Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

#1095
Fiindca nu stiu cat timp voi avea maine la dispozitie sa intru pe forum, va urez de pe acum tuturor:

   Sa aveti parte de un an 2012 cat mai frumos si imbelsugat, multa sanatate, fericire si iubire !
   LA MULTI ANI !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

zana@M

LA MULTI ANI ,SANATATE ,BUCURII SI MULTE REALIZARI IN ANUL 2012 ....REVELION CU MULTA VOIE BUNA..... :martiansad: :martiansmile: :star: :star: :star: :star: :star:
Dem Radulescu - Musafiri de Revelion
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

andrei

   Salut!
  Siberia@, intrebarea asta mi-am pus-o si eu.Din aceasta cauza am si folosit in postarea precedenta acel ,,se pare".Tocmai pentru ca si mie mi se pare cam fara rost sa mai ucizi un om care ar fi oricum aproape de sfarsitul vietii.Totusi, sa stii,ca exista niste sait-uri care sustin ca Adam Weishaupt nu ar fi murit de moarte buna nici chiar la 82 de ani.Am sa incerc sa ma lamuresc in chestiunea asta,cu toate ca vorba lui mr@,este foarte greu sa te lamuresti cu adevarat in aceste increngaturi.
   Apropo de cealalta chestiune,ridicata de colega angellla29,cea cu ,,otrava noastra"cea de toate zilele :-D Se pare ca exista un adevarat curent,o doctrina,care urmareste de ani buni exterminarea unei parti a populatiei lumii.Acest curent se pare ca ar fi fost lansat tot de catre unele organizatii oculte si se pare ca se lucreaza serios si destul de pe fata (cu finantari,institute specializate,etc)
   Cu riscul de a fi din nou urecheat :lol: ca postez unele fisiere care contin ceva inexactitati si cu speranta ca ofer un punct de plecare spre cercetari mai serioase si mai exacte :-D,am sa imi asum riscul.Pana la urma sunt urechile mele,,proprii si personale" ,ca sa spun asa :-D :lol:
 
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

SLEAH19

Ahooooo Ahooooo!!!
Copii si frati
Camarazi , colegi, fârtaţi:

Acceptati si accesati
Echilibrati si educati
Acuzati si adevarati
Neinfricati sau neinsemnati
Consacrati sau consternati
Contrariati sau controlati
Avansati si  aventurati
Avizati sau bosumflati
Iluminati sau imaginati
Inaltati si- inaripati
Inarmati si incadrati
Admirati si adoptati
Complexati sau condamnati
Criticati si confundati
Cruciati  crucificati
Ciudati sau civilizati
Adorati si adunati
Evadati , evoluati
Exaltati sau  excitati
Exilati sau expirati
Iritati , isterizati
Izolati si judecati
Limitati sau literati
Luminati sau macinati
Ahtiati sau ajutati
Aliniati sau aliati
Preferati si premiati
Preschimbati si profilati
Programati sau remarcati
Resemnati sau respectati
Revoltati ,resuscitati
Ruinati ,sacrificati
Agasati si agatati
Inchinati , inchiriati
Asistati si asociati
Atacati si atarnati
Camuflati , canonizati
Catarati sau cautati
Agitati sau agramati
Aprobati,  apreciati
Clonati si  teleghidati
Deformati sau delicati
Demascati si descifrati
Elevati , eliberati
Entuziasmati si epuizati
Exprimati , extenuati
Fabricati ,falsificati
Fascinati si fermecati
Ghidati sau hipnotizati
Inclestati ,inconjurati
Incordati , incorsetati
Infatuati si indignati
Infierbântati si infocati
Informati si infranati
Infumurati ,ingandurati
Ingenunchiati si ingrijorati
Iniţiati sau injectati
Injurati si  inrolati
Insingurati , inspaimantati
Intoxicati si intristati
Intunecati sau invidiati
Manipulati sau minunati
Marginalizati si masacrati
Motivati , mumificati
Naufragiati ,neadaptati
Neglijati si neimpacati
Neinvatati , neobservati
Obligati si obsedati
Ordonati si panicati
Pasionati perpetuati
Posedati predestinati
Setati si sincronizati
Sfaramati si amendati
Sfartecati si sfasiati
Socati , specializati
Speriati si subjugati
Sufocati si suspectati
Suspendati si  timorati
Talentati sau terminati
Tulburati,  uitati, uzati
Vinovati si zbuciumati
Inspirati si integrati

