de moaste....cat poti sa fi de tampit ca un crestin ce te crezi ....sa te inchini unor oase....umane???? Pai nu e mai bine...sa te inchini DUMNEZEULUI CEL SFANT??? Chiar avem nevoie de IDOLI>>>>INTERMEDIARI? Cand acel "intermediar" e ISUS? Ce sa mai.....nu are  rost sa mai discut. :wink:

Aliosa

Citat din: angellla29 din  28 Octombrie 2011, 18:26:35
Colega @Aliosa, nu cred ca @Lex este in urma cu sute de ani...cum de altfel nu cred  ca  existenta  ET a ajuns o religie...De fapt nu este religie deloc...Asta e doar in conceptia unora....Esti liber sa crezi in basme...dar sunt basme...pentru cei din vechime...atata tot....Cel putin..referitor la ET...exista dovezi...palpabile..reale...chiar daca astia le tin ascunse....dar noi stim ca exista....Si Dumnezeu nu e un batranel...cine crede asta  il jigneste....este atat de IMENS...MINUNAT si...greu sa imi gasesc cuvintele in a-l descrie....Crezi tu ca cel care a creat Universul il poti "inchide" intr-o icoana? Chiar asa de prosti...parem noi credinciosii? Crezi ca in imensitatea lui poti sa il" inchizi" intr-o cladire? El este peste tot...OH...aici e Dumnezeu----->....si se inchina...cand trec pe langa biserici...Pai il jignesti pe DIVINUL DUMNEZEU cu conceptiile asta....Il faci...mic, nesemnificativ....ca si cum ar fi un zeulet...de familie.... Nu se poate asa ceva...pur si simplu nu se leaga....Nu prea avem nevoie sa il desenam pe cel PREASFANT..si sa il inchidem intr-un tablou....EL este LUMINA....nu l-a vazut nimeni....asa cum poate popa sa imi spuna mie....uite ala e Christos...ala e DUMNEZEU....fara sa para ridicol....Dar am zis...fiecare cu conceptiile sale...

@ Apropo de moaste....cat poti sa fi de tampit ca un crestin ce te crezi ....sa te inchini unor oase....umane???? Pai nu e mai bine...sa te inchini DUMNEZEULUI CEL SFANT??? Chiar avem nevoie de IDOLI>>>>INTERMEDIARI? Cand acel "intermediar" e ISUS? Ce sa mai.....nu are  rost sa mai discut. :wink:

Citat din: @Lex din  28 Octombrie 2011, 18:24:21
Nyeeet, eu am inteles foarte bine ce am zis, batranelul de care vorbim este reprezentarea oamenilor acelor vreumuri si eu NU CRED nici in EL, nici in RELIGII, nici in ce mai vrea fiecare sa creada legat de religii , superstitii , traditii si doctrine care mai de care.Eu am spus ca oamenii de atunci si-au creat , inchipuit, imaginat ba pe dumnezeu cel batran cu un toiag in mana  :lol: :lol:, ba nu stiu ce ingeri, ba nu stiu ce sfinti s.a.m.d. M ai inteles gresit tu dar o mai spun o data , eu nu cred in mizerile astea.Daca pentru unii sa crezi in E.T e o religie sa fie sanatosi, eu gandesc foarte simplu si realist , E.T=fiinte de pe alte planete,dimensiuni,galaxii, universuri  aflate in diferite stadii de evolutie dar muuuult superioare noua. Simplu,daca maine vad un e.t in nici un caz nu ma inchin la el, nu il cred vreun zeu, nu ii pup picioarele ,NU este altceva decat o fiinta ca si MINE, DAR aflata pe o scara de evolutie mult mai avansata .Toti (oameni, e.t, ingeri (pentru oamenii stravechi) si ce mai vrem noi, avem aceeasi RADACINA) si asta e modul meu de gandire deci Religion it's BULSHITT.  :evil: :-) :-)  Apropo Dumnezeul meu e Constiinta Universala Infinita,Inteligenta,Primordiala, cea care se gaseste in absolut orice existent in Universul asta infinit si nu in vreo icoana sau biserica de lemn

@angella29, unde ai vazut tu ca am adus vorba de inchinat, moaste, icoane, biserici ? @Lex nu este in urma cu sute de ani, gandeste ca si cei de atunci.
"Batranel" nu provine de la mine ci de la colegu @Lex, nu l-am considerat niciodata asa pentru ca din punctul meu de vedere
este in afara timpului si a spatiului, nu in alta dimensiune ca si aia include spatiu si timp(concepte umane).

@@Lex io nu zic ca nu intelegi ceea ce zici, pentru ca e absurd sa spui ceva si sa nu intelegi ce spui.
Intrebare , de ce ET tre sa fie neparat(nu vad sa lasi loc si de altceva) "aflata pe o scara de evolutie mult mai avansata" ?

Ca sa ma fac inteles ... .
Cred in Dumnezeu sau Creator cum vrei tu sa-i spui.
Nu cred in coincidenta.
Nu cred in basmele legate de teoria big-bang-ului nu din lipsa de dovezi ci din simplu fapt ca teoriile nu au logica si nu se pupa nicicum, cam acelashi lucru despre teoria evolutiei vietii pe pamant.
A crede in Dumnezeu (pentru mine) nu inseamna sa pup icoane, sa-mi fac cruce sau sa ma duc la biserica.
Nu neg existenta altor fiinte in afara Terrei, desi eu unul nu am vazut inca o dovada palpabila(un alien, OZN am vazut).
Va respect parerile chiar daca nu sunt de acord cu ele.

Repet, eu vorbeam de logica, de simplu fapt ca trebuie sa ai mintea deschisa si sa nu-l ai pe NU mereu in fata.