Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

 
:lol: :lol: :lol:
"it is illegal to install structures or art without authorization on public lands "no matter what planet you're from," said Utah DPS in a statement released Monday."

https://www.cnn.com/2020/11/28/us/utah-monolith-disappears-trnd/index.html

hoinar

Citat din: fiulploii din  27 Noiembrie 2020, 12:22:30
I presume you are awake  :lol:  Nu ai vrea sa deschizi un subiect nou unde sa aduci in discutie eventuale dovezi in sustinerea afirmatiilor tale?
Multumesc anticipat.

Nu, nu as vrea. Am ajuns sa imbratisez ipoteza creatiei in urma analizei dovezilor ce sustin oricare alta ipoteza, perspectiva mea fiind una academica, rationala, din frageda copilarie. Drumul a fost insa unul lung si obositor, mai ales segmentul agnostic. Vezi?  8-) Eu am fost semi-condescendent!  :|
the older I get, the faster I was

SLEAH19

O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

fiulploii

@hoinar, nu ma refeream la credintele tale asupra lumii si cred ca stii asta.
  Putem sa incheiem aici dilema trezitu' vs. netrezitu' , eram doar curios de punctul de vedere al unui trezit si ce inseamna asta dar nu mai conteaza.
   Sănătate!

fiulploii

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9001495/Now-mysterious-Arthur-C-Clarke-style-monolith-appears-ROMANIA-vanished-Utah.html

Deja se pune de o nouă odisee ... terestră. Cu specificarea că cel din Utah era din 2015 acolo. Astept disparitia si celui de la Chiatra Neamțului.  :evil:

Grifon

#5630
Observ, uimit, dispariția colegului @kenjiro...
Are statut de "vizitator", deși a postat chiar și alaltăieri. S-a retras așa, subit, sau este vreo greșealā ?
Dacā intr-adevăr s-a retras pe neașteptate, consider că e o pierdere pentru forum...

Grifon

Ca sā nu facem abuz de cuvinte...doar "Trāiascā România !"

Ganditorul

La multi ani ROMANIA ! La multi ani ROMANI - oriude v-ati afla
.
.
.


spartan

Citat din: Ganditorul din  01 Decembrie 2020, 19:35:46
La multi ani ROMANIA ! La multi ani ROMANI - oriude v-ati afla
.
.
.



Recunosc ca acest mesaj mi-a intrat pe usa sufletului, iubesc Romania dinainte de a ma fi nascut.....

Si pentru ca am nevoie de voi, de acest forum cu utilizatorii lui frecventi, pentru ca sa ma "desavirsesc in limitele" mele,
voi scrie...cu ingaduinta pe care, considerati ca mi se poate oferi , tot ce stiu, banuiesc ca poate fi si chiar ce va fi!


Multumesc administratiei..... :star:

fiulploii

https://www.cnet.com/news/new-mysterious-monolith-appears-in-california/

Al treilea dupa ce primii doi au disparut. Numaratoarea continua.

StarDust

S-au astâmpărat cu cercurile in lanuri, acum incep cu "monoliții"  :lol:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

hoinar

Citat din: StarDust din  03 Decembrie 2020, 16:24:29
S-au astâmpărat cu cercurile in lanuri, acum incep cu "monoliții"  :lol:

Punandu-le impreuna, am putea face o paralela catre :star: :crescentmoon: sau Isis sau ...
the older I get, the faster I was

SLEAH19


Sunt peste tot, dar sunt camuflați !
                         
                                  Sursa : TNR
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

spartan

Am stat si am cugetat in mintea mea strimta si am realizat ca de fapt, atunci cind v-am zis ca voi scrie tot ce stiu, ori ce banuiesc ca mai poate fi si s-o mai intimpla , a fost doar o ultima zvicnire de personalitate.

De ce. Pai, fiindca am ajuns la o saturatie de curiozitate si am intrat intr o infinita lene.

Nu vreau sa mai aflu nimic;  incepind cu cine sintem noi, cum am ajuns sa existam pe aici si in ce scop
si terminind cu cine sint eu, sinele meu.


Le-am cam "fumat" pe toate, asa pe repede inainte-inapoi si tot asa.

Vreau o resetare daca tot se vorbeste despre asta, de memorie inutila si obositoare. Vorbesc in numele meu si atit.

Nu are sens sa explic, asa simt ca am eu nevoie , sa uit totul fara s-o iau cu "alt inceput".

De asemeni nici nu urmaresc sa schimb ceva. Chiar mi-e mila de cei care vor sa incerce asta, la vedere sau mai ocult.

De ce atita zvircolire si incordare ? E singura intrebare pentru voi, dar nu ca astept si raspunsuri.

Mie.............,,,,,, imi mai place doar sa rid! Sa rid in hohote!

Si sa stiti ca nu ma stradui, imi iese chiar si cu lumina stinsa.

:lol:








fiulploii

Dida? ... :lol:  bine ai revenit .