Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

SUBIECT INCHIS Al Treilea Rãzboi Mondial, prezis pentru luna noiembrie a acestui an

Creat de nicky22me, 07 Noiembrie 2010, 20:43:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

nicky22me

Prezicerile lui Nostradamus, adeverite într-un procent destul de ridicat, interpretate de cercetãtori, specificã data exactã de 11 noiembrie 2010 ca prima zi a celui de-Al Treilea Rãzboi Mondial. Totodatã, Baba Vanga, faimoasa clarvãzãtoare din Bulgaria, a declarat acelaºi lucru, fãcând referire tot la luna noiembrie a acestui an.

Baba Vanga, nãscutã Vangelia Pandeva Dimitrova în 31 ianuarie 1911 ºi decedatã pe 11 august 1996, a stat mult timp în atenþia opiniei publice dupã ce 80% din predicþiile ei s-au adeverit.

Vanga a rãmas oarbã la o vârstã foarte fragedã ºi se spune cã a prezis dezbinarea Uniunii Sovietice, dezastrul de la Cernobîl, moartea lui Stalin ºi tragedia de pe 11 septembrie din Statele Unite ale Americii.

"Groazã! Groazã! Fraþii noºtri din America se prãbuºesc de la mare înãlþime, înjunghiaþi de moarte de ciocurile unor pãsãri de oþel!" ar fi prezis Vanga, potrivit monitorulexpres.ro, în 1989. Predicþia aceasta a fost înþeleasã însã abia în 2001 când Vanga a ajuns una dintre cele mai convingãtoare clarvãzãtoare dupã atacul terorist de la World Trade Center.

Vanga a revenit în actualitate la alegerea preºedintelui Obama, în 2008. Ea declarase pe parcursul vieþii sale cã Statele Unite vor fi conduse de un preºedinte de culoare, iar mandatul lui va începe cu o crizã economicã majorã. Ea a mai spus cã "omul negru" va fi ultimul preºedinte din istoria Americii, deoarece SUA se vor diviza în mai multe state independente.

Dupã aceste evenimente Vanga a intrat în atenþia cercetãtorilor. Deºi era semi-analfabetã, faimoasa bulgãroaicã se pare cã avea un creier foarte activ, capabil sã gãseascã foarte repede legãturi între cauzã ºi efect. Aceasta este singura explicaþie logicã oferitã de cei care au studiat "talentul" Vangãi. Cu toate acestea, nu s-a putut explica procentul mare de predicþii care s-au adeverit.

Despre Al Treilea Rãzboi Mondial, Vanga a prezis cã va începe în 2010, în noiembrie. Data coincide cea din interpretarea predicþiilor lui Nostradamus, care este 11 noiembrie 2010. Mai mult, în sprijinul acestor alarme, vine ºi o dovadã matematicã. Astfel, faimosul soft Web Bot, creat special pentru a prezice viitorul în baza cuvintelor cheie introduse pe Internet, folosind algoritmi matematici, a desocperit cã între 8 ºi 11 noiembrie va începe un puternic conflict armat.

Astfel, creatorii softului, Clif High ºi George Ure, care se autointituleazã Cãlugãrii Timpului, susþin cã Web Bot poate anunþa dezastre cu 90 de zile înainte sã se petreacã. Web Bot ar fi prezis atacul de pe 11 septembrie din SUA, atacurile teroriste cu antrax ºi dezastrul Navetei Columbia din 2003. Cu toate acestea credibilitatea lui Web Bot nu este foarte mare, întrucât informaþia este destul de vagã, de cele mai multe ori.

Predicþiile Babei Vanga:

Rãzboiul va începe în noiembrie 2010 ºi se va încheia în luna octombrie 2014.

Rãzboiul va fi mai întâi mic apoi se vor folosi arme nucleare ºi apoi arme chimice.

2011 - Animalele ºi plantele din Emisfera Nordicã vor dispãrea din cauza armelor chimice ºi biologice. Musulmanii vor ataca europenii rãmaºi

2014 - Majoritatea oamenilor vor suferi de cancere.

2016 - Europa este aproape nepopulatã.

2018 - China devine cea mai mare putere mondialã

2023 - Orbita Pãmântului se va înclina

2033 - Calota polarã se va topi

2043 - Musulmanii vor conduce Europa, iar economia va fi înfloritoare.

