Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

#975
Voi atasa mai jos o fotografie ce afiseaza o noua ghicitoare.
Daca aveti nevoie de mai multe amanunte va puteti folosi de cele 3 intrebari ajutatoare chiar si de un JOKER.Pentru a gasi misterul urmaritzi sageata rosie.  :-P

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Merlin

Ia ca intru si eu in joc cu urmatoarea fotografie. Ce sa fie, ca nu-i nici pasare dar nici avion? ;)

jackie28t

#978
Citat din: lylyt_ice din  26 Septembrie 2007, 22:11:18
Un fir de pinza de paianjen?

Corect ''lylyt_ice''.Intr-adevar este o panza de paianjen iluminat de soare.
Ai vazut ce usor poate fi uneori....bravo,ai foat ispirata. :wink:
Uite atasez mai jos imaginea originala.Am expus o ghicitoare usoara ca tot ne rugase ''lylyt_ice'' sa venim cu una.Cu timpul sigur vor veni si ghicitori mai palpitante.

Deci...mergem mai departe cu ghicitoarea lui Merlin.

lylyt_ice

Cred ca ghicitoarea asta ai pus-o special pt mine, ca sa ghicisc si eu o data...ca prea de mult ma chinui sa  nimeresc macar o singura data.... :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jackie28t

#980
Citat din: lylyt_ice din  26 Septembrie 2007, 23:54:37
Cred ca ghicitoarea asta ai pus-o special pt mine, ca sa ghicisc si eu o data...ca prea de mult ma chinui sa  nimeresc macar o singura data.... :-D

Nu ''lylyt_ice'',pe cuvant.
Daca tu ai fost inspirata....asta e....mi-a sarit ghicitoarea din schema. :lol: LOL

Arckadii


Merlin

din pacate nu. Va mai dau doua indicii: ceva mic si foarte foarte usor. ;)

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Merlin


lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Merlin

na! ... mai cedez putin si va spun ca e negru si extrem de fragil! Orice atingere il poate preface in pulbere!!

jackie28t

Citat din: Merlin din  29 Septembrie 2007, 08:36:25
na! ... mai cedez putin si va spun ca e negru si extrem de fragil! Orice atingere il poate preface in pulbere!!

Adica un fluturas? :lol:

alx

ceea ce a ramas dupa arderea unei foite de hartie/tigara.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

lylyt_ice

  un fe de funingine ,sau rest lasat in aer dupa stingerea unei scintei ...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?