Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

NWO si Muzica!

Creat de Freeman, 14 Februarie 2011, 22:02:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

AdarM

Daca - atentie!... spun DACA - ar fi atat de simplu, mai mult de trei sferturi dintre pamanteni ar face legamantul asta, ba chiar cei mai multi nu s-ar rezuma sa sacrifice o biata galinacee, i-ai vedea stropiti cu sangele prietenilor, fratilor sau parintilor.
Uitati-va la cea mai anosta emisiune cu VIP-uri de doua parale, cititi cel mai nevandut tabloid si-mi veti da dreptate.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

padme

#16
Citat din: calator astral din  25 Decembrie 2012, 00:29:53
bravezi. Sfidezi Forte dincolo de capacitatea ta de intelegere.
Citeste Faust!

Juramantul intitulat "Pactul cu diavolul"se face la o rascruce la miezul noptii, in padure, trebuie sa sacrifici o gaina neagra, te pui in genunchi si te stropesti cu singele ei, rostind cu voce tare urmatoarele:

       "Maestre Satana ,de acum te recunosc ...
..."


Asta e procedura. Se pare ca functioneaza imediat.
Gindeste-te bine inainte sa faci pasul asta, omule, nu te juca cu asa-ceva, nu va mai fi cale de intoarcere.


Din pacate (sau din fericire) am apucat sa o citesc! Initial am crezut ca sunt pe pagina comica, dupa aia m-am gandit: hai totusi sa-l ajut pe @uforever si gaina s-o dau eu! Dar totusi ceva nu se lega!? Mai ales ca Faust este o opera literara! Dupa aia mi-am dat seama ca sunt in sec 21.  Extraterestri nu prea bat cu sacrificiile de gaini prin paduri! Si mai zici ca noi te provocam! Cum de tu stii incantatia si noi suntem forumul de satanisti? Cum iti explici acest paradox?

calator astral

#17
e in regula @alx, nu stiam, sint de acord cu aceasta interdictie, acest subiect depaseste sfera curiozitatii, bineinteles.
@padme> acest ritual sacrificial de miezu noptii la o rascruce in padure a fost deja dezvaluit partial de @fiulploii.
nu cred @padme ca la ora actuala avem noi, oamenii (inclusiv structurile afiliate armatei specializate in colaborarea cu "ei") certitudinea ca e sigur vorba de "extraterestri", retine acest aspect.

abyss

Ma tem ca deraiati de la titlul topicului. Mai usor cu demonii si alte chestiuni asemenea.

Apropo calatorule... Imi reprosai candva ca de ce vreau cursul cu blesteme si descantece. Vad ca esti pe cai mari si stii multe din procedurile demonilor. Daca ma gandesc bine mereu pomenesti de necurati in timp ce tu ai o atitudine total stranie. Faptul ca tu consideri ca EBE s  sunt demoni mie personal iimi da foarte de gandit. Cred ca esti posedat tu. De fapt , te tradeaza insasi obsesia. Sorry man.

calator astral


@byss ce e cu mesajul asta?! Cind am afirmat eu asta?! E o viziune extrem de redusa, caricaturala, ca EBE sint "demoni", tabloul e mult mai complex, infinit mai subtil, dezvolt acum pentru ultima oara!

[/quote]
Citat din: abyss din  25 Decembrie 2012, 10:11:23
Ma tem ca deraiati de la titlul topicului. Mai usor cu demonii si alte chestiuni asemenea.

Apropo calatorule... Imi reprosai candva ca de ce vreau cursul cu blesteme si descantece. Vad ca esti pe cai mari si stii multe din procedurile demonilor. Daca ma gandesc bine mereu pomenesti de necurati in timp ce tu ai o atitudine total stranie. Faptul ca tu consideri ca EBE s  sunt demoni mie personal iimi da foarte de gandit. Cred ca esti posedat tu. De fapt , te tradeaza insasi obsesia. Sorry man.



  nu vreau sa ma mai repet, am explicat pe larg opinia mea, traim intr-o tara libera, intr-un stat de drept , oricine e liber sa creada in ce vrea el! Sau nu?
  Inaintez pe poteca Adevarului, pe acelasi drum pe care l-au strabatut cei mai respectati cercetatori in ufologie si exobiologie ( nu ma refer aici la vulgatizatori tip David Icke, desi au si ei importanta lor si uneori chiar informeaza realmente cititorii):
         Cu cit pasesti mai mult in descifrarea problematicii ozn / extra-intra-terestri + extra-ultra-dimensionali, cu atit mai mult esti obligat sa renunti la interpretarea fizica a acestor fenomene si cu atit mai mult vei avansa spre o metoda de analiza parapsihologica, pentru a intelege adevarata natura a acestei oculte constiinte superioare care ne monitorizeaza

