Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

NWO si Muzica!

Creat de Freeman, 14 Februarie 2011, 22:02:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Freeman

    In primul rand vreau sa-mi cer scuze ca am facut contul cam de 1 luna dar nu am apucat sa postez pentru ca am asteptat sa treaca sesiunea.
Motivul pentru care am facut acest topic este descoperirea unei serii de filmulete interesante pe care nu le-am gasit aici pe forum.Vreau sa le vizionati cu atentie si sa va dati cu parerea.
    O sa postez doar primul filmulet pentru ca nu vreau sa incarc pagina degeaba iar restul le gasiti in dreapta lui pe pagina de youtube.



    Astept cu nerabdare parerile voastre deoarece citesc acest forum de cateva luni si am ramas impresionat de voi.

andrei

  Bine ai venit!
Iata parerea mea;Mesajele subliminale din clipurile in cauza, nu sunt decat alti pasi de  pregatire a multimilor pentru ,,Marea Revelatie'' spre care ne indreptam in momentul de fata.Repetate obsesiv in creatiile unor mari artisti,concepte care la origine sunt respingatoare precum Rain Man(un demon) sau Umbrela(o organizatie oculta),devin in mintea milioanelor de fani ,prin analogie cu idolul si muzica adorata,simpatizate sau chiar adorate la randul lor.Totul face parte dintr-un plan minutios pregatit,in ideea de a usura trecerea spre ceva care va schimba din temelii optica noastra asupra lumii,Universului,religiilor,etc.Mai trist este dupa parerea mea ca,(poate cu exceptia catorva,foarte putini) majoritatea celor care canta asfel de melodii,habar nu au ce fac.Adica de faptul ca sunt folositi, pentru a manipula multimile de fani la randul lor.Pentru ei melodia suna bine,multimea e in delir, banii si succesul e la picioarele lor si nu cred ca isi pun prea multe intrebari vis-a vis de versuri,decoruri,costume etc.
   Racolarea si folosirea artistilor de succes, pt manipularea maselor in scopuri oculte este o practica veche a ,,elitelor conducatoare''.Pentru edificare urmareste daca doresti ciclul de interviuri de pe youtube cu regizorul Aaron Russo.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

padme

#2
Mda, adevarul e ca daca vrem sa vedem intr-un tablou cu un catelus, un adevarat monstru, cu "ajutorul" potrivit pana la urma creierul nostru reuseste sa-l vada.

Sa vedem parerea autorului versurilor melodiei:

"He states that the death of his mother gave him a "soft spot" for women, which he credits to his desire to write songs about female empowerment such as Rihanna's "Umbrella"."

El declara ca moartea mamei sale i-a dat "o slabiciune" pentru femei si pune pe seama ei dorinta sa de a scrie cantece despre emanciparea femeii cum ar fi Umbrela...

http://en.wikipedia.org/wiki/The-Dream

Eu personal nu vad nimic ocult aici....

rontzo

eu sunt de parere ca e bun documentarul, si chiar e obiectiv
o mica obervatie: mesajele la care faci referire nu sunt subliminale ci discrete, dar sunt repetate suficient sa se intipareasca in subconstinet
@ padme- justificarea e ok dar numai pt. cazul individual in sine- dar in ansamblu nu- "impachetarea" cu acele mesaje de tip laitmotiv care sunt omniprezente este reala si are efectele scontate :p

Serban M

#4

darksid3

Chestiile astea se folosesc in muzica de cel putin 30-40 de ani.
Exista un anumit ritual cand unele staruri sfarsesc prin deces, inecati cu propria voma. In ocultism, inecul simbolizeaza apusul Soarelui.
Sunt treburi care nu pot fi intelese daca nu esti initiat in acele doctrine.
11.11

Siberia

Cine-i Rain man ??? Rimmon (Ramman)?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

padme

Citat din: Siberia din  15 Februarie 2011, 19:01:46
Cine-i Rain man ??? Rimmon (Ramman)?

Cica deavolu'!


Pai... atunci ascultati muzica simfonica dragalashilor!

http://www.youtube.com/watch?v=WhVO_SR4bOM&feature=player_embedded


Da' texte de manele ati auzit? Eu imi aduc vag aminte de un text, nu stiu cine il canta, ceva cu bagaboanta de nevasta care trebuie batuta, altul (asta era in discoteca la tara cu ani in urma) in care fetele erau numite bagaboante si nu mai stiu cum... - instigari la violenta, desconsiderarea conditiei umane. Deci...ce sa mai vorbim de masoni cand nu suntem in stare sa facem curat sub nasul nostru!

Guest

Well, interesant subiectul, am sa-mi spun si eu opinia legata de el.
M-am interesat mult de chestia asta si am rumegat diverse informatii, de la ambele parti, sau cate or fi ele :-D.