Sper că n-am uitat vreunul
Şi că toţi vă încadraţi

Mousurile le lăsaţi
Şi un pic mă ascultaţi
Maine anul se-noieşte
Ultimul , se tot vorbeşte
Vitejeşte , englezeşte,
Omenirea se uşcheşte

Pân-atunci cu drag vă spun,
Să avem un an mai bun,
Dezirate , sănătate
Luptă şi tenacitate
Cu idei de avangardă
Şi multă luciditate

Dragi colege,La Mulţi Ani !
Fără voi am fi orfani
Pace-n inimi, rod bogat,
Bucurie, gând curat

Plugu-n brazdă măi flăcăi
Şi strigaţi cu toţi ... Hăi


Sorcova şi Sorcovăţ
Să vă meargă (steie) toate ... băţ
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

mr


Si pentru faptul ca anul 2011 nu a adus un disclosure asa cum ne asteptam/doream la sfarsitul anului 2010 (chiar si  aici pe forum), nu este totul pierdut ca si asteptari, zic eu. Toamna lui 2011 a adus acest tip oficial de mesaj negativ,  foarte concentrat si de scara globala care profeteste caderea capitalismului si propovaduieste schimbarea modului de a privi  viata (inca nu stim exact ce se ascunde in spate, de fapt - dar vom vedea in 2012, se pare..).

Cred ca toti cei care intuiau si vedeau de ceva vreme acest peisaj si-l puneau pe seama unei conspiratii, au un sentiment de  confirmare/multumire ca, in sfarsit, devin vizibile adevaratele intentii pe care le au cei care decid cum merg lucrurile pe  planeta asta (sau "Illuminati"). Acest fapt, in sine, nu e nici pe departe imbucurator privit prin prisma nesigurantei pe care  o induce maselor, dar mai contribuie la slabirea presiunii si aruncarea ridicolului pe "conspirationisti" si, poate, la o  despteptare de ceasul al-12-lea pentru cei sceptici si foarte sceptici.

Drept urmare, pentru ca suntem la cumpana de ani, va doresc pe 2012 sa aveti parte de sanatate - pentru a putea face fata  "solicitarilor" - cat mai multa vigilenta si o pregatire psihica premeditata pentru orice situatie in care puteti fi "aruncati".  :star:

La multi ani!
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

fiulploii

#1100
Tuturor colegilor si cititorilor
LA  MULTI   ANI  !
cu incredere , sanatate , si putere de a atrage in viata personala lumina, caldura si pace 


angellla29

LA MULTI ANI, dragi colegi, multa sanatate, fericire si implnirea tuturor dorintelor!!!!!! Asta este tot ce va doresc eu pentru 2012!!!! Si sa nu va fie teama de 2012...nu poate fi mai rau decat 2011 :wink: si NOI....impreuna l-am invins....pentru ca inca suntem  AICI!!! Va doresc ca Anul Dragonului sa va aduca doar bucurii!!!!!




ryn

Multa sanatate si fericire, implinirea dorintelor ascunse si a celor la vedere, fie ca anul care vine sa va aduca tot ce e mai bun pe lumea asta. si la cumpana dintre ani, sa va ganditi cu bucurie si la cei dragi dar si la cei care au trecut dincolo prematur.
Doamne ajuta!

jean

Cu ocazia intrari in noul an 2012, doresc tuturor colegilor de forum, Sarbatori Fericite si la Multi Ani cu sanatate.
Adevarul este dincolo de noi

kefren

#1104
   La cumpana dintre ani gandurile voastre sa se indrepte catre cei dragi voua,cei vii si cei trecuti in nefiinta,sa aduca mai multa lumina si intelegere in inimile voastre,sa reusiti sa gasiti raspunsuri la toate problemele care va framanta,sa aveti parte de sanatate vesnica.


            LA MULTI ANI!!!!!!!