       Am spus ca unul din mentorii mei e Jacques Vallee, cel care a inspirat personajul cercetatorul francez ufolog din Intilnire de gradul 3, cu deosebirea ca Spielberg a refuzat evolutia opiniilor distinsului profesor, care a renintat la teza extraterestra si a concluzionat ca e vorba de,citez : "demoni".Teoria lui nu este izolata in rindul celor mai prestigiosi cercetatori ai problematicii OZN, exista un numar impresionant de somitati ale controversatului subiect care au sfarsit prin a aborda intelegerea fenomenului exclusiv prin prisma Stiintelor de Frontiera, cu totii au concluzionat ca "ozenautii / extraterestrii moderni si demonii din trecut sint cu siguranta identici si manifestarile OZN sint doar variatii minore,adaptate la timpurile moderne,ale stravechiului fenomen demonic".De asemenea toti cei care au studiat abductiile/rapirile de oameni si interogat abductee'ii ulterior, inclusiv sub hipnoza, au constatat aceeasi cruzime, aceeasi violenta gratuita, acelasi sadism, inclusiv sexual, din descrierile secolelor trecute, incepind chiar de la descrierile medievale referitoare la "tortura si chinurile dracilor".Sint sute de cercetatori renumiti, care fac autoritate in domeniu, ce au trecut de la explicatie fizica la PARAPSIHOLOGICA.Pentru curiosi citez la repezeala citiva :Jacques Vallee (cititi "Mesagerii Amagirii", "Colegiul Invizibil","Confruntari", carti exceptionale, nu le poti lasa din mina!) , Lynn E.Catoe, Pierre Guerin, John A.Keel, Trevor James, Steepple, McNeece,Bertrand Meheust, Ivan Mackay, Christopher J. Rosing, Whitley Strieber, David Swift, John Ankerberg, John Weldon, J.Allen Hynek, Raymond E.Fowler, Trevor James...etc.


Redau postul meu pe topicul Lumi Paralele - Cristian Negureanu, citeste cu atentie :
Vei vedea opinia mea completa referitoare la acest subiect.
Citat din: calator astral din  05 Februarie 2012, 12:09:05
        Mie unul mi se pare extrem de interesant acest topic.

   Nu cunosc opera acestui autor, nu ader la misticismul sau nationalist, nu cred ca Noul Ierusalim ar fi Bucurestii iar noi romanii "poporul ales", dupa mine astea sint baliverne, in schimb descopar cu satisfactie unele opinii comune, Adevaruri de necontestat, (in opinia mea, precizez, pentru a ma conforma dorintei moderatorilor), aceasta e baza de plecare pentru intelegerea unor realitati subtile, imi permit sa reproduc unele idei majore,te citez:

- omul a fost creat pe acest pamant de Dumnezeu prin inginerii genetice (evolutia e o minciuna a Satanei), cu ajutorul ingerilor sai supusi.

- Cine este D-zeu? este Conducatorul Universului, cel care traieste intr-o lume paralela,imateriala (pentru noi cel putin), unde timpul curge diferit, de unde avem toate aparitiile minunile, OZN-uri etc.

- Scopul creatiei omului a fost sabotat de Satan, Lucifer, Azazel sau Semyaza, nume date ingerului rebel al lui D-zeu, care, impreuna cu un grup de ingeri revoltati, au luptat contra lui D-zeu si au incercat sa distruga omul.

-Rezultatul a fost un razboi teribil, intre cele doua factiuni de nemuritori, iar ingerii lu Satan au fost aruncati sub pamant, in tinutul mitic numit Shambala/Astarteea etc de catre traditii.

-Ingerii raului, de cand au fost aici aruncati de D-zeu, au influentat in continuu soarta Omenirii si inca o fac, in scopuri negative la adresa omului, a manturii sale si a lui D-zeu, evident.

-In acest scop, demonii au infiintat o sumedenie de religii false si au dat omului o sumedenie de false invataturi si asa zise intelepciuni, in schimbul adorarii lui Lucifer.

-D-zeu a contraatacat prin invatatura, moartea si invierea fiului sau, Iisus Christos, cel care a devenit singurul mijlocitor intre omul degenerat pacatului si D-zeu si lumea lui.

-Demonii controleaza lumea si azi, incercand sa distruga crestinismul adevarat si esenta sa, mai direct sau indirect, in functie de oportunitati.

- Muzica, artele, filosofia, religiile, moda, tot, sunt influentate de aceasta civilizatie malefica, insa D-zeu inca isi mentine si el puterea de influenta, el respectand inca liberul arbitru al omului, spre deosebire de Satan.

