Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN ? Constanta

Creat de icsfreeze, 13 Mai 2010, 03:04:12

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

icsfreeze

Sal.. stau aproape de port in constanta si in fiecare seara cand mai stau cu prietenii la o bere o tigara tot timpul vad pe cerul senin in fiecare seara ceva asemanator ca stelele doar ca se deplaseaza incet si dupa  15-20 secunde dispar .. un fel de se duc in sus..avion nu are cum sa fie ca ar palpaii , acestea sunt mai aprinse asa , stele cazatoare nu au cum ca alea trec repede....ce credeti ca pot fi ? ati observat asa ceva pana acum?

darksid3

11.11

vladtheodor

Uite aici pozitionarea lor daca te intereseaza:

http://satellites-xml.eu/
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

calator astral

Citat din: icsfreeze din  13 Mai 2010, 03:04:12
Sal.. stau aproape de port in constanta si in fiecare seara cand mai stau cu prietenii la o bere o tigara tot timpul vad pe cerul senin in fiecare seara ceva asemanator ca stelele doar ca se deplaseaza incet si dupa  15-20 secunde dispar .. un fel de se duc in sus..avion nu are cum sa fie ca ar palpaii , acestea sunt mai aprinse asa , stele cazatoare nu au cum ca alea trec repede....ce credeti ca pot fi ? ati observat asa ceva pana acum?
Nu sînt deloc sateliti, sînt nave spatiale extraterestre sau militare care accedeaza un Vortex Electromagnetic ascendent, viteza lor este exponentiala, decuplata, se propulseaza în afara atmosferei terestre, o tehnologie simpla si un minimum de energie utilizata, Terra fiind un imens Electromagnet, cu "buclele" aferente, unele urca,altele coboara... :wink:

spooky

@calator astral...

Si cum demonstrezi tu asta?...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

serban

Sunt de acord ca unele lucruri pe lumea asta nu sunt ceea ce par ... da` sa`mi fie iertat ... baiatu` zicea de niste lumini si direct concluzia

"sînt nave spatiale extraterestre sau militare care accedeaza un Vortex Electromagnetic ascendent, viteza lor este exponentiala, decuplata, se propulseaza în afara atmosferei terestre, o tehnologie simpla si un minimum de energie utilizata, Terra fiind un imens Electromagnet, cu "buclele" aferente, unele urca,altele coboara... "

Pentru binele si sanatatea ta mentala sper ca s`o fi spus ca pe o gluma.

Rayden

Citat din: serban din  14 Mai 2010, 15:19:21
Sunt de acord ca unele lucruri pe lumea asta nu sunt ceea ce par ... da` sa`mi fie iertat ... baiatu` zicea de niste lumini si direct concluzia

"sînt nave spatiale extraterestre sau militare care accedeaza un Vortex Electromagnetic ascendent, viteza lor este exponentiala, decuplata, se propulseaza în afara atmosferei terestre, o tehnologie simpla si un minimum de energie utilizata, Terra fiind un imens Electromagnet, cu "buclele" aferente, unele urca,altele coboara... "

Pentru binele si sanatatea ta mentala sper ca s`o fi spus ca pe o gluma.

nu vreau sa iau apararea cuiva, vreau doar sa fac o observatia legat de ceea ce ai postat serban

nu mi se pare deloc nebuneasca afirmatia de mai sus.
candva (prin 1961) cineva (Arthur C. Clarke) spunea ca (in engleza suna mult mai bine  :mrgreen:): "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."

acu' puneti un pic imaginatia la munca..daca EBE au ajuns aici si distanta nu reprezinta pentru ei o bariera - eu sunt ferm convins de asta bytheway - totul se datoreaza dezvoltarii tehnologice si nu numai de care dau ei dovada..deci - orice e posibil!

acum, nu spun ca ce a vazut pe cer seara @icsfreeze este ceea ce afirma @calator astral ...spun doar ca trebuie sa tinem o minte deschisa ...

bafta,
rayden

calator astral

Citat din: serban din  14 Mai 2010, 15:19:21
Sunt de acord ca unele lucruri pe lumea asta nu sunt ceea ce par ... da` sa`mi fie iertat ... baiatu` zicea de niste lumini si direct concluzia

