Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Va simtiti inspirati?

Creat de calinahanna, 05 Mai 2008, 14:54:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

adipop

Citat din: darieglobur din  16 Mai 2008, 00:11:56
E simplu, Adi. "Guglesti" un pic si afli cartile pe care le-a scris Tudor Diaconu, adica "Mosu".
http://www.librarie.net/autor/6500/Tudor%20Diaconu

O parte din actiunile Mosului si din cartile aparute pe piata, le-am finantat.
adi

darieglobur

Citat din: AdiM din  16 Mai 2008, 00:28:45
Nu vreau reclame ca sa ii cumpar cartile, as prefera un link al sitului lui de web,
unde sa scrie despre el... Altfel, totul e doar reclama la citeva carti.
Daca e asa tare, cum de nu are o pagina de web personala, de prezentare?



Nu e nici un fel de reclama. Ai intrebat ceva si ti-am dat un link din care poti
sa vezi ce carti a scris si, mai departe, daca te intereseaza, poti sa cauti ce e si cum.
Ca sa fii "tare", tre' sa ai neaparat o pagina web personala?
...und Sie fliegen doch!

darieglobur

Citat din: adipop din  16 Mai 2008, 00:38:35
O parte din actiunile Mosului si din cartile aparute pe piata, le-am finantat.
adi

Pentru asta nu pot decat sa te felicit.
...und Sie fliegen doch!

adipop


Daca e asa tare, cum de nu are o pagina de web personala, de prezentare?


[/quote]

http://adim.astrele.ro/ - asta inseamna valoare de necontestat ?
adi

someone_creator

Observ ca s-a plecat de la acea poza cu acel orb apoi s-a trecut la amprenta energetica(.. :-D...) ca mai apoi sa se ajunga la...Mosul. :roll:
M-as duce chiar eu personal la Mosul ,dar dintr-o anumita cauza ,nu pot.Am impresia ca Mosul nu da la oricine (poate nici chiar mie) acele manuscrise.Prin urmare singurul care le-ar putea lua este chiar domnul Adi Pop insusi.Cred ca Mosul este asa....mai "viclean"si are ascuns un "aparat" de detectare a bunului-simt asupra persoanelor. :-o
Si poate nu a sosit inca timpul "sa apara" acele manuscrise,nu stiu ce sa mai cred!Sau poate vrea la le puna intr-o viitoare carte.
Toate la timpul lor!
Apropo' da' de amprenta energetica ce mai stiti?Am citit printr-un mesaj de-al dumneavostra ceva despre amprenta energetica a banilor.Ma intereseaza aceasta tema.Ce influenta poate avea aceasta amprenta a banilor asupra unei persoane?Vorbim aici despre banii proprii sau despre cei primiti/daruiti/castigati???

adipop

Citat din: someone_creator din  16 Mai 2008, 19:10:40
Observ ca s-a plecat de la acea poza cu acel orb apoi s-a trecut la amprenta energetica(.. :-D...) ca mai apoi sa se ajunga la...Mosul. :roll:
M-as duce chiar eu personal la Mosul ,dar dintr-o anumita cauza ,nu pot.Am impresia ca Mosul nu da la oricine (poate nici chiar mie) acele manuscrise.Prin urmare singurul care le-ar putea lua este chiar domnul Adi Pop insusi.Cred ca Mosul este asa....mai "viclean"si are ascuns un "aparat" de detectare a bunului-simt asupra persoanelor. :-o
Si poate nu a sosit inca timpul "sa apara" acele manuscrise,nu stiu ce sa mai cred!Sau poate vrea la le puna intr-o viitoare carte.
Toate la timpul lor!
Apropo' da' de amprenta energetica ce mai stiti?Am citit printr-un mesaj de-al dumneavostra ceva despre amprenta energetica a banilor.Ma intereseaza aceasta tema.Ce influenta poate avea aceasta amprenta a banilor asupra unei persoane?Vorbim aici despre banii proprii sau despre cei primiti/daruiti/castigati???

Mosu primeste pe oricine, trimis de mine. Suntem Prieteni. Imi pare rau c-am facut afirmatia ca l-am ajutat financiar. Eu am mai mult. O sa ma ierte el, din cauza acestei nepoliteti.
Apropo de inspiratie - Am discutat azi cu el si i-am spus ca ma interseaza sa facem un film educativ, pe calculator, referitor la Istoria Universala, manuscrise date editurii Obiectiv Magazin, spre a fii publicate. Vreau sa fac o echipa de oameni capabili, in acest sens.
Mi-a spus ca a decriptat ce l-am rugat, referitor la cateva elemente, pentru continuarea cercetarii stiintifice a apei, hidrogenului si electronului.

O sa vina Timpul, cand o sa ajung la el.

Mosu, fascineaza prin cultura si prin daruire. Viata lui si-o daruie cu prisosinta Neamului sau. Mi-a recitat acum mult-mult Timp, poezii scrise de el in tinerete, cand era alaturi de Labis. Trebuie cunoscut acest om si discutat fata in fata cu el. El, de la ultima noastra iesire in Munti, alatiri de tinerii pe care i-am crescut la Scoala Zalmoxiana, n-a mai iesit din casa....Merge foarte greu.

Ca sa fim siguri ca amprenta energetica a banilor nu ne influenteaza de nici un fel, am ajuns la concluzia ca banii de care avem nevoie, pentru a face orice, trebuie sa plece din zero ( o moneda de un ban ). Acesta este motivul principal, pentru care in momentul cand doresc sa fac ceva alaturi de un partener, plec cu el dintr-un ban, pe care-l pun eu la dispozitie. Idei simple ( Spirit ) si Materie ( un ban ), vor sta la baza a tot ceea ce doresc sa facem.
N-am acceptat nici o suma de bani, pentru proiectele pe care le-am facut sau pe care am dorit sa le realizez.

99,99..99 % din oameni, chiar daca daruiesc cuiva ceva, fie ei si bani, o fac in stare latenta, pentru ca nu prea stiu ce fac...Este la fel si cu cei care primesc bani sau foloase necuvenite.

Despre banii castigati, depinde de modul cum sunt facuti.

Constiientizand aceste lucruri, orice sistem se va dezvolta. Cine-l creeaza, este singurul care-l poate distruge.
adi



lylyt_ice

Nu... sa nu trecem asa usor...Mosul! poate! este o capacitate!!!!!!!? si daca ar fii sa discutam in limitele "bunului simt"; Cine ar da munca lui de o VIATA asa sa vada lumea pe un forum.......Orice pe lume are o VALOARE, nu s-a gindit nimeni ca acest om, a investit toate capacitatile lui pt. a aduce omenirii(POATE) in acest moment o adevarata dezlegare? De ce(?) el nu ar avea dreptul sa fie indreptatit la ceea ce i se cuvine...(?) MACAR ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

adipop

Citat din: lylyt_ice din  17 Mai 2008, 00:18:30
Nu... sa nu trecem asa usor...Mosul! poate! este o capacitate!!!!!!!? si daca ar fii sa discutam in limitele "bunului simt"; Cine ar da munca lui de o VIATA asa sa vada lumea pe un forum.......

Simplu. Mosu, la sugestia si rugamintea mea.
Odobleja, multi ani a incercat sa gaseasca pe careva sa-i duca cercetarile mai departe. Marii exploratori ai necunoscutului, singurii care au dus omenirea mai daparte, au dorit sa gaseasca persoane dornice sa continuue cercetarile.

Orice pe lume are o VALOARE, nu s-a gindit nimeni ca acest om, a investit toate capacitatile lui pt. a aduce omenirii(POATE) in acest moment o adevarata dezlegare? De ce(?) el nu ar avea dreptul sa fie indreptatit la ceea ce i se cuvine...(?) MACAR ?

Eu, l-am numit  " Om " si-a apreciat enorm acest lucru. L-am intrebat cu multi ani in urma, daca a mai vazut Oameni pe pamant si mi-a spus ca mai era un moldovean, dar s-a pierdut pe drum...
adi

prometeus


"Este o poza facuta de o fetita de 5 ani.
Tatal ei, respectiv unul dintre cei mai deosebiti oameni pe care i-am cunoscut, a murit acum o luna. Facea parte din echipa cu care lucram.
Fetita face poze continuu acelui birou...spunand ca "acolo este tata".

Deci nu poate fi vorba de un truc.
Sau de ceva trisat. Ori de o gluma proasta. Este vorba de ce vede un copil. Eu sunt curioasa daca "vede" mai mult de atat."