- Satan a adus oamenilor razboaiele, credinta in obiectele cioplite, in reancarnare, in mantuirea vesnica fara ajutorul lu Iisus.

- Asa zisii parapsihologi actuali incearca sa denatureze mesajul crestinismului, amestecandu-l cu credintele orientale demonice.

-Scopul lui D-zeu este ca universul paralel al sau sa fuzioneze cu lumea materiala, si lumea care va fi inviata si care a fost de partea sa traiasca alaturi de el si ingerii sai. ---

-Dupa moarte, sufletul omului doarme, nu bantuie si nu se reancarneaza, pana in ziua invierii si a judecati de apoi.

-Satan si spiritele supuse lui mint lumea cu nerusinare, facandu-ne sa credem, prin false minuni fenomene parapsihologice, aparitii de ozn-uri, levitatii, ghiciri, telepatii, zodiacuri etc ca noi oamenii suntem nemuritori (vechea minciuna a sarpelui din Biblie cu Eva) si ca prin reancarnare, mancare naturala si diferite tehnici de meditatie vom putea atinge asa zisul absolut al Divinitatii (adica sa ne contopim cu Satan, cel care e in spatele mesajelor!).

-Minciunile satanice au ajuns pana acolo incat Satan pare un inger de lumina iar invataturile sale seamana cu cele biblice, deosebindu-se prin aceea ca, desi poate il recunosc pe Iisus ca un mare invatator sau invatat, sau chiar ca pe unul din fiii (incarnarile!) lui D-zeu, nu il recunosc drept singura cale de rascumparare a oamenilor in fata lui D-zeu, ci mint cu nerusinare si spun ca omul se poate elibera si printr- o succesiune de reancarnari (deci se poate si fara Iisus,nu?) sau prin meditatii, incantatii, tehnici yoga ( care de fapt sunt foarte periculoase pentru ca deschid portile subconstientului, care devine foarte sensibil la influentele lumii de dincolo, care pot fi de natura satanica sau dumnezeiasca, omul si creierul fiind supus influentei celor doua supercivilizatii).

-Satan este in spatele conducerii politice actuale-Marea Finanta Evreiasca Masoneria, Clubul Rotschild samd, cei care, uniti fiind prin credinta in Satan (deschisa fatis sau unii poate cred naiv ca este D-zeu, deoarece Lucifer este aureolat in lumina) vor sa aduca pe Pamant domnia lui Satan.

-Cum? prin supunerea tuturor natiilor, prin al treilea razboi mondial, prin distrugerea crestinismului si inlocuirea lui cu povesti mincinoase sau teorii de tip new-age sau yoga, hinduiste sau budiste.

-Toate evenimentele paranormale care au avut loc si vor mai avea loc in lume sunt provocate ori de Satan si civ. lui or de cea a lui D-zeu, si noi oamenii trebuie sa fim circumspecti si sa nu luam invataturile de-a gata, pentru ca Azazel e tatal minciunii si va cauta sa insele, daca se poate, si pe cei alesi!

-Mesajele satanice sunt peste tot chiar si-n muzica rock, unde multe melodii superbe de altfel se pare ca au fost concepute intr-o stare paranormala.
__________________


Acest tablou este destul de complet.
Mai adaug, foarte modest, in urma cercetarilor mele personale, citeva idei:

-Exista o Conspiratie Reptiliana.
Reptilienii ar fi in varful piramidei Illuminatilor, urmati pe nivelele inferioare de hibrizii creati de ei si de cozile de topor care l-au renegat pe Dumnezeu in schimbul unor avantaje materiale si a unei existente indelungate, cu mult peste ceea ce este recunoscut de stiinta.

-Acesti reptilieni sint de doua tipuri: Dracii si grey'ii.
Dracii ar fi si ei clasificati in doua mari categorii, care sint:

a)Draconienii albi sau Demonii, stapini ai vazduhului, salasul lor ar fi constelatia Draco, de unde vin in atmosfera prin tehnici de tip teleportare sau manipulare spatio-temporala si
b)Draconienii intunecati sau Dracii, care ar fi mina inarmata a Ingerilor cazuti, urmasii salbaticiti ai Draconienilor Albi, fratii lor de singe, ramasi in maruntaiele Pamintului citeva zeci de mii de ani, inchisi de o Glaciatie prelungita, si care in explorarea cavernelor si grotelor subterane au fost contactati de Ingerii fideli Satanei.