"sînt nave spatiale extraterestre sau militare care accedeaza un Vortex Electromagnetic ascendent, viteza lor este exponentiala, decuplata, se propulseaza în afara atmosferei terestre, o tehnologie simpla si un minimum de energie utilizata, Terra fiind un imens Electromagnet, cu "buclele" aferente, unele urca,altele coboara... "

Pentru binele si sanatatea ta mentala sper ca s`o fi spus ca pe o gluma.
:-)nu, nu e deloc o glumita, serbane tata,ma bucur ca cineva se îngrijoreaza de "sanatatea"mea "mentala", dar lasa-ma mai întîi sa te întreb simplu :de unde mai aparusi si tu, neicusorule?!
e straniu, nu ai postat nimic pe acest forum,ripostezi exclusiv la un mesaj despre observatii OZN pe teritoriul României,mai sa fie, netam-nisam  ai decis tu sa intri în hora asa, brusc si vii aici sa dai piept cu ditamai calatoru astral...mintind în plus, ceea ce nu e frumos, mincinosului i se taie nasu, de altfel daca persisti jura-te ca "baiatu" ala "zicea de niste lumini", nimic altceva !
nu veni aici cu vrajeli d-astea, serbane, vii sa insulti si sa deformezi postarile altor forumisti, fii respectos, reciteste mesaju, omu vorbeste de "ceva asemanator stelelor", care se "deplaseaza încet", el precizeaza ca "dispar dupa 15 -20 de secunde", ne da chiar si directia :"în sus", el e suficient de matur si rational pentru a determina natura acestui fenomen, ne informeaza clar ca în perceptia lui, nu poate fi vorba de "avioane" sau "stele cazatoare"....deci daca vrei un dialog, respecta ceilalti forumisti si nu dezinforma, altera, deforma sau taia arbitrar mesajele...cum de exemplu a fost taiat al meu, si aici ma adresez lu spook: e bine sa administrezi un sait, dar daca nu permiti forumistilor sa raspunda....de ce a fost CENZURAT raspunsu meu, de ce acum trebuie sa fiu ridiculizat de acest serban?!
serbane tata, eu am raspuns, uite, daca esti detectiv si cauti prin cosu cu gunoi ,ai fi putut regasi raspunsu meu, care nu i-a placut deloc lu spooky...si stim amîndoi de ce anume...:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2959.msg49635.html#msg49635

abyss

Eu chiar am vãzut ceva asemãnãtor cu descrierea lui icsfreeze acum 2 ani la Costineºti când ancoraserã în larg la 1km 3 nave de lupta americane. Una era mai mare ºi de pe ea am vãzut pe la miezul nopþii cum s-a aprins o luminiþa alb-albãstruie care pâlpâia la început pe puntea vasului. În decursul a 30 de minute a tot urcat încet pânã la vârful catargului, sau cum s-o numi. Dupã 10 min se afla ºi mai sus de se puteau observa stelele sub ea. Mai apoi a început sã urce uºor în sus pe cer. Când a ajuns la un unghi de 45 de grade pe cer faþã de punctul meu de observaþie a început sã accelereze brusc ºi a urcat sus în cer cu o vitezã fulgerãtoare. Iniþial am crezut cã e o drona dar a demonstrat performanþe uluitoare... Totuºi era ceva construit de om ºi se manifesta pe o navã militarã.

calator astral

Citat din: @biss din  14 Mai 2010, 16:08:52
Eu chiar am vãzut ceva asemãnãtor cu descrierea lui icsfreeze acum 2 ani la Costineºti când ancoraserã în larg la 1km 3 nave de lupta americane. Una era mai mare ºi de pe ea am vãzut pe la miezul nopþii cum s-a aprins o luminiþa alb-albãstruie care pâlpâia la început pe puntea vasului. În decursul a 30 de minute a tot urcat încet pânã la vârful catargului, sau cum s-o numi. Dupã 10 min se afla ºi mai sus de se puteau observa stelele sub ea. Mai apoi a început sã urce uºor în sus pe cer. Când a ajuns la un unghi de 45 de grade pe cer faþã de punctul meu de observaþie a început sã accelereze brusc ºi a urcat sus în cer cu o vitezã fulgerãtoare. Iniþial am crezut cã e o drona dar a demonstrat performanþe uluitoare... Totuºi era ceva construit de om ºi se manifesta pe o navã militarã.
îti multumesc ptr aceasta curajoasa marturie biss...normal ca exista!

