Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

SUBIECT INCHIS Al Treilea Rãzboi Mondial, prezis pentru luna noiembrie a acestui an

Creat de nicky22me, 07 Noiembrie 2010, 20:43:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

angellla29

Razboi economic....ok, tu ai dreptate...Eu m-am referit la un razboi nuclear...sau cel putin conventional...Orice tip de razboi e nefavorabil pentru noi...

mr

Citat din: angellla29 din  11 Noiembrie 2010, 10:21:05
Tu habar ai cel putin ce scrii acolo???Tu ai idee macar din ce ai vazut sau ai citit ce inseamna un razboi? Intreaba-ti parintii sau bunicii...Sa ne fereasca Dumnezeu  de asa ceva
Atitudinea ta si a celor care gandesc ca tine este corecta dar nu rezolva absolut nimic in contextul actual. Trebuie vazuta imaginea de ansamblu ca sa-ti dai seama de ce...
Atrocitatile razboiului, directe sau indirecte, sunt de condamnat si evitat. Dar ele sunt efectele unei gandirii reale a oamenilor ce conduc destinele natiilor. Vrem, nu vrem asta este realitatea.
Dumnezeu nu ne fereste de asa ceva pentru ca-n iubirea lui nespusa pentru oameni ne-a lasat cu liber arbitru in dotare. Drept urmare nu va interveni in a stavili nebunia generata de "ratacirile" umanitatii asa cum se asteapta lumea. Cu alte cuvinte, nu ne vrea pasivi si obedienti ci doreste de la noi sa invatam mereu din greseli si sa ne apropiem de ceea ce suntem cu adevarat.

Citat din: Urban din  11 Noiembrie 2010, 12:50:09
Acum cativa ani aveam ceva dubii in privinta Ghidului Stonehenge din Georgia (Georgia Guide Stones) insa astazi ii dau perfecta dreptate...
Subscriu! Asta arata clar cat de premeditat este tot ce se intampla astazi.
Doar sa fii prea "programat" sa nu vezi ...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Urban

Citat din: angellla29 din  11 Noiembrie 2010, 13:24:26
Eu m-am referit la un razboi nuclear...sau cel putin conventional...Orice tip de razboi e nefavorabil pentru noi...

Scumpa,
Plimbarile lui Obamel cu valijoara cu butonul magic sau "telenovelele" rusesti cu rachetele de la Baikonur sunt doar jucarii pentru "copii mari", exista alte chestiuni mult mai periculoase decat bombele nucleare.
Daca gugalesti un pic dupa "psihotronic weapon" o sa intelegi si de ce.
Nu e in interesul nimanui sa arunce cu bombili, e mai simplu sa iti spele creierii cand faci shopping la Mall, tu ai impresia ca astia de sunt in varful motzului isi rup planeta in doua ca sa nu mai aiba ei unde sa-si faca vacantele?
Sau crezi ca se urca in OZN-uri si o tulesc pe Marte?

Nox

Rãzboiul a fost, rãzboiul este și va fi mereu. El existã de mii de ani și nu s-a încheiat niciodatã. Rãzboiul are mai multe dimensiuni (armat, politic, economic, informațional, psihologic, electronic, cibernetic, geofizic, șamd)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Xanadron

Citat din: Urban din  11 Noiembrie 2010, 13:35:30
Scumpa,
Plimbarile lui Obamel cu valijoara cu butonul magic sau "telenovelele" rusesti cu rachetele de la Baikonur sunt doar jucarii pentru "copii mari", exista alte chestiuni mult mai periculoase decat bombele nucleare.
Daca gugalesti un pic dupa "psihotronic weapon" o sa intelegi si de ce.
Nu e in interesul nimanui sa arunce cu bombili, e mai simplu sa iti spele creierii cand faci shopping la Mall, tu ai impresia ca astia de sunt in varful motzului isi rup planeta in doua ca sa nu mai aiba ei unde sa-si faca vacantele?
Sau crezi ca se urca in OZN-uri si o tulesc pe Marte?

Cu spalarea (incluzind prespalare si clatire  :-D) a creierelor la Mall sint total de acord.
Nu insa si cu imposibilitatea fugii unora pe Marte. Ori Luna.  :moon: Ori Saturn.  :planet:

Chiar daca ipotetica poveste a Laurei Eisenhower (nepoata ex-presedintelui USA) despre recrutarea ei pentru presupusa colonie umana de pe Marte ar fi doar o nascocire...

http://www.godlikeproductions.com/forum1/message987749/pg1

... opiniile ca Phobos chiar e o "baza orbitala populata" (de ET, dar poate si de servantii lor paminteni) devin tot mai insistente:

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread327511/pg1



Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

adrian75

Stim toti ca este o mare diferenta intre un razboi economic ( care intradevar a fost mereu) si un razboi armat. Predictia in discutie se referea la un razboi mondial armat la fel cum au fost si celelalte doua razboaie mondiale.mai mult,dadea si data exacta a inceperii lui,insa nu a inceput nimic. Sa nu amestecam luptele economice cu predictia in cauza! Al 3-lea razboi mondial nu a inceput ieri,deci eu zic ca predictia despre care vb aici nu este adevarata!

Nox

Ca sã dau un rãspuns la primul mesaj din acest topic. În legãturã cu acel program care face predicții pe baza unor date de pe internet. Existã un acronim folosit printre programatori: GIGO, adicã Garbage In, Garbage Out. Aº vrea sã-l reformulez: Bullsiht In, Bullshit Out. Aºa ºi cu predicția asta: BULLSHIT!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Tayka

Citat din: angellla29 din  11 Noiembrie 2010, 10:21:05

Tu habar ai cel putin ce scrii acolo???Tu ai idee macar din ce ai vazut sau ai citit ce inseamna un razboi? Intreaba-ti parintii sau bunicii...Sa ne fereasca Dumnezeu  de asa ceva
Fetita mea:spre deosebire de tine,eu nu e nevoie sa-mi intreb parintii s-au bunicii,caci m-am nascut in plin razboi mondial,si cunosc pe viu acele vremuri,cat despre razboaie,cred ca ti-au raspuns colegii de varsta ta,dar mai putini naivi si mai documentati ca tine,razboaiele omoara oameni dar nu si natiuni,Germania a fost facuta praf si pulbere marunta,si iata ca acum e primtre primele..Iar daca vrei sa devenii mai interesanta  pe acest forum este imperios necesar sa dezbati doar probleme f.f. bine studiate de tine, pentu ca altfel risti sa dai cu batu-n balta,si sa rada baietii de tine.Te rog sa ma ierti daca te-am necajit cumva.Eu nu sant suparat pe tine.O seara buna tuturor.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

MW83

Eu cred ca Baba Vanga era un pic plecata de acasa. Mi-o imaginand vorbind in dodii si in termeni foarte simpli (fiind analfabeta); altii se ocupau cu "interpretarea" si "slefuirea" profetiilor, cel mai probabil post-factum. Daca te duci acum la tzara si vorbesti cu orice baba nu stie nici ce-i ala Parlament European si ei vor sa credem ca o baba oarba si fara scoala facea predictii geo-politice majore pe sute de ani? Hai ma....