-Grey'ii sau cenusii sint tot reptilieni dar o rasa "inferioara" , inclusiv omului nu numai Draconienilor, care accepta sa efectueze "munca de jos" pe care Dracii o dispretuiesc, cum ar fi rapirile umane, clonajul si reproductia artificiala, prepararea hranei (ca niste bucatari) din resturile umane, contactul permanent cu luciferienii vanduti Satanei sau cu militarii din bazele mixte subterane,etc.

Draconienii Albi se simt superiori fratilor lor intunecati, (modificati oarecum de necesitatea adaptarii la mediul subteran de-a lungul generatiilor), cam cum sint nemtii vestici fata de fratii lor "ossie" estici, aroganti si dispretuitori.

- Acesti reptilieni, atit Dracii cit si cenusii, sint sub ordinele Ingerilor cazuti, toate aceste entitati negative se supun cu totii Regelui Pamintului, Satana, si Reginei, care ar fi prima nevasta a lui Adam, misterioasa Lilith, pe post de reproducatoare de grey & reptiloizi, copiii ei preaiubiti pe care-i trimite la furat Suflete Umane si la corupt de Constiinte.

-In fata lor stau Ingerii. Ingerii ramasi fideli Domnului.
Puterea Ingerilor e singura noastra pavaza si singura noastra Speranta daca se dovedeste ca Razboiul dintre aceste factiuni angelice rivale si confruntarea Isus-Satana (Bine-Rau) va avea loc.

   Parerea mea, re-precizez.

            calator astral
              :rocket:

abyss

...o obsesie de grup, asemeni unui ciorchine. O cunoastere indirecta si evident profana, prin urmare usor de manipulat, nicidecum eliberatoare pentru cei ce o poseda ori care sunt posedati de catre ea. Cai gresite de interpretare, filtre mentale false, in sine proiectii personale izvorate din subconstient. Sorry.

Xanadron

#21
Desi imi promisesem mie-ma sa nu mai intervin in discutii cu tenta religioasa, nu ma pot abtine sa nu fac un mic... mare rezumat al opiniilor exprimate disparat pina acum p-aici – in conexiune cu 1001 circuite logice conexe, inclusiv legate de Micii Gri si alte chestii inca obscure.

Barney & Betty Hill descriau de pilda "rapirea" lor pe coordonatele unei intilniri cu insusi Dumnezeu,  operatiune in care Micii Gri ar juca doar rolul de "travel agents" cu puteri telekinetice, printre multe altele.
Chestie care ne-ar face sa inclinam spre confirmarea Micilor Gri ca "arhonti adjuncti" in slujba unor Zei cu sau fara barbi albe, dar credeti oare ca asemenea personaje omnipotente ar fi preocupate de semnarea unor Tratate cu diverse guverne ale "turmei" pe care o considera "plantatia" lor, cind EI ar putea sa ne rapeasca si/sau hibridizeze oricum si oricind?

Oricum, aici se-mbirliga variantele cu cea a MG "diabolici" :evil: subordonati luciferic (masonii s-or inchina la cine trebuie deci?), cu rol de mentinere a CS-urilor noastre-n capcana planetei-inchisoare pina devenim poate suficient de bine "altoiti" la ADN pentru scopurile lor (gen Programul Terra / TVM).
Dar scopurile astea servesc parca si Dumnezeilor "clasici" (din dogma crestina, mozaica etc), fiindca altfel n-ar fi fost decriptate din scrierile asa-zis sfinte – si atunci cine-i de fapt "diabolic"?! :roll:

Eu am impresia strict personala ca Micii-Gri ar putea fi reincarnarile evo- sau involuate straniu din virful "copacilor genealogici"ai UNORA dintre noi - mai precis, ale alora destul de submisivi ca sa fie multumiti nu doar cu starea lor asexuata, ci si cu apartenentza lor la o "minte colectiva" cu resurse imense (vezi teoria psihologiei lor "de stup").
Minte pe care am putea deci si noi s-o cunoastem doar dac-am fi dispusi sa conlucram cu EA in anumite conditii?! ...Asa ca ioc "Disclosure" pina nu ne putem "conecta" pe anumite coordonate macar cu... adjunctii Creatorilor nostri?! :roll: Ramine de vazut in 2013 sau 2017, daca tot n-am aflat zilele trecute. :lol:   

Alte opinii: controversatul John Lear e in continuare convins ca Micii Gri :moon: au rol de "observatori-ingrijitori" doar pentru containerele noastre carnale, de suflete/CS-uri avind grija sefii lor (Marii Gri Insectiformi? Reptoizii? Andromedanii? Ultraterestrii? - om afla poate cindva si asta). Chiar daca el sustine (inlfuentzat tot de povestile lui Lou Baldin aka Sleeper) ca, tehnic vorbind, MG ar fi capabili si de transferul CS-urilor de colo-dincolo - adica in special de la oameni la clone si/sau hibrizi umano-ET.