       

Tayka

Citat din: andrei din  31 Decembrie 2011, 01:11:18
   ...Se pare ca exista un adevarat curent,o doctrina,care urmareste de ani buni exterminarea unei parti a populatiei lumii.
 
Care anume parte a populaţiei lumii se doreşte a fi exterminată şi care nu?
Dacă otrăvesc mezeluri şi apoi le arunc pe piaţă,de unde ştiu eu că  nu vor fi amatori din toate părţile populaţiei...aceleaşi mezeluri se servesc şi la restaurante de lux cu multe stele...E-urile sânt nocive,dar şi carnea de porc e nocivă,şi zahărul,sarea,grăsimile.. :-D.Mai nou şi apa,şi atmosfera sânt nocive.Dacă prin absurd am reuşii să trezim la viaţă un trăitor de acum 300 de ani acesta ar avea probleme serioase cu respiratul,cu apa cu mâncarea,chiar dacă îi vom oferii doar apă plată şi mâncare Eco.-Părerea mea- :lol:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

andrei

    Inclin sa cred Tayka...ca raspunzi...(si intrebi) :-D fara sa citesti fisierele acelea.Altfel nu vad rostul intrebarii.Acolo se explica destul de clar,cu citate si exemple,ce parte a populatiei este socotita de prisos,ba chiar este impartita ,,pe caprarii" ca sa fiu mai exact,direct in,, ordinea inmormantarii" :-D :lol: .Trebuie doar sa le citesti... si ai raspunsul la intrebarea ta..Nu-i vorba,dupa unii dintre adeptii acestui curent, cu cat ,,da ortu' popii" mai multe si la gramada dintre oi,ca sa nu zic dintre noi..  :wink:cu atat mai bine..  :-D ...Se pare insa ca se incearca si o selectie in functie de rasa,interese economice,etc.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

andrei

   P.S.-Elita de care vorbesti,are ea grija sa nu haleasca otravuri nici chiar la restaurantele de cinci stele . :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Siberia

Eugenia Originala - Pentru emotii originale ( Reclama noua )

:-D  :evil:  :-D

Adevarul este ca "elita" sta sa bage otravuri in mancare, "elita" se plimba cu avionul care imprastie de toate pentru a crea "chemtrails-uri", "elita" ara pamantul si planteaza cartofi modificati genetic si tot "elita" vaccineaza populatia Africii :-D

Ce bine ca noi oamenii de rand n-avem nici o vina...
Ce bine ca pe marea noastra majoritate nu ne intereseaza banul chiar deloc si nu alergam nebuneste avand drept tel adunarea averilor - calcand peste cadavre... Oricum ce conteaza ? Platim "indulgente" la biserica pentru spalarea "pacatelor"... :-D

Ce bine ca noi, oamenii de rand, suntem "puri" :-D

Hai noroc si sanatate, s-avem in viata de toate, fericire si MULTI BANI, la anul si La multi ani !
   -   parca asa suna urarea, nu ?   -    :-D  :evil:  :-D

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

angellla29

Citat din: Siberia din  31 Decembrie 2011, 18:49:05
Eugenia Originala - Pentru emotii originale ( Reclama noua )

:-D  :evil:  :-D

Adevarul este ca "elita" sta sa bage otravuri in mancare, "elita" se plimba cu avionul care imprastie de toate pentru a crea "chemtrails-uri", "elita" ara pamantul si planteaza cartofi modificati genetic si tot "elita" vaccineaza populatia Africii :-D

Ce bine ca noi oamenii de rand n-avem nici o vina...
Ce bine ca pe marea noastra majoritate nu ne intereseaza banul chiar deloc si nu alergam nebuneste avand drept tel adunarea averilor - calcand peste cadavre... Oricum ce conteaza ? Platim "indulgente" la biserica pentru spalarea "pacatelor"... :-D

Ce bine ca noi, oamenii de rand, suntem "puri" :-D

Hai noroc si sanatate, s-avem in viata de toate, fericire si MULTI BANI, la anul si La multi ani !
   -   parca asa suna urarea, nu ?   -    :-D  :evil:  :-D


Cel mai destept mesaj al anului 2011!!!!! Colega Siberia, esti extraordinara!!!! Sa iti dea Dumnezeu sanatate!!!!