2066 - Americanii atacã Roma Islamicã folosind arme meteorologice.

2076 - Va domni din nou comunismul pe Pãmânt.

Predicþiile Vangãi ajung pânã în 5079, când a prezis sfârºitul lumii.
sursa:http://www.adevarul.ro

ce pareri aveti?

jean

 S-a mai discutat asta pe aici, da o cautare. Ce parere am? Am o parere foarte proasta, nu se va intampla nimic pe 11 noiembrie.
Nu mai speriati oamenii cu prostii. Daca e sa se intample ceva, a inceput de mult timp. Daca nu a inceput, atunci se poate intampla in fiecate moment, instantaneu. Nu are nico legatura cu acea data.
Adevarul este dincolo de noi


Tayka

Citat din: zaharosu din  07 Noiembrie 2010, 22:07:39
http://www.ziare-pe-net.ro/stiri/sua-va-porni-un-razboi-impotriva-iranului-161109.html


nu prea miroase a bine .... voi ce ziceti?
Pai ce sa mai zicem vad ca a venit si 11 nov.si tot nimic deosebit-Daca miroase ceva?Poate miroase vreunul lovit de bombe chimice :rocket: :-D.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

tractorbeam

http://debka.com/article/9132/

...intre timp norii negri se aduna in zona, 4 submarine nucleare, 4 portavioane cu strike force in combat readiness status, asta imi miroase a intimidare, oricum mai mult de atat nu mai au ce face americanski decat sa porneasca Hora Mare. Ramane de vazut daca mullahii se vor lasa intimidati sau nu. Inclin sa cred ca nu. Khamenei si Ahmadinejad sunt destul de harsaiti in arta politico-diplomatica pentru a nu pune botu' la chestia asta. Atat timp cat ei nu misca, americanii fara ONU se invart ca si cainele in cusca.
Insa daca vor pune botu' cred ca o sa ii atace ei primii pe americani fie si numai ca sa slabeasca dispozitivul militar american.

Xanadron

Corect, tractorbeam!
Desi "supremii tragatori de sfori" au ei o slabiciune pentru numerologia oculta  :-P (11.11), nu cred ca asta va fi chiar data fixa a inceperii previzibilei si dezastruoasei operatiuni sioniste a atacarii Iranului (subliniez "sioniste" fiindca majoritatea evreilor "pe bune" - si nu khazari - sint oameni admirabili).

As mai zice "sa fie la ei acolo", :D dar ma sperie alte chestii - unele sa le zicem... abstracte (cum ar fi declaratiile basesciene de sustinere a oricarei actiuni a Israelului cu ocazia vizitei lui Shimon Peres - ca de "licuriciul prim" USA nu mai vorbim), dar si altele mai concrete  - adica subita actiune de pre-mobilizare militara a rezervistilor, comandata de curind de oligofrenul ministru general-izmenar Gabriel Oprea. :x

Sper doar ca rugaciunea disparutului poet sa aiba efect: Doamne, ocroteste-i pe romani !!!  :rainbow:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

tractorbeam

Ce sa zic, probabil ca nu ne-ar place sa vedem vreo racheta iraniana cu focos chimic sau bacteriologic sa ne dea  - Buna-dimineata! - la Bucuresti in viitorul apropiat.
Chestia e ca, daca tot o sa-i loveasca, ceea ce pare deja de neevitat in pofida declaratiilor impaciuitoare la lui R.Gates, Obama si tot establishment-ului, macar sa le dea la temelie fatal sa nu apuce aia sa raspunda. Cine dreaqu are nevoie de un Iran nuclear? Nobody!
Au trecut ceva ani de cand ambasada USA a fost luata cu asalt de iranieni, dar uncle Sam nu uita si nu iarta. Probabil ca acum le-a venit scadenta. Regimul popilor cu turban are zilele numarate.

darksid3

Nu te lasa dus de nas de campania de imagine negativa dusa de Occident asupra arabilor.
Un eventual razboi nu se va termina asa usor si repede. Sunt interese ale celorlalte tari (Rusia, China) economice, politice si oculte. E totul calculat in linii mari. Daca incepe, trebuie sa atinga mai multe segmente. Un razboi dureaza atat cat trebuie...cel putin pana acum, cam asa a fost.
11.11

Vlad6

can't we all just get along?


in 2016 europa nepopulata?
nu prea cred.
daca ne gandim putin in europa exista cele mai mari puteri militare si economice ale lumii.

germania,rusia,anglia,italia si franta.