ET care ne-ar ghida deci evolutiv prin hatzisul testarii reincarnarilor multiple cu mintile lor de tip colectiv subordonate sefilor care doar ei ar sti cum arata "punctul terminus" rezervat putinilor "absolventi".
Un Pseudo-Rai :star: care ar fi cica intr-o prima faza cite-o planeta "ideala" ocupata de spirite compatibile (si nu atit de "amestecate" ca aici) si-abia dupa aia o zona de existentza pur energetica.

Trecind peste multe detalii ale conceptiei asteia (cum ar fi inexistentza Raiului sau a Iadului sub forma lor biblica... Iadul existind insa, simbolic vorbind, mai ales pe Terra  :wink:), interesanta mi se pare ideea ca asa-zisa Judecata de Apoi ar fi doar o confruntare (auto)critica post-mortem a experientelor noastre (bune/rele) cu propria constiintza - adusa de "veghetori" intr-o stare neutra, lipsita de subiectivismul EGO-ului. Fara Iisusi, rasumparari factice a unor pacate funciare la fel de fictive etc.

Sau ca principalul criteriu dupa care am fi sau nu retrimisi in Iadul testarilor incarnate ar fi reusita de-a ne fi trait vietile "cu integritate, fara ura, lacomie sau invidie". Si fara sa ne preocupe nimic altceva in afara de liniile astea personale de conduita - chestie cu care (printre multe altele) m-am contrat insa deseori cu John Lear pe forumuri, e-mail si chiar pe telefon, din evidentul motiv al respingerii non-implicarii din partea mea.

Implicare ce contine inevitabil Cunoasterea pe toate planurile ei grosiere ori subtile – inseamna insa asta c-as fi cumva "satanist" daca nu cred pina nu cercetez, colega calator astral? :roll:
OK, recunosc ca-s crestin ortodox prin Botez (multe ar fi de spus si despre "taina" asta a subordonarii Corpului Astral cu mult inainte de constientizarea plasarii Eului nostru in context... hai sa-i zicem lumesc-incarnat).
Trebuie sa implice insa Botezul -  indiferent in ce religie - si-un eventual auto-blocaj informational? Voluntar, evident... ca alea involuntare (subconstiente) ar deschide o alta tema de discutie inepuizabila.

Cam contradictorii sint deci subscrierile tale la una si pe urma la alta, moncher calator - daca in fapt, ca si crestin ortodox, subscriai cindva si la ipoteza C.D.M. (Complexul Dumnezeu-Miel - asa cum e definitia Trinitatea in "Programul Terra"). Adica accepti inchinarea la Dogma si la (doar) intermediarii dintre noi si adevaratii Creatori ai CS si implicit ai Vietii.
Zeii aia (luciferici sau nu, cu sau fara barba alba - fiindca "tot un drac" par a fi cu totii, indiferent de etajul ceresc... sau subsolul terestru ocupat cica de incornoratii LI... tot ingeri insa la origine, hmmm) - diversii cultivatori/exploatatori ai "turmei" asadar.

OK, accept ideea existentzei unor forme diverse de fiintze ginditoare superioare noua care ne influentzeaza prin la fel de diverse metode (in general ocultate = perverse :-D), fiecare ghidate de targeturi proprii "bune" sau "rele" in functie de principiile noastre general-umane.

Fiindca in diverse ocazii am tocat tema asta a zeilor - aia "pe bune", implicit transcendenti apud non-fizici si nu a semzeilor geneticieni ce fojgaie prin Biblie si miturile pagine care au inspirat-o de la sumerieni incoace (si asta-i doar umila mea parere, evident). Semizei razboinici, orgoliosi, ranchiunosi si razbunatori, care se aburcau prin Vimane :ufo: ca sa le traga o cotonogeala motivata genetic adversarilor lor incornorati au ba.

De unde si notiunea de "armate-cohorte-legiuni" de Ingeri, de pilda.
Si de Draci, evident - care inca ma minunez de ce oare n-au fost pur si simplu "lichidati" complet de Cel cu Barba Alba, daca tot a cistigat prin K.O. miticul meci cu Impielitatu-i challanger?! :lol: 
Poate doar ca sa ni se serveasca mai credibil abureala cu alungarea Maestrului :evil: in [bunkerele] subterane? Si sa nu dispara cumva o mica-mare polaritate necesara Testarii noastre?!