Avand in vedere popularitatea de care se bucura subiectul 2012, inclusiv masoni/ET/simbolistica/numerologie/bu-hu-hu, managerii si persoanele responsabile cu imaginea ''artistilor'' s-au gandit sa profite de ocazie si sa impuste 2-3 iepuri dintr-o data:
1. primul iepure-> promovare gratuita, mesaj transmis viral( foarte rapid, multiplicat exponential prin intermediul internetului) datorita naturii ''controversate'' :roll: a subiectului in sine
2. al doilea iepure-> crearea unei povesti de prezentat publicului, a unui mesaj, a unei vieti ''misterioase'', avand in vedere ca majoritatea artistilor care folosesc aceasta tehnica sunt mainstream( adica au MULTI bani), asta insemnand ca NU au o poveste de transmis, deci aceasta trebuind fabricata, pentru credibilitate.
3. al treilea iepure, dar nu neaparat si ultimul-> este un subiect la moda, care contine o multime de idei ce pot fi prezentate in videoclipuri( in ultimul timp vedem numai triunghiuri, ochiul lui horus, si alte rahaturi) folosite de regizori si scenaristi ramasi in pana de idei( bine, folosirea exagerata a simbolurilor deja a inceput, deja este un kitsch).

Pe langa asta, cei ce folosesc aceste simboluri sunt vazuti ca persoane cu atitudine, bad boys/bad bitches, deci sunt respectati de intreaga comunitate, pentru ca se stie ca artistii cei mai de succes sunt cei cu personalitate iar asta se poate fabrica, bineinteles.

Nu spun ca ei nu sunt ajutati de illuminati/masoni, cum s-or numi, pentru ca se stie ca se platesc bani grei pentru difuzarea melodiilor la radiourile din SUA, poate veni un bogatan care sa-i spuna unuia ca daca face un clip incare sa se prezinte anumite scene, ii da o suma de bani( ipotetic).

De asemenea, nu bag nici mana in foc cum ca artistii n-ar fi controlati mental, insa totusi mi se pare pueril, etapele spalarii de creier mi se par cam tampe. Totusi, fetele mai ales prezinta ''simptome'' asemanatoare( sexualitate agresiva, 2 parti prezentate, good versus bad, alter-ego-uri).

Totusi, s-a ajuns la o panica atat de mare incat daca folosesti o stea intr-un clip esti numit mason care si-a vandut sufletul in schimbul ''succesului''. Nu cred ca o asemena exagerare este constructiva, pentru ca unele simboluri sunt folosite de mii de ani, iar stelele sunt prezente inclusiv pe unele steaguri, asta inseamna ca respectivele natii sunt illuminate? :roll:

Privitor la melodia Umbrella, nu stiu cat de subtile sunt versurile, insa partea lui Jay-z trebuie sa ne dea de gandit macar pentru faptul ca se anunta Criza economica cu 1 an jumate inainte izbucnirii acesteia( partea lui Jay-z de rap, primele versuri). Posibil ca Jay-z sa fie al drecu' si sa bata mana pe sub masa cu sponsorii, sau sa anunte in prealabil unele evenimente ce vor veni, asta daca esti atent sa descifrezi versurile. Dupa cum am spus, incerc sa inteleg ambele parti.

Ca fapt final, mie-mi place melodia, mai ales negativul si mi se rupe pe baza carui context a fost promovata. N-au decat sa foloseasca la Rain-man cat vor, n-au decat s-o bage pe Rihanna in cate triunghiuri vor si sa-i alungeasca gatul prin modificari post-productie ca sa arate cand sta in genunchi ca fatza lu' Satana. N-au decat sa se prosteasca cat vor cu imaginea si campania de marketing. Eu oricum ascult doar negativul :-D. Si cand vad ca intrec masura cu chestiile astea, imi bag picioarele si-mi caut pe net ce muzica vreau, din alte tari si din alte genuri, ca nu ma obliga nimeni sa-i ascult doar pe ei. Avem internet, avem optiuni.

Inainte ma apucase panica, imi anuntam toti prietenii despre mesajele astea subliminale, vroiam sa-i atentionez, acuma mi se rupe. Nu e decat muzica, daca ma oftic, inchid tv-ul si gata si cu ei! Li s-a mai dus un ascultator, si da, ma consider o parte importanta din puzzle, pentru ca in mainile mele si a celor ca mine stau carierele lor.

Cat despre muzica in general, putem gasi de la melodii si negative mirifice, pana la gunoaie. Depinde de noi ce vrem sa ascultam, si depinde de noi daca ne lasam influentati de subtilitatile prezentate cumva, pentru ca avem un creier care trebuie folosit. Nu sta nimeni cu pistolul la tampla noastra sa ne oblige, NOI ii facem pe ei, nu ei pe noi.

darksid3

#9
Va rog sa studiati acest caz:

Fotografia unui album al formatiei Beattles unde apare imaginea unui mare ocult - http://en.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley
Daca puteti gasi o explicatie logica sanatoasa si nu doar "poate, daca, etc", ma inclin in fata domniilor voastre.

PS: Asta e un subiect delicat!







