Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Va simtiti inspirati?

Creat de calinahanna, 05 Mai 2008, 14:54:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calinahanna

..ce-i aici?

:-D

Pareri, critici, "caterinca"...astept.


Nox

Încerc sã-mi dau seama ce legãturã are cu "Fenomene conexe si paranormale"...  :mrgreen:
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

mistic

mdea e o situatie foarte paranormala :-o

CHIP

Este o sfera energetica exact pe scaunul negru.Asta ai vrut sa ne arati?

someone_creator

Am vazut multe fotografii in care apar aceste sfere.Parerile sunt impartite: unii spun ca sunt doar nu stiu ce particole de praf surprinse de fotocamera dintr-un unghi (nu stiu sa explic ca nu ma pricep); altii zic ca ar fi spirite.Am vazut (in acele foto) ca ar avea si alte forme :hexagon,romb.
Cine e interesat poate sa faca o cautare cu google: orb (din engleza).
Orice ar fi...mie imi plac! :-D

someone_creator

Da'...cum de ti-a venit sa faci aceasta poza?(in ce context).Nu cred ca cineva incepe,asa aiurea,sa-si faca poze prin camera...cam...dezordonata! :roll:     (acesta nu este un atac la "persoana"camerei)

CHIP

ori e facuta intamplator si nu stie ce e sau e o poza regizata si se asteapta ca cineva sa descopere acest lucru.

lylyt_ice

 Da...cam asta tind si eu sa cred. S-ar putea totus sa fii observat (REAL) acest glob energetic si de aceea sa-l fii fotografiat?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

someone_creator

Aceasta am vrut sa insinuez!
1.ori se juca cu fotocamera ,facand foto-probe ca sa regleze nu stiu ce pe la setari ....ori
2. a vazut -cu ochiul liber-acel orb.Si daca "poate vedea" acesti orbi...poate vedea si alte chestii mai interesante care,cred, ca mai sunt pe langa noi.
Daca le vede...FAIN!
As ruga-o sa ne spuna cum e cu treaba asta...le vede ori nu le vede?

calinahanna

Citat din: someone_creator din  05 Mai 2008, 22:45:00
Aceasta am vrut sa insinuez!
1.ori se juca cu fotocamera ,facand foto-probe ca sa regleze nu stiu ce pe la setari ....ori
2. a vazut -cu ochiul liber-acel orb.Si daca "poate vedea" acesti orbi...poate vedea si alte chestii mai interesante care,cred, ca mai sunt pe langa noi.
Daca le vede...FAIN!
As ruga-o sa ne spuna cum e cu treaba asta...le vede ori nu le vede?

Este o poza facuta de o fetita de 5 ani.
Tatal ei, respectiv unul dintre cei mai deosebiti oameni pe care i-am cunoscut, a murit acum o luna. Facea parte din echipa cu care lucram.
Fetita face poze continuu acelui birou...spunand ca "acolo este tata".

Deci nu poate fi vorba de un truc.
Sau de ceva trisat. Ori de o gluma proasta. Este vorba de ce vede un copil. Eu sunt curioasa daca "vede" mai mult de atat.

@bluemoon

M-am gandit eu ca ar trebui sa-l postez la "cafenea"... dar am sperat ca pana la urma ai sa vezi legatura si, in consecinta, ti-am acordat credit. :roll:

@chip

Nu stiu, de aia am cerut pareri. :wink:

@mistic

E misto sa ai 5 ani din cand in cand ... nu?

someone_creator

Pai...ma gandesc eu asa...ca,(desi fetita are sigur "imprimata bine" imaginea/amintirea tatalui lucrand la birou),n-ar avea aceasta "obsesie" indicand si facand foto continuu daca chiar nu ar fi nimic acolo ...la birou.Poate prin acele foto "obsesive" doreste sa arate si celorlalti ca de fapt...tatal este!(un mod de comunicare cu adultii).Interesante ar fi raspunsurile fetitei in legatura cu acea sfera din acel loc.Si daca poate "vedea" acel orb,sigur mai vede si altceva!Copii fiind "curati" pot avea acces mult mai usor la anumite "chestii" paranormale si pot sa le dezvolte cu usurinta daca nu sunt "inhibati" de parinti si societate.
Poate acea sfera ...nici "nu este" tatal....nu stiu! Eu doar mi-am expus parerea... :roll:

darieglobur

Citat din: calinahanna din  05 Mai 2008, 23:09:53
Este o poza facuta de o fetita de 5 ani.
Tatal ei, respectiv unul dintre cei mai deosebiti oameni pe care i-am cunoscut, a murit acum o luna. Facea parte din echipa cu care lucram.
Fetita face poze continuu acelui birou...spunand ca "acolo este tata".

Deci nu poate fi vorba de un truc.
Sau de ceva trisat. Ori de o gluma proasta. Este vorba de ce vede un copil. Eu sunt curioasa daca "vede" mai mult de atat.

@bluemoon

M-am gandit eu ca ar trebui sa-l postez la "cafenea"... dar am sperat ca pana la urma ai sa vezi legatura si, in consecinta, ti-am acordat credit. :roll:

@chip

Nu stiu, de aia am cerut pareri. :wink:

@mistic

E misto sa ai 5 ani din cand in cand ... nu?

Daca fetita spune: "acolo este tata!", ea simte ceva. In ce masura "vede" mai mult, n-as putea sa spun. De ce nu o intrebi?...
...und Sie fliegen doch!

Yagg

Eu cred cã e un banal efect de "lens flare". s-a mai discutat pe forum despre acest efect, dar sã aºteptãm ºi concluzia oamenilor avizaþi în domeniu de pe forum. Sursa principalã este bliþul, lumina se reflectã în piciorul metalic al mãsuþei (se poate observa reflexia luminii pe pãrþile metalice ale mãsuþei) apoi aceasta se întoarce spre obiectiv sub un unghi care creazã efectul de "lens flare".
Îmi pare foarte rãu de tragedia fetiþei, dar poate ea, copil fiind, îl vede pe tatãl sãu ca pe un prieten imaginar. Dacã realizeazã tragedia la aceastã vârstã fragedã, poate fi ceva emoþional puternic, dar ar fi mai bine acum pentru ea, la aceastã vârstã, sã nu ºtie cã tatãl nu mai existã. :(


someone_creator

Se poate sa fie "lens flare"  DAR atunci de ce fetita insista cu acele foto????Daca nu ar vedea nimic(doar un prieten imaginar)cred ca nu ar fi insistat.Logic-nimeni nu se apuca sa faca poze multe la ceva care nu este.Sau are imaginatia atat de puternica incat reuseste sa proiecteze "imaginea"tatalui ca un prieten imaginar si atat (acolo nefiind nimic).Si acel prieten imaginar si l-ar imagina peste tot prin casa/afara si ar face poze peste tot nu numai in locul acela.

calinahanna

Si eu m-am gandit la un lens flare.
Dar e misto coincidenta, un lens flare in locul unde statea mereu tatal ei...