Nu pot asimila deci deloc prosteala naivei dihotomii maniheiste "ingeresc-dracesti" propagata cu scop exclusiv submisiv de Biserica, cu toate tentaculele ei deviante de genul cazanelor cu smoala :lol: – pai nu seamana totul cu partizanatul politic, in care fiecare partid sustine ca "El si numai el detine Calea Adevarului si ailalti sint diabolici?" Cind de fapt toti par sa fie ghidati de... cam aceleasi interese aparent egoiste?!

...Sau de unele scopuri poate mai putin egoiste in unele din taberele implicate in spectacolul asta de-a Puterea Absoluta ce se joaca de-o eternitate pe Terra si-n care noi reprezentam simultan si pionii ignoranti, dar si o miza enorma. Ce va fi revelata poate doar atunci cind alea 95 de procente de ADN "adormit" vor trebui activate.

...La ordinul CUI anume insa? Pe acelasi traseu Saturn-Luna poate? :planet: :moon: Si CIND anume? Sau DE CE?
Mai puteti adauga si voi inca vreo 1001 intrebari, dar tot degeaba - fiindca raspunsurile-s inca vinare de vint.
Zic asta ca sa mai imblinzesc o tzira posibila taiosenie a postarii asteia (nu ma... anatemiza deci prea popeste, :-D calatorule), dar si ca sa recunosc din nou ca nu detin nici eu, nici altii decit cel mult frinturi de Adevar. :star:

P.S. Semidoctul semi-doctor :-D C. Negureanu ar face mai bine sa repete clasele I-II si sa scrie "reincarnari" in loc de "reancarnari" inainte sa ne dea lectii aberante – asa cum sint de fapt mai toate presupunerile lui simpliste.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

AdarM

Cristian Negreanu?
In privinta lui, Cicero avea dreptate acum peste doua mii de ani, la fel ca astazi:
"Traim vremuri grele: copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte."
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

Xanadron

#23
Scuze pt duble postare - din motive tehnice (greseala de eroare). :-D
Rog deci stimatii moderatori s-o stearga (si spre vinul fiert pot s-o stearga, evident)... :wink:

P.S. M-am sucit, :lol: ca tot voiam sa raspund colegului AdarM: n-am vreun parti-pris de tip inchizitorial vizavi de orice gen de parere, dar nici nu pot subscrie la orice mod de exprimare a lor.

Iar Cristian Negureanu imi pare pe linia asta unul din cei mai iritanti pseudo-profeti bastinasi  actuali, din enshpe motive - cel mai enervant fiind asta al afirmatiilor lui gen teoreme imuabile, argumentate exclusiv pe niste... vinturi mentale.
Atunci cind nu-i vorba chiar de un vid absolut, clar. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

@AdarM : o fi Negureanu prostu ala oarecare care a scris si el o carte, dar cum Doamne iarta-ma ca ideile lui sint comune la sute de autori diferiti, de pe toate meridianele globului...deci de la Jacques Vallee la Emil Strainu sau Florin Gheorghita via Lynn E.Catoe, Pierre Guerin, John A.Keel, Trevor James, Steepple, McNeece,Bertrand Meheust, Ivan Mackay, Christopher J. Rosing, Whitley Strieber, David Swift, John Ankerberg, John Weldon, J.Allen Hynek, Raymond E.Fowler, Trevor James....sint toti nebuni, in afara Adevarului lui @abyss sau @xanadron, desi colegii respectivi au si ei doua opinii total diferite.
Cite bordeie...atitea obiceie.
  cu atit mai bine. Asta e Democratia, schimbul liber de opinii.

@abyss> I want to beleave man...deocamdata sint efectiv la etapa aia de "cunoastere indirecta" ,spre deosebire de tine , nu? asta sugerezi foarte limpede.
Pai daca ii cunosti intreaba-i de ce chinuie oamenii si animalele rapite, ce le-au facut sarmanele alea femei de le violeaza intr-o veselie, ca 99% dintre ele au ramas pe veci traumatizate dupa rapire si scirboseniile simtite pe pielea lor din partea grey'lor, sau "cunoasterea directa" implica un categoric "taci si rabda ca te hau!" ?

  Pe scurt nu m-ai convins @abyss. Numai fa pe misteriosu si spune aici experienta ta de "cunoastere directa", sa vedem si noi ce baieti buni sint alienii aia.

Xanadron

Citat din: calator astral din  25 Decembrie 2012, 15:01:06
(1) Cite bordeie...atitea obiceie.
  cu atit mai bine. Asta e Democratia, schimbul liber de opinii.

(2) I want to beleave man...
1. Absolut de acord.

2. Vezi ca, daca nu scrii corect "believe", una-doua te bag si pe tine-n tagma Negurenilor, amice calator... :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Citat din: Xanadron din  25 Decembrie 2012, 15:03:48
1. Absolut de acord.

