Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

ºi încã ceva,nu-i frumos sã modifici fotografiile ca sã nu poatã fi deschise cu photoshop(cel putin la mine nu avrut sã deschidã fotografia,decât dupã o prelucrare în alt program).Dacã nu a fost aºa ºi este doar o eroare la mine ºi/sau o greºealã neintenþionatã,îmi cer scuze!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Dreamy

alx incepi sa te indepartezi :-D...nu este o reflexie!!!
nu am modificat nimic :-(...ci doar am facut un crup in paint, dupa care i-am schimbat extensia din bmp in jpg ca sa pot s-o incarc in topic!!!!

Unidentified

un bec rosu ! sau o entitate care palpaia in ultimele clipe din existenta in speranta ca cineva sa o poata intelege care este de fapt rostul ei suprem si de ce nu se poate colora in albastru asa cum face cealalta entitate care se ascundea razand malefic ca el poate trece prin pereti si ea nu !  :martiansmile:

sxn_b


Necunoscutul

Eu sunt de parere ca este vorba de lasarul de la mouse, nu?  :?


Dreamy

Unidentified FELICITARIIIIIIIIII!!!!!
cu toate ca NU e un bec rosu, totusi e un bec....abajurul e colorat!!!


alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

sxn_b


alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Unidentified


Dreamy

alx e cumva refexia de la un laser??? :roll:
din cele care au diverse forme si cu care te orbesc copii pe strada?? :wink:
...pare a fi stilizarea Lunii??!!

alx

da, este o reflexie,felicitãri sxn_b,dreamy,doar cã este o reflexie foarte ciudatã a soarelui.Si ca sã mã credeþi,aveþi fotografia mai jos.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

DepthOfField

Alx, reflexia ta are si o denumire mai cunoscuta si "englezeasca", anume LENS FLARE, reflexie in lentilele obiectivului.

Vin si eu cu alta ghicitoare:
Ce credeti ca am filmat?

Observatie: o sa incerc sa raspund intrebarilor dvs ajutatoare doar in limita unuia care a filmat ceva si nu stie ce este, deci doar isi descrie cum crede si poate el propria observatie  :-D .. voi trageti concluziile ce as fi putut filma.  :roll:
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Arckadii

Venus cu zoom la maxim.
Am avut si eu astfel de "experiente":))
Ark

DepthOfField

Venus e o planeta, nu, parca asa mi-aduc aminte? Nu stiu daca am filmat pe Venus, dar nu cred   :-P pentru ca-si tot schimba culoarea ca un fel de semnalizare.

intr-adevar, eram pe zoom maxim, caci am vazut acel obiect luminos si am vrut sa prind ceva detalii.
cred ca am filmat un ozn.  :roll:
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm