Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Va simtiti inspirati?

Creat de calinahanna, 05 Mai 2008, 14:54:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

adipop

Citat din: someone_creator din  13 Mai 2008, 10:53:57
Stati asa ca sa inteleg si eu.Ca eu "merg mai incet,dar sigur!" :-D
Prin urmare aceasta clipa To(o-zero) ar fi cumva acel "acum"??Cam asa inteleg eu ceea ce a spus domnul Adi Pop:timpul avand o "miscare"circulara ,nu liniara.Si acel To este in centrul cercului,in acum.Pe cerc se afla trecutul si viitorul,iar To ,fiind in mijloc,poate "sa culeaga" informatiile cu pricina din orice punct de pe cerc (din trecut sau din viitor).Si are acces la toate acele informatii din orice T-1 sau T+1.Corect??Problema este ca oricand (fiind in miscare circulara) T-1 poate deveni T+1 sau invers.Nu??
Revenind la amprenta energetica...acele informatii din To ,care sunt codificate(altfel nu inteleg cum s-ar "prezenta"),se pot decodifica si asa s-ar afla "povestea" acelui templu(ca sa ma leg de exemplul meu).Desigur ca trebuie sa STII a le decodifica!

Da, orice  " acum " reprezinta T0. Ecuatia universului este data de 6 si 9. T0 poate sa fie in sistem retangular, oriunde pe cerc. Se poate analiza T0 + 1 si T0 - 1, dar prin Legea Cauzalitatii, ele devin T0. Cu alte cuvinte T0, sau prezentul  " acum " are toata informatia incorporata a trecutului si a viitorului.

Decodificarea orcarei informatii are la baza niste Legi.

Trebuie sa fi atent cum evolueaza informatia printre cosmosuri, pentru ca primii trei pasi ai unei actiuni intr-un cosmos, sunt decalati ulterior cand se intra in alt cosmos, s.a.m.d. Din neatentie, sau mai bine zis printr-o slaba pregatire si perseverenta scazuta, dintr-o actiune pozitiva ( sa zicem de bun simt ) se ajunge sa facem sa rezulte altceva ( pur si simplu rau, atat pentru noi cat si pentru ceilalti ), sau ceva aleatoriu...
DIN AECST MOTIV 99,99...999..9 % DIN OAMENI, NU STIU, CA NU STIU CE FAC.
adi

someone_creator

N-am sa va spun ca am inteles tot ce ati scris...Si n-am sa va intreb nici despre acele Legi care stau la baza decodificarii.
Ultima parte a mesajului dumneavoastra imi aminteste de vorba:"nu poti sa-i faci cuiva binele pe care i-l doresti,CI eventual ,raul pe care nu i-l doresti".
Si acei oameni care nu stiu ca nu stiu ,isi vor da seama pana la urma ca nu au facut decat sa incurce "borcanele" si mai rau??
"Platesc" ei oare pt.asta?E vorba aici de a fi constient de efectele actiunilor fizice ?Dar ale gandului/cuvantului??E vorba aici de o constiinta "curata"??

adipop


Si acei oameni care nu stiu ca nu stiu ,isi vor da seama pana la urma ca nu au facut decat sa incurce "borcanele" si mai rau??
"Platesc" ei oare pt.asta?E vorba aici de a fi constient de efectele actiunilor fizice ?Dar ale gandului/cuvantului??E vorba aici de o constiinta "curata"??
[/quote]

Toti platim, mai mult sau mai putin. Am spus in primele mesaje catre tine, la inceput, ca pe acest drum, urci peste Everest si cazi sub Mariane. Hasdeu, are o forma deosebita, atunci cand se prezinta, in cartea Sic Cogito. El spune ca tot ce-a facut, a facut cu  " inima curata ". Eu il cred. Asa stiu ca este si Mosu de la Pitesti.
Daca mergi mai departe, astfel, se merita. Cred....
adi


Urban

Domnule Adi Pop

De cand v-ati inscris pe acest forum, pomeniti intr-una de lucrarile Mosuluisincer, incep sa cred ca lucrati in industria de advertising...saracu, daca ar fi putut, probabil ca el singur ar fi postat pe acest forum....
Dom'le, da-o in manuscrisu masii de treaba....du-te odata la Mosu....baga un xerox la manuscrise (ca nu costa un milion coala A4) si baga-le pe forum sa le luam la disecat....eu te cred ca vrei sa dovedesti ca suntem mintiti, inselati, loviti, scuipati si asa mai departe....dar prea o tii intr-una cu mosu in sus si in jos...fa-te util !