2. Vezi ca, daca nu scrii corect "believe", una-doua te bag si pe tine-n tagma Negurenilor, amice calator... :lol:

ma bucur ca esti pe de-a-ntregul de acord ca libertatea de opinie indiferent care ar fi ea, trebuie sa primeze. E prima litera a alfabetului, cheia de bolta pentru orice discutie...

----------- :lol:

nush ce-am avut, am scris "believe" dupa care am sters si inlocuit cu beleave..wtf?!...

alx

Citat din: calator astral din  25 Decembrie 2012, 15:14:19
ma bucur ca esti pe de-a-ntregul de acord ca libertatea de opinie indiferent care ar fi ea, trebuie sa primeze.
Corect...dar in anumite...limite. ;D
   Si desi stiu ca atat asteapta unii ca sa-mi sara in cap,voi si explica ce am spus: atata timp cat opiniile tale sunt personale,poti sa crezi ce vrei...insa in momentul in care acestea devin PUBLICE,trebuie sa-ti asumi raspunderea a ceea ce afirmi...si sa poti si argumenta aceste ...opinii... Si aici se mai aplica cunoscuta vorba din popor: "daca mai multi iti spun ca esti beat,te duci si te culci!" 
Mai apoi trebuie sa tii cont si de cum iti expui opiniile in public...daca esti logic si rational,vei mentiona de fiecare data ca acestea sunt parerile tale si ca atata timp cat nu sunt demonstrate,sunt la fel de bune sau de proaste precum altele...daca ai insa o problema la bibilica,si incepi sa-ti expui ideile proprii ca si cum ar fi demonstrate deja,atunci risti...diverse.. ;D
   cam atat deocamdata...am batut si eu șaua,sa priceapa...calul... :D sau caii...de fapt,herghelia...  :D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

Citat din: alx din  25 Decembrie 2012, 15:29:10
Corect...dar in anumite...limite. ;D
   Si desi stiu ca atat asteapta unii ca sa-mi sara in cap,voi si explica ce am spus: atata timp cat opiniile tale sunt personale,poti sa crezi ce vrei...insa in momentul in care acestea devin PUBLICE,trebuie sa-ti asumi raspunderea a ceea ce afirmi...si sa poti si argumenta aceste ...opinii... Si aici se mai aplica cunoscuta vorba din popor: "daca mai multi iti spun ca esti beat,te duci si te culci!" 
Mai apoi trebuie sa tii cont si de cum iti expui opiniile in public...daca esti logic si rational,vei mentiona de fiecare data ca acestea sunt parerile tale si ca atata timp cat nu sunt demonstrate,sunt la fel de bune sau de proaste precum altele...daca ai insa o problema la bibilica,si incepi sa-ti expui ideile proprii ca si cum ar fi demonstrate deja,atunci risti...diverse.. ;D
   cam atat deocamdata...am batut si eu șaua,sa priceapa...calul... :D sau caii...de fapt,herghelia...  :D


stai linistit ca de fiecare data precizez "e parerea mea!", invit pe fiecare sa isi faca propria opinie.
Desi poate ai observat ca intotdeauna reproduc opiniile altora, uneori complet diferite, argumentez insa sistematic pozitia mea, e cazul tuturor pe rufon?

mi se filfiie daca unii (aceiasi de fapt!) ma jignesc, nepedepsiti, trimitindu-ma la culcare, cine se mai uita in gura  lor?!

tu insa @alx, ca administrator atotputernic, ar trebui sa fii echidistant
  Trebuie sa fii de asemenea drept, impartial
si nu in ultimul rind politicos

Cind tu sau abyss veti posta vreun interviu filmat cu vreo EBE atunci fii convins ca instantaneu vom adera cu totii la opiniile voastre.

Pina atunci parerea ta nu valoreaza mai mult decit parerea oricarui user de pe rufon.
Deci inclusiv a mea.

calator astral

xanadron, revin cu doua vorbe pentru tine.

E bine ca ti-ai re-re-reprodus postarile anterioare ( vezi http://www.rufon.org/forum/index.php?topic=4191.15 ) , din lipsa de timp poti face copy/paste, nu e o problema.
In schimb ce ma deranjeaza e insistenta cu care deformezi marturiile rapitilor...asta e un pacat, gresesti grav atit in fata cititorilor rufonisti cit mai ales in fata victimelor, victime care in treacat fie spus, nu au cerut nimanui nimic, ghinionul lor e ca au intersectat niste entitati malefice intr-o zi ordinara...