11.11

elena78

#10
 oare manipulatorii  au reusit sa controleze mintea altei vedete???voi ce ziceti??Lady Gaga nu prea mai este de moda acum ,urmeaza alta  care o intrece cu mult pe prima ...ma rog  semnele alea ..triunghiuri ,sacrificii ,ochi,toate expun un mesaj codificat.. :wink:este impresionant!   teribil,absolut terribil!QUO VADIS UMANITATE???
Ke$ha - Die Young (Official)

calator astral

alta care si-a vindut Sufletul...celebritate, bani, toate au un Pret.
Numai orbii nu deschid ochii sa vada la ce duce ocultismul impins la extrem, cind se ajunge la ritualuri, sacrificii si Pacte.
o satanista fara indoiala, vai de capu ei ce-o asteapta.




         Subliminal deception 35 Ke$ha exposed



Irwin

Am fost (si inca sunt) un fan al formatiei Milli Vanilli, cea care in doar un an de zile reusea sa ajunga fulminant in topurile internationale si in special in USA, avand cateva hituri no. 1 in Billboard, lucru fabulos pentru o formatie europeana total necunoscuta, aflata la debut. Ba, mai mult, a castigat si Premiul Grammy pentru The Best New Artist, dupa ce in prealabil cucerise american Music Awards. Dupa scandalul care a urmat (cel cu playback-ul cu vocile altor cantareti de studio) si ruptura dintre cei doi membri figuranti (Rob Pilatus si Fab Morvan) de producatorul lor, care ii tarase in aceasta aventura riscanta, a avut loc o celebra conferinta de presa in care Milli Vanilli au explicat ziaristilor prezenti cum au stat lucrurile pe parcursul scurtei lor cariere, eveniment in cadrul caruia au returnat si trofeul Grammy pe nedrept castigat. Mi-au atras insa atentia cateva fraze spuse de Rob Pilatus, care la vremea respectiva (toamna lui 1990) se puteau interpreta oarecum metaforic, simbolic... Astazi insa, cand avem atata acces la informatie, dupa ce s-au schimbat dramatic vremurile si realitatile, cuvintele spuse de el capata parca alte conotatii:

"You get something, but for that you must make a pact with a devil"
"We sold our souls to the devil"

Cu toate greselile facute, au meritul de a fi regretat cele intamplate si de a fi incercat sa sparga tacerea care domneste in interiorul Industriei Muzicale, revoltandu-se impotriva celor din conducerea Casei de Discuri Arista si a producatorului lacom de bani, care i-au fortat sa minta, nedandu-le nici o sansa de a se reabilita cumva in fata fanilor. Pentru curajoasa lor sinceritate si dezvaluirile de dupa perdea, Rob si Fab au fost ulterior efectiv calcati in picioare de mass media americana, care a starnit fanii impotriva lor, in vreme ce bosii care au pus toata tarasenia in functiune s-au dat deoparte, n-au intervenit defel in apararea lor si au scapat bine mersi...

uforever

Mesaj pentru elena78 si "capitanul astral" :wink:: Cum/cui as putea sa-mi vand si eu sufletul macar pe termen limitat? sunt un "trubadur sarac" si am mare nevoie de faima si bani, nu semnez "contractul" pe mai mult de 2 ani, prelungim in functie de rezultate. Va rog sa ma ajutati si pe mine, orice contact/contract e bine venit, m-am saturat ca "Ne-Luminatii, oculta neagra, "tab,tarab tigoinan scheise", "fran-croncani-eria" sa ma subjuge, imi ofer sufletul(desi nu-mi apartine) "din tot sufletul", totul pentru o colaborare prospera si in folosul culturii. Deci, "lu' cui sa-i apartin?" ...rog seriozitate\m/

calator astral

#14
Citat din: uforever din  24 Decembrie 2012, 23:11:45
Mesaj pentru elena78 si "capitanul astral" ;) : Cum/cui as putea sa-mi vand si eu sufletul macar pe termen limitat? sunt un "trubadur sarac" si am mare nevoie de faima si bani, nu semnez "contractul" pe mai mult de 2 ani, prelungim in functie de rezultate. Va rog sa ma ajutati si pe mine, orice contact/contract e bine venit, m-am saturat ca "Ne-Luminatii, oculta neagra, "tab,tarab tigoinan scheise", "fran-croncani-eria" sa ma subjuge, imi ofer sufletul(desi nu-mi apartine) "din tot sufletul", totul pentru o colaborare prospera si in folosul culturii. Deci, "lu' cui sa-i apartin?" ...rog seriozitate\m/

bravezi. Sfidezi Forte dincolo de capacitatea ta de intelegere.
Citeste Faust!

Juramantul intitulat "Pactul cu diavolul"se face la o rascruce la miezul noptii, in padure, trebuie sa sacrifici o gaina neagra, te pui in genunchi si te stropesti cu singele ei, rostind cu voce tare urmatoarele:

       "Maestre Satana ,de acum te recunosc ...
..."


Asta e procedura. Se pare ca functioneaza imediat.
Gindeste-te bine inainte sa faci pasul asta, omule, nu te juca cu asa-ceva, nu va mai fi cale de intoarcere.


astralule,anumite lucruri nu sunt menite sa fie facute publice,cel putin pe acest forum,care NU incurajeaza astfel de practici.Asa ca ti-am cenzurat incantatia...apropo,o stii cam prea bine...cum de...?   
    data viitoare cand mai produci astfel de "opere" va fi mai mult decat o cenzurare...te asigur!   alx