Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

fiulploii

#1155
 :lol: Poate am fost prea scurt in exprimare .
Deci , urmand rationamentul din atasamentul meu , unde e greseala  :roll:
Nu ma refeream la metoda folosita de Arhi

L.E. In atasament , fragment prelucrat putin din icoana rastignirii de la Sinai .

Arhanghelul

Citat din: fiulploii din  04 Ianuarie 2012, 18:28:34
:lol: Poate am fost prea scurt in exprimare .
Deci , urmand rationamentul din atasamentul meu , unde e greseala  :roll:
Nu ma refeream la metoda folosita de Arhi

Daca tot tai pana "aproape" de infinit ...ramai fara conturul cercului (pi ~0) ... --->ramai fara nimic ;dar totusi  ramane un disc  ... 

Nu exista ... dar totusi exista ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Siberia

#1157
Pauza pentru
"Promo"  :-D "Promo"  :-D "Promo"  :-D   O nava extraterestra se aproprie de Pamant.
   In timpul calatoriei, ET de la bordul navei incearca sa se informeze cat mai bine despre planeta spre care se indreapta si despre locuitorii ei - pentru a putea stabili legaturi de prietenie si colaborare intergalactica.
   Acest "Promo" pentru lectia de istorie le este prezentat in pauza de reclame (sâc!, nici ET nu scapa de reclame  :-D) dintre orele de curs intensiv:
  Un secol in 10 minute

100 Years in 10 Minutes (1911 - 2011 in 10 Minutes)

   Totul este doar S.F. ... cu exceptia "Promo"-ului...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

andrei

   Daca E.T. vad asta,ori se cara in alta galaxie,ori se gandesc sa se puna bine cu noi... si ca sa ne faca placere, ne tranteasc vre-o trei bombe de ale lor...in semn de prietenie. :-D :lol:
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

angellla29

Citat din: andrei din  05 Ianuarie 2012, 01:50:09
   Daca E.T. vad asta,ori se cara in alta galaxie,ori se gandesc sa se puna bine cu noi... si ca sa ne faca placere, ne tranteasc vre-o trei bombe de ale lor...in semn de prietenie. :-D :lol:

Ori ne strivesc ca pe niste gandaci daunatori  :lol: zicand in sinea lor....."lasa ca va aratam noi....gandaci primitivi :evil:"

Arhanghelul

#1160
KopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismuleste o nouă religie care propăvăduieşte file-sharing-ul, "dreptul la schimbul liber de fişiere pe internet", şi care tocmai a fost recunoscută oficial de autorităţile suedeze, transmite BBC.

Sfintele simboluri ale bisericii kopimiste sunt CTRL+C şi CTRL+V (combinaţiile de taste pentru "copy" şi "paste").

http://www.ziuaveche.ro/magazin-2/life/kopimismul-o-noua-religie-propovaduieste-file-sharing-ul-67609.html
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

jean

La Multi Ani! tuturor persoanelor care se numesc Ion, Ioan, Ioana, Ionica. Sa fim sanatosi si fericiti.
Si o dedicatie pentu voi. Ionel Ionelule - Formatia Monden
O seara buna sa aveti si fiti fericiti, viata merita traita.
Adevarul este dincolo de noi

Tayka

Nimic nu se pierde,nimic nu se câştigă...ci totul se transformă în..copy & paste  :rocket:  :-D.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

padme

Eu am o curiozitate care mi-a venit pe limba in timp ce urmaream un documentar despre controversatul an 2012: as vrea sa stiu cate dintre persoanele care au sustinut ca se va intra in 2012 in plina catastrofa  si-au petrecut revelionul in vreun buncar?!  :)))))))))

padme

LA MULTI ANI IONILOR SI IOANELOR DE PRETUTINDENI!

romulus

 JEANE e si ziua ta, nu ?! Stiu ca Janul frantuz = Ionul romanesc, deci,
LA MULTI ANI  si pentru JEAN !
Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

jean

#1166
Multumesc mult romulus, sa fii sanatos si la Multi Ani! Da ma cheama Ioan.
Adevarul este dincolo de noi

Siberia

La multi ani, Ioanelor, Ionelilor, Ionicilor si Ionilor !
S-aveti parte de sanatate, fericire, si iubire !

Iar pentru colegul Jean aka Ionel, o dedicatie speciala:

Loredana- Ionel Ionelule,Modigliani Movie
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Siberia

#1168
Citat din: angellla29 din  05 Ianuarie 2012, 12:03:02
Ori ne strivesc ca pe niste gandaci daunatori  :lol: zicand in sinea lor....."lasa ca va aratam noi....gandaci primitivi :evil:"

Un posibil raspuns la asta se regasea in filmul "The Abyss" din 1989, dar din pacate scena a fost inlaturata la montaj si a fost pastrata alta care nu aduce aceleasi clarificari.
Scena taiata se regaseste totusi pe DVD-ul cu "Director's cut" :-D

The Abyss - Deleted scene

p.s. - tot un posibil raspuns oferea si filmul "The day The Earth stood still" din 2008...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

panta_rh_ei

Citat din: Arhanghelul din  06 Ianuarie 2012, 16:52:15
KopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismulKopimismuleste o nouă religie care propăvăduieşte file-sharing-ul, "dreptul la schimbul liber de fişiere pe internet", şi care tocmai a fost recunoscută oficial de autorităţile suedeze, transmite BBC.

Sfintele simboluri ale bisericii kopimiste sunt CTRL+C şi CTRL+V (combinaţiile de taste pentru "copy" şi "paste").

http://www.ziuaveche.ro/magazin-2/life/kopimismul-o-noua-religie-propovaduieste-file-sharing-ul-67609.html

Tocmai ce-am postat aceeasi stire pe topicul "legaturi catre stiri interesante"
Cu scuzele de rigoare,  rog administratorii s-o stearga.
Multumesc
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.