Revin deci la cazul Barney si Betty Hill pe care il citezi frecvent, de fiecare data afirmi ca abducteeii respectivi au fost rapiti "de Dumnezeu ?!

Stiu ca ai o ura viscerala fata de Divinitate, nush ce ti-a facut, dar nu bunul Dumnezeu i-a rapit pe sotii Hill, te invit sa citesti un rapid rezumat al dramaticei intimplari, nu stiu daca fiintele alea seamana cu Dumnezeu, personal nu cred, e parerea mea, precizez, bazata chiar pe marturia celor doi, citez :


    . Era un disc imens, cu un brâu de hublouri, din care au coborât rând pe rând o serie de omuleți.[2] Cu siluete asemănătoare omului, de 1.50 - 1.60 metri înălțime, fețe rotunde, ochi mari, ca de pisică, gură și nas minuscul, purtau haine închise la culoare, care le acopereau în mare parte pielea gri.

    Sub hipnoză, soții Hills au descris entitățile extraterestre ca fiind "fără păr, de 1.58 cm înălțime, cu piele bătând în gri, capete în formă de pară și ochi oblici, ca de pisică".
  Cei doi au fost duși în încăperi diferite și supuși mai multor procedee de examinare, atât fizice cât și psihice. Le-au fost luate mostre de piele, păr și unghii.
  Lui Betty au încercat să îi introducă un ac lung în buric, spunându-i-se că este un test de sarcină, dar a durut-o și s-au oprit.Le-au fost studiați dinții, iar unul dintre examinatori a tras de dinții lui Betty, încercând parcă să-i scoată. Pentru că nu a reușit, a întrebat-o de ce dinții ei nu se pot scoate, în vreme ce ai lui Barney au ieșit cu ușurință. Betty le-a spus că oamenilor adesea le pică dinții atunci când îmbătrânesc și în locul lor, se pun alții, care se pot scoate ușor.
  Celui care i-a părut doamnei Hill că ar conduce echipa de examinare, i s-a părut de neînțeles cum anume oamenii îmbătrânesc. Oricât s-a chinuit Betty să îi explice, nu s-a putut face înțeleasă. Extratereștrii nu puteau înțelege conceptele de "timp" și "culoare.
  Inainte să părăsească nava, Betty l-a întrebat pe pe cel care părea conducătorul echipei de examinare de unde au venit, iar acesta i-a arătat o schiță cu ceea ce părea a fi o hartă. Dr. Simon i-a cerut doamnei Hill sub hipnoză, să deseneze harta pe o hârtie. Schița a fost dată mai apoi unui centru de cercetare.


Stanton T. Friedman, fizician doctor în fizică nucleară și specializat pe cercetarea fenomenelor extraterestre, a petrecut mult timp în compania soților Hill din dorința de a elucida misterul. A analizat toate investigațiile făcute asupra celor doi o bună perioadă de vreme și a ajuns la concluzia că povestea lor se bazează pe evenimente reale și este de-a dreptul imposibil ca cineva să inventeze așa ceva.

    De asemenea, fizicianul și-a argumentat poziția în acest caz și prin intermediul hărții desenate de Betty sub hipnoză, în 1964. La vremea respectivă, niciun astronomcare a studiat harta nu a putut-o desluși, motiv pentru care credibilitatea cazului a avut de suferit. Însă opt ani mai târziu, când au apărut telescoape mai performante și au fost descoperite alte două stele noi, mai mulți savanți au început să dea de capăt misterului hărții. În 1963, niciun astronaut de pe planetă nu știa poziția stelelor respective.

Ele au fost descoperite de om abea în 1969. Cum ar fi putut Betty să inventeze harta cu stelele respective incluse și mai ales, cu asemenea precizie?Mai mult, Astronomii de la Universitatea de Stat din Ohioau pus un computer să le redea poziția lor exactă în raport cu stelele Zeta Reticuli 1, Zeta Reticuli 2 - 220 trilioane de mile, 37 de ani lumină de la Pământ privind direct spre Soare. Computerul a redat cu exactitate harta desenată de Betty Hill.

---------------------

sursa : http://ro.m.wikipedia.org/wiki/Cazul_Betty_%C8%99i_Barney_Hill


--------------------

Si acum revin la presupusele mele "divagatii"...si iti demonstrez ca dincolo de cazul Hill am atras deja cu timp in urma atentia asupra misterioasei Zeta Reticuli, vezi topicul lansat de mine http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3599.msg75142.html#msg75142 intitulat chiar Zeta Reticuli.
Primele cuvinte ale topicului : "Cam toate pistele duc la Zeta Reticuli"...

Deci nu sint absolut deloc vreun excentric nestiutor cum se tot incearca sa fiu catalogat....