Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cazuri recente UFO

Creat de abyss, 02 Mai 2011, 19:53:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

jean

#45
Cred ca este vorba de insecte, sunt foarte multe care zboara noaptea. Am observat mai ales la tara sau in parc.
Cateva poze cu insecte facute de mine pt. comparatie, pot fi vazute aici:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1339.msg58169.html#msg58169
Daca camera este indreptata spre cer, in cazul celor doua lumini paralele care se misca rapid, poate fi vorba de gazele, lumina, care se vede de la motoarele unui avion cu reactie.
Adevarul este dincolo de noi

abyss

#46
Jean, eu cred cã unele chestii din aceste filme pot fi absolut orice... Cel mai probabil gaze ºi sateliþi ori avioane secrete ºi poate ...alte lucruri.

abyss

#47
Jaime Maussan despre obiecte necunoscute in spatiul cosmic - sau poate erori optice ale telescopului Microsoft?
! Private video[/youtube]

jean

Citat din: @biss din  22 Mai 2011, 15:51:29
Jean, eu cred cã unele chestii din aceste filme pot fi absolut orice... Cel mai probabil gaze ºi sateliþi ori avioane secrete ºi poate ...alte lucruri.
Salut biss. Corect, sunt de acord cu tine. Am revazut de mai multe ori filmul, am vrut sa fac o corectie asupra postului aseara da nu a mai mers si nu am vrut sa fac postari consecutive. Sunt insecte, avioane, sateliti, Se vad si doua stoluri de pasari, unul care zboara in formatie de ,,W", celalalt in formatie liniara. Chiar am vazut asa ceva noaptea. Unele pasari, probabil migratoare, obisnuesc acest lucru. Totusi am observat si o structura in forma de ,,V'', cu laturile foarte bine conturate ce poate fi un avion (B2) sau altceva.
Sa auzim de bine.
Adevarul este dincolo de noi

abyss

#49
24 Mai 2011 - UFO la concertul U2 din South Lake City, Utah
UFO at the U2 concert in SLC???[/youtube]



14 Mai 2011 - UFO triunghi , Jaguariúna, Brazilia

Asta seamana foarte bine cu unul vazut si filmat de catre mine. Wow.


21 Mai 2011 - Berlin



@Lex

interesant cel din al 2 lea clip, mai ales forma nefiind vorba doar de un ufo clasic care este vazut doar ca o simpla lumina pe cer.(mai ales noaptea).  :-)

abyss

#51
E interesant cel de-al doilea... Chiar ma gandeam ca se plimba nu gluma "baietii" :)    
Uite niste snapshoturi cu cel filmat de mine =>http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2793.msg53104.html#msg53104

abyss

#52
Ozeneuri si vulcani, netradus dar interesant.


! Video not found[/youtube]



abyss

#53
Septembrie 2010 - Menorca, Spania

Strange orb lights (UFO's) above Menorca, Spain (September 2010)[/youtube]

Aceeasi persoana care a incarcat recent pe youtube filmul de mai sus a reusit sa inregistreze imagini asemanatoare in 28 Februarie 2011 - Portsmouth (coincidenta oare?):



2010? 2011? - UFO, Suedia
nu are info, insa unii cred ca ar fi vorba de un satelit cu panourile deschise si de o camera buna de filmat...




bk

Citatnu are info, insa unii cred ca ar fi vorba de un satelit cu panourile deschise si de o camera buna de filmat...

Eu zic ca este ISS. Dar ce camera a folosit ca sunt chiar excelente imaginile surprinse.

abyss

Citat din: bk din  29 Mai 2011, 20:02:42
Dar ce camera a folosit ca sunt chiar excelente imaginile surprinse.
Nu cunosc ce scule a folosit tipul. Poate e un telescop conectat la laptop...

abyss

#56
5 Aprilie 2011 - racheta Soyuz-FG vizitata de ...?
Fleet of UFOs Flyby Russian Soyuz-FG Rocket 05-04-2011[/youtube]


Deanna

#57

abyss

#58
Citat din: Deanna din  31 Mai 2011, 16:26:58
ozn-uri in California,26 mai si oct.2010
http://www.realitatea.net/mai-multe-ozn-uri-ar-fi-survolat-california-vezi-video_840093.html

Sa nu uitam ce au filmat soldatii americani (aviz scepticilor care vad gaste in filmarile de tip night vision):
UFOs over Iraq - spooky footage captured by marines[/youtube]



28 Mai 2011 - Indian Head, Maryland
Martorul sustine ca au fost 6 lumini oranj pulsatorii insa telefonul sau de calitate slaba a inregistrat doar 4. Luminile au fost observate de catre departamentele de politie si pompieri ce se aflau intamplator pe strazi in vecinatate impreuna cu multi alti martori. La stirile locale nu a aparut nimic.




abyss

#59
4 Iunie 2011 - Minsk, Belorussia
! Video not found[/youtube]



4 Iunie 2011 - Pennsylvania
Un aparent avion care afiseaza multiple lumini in culori mai putin obisnuite...




5 Iunie 2011 - Boracay, Philippines
Filmare efectuata pe plaja cu camera infipta in nisip. Obiectul era stationar pe cer. Unul din martori afirma ca ceva similar mai aparuse cu 2 saptamani inainte. Aparitia a avut numerosi martori.