Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN portocaliu de Revelion (2009-2010)

Creat de vladtheodor, 03 Ianuarie 2010, 22:16:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

vladtheodor

Cind am iesit la artificii mi-a aratat cineva un punct luminos care se deplasa si nu avea alte culori de pozitie in afara de portocaliu sau galbui. Am folosit un sony dsc-s730 fara zoom si am prins citeva secunde de sclipire a punctului deplasabil. Asta e, poate data viitoare va fi mai mare... Stau in Bucuresti linga podul Constanta/depoul ratb. Se deplasa dinspre vest la est (dinspre Cringasi spre Herastrau).

http://www.youtube.com/watch?v=CrmJFgmbg5E
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

vladtheodor

Ceva neidentificabil care zboara... Un obiect...
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

darksid3

11.11

vladtheodor

Stiu. Trecuse deja pina s-a deschis aparatul foto.
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

vladtheodor

E asemanator cu postul anterior (Galati). Doar ca acolo se vede (vad) mai bine.
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Urban

Faina treaba :)

Cineva:
-Am vazut un OZN si l-am filmat!

Altcineva:
-Bun, ia sa vedem filmul!

Cineva:
-Stiu. Trecuse deja pana s-a deschis aparatul foto.


Morala:
"Noi urmarim....sa nu fim urmariti!"

lylyt_ice

Nu, ca vreau sa...spun, dar zic! E ceva, dar, nu-i numic..... :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

vladtheodor

Poate-mi cere careva drepturi de difuzare a imaginii ca nu i-am intrebat inainte daca am voie sa-i filmez...
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

dan

Vlad, l-am vazut si noi, zona Colentina. N-am fost inspirati si nu l-am filmat. Nu era avion sau elicopter, asta a fost concluzia noastra.

jean

In Colentina stau si eu si am facut urmatoarea observatie:
In noaptea de 01.01.10 (de revelion) am vazut doua lumini pe cer, am crezut si mai cred ca este vorba lanterne chinezesti. Acestea pluteau la o inaltime mult mai mare de cat artificiile. Acestea se deplasau pe directia (S-E) venind din (N-V). Cred ca de la ambasada chineza sau club Bambu. Se deplasau in linie pastrand distanta egala una de alta. Obsevatia a durat cateva minute fara ca luminile sa-si schimbe radical pozitia una fata de alta. Au disparut in spatele blocului. Aveau culoarea galbena fara variatii pronuntate. Am mai scris despre aceasta observatie la topicul ,,formatie de ozn-uri filmata  de Anul Nou. Se pare ca traectoria acestor lumini corespunde cu celelalte observatii povestite pe aici.
Sa facem o mica harta a traectoriei folosnd harta de la:  http://wikimapia.org/#lat=44.4333&lon=26.1&z=10&l=0&m=b
Poate nu este vorba de lanterne si este altceva.
Adevarul este dincolo de noi

saver

Si eu stau in Colentina si am fost martor acum 1 an si ceva.
Veneam dinspre Mac-ul de dupa pod spre intersectia cu Dna. Ghica, eram pe partea dreapta (partea cu parcul Plumbuita) si am vazut deauspra blocurilor de pe Dna. Ghica un punct luminos f puternic.
Eram exact pe pod. Mai eram cu un prieten si am urmarit amandoi acel punct. Am zis initial ca ar trebui sa fie o lumina de pe o cladire mai inalta din spate sau de pe o macara. Dar nu se pupa. Era un punct luminos fara explicatie. Aveam la mine doar aparatul foto care nu face nici poze si nici filme de calitate. Punctul nu se misca, era fix si foarte luminos.
Si nu a fost singura experienta de acest gen. Cateodata vreau sa ma uit la cer si parca mi-e frica.

lylyt_ice

Ti-e frica de ...ce? De lanternele chinezesti? CE, anume vrei sa spui(?) ca nu prea este clar ...!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

extrateresru_ro

Am sa dau un pont,eu asa am facut,si credeti-ma veti afla multe dar chiar foarte multe.Vorbiti cu oameni ce sunt mereu pe drumuri,cei de pe tir,conductori de locomotive,soferi ce conduc non stop,cei de pe autocare.Veti afla "povesti"adevarate,despre o.z.n-uri si nu numai,dar aveti grija ca le este rusine si frica. SUCCES
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

saver

Citat din: lylyt_ice din  09 Ianuarie 2010, 05:33:17
Ti-e frica de ...ce? De lanternele chinezesti? CE, anume vrei sa spui(?) ca nu prea este clar ...!!!

Ce-am vazut eu intr-o noapte pe balcon nu are legatura cu lanternele chinezesti. Mi-e rusine sa spun dar cred ca se poate comunica mental cu ei. Nu pot vorbi public despre experienta mea dar in mod cert e Cineva sus care se uita... si MAI ALES... ASCULTA!