Vlad6

mai devreme deasupra bucurestiului,din senin,s-a ridicat un curcubeu.
cine nu ma crede ii pot arata screenshot.
nu va veni nici un razboi mondial,si decat sa ne inconjuram de aceste idei negative,mai bine am deschide ochii sa vedem eceea ce este cu adevarat frumos in jurul nostru.


Urban

Al treilea razboi mondial (ideologic) a inceput cu invazia din Coreea si s-a terminat odata cu criza rachetelor din Cuba.
Al patrulea razboi mondial (economic) a inceput acum 20 de ani, odata cu asa zisele revolutii "capitaliste" din tarile comuniste si inca continua....
Ce vedem acum in Romania si peste tot sunt atacuri economice...cu singurul scop de a JEFUI tarile implicate.
Care este SCOPUL unui razboi?....JAFUL (adica exact ce se intampla acum)
CUCERIREA= este o forma ORGANIZATA de JAF...statele centralizate sunt forme organizate de Jaf unde cei care jefuiesc sunt parlamentarii iar "armatele" lor sunt functionarii....

Concluzie:
STATUL este o unealta de JAF ORGANIZAT

Daca vreti putem sa dezvoltam  :mrgreen:

abyss

Ce vedem ºi ceea ce ºtim este ce ni se aratã ºi ni se spune. Cu alte cuvinte ne introduc bãieþii o anumitã descriere a realitãþii. Pe scurt Urban, e cum spui tu... un jaf. 

Tayka

JAF pe la spate.Cine poate jefueste tot ce se poate din ograda sau din strada.Gingis-Han jefuia pe oricine dar nu si pe ai lui..Un neam cu atati martiri ce se arunca in aer cu zambetul pe buze,nu poate fi chiar asa usor anihilat,si cred ca daca ar fi atacat va produce cate un 11 sept. in fiecare zi..in fiecare ora..Cati americani s-au jertfit pentru tara lor?care nici aceia de fapt(si de drept)nu prea e a lor..
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

nana

Citat din: Urban din  08 Noiembrie 2010, 16:49:36
Al treilea razboi mondial (ideologic) a inceput cu invazia din Coreea si s-a terminat odata cu criza rachetelor din Cuba.
Al patrulea razboi mondial (economic) a inceput acum 20 de ani, odata cu asa zisele revolutii "capitaliste" din tarile comuniste si inca continua....
Ce vedem acum in Romania si peste tot sunt atacuri economice...cu singurul scop de a JEFUI tarile implicate.
Care este SCOPUL unui razboi?....JAFUL (adica exact ce se intampla acum)
CUCERIREA= este o forma ORGANIZATA de JAF...statele centralizate sunt forme organizate de Jaf unde cei care jefuiesc sunt parlamentarii iar "armatele" lor sunt functionarii....

Concluzie:
STATUL este o unealta de JAF ORGANIZAT

Daca vreti putem sa dezvoltam  :mrgreen:

Pai... ce-ar mai fi de dezvoltat? Umanitatea are nevoie de mai multi Paul Dorneanu, Alex Jones si sa mai numeasca dintre voi in continuare. Am convingerea ca doar mass-media poate aduce schimbarea buna sau mai putin buna in civilizatia oamenilor. Tot JAFUL asta se intampla datorita lipsei de informatie a majoritatii celor care platesc tributul. In loc sa-i haituiasca pe organizatorii jafului, mai bine o campanie asidua pentru informarea multimii de pretutindeni. Campanie asemeni antidrogului, antitabacului, intelegeti ce vreau sa zic... Zilnic, pe autobuze, pe pereti, panouri publicitare, etc :) Ce spuneti? Gen campania politica a unui partid in ajunul alegerilor. :)

romulus

CitatCampanie asemeni antidrogului, antitabacului, intelegeti ce vreau sa zic... Zilnic, pe autobuze, pe pereti, panouri publicitare, etc
Da, frumos ! Si pentru ce/cine sa facem aceste acte de "constientizare"? Cui foloseste ?
Te-ai intrebat?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David