StarDust

#10
Calator astral, pozele din "raspunsul" tau adresat lui spooky, eu ti le-am sters(te-am si atentionat cu un comentariu). Pe viitor am rugamintea ca atunci cand mai postezi poze, sa dai si explicatii mai detaliate, si pe cat posibil cu dovezi, nu abureli.(aici nu e youtube).
Te citez:
"sînt nave spatiale extraterestre sau militare care accedeaza un Vortex Electromagnetic ascendent, viteza lor este exponentiala, decuplata, se propulseaza în afara atmosferei terestre, o tehnologie simpla si un minimum de energie utilizata, Terra fiind un imens Electromagnet, cu "buclele" aferente, unele urca,altele coboara... "

Tu chiar crezi asta? Defineste-mi ca pentru un necunoscator urmatorii termeni:
1.Vortex electromagnetic ascendent. (unde apare si exact cum se manifesta)
2.Viteza exponentiala decuplata. (???)

Faci niste afirmatii de parca tu insuti ai fi participat la constructia acelor aparate de zbor. Deci, lamureste-ma si pe mine in legatura cu cele doua puncte (nu cu poze, ci cu explicatii pertinente).
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

serban

Calator Astral : Nu te`am ridiculizat, consider ca tu singur faci asta foarte bine pentru tine. Nici nu era cazul sa revii asa inveninat impotriva mea. Cred ca nu sunt singurul de aici de parere ca tu bati campii. Mai punem o poza mai facem pe guru interstelar, lumea nu pricepe nimic, iar neinitiatii raman cu mandibula lipita de masa. Pana nu vad o explicatie logica de substanta raman la ideea ca teoria conspiratiei te`a penetrat prea adanc in suflet si nu te poti desprinde de ea.
Cat despre mine, eu sunt aici de ceva timp, prezenta mea nu e de importanta pentru forum, asa se explica si nr. redus de mesaje, nu cred ca am de oferit informatii deosebit de valoroase dar m`am simtit obligat sa iti atrag atentia ca exagerezi cu concluziile - mie personal nu mi se pare ceva normal si sanatos. Puteai sa o iei ca pe o critica constructiva.
Eu nu zic ca nu`i ca tine ... doar ca tu vrei sa explici motorul cu combustie interna unora care nu au descoperit inca focul. Asa ca daca tii neaparat sa etalezi cunostinte atunci dezvolta intreaga teorie nu doar concluzia.

calator astral

bine oamenilor...se poate  sa fi fost niste sateliti,cine mai stie,ma explic, avînd în vedere marturia acestui forumist (dar poate si el se înseala,dar sa admitem ca u, ca e constient de traiectorie, durata si ca nu ar putea fi "avion" sau "stele") eu ma gîndeam la eventualitatea unor aparate (militare sau nu) care ar putea fi niste obiecte de acest tip:




care ar putea eventual utiliza campul electromagnetic terestru, de ce sa nu admitem aceasta posibilitate:




si, personal, cred ca uneori vortexurile electromagnetice (ascende sau nu) aceste "ascensoare naturale" devin vizibile:



calator astral


as mai adauga ca putem extrapola la scara întregului sistem solar, si poate chiar mai departe, aceasta tehnologie

de altfel, pentru unele saituri stiintifice franceze,aceasta imagine este certificata ca fiind "un vortex electromagnetic" (fizica:inductie electromagnetica)...deci francezii nu exclud aceasta ipoteza:


icsfreeze

DOAMNeee fereste... am scos capul acum pe geam sa fumez o tigara... ma uitam pe cerul senin... ce vad.... la fel tot genul de stea doar ca era mai aprinsa... acum a durat cam 50-60 de secunde se deplasa incet , dar pe cat inainta in sus pe atat se aprindea mai tare.... ce credeti ca a urmat s-a stins pt cateva secunde si iar s-a aprins......... nu palpaia nimic gen... steaua polara care se deplaseaza doar ca o idee mai luminoasa...:)) incredibil s-a stins s-a aprins