Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN portocaliu de Revelion (2009-2010)

Creat de vladtheodor, 03 Ianuarie 2010, 22:16:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

Citat din: saver din  10 Ianuarie 2010, 13:54:01
Ce-am vazut eu intr-o noapte pe balcon nu are legatura cu lanternele chinezesti. Mi-e rusine sa spun dar cred ca se poate comunica mental cu ei. Nu pot vorbi public despre experienta mea dar in mod cert e Cineva sus care se uita... si MAI ALES... ASCULTA!

  Ca nu poti vorbi public,am inteles...Dar nu inteleg de ce ti-e rusine sa scrii pe forum,sub anonimat...! E un forum in care se discuta despre extraterestrii,OZN, rapiri,contactati,paranormal...Nu esti primul si,probabil,nici ultimul care ne va descrie experiente incredibile.  Curaj !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

vladtheodor

#16
Citat din: vladtheodor din  03 Ianuarie 2010, 22:16:32
Cind am iesit la artificii mi-a aratat cineva un punct luminos care se deplasa si nu avea alte culori de pozitie in afara de portocaliu sau galbui. Am folosit un sony dsc-s730 fara zoom si am prins citeva secunde de sclipire a punctului deplasabil. Asta e, poate data viitoare va fi mai mare... Stau in Bucuresti linga podul Constanta/depoul ratb. Se deplasa dinspre vest la est (dinspre Cringasi spre Herastrau).

http://www.youtube.com/watch?v=CrmJFgmbg5E

O chestie ciudata la filmul facut de mine. La realizare am vazut doar un obiect zburator neidentificat portocaliu inaintind spre partea dreapta a cadrului. Si acasa la fel, pe calculator era doar unu. Azi am privit acelasi film pe un Mac cu viteza buna de procesare si rezolutie foarte clara. In zborul obiectului spre dreapta, inainte de a disparea dupa cladiri si becurile stradale am avut impresia ca (tot in dreapta) ar mai fi niste mici sclipiri care formeaza un triunghi. Iar obiectul portocaliu se indreapta fix spre acel triunghi, dupa aceea vizibilitatea devine zero si n-am mai filmat. O sa incerc sa dezasamblez filmul cadru cu cadru incit sa pot scoate poze care voi incerca sa le "luminez" in photoshop. Vreau sa stiu daca am avut azi doar o impresie ca ar fi existat in dreapta si un alt obiect sau chiar era. Mentionez ca in moment ce eu filmam nu ma uitam decit la ecranul aparatului digital si se poate sa fi trecut cu vederea al doilea... Rog sa-mi ziceti parerea voastra si eventual stie cineva cu ce program as putea da zoom la video sau sa-l iluminez mai mult fara sa-si piarda prea mult din pixelaj !? Multumesc !

Si aici un superb video (de la rusi sau italieni cred) in care se vede clar un ozn filmat de foarte aproape... Mi-ar place sa fie si al meu unul asa, cu toate ca nu am distins bine decit globul colorat...
http://www.youtube.com/watch?v=RYGHL8M3gus
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

ryn

Privitor la imaginile de pe youtube este clar: NU este OZN! Cred ca ar trebui sa mai citim din postarile colegilor nostri mai vechi si sa ne formam.  Ceea ce este filmat acolo este un banal balon chinezesc, si asta este vizibil cu ochiul liber, nici nu ne mai trebuie analiza.

vladtheodor

Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

abyss

Eu te sustin, vlad. Din imagini reiese ce spui tu. Ca programe de editare video poti folosi Avid sau mai simplu Pinacle studio ori si mai simplu Xilisoft Video Converter Ultimate care cred ca e free acum, asta ca sa-ti dau un sfat de profan.

vladtheodor

Ia uitati-va acum spre vest. Cam spre satelitul thor intelsat. Si pe aceasi linie din ce in ce mai sus. Si pe aceasta directie, intre ce se vede si luna din dreapta... Ori mi se pare mie ori sint doar stele...
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

vladtheodor

Am comis-o din nou. Duminica la concertul Rammstein din Bucuresti (ora aproximativa 21.22). Pina la ce ora e trafic aerian de pasageri ? Asta sa nu zic ca ar fi coincidenta din nou. Cred ca obiectul era putin mai sus de 10000 metri altitudine dar era foarte stralucitor si a traversat cerul destul de repede... Priviti videoclipul http://www.youtube.com/watch?v=p7opG0Ck5t0 (pe la minutul 3,35 e obiectul). Ceva zburator si neidentificat. Scuze de calitatea imaginii si a sunetului, am procesat cit se poate de bine...
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

spooky

#22
Aeroportul Baneasa
Ultima decolare: 23:40
Ultima aterizare: 23:55

Aeroportul Otopeni
Plecari: ... 00:30 ... 04:00
Sosiri: ...01:20, 01:50 ... 03:30

Deasemenea, in jurul acelei ore erau vizibile:
ISS la 10:06 PM si 11:42 PM
PROGRESS la 10:43 PM
http://spaceflight.nasa.gov/realdata/sightings/cities/view.cgi?country=Romania&region=None&city=Bucharest

etc... mai putem cautam
alte observatii:
http://www.heavens-above.com/allsats.asp?lat=44.433&lng=26.100&alt=76&loc=Bucharest&TZ=EET&Date=40359.6458333333&Mag=4.5

In video nu se vede nimic relevant.... ar putea fi orice.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

vladtheodor

Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Luck

Sunt foarte multe curse pe ruta Europa de Vest-Orient care trec pe deasupra Bucurestiului (10.000-12.000 m) .... sunt site-uri de genul acesta si se poate verifica!!!

calator astral

Citat din: ryn din  09 Februarie 2010, 22:49:55
Privitor la imaginile de pe youtube este clar: NU este OZN! Cred ca ar trebui sa mai citim din postarile colegilor nostri mai vechi si sa ne formam.  Ceea ce este filmat acolo este un banal balon chinezesc, si asta este vizibil cu ochiul liber, nici nu ne mai trebuie analiza.

subscriu la aceasta pertinenta analiza, e limpede.