No offence

adipop

Citat din: Urban din  14 Mai 2008, 23:37:46
Domnule Adi Pop

De cand v-ati inscris pe acest forum, pomeniti intr-una de lucrarile Mosuluisincer, incep sa cred ca lucrati in industria de advertising...saracu, daca ar fi putut, probabil ca el singur ar fi postat pe acest forum....
Dom'le, da-o in manuscrisu masii de treaba....du-te odata la Mosu....baga un xerox la manuscrise (ca nu costa un milion coala A4) si baga-le pe forum sa le luam la disecat....eu te cred ca vrei sa dovedesti ca suntem mintiti, inselati, loviti, scuipati si asa mai departe....dar prea o tii intr-una cu mosu in sus si in jos...fa-te util !

No offence

De ce nu te duci tu, sa le iei, pentru a te face util ? Eu am altceva de facut momentan.
adi

Urban

#35
Pentru ca Mosu' nu e prietenul sau amicul meu si pentru ca nu eu trambitez in sus si tare toata ziua de manuscrisele lui incoace si incolo....tu esti ala care din 2 in 2 mesaje aduci vorba despre lucrarile lui....adu-le odata sa le vedem....
Dupa ce termini "momentan-ul" poate iti faci un hatar de bine si faci la un fel sa le vedem si noi....

AdiM

acum aud prima oara de Mosu de la Pitesti. Exista un link cu detalii?

adipop

Citat din: Urban din  14 Mai 2008, 23:50:14
Pentru ca Mosu' nu e prietenul sau amicul meu si pentru ca nu eu trambitez in sus si tare toata ziua de manuscrisele lui incoace si incolo....tu esti ala care din 2 in 2 mesaje aduci vorba despre lucrarile lui....adu-le odata sa le vedem....
Dupa ce termini "momentan-ul" poate iti faci un hatar de bine si faci la un fel sa le vedem si noi....

Sa fiu mai liber si vad cum fac, sa dau publicitatii intraga lui opera.
adi

AdiM

Citat din: adipop din  15 Mai 2008, 23:42:33
Sa fiu mai liber si vad cum fac, sa dau publicitatii intraga lui opera.

Nu te obosi sa o publici in acest forum, mai bine faci un site de web si dai doar linkul.

adipop

Citat din: AdiM din  15 Mai 2008, 23:44:26
Nu te obosi sa o publici in acest forum, mai bine faci un site de web si dai doar linkul.


Da. Mosu - Tudor Diaconu de la Pitesti, are un metru cub de manuscrise, pe care eu le consider extrem de importante pentru cunoasterea istoriei reale a Terei.
adi

antoniu

suburbanul asta numai la misto vorbeste ca-n groapa floreasca, ca la arcul de triumf nu a ajuns si nu va ajunge niciodata.

AdiM

Citat din: adipop din  15 Mai 2008, 23:51:14
Mosu - Tudor Diaconu de la Pitesti

E un nume, nu un link. Ai un link sau doar un nume?

darieglobur

#42
Citat din: AdiM din  15 Mai 2008, 15:06:13
acum aud prima oara de Mosu de la Pitesti. Exista un link cu detalii?

E un nume, nu un link. Ai un link sau doar un nume?


E simplu, Adi. "Guglesti" un pic si afli cartile pe care le-a scris Tudor Diaconu, adica "Mosu".
http://www.librarie.net/autor/6500/Tudor%20Diaconu
...und Sie fliegen doch!

someone_creator

Ai putea sa citesti cate ceva despre Mosul(Tudor Diaconu) pe forum la:
-Tablitele de plumb de la Sinaia ,subtopic in (NOM/NWO)
-Intrebari pt.Tudor Diaconu in Diverse
-Mosul-Pitesti-Romania are nevoie de Uriasi in gandire in Cafenea

sau sa-i citesti cartile care se gasesc si pe net!

AdiM

Citat din: darieglobur din  16 Mai 2008, 00:11:56
E simplu, Adi. "Guglesti" un pic si afli cartile pe care le-a scris Tudor Diaconu, adica "Mosu".
http://www.librarie.net/autor/6500/Tudor%20Diaconu

Nu vreau reclame ca sa ii cumpar cartile, as prefera un link al sitului lui de web,
unde sa scrie despre el... Altfel, totul e doar reclama la citeva carti.
Daca e asa tare, cum de nu are o pagina de web personala, de prezentare?