      Constat ca in ultimii ani au aparut foarte multi copii cu capacitati paranormale.
      ---Astfel incat uneori chiar ma intreb,la modul retoric,desigur,daca nu cumva
      e vremea lor...
   

someone_creator

Da,au cam aparut acesti copii deosebiti!Ma gandeam cine se va ocupa de ei,de pregatirea lor?Cineva care sa-i inteleaga,sa stie despre ce e vorba!Unii copii sunt "cercetati in laboratoare" in legatura cu capacitatile lor(asa am citit).Altii mai "ghinionisti" sunt dusi de parinti,la doctor si "tratati" cu pastile ca sa-si revina la normal.("la normalul "din"viziunea" parintilor,medicilor si al societatii)

adipop

Citat din: someone_creator din  19 Mai 2008, 18:35:45
Da,au cam aparut acesti copii deosebiti!Ma gandeam cine se va ocupa de ei,de pregatirea lor?Cineva care sa-i inteleaga,sa stie despre ce e vorba!Unii copii sunt "cercetati in laboratoare" in legatura cu capacitatile lor(asa am citit).Altii mai "ghinionisti" sunt dusi de parinti,la doctor si "tratati" cu pastile ca sa-si revina la normal.("la normalul "din"viziunea" parintilor,medicilor si al societatii)

Am avut sansa sa am cativa copii alaturi, cu capacitati PSI deosebite. O fetita, carla, de 12 ani, de langa Calafat, a stat o perioada de un an, pe langa tinerii de langa mine. Ulterior, veneau oameni din toata tara sa-i atinga si sa se faca bine. Veneau cu zecile pe zi. A invatat sa nu ceara nimic de la nimeni, pentru ceea ce devenise.
A invatat mult, atat Timp cat i-au permis parintii, sa vina langa noi.
Cel mai mare camp energetic pe care l-am vazut la cineva pe pamant, avea aceasta fetita. Il are si acuma. Avea un bun simt deosebit si acesta a fost motivul pentru care am stat cu ea.
Si Lavinia Tatomir a stat cativa ani, alaturi. O fata cu multe-multe capacitati. Extraordinar de dotata.
Incepusem sa-i simt, pe acesti copii, cand se nasteau sau chiar inainte. Mai sunt si alti oameni capabili de aceste lucruri. Multi dintre ei fac parte din tot felul de organizatii oculte. Este treaba lor...IMPORTANTI SUNT COPIII. La un nivel superior, cu multi ani in urma, am atras atentia sa fie lasati liberi, fara constrangeri de tot felul...Mai ales ca nu cunosc vreo institutie din lume care are responsabilitatea la ceea ce fac.
adi

someone_creator

Si acum ce s-a intamplat cu acea fetita Carla?Sa inteleg ca s-a.....pierdut pe drum!( ? )
Pacat....

adipop

Citat din: someone_creator din  20 Mai 2008, 21:10:51
Si acum ce s-a intamplat cu acea fetita Carla?Sa inteleg ca s-a.....pierdut pe drum!( ? )
Pacat....

Nu stiu. Am vazut ieri ca si-a pastrat capacitatile. Un calugar francez, de la Manastirea Sfantul Siluan, i-a dat tatalui ei, cu 3 ani in urma o suma mare de bani, pentru fetita....El lucra de multi ani la acea Manastire in Franta. Si tatal ei, a despartit-o de noi. Numai ca nimic nu poate sa desfaca legatura de bun simt dintre ea si noi.
Fetita are capacitati cu mult peste Vanga, a bulgarilor.
adi

someone_creator

Cred ca am inteles la ce va referiti cand spuneti ca i sa oferit o suma de bani...
S-ar putea sa ne gandim la acelasi lucru... :-o
FOARTE URAT din partea ....unei "fete bisericesti"!Lume care "incurca"lume....VOIT!

adipop

Citat din: someone_creator din  20 Mai 2008, 23:36:43
Cred ca am inteles la ce va referiti cand spuneti ca i sa oferit o suma de bani...
S-ar putea sa ne gandim la acelasi lucru... :-o
FOARTE URAT din partea ....unei "fete bisericesti"!Lume care "incurca"lume....VOIT!

Asta a fost. Carla, in schimb, poate va avea pe careva care s-o sprijine ca sa inteleaga...
Cand a venit la mine, prima data, impreuna cu parintii, am intrebat-o, de fata cu tinerii de la Zalmoxa, daca se simte bine la noi ? Ii luceau de placere ochii aia negrii, care erau foarte vii. S-a simtit extraordinar de bine alaturi de noi, toata perioada cat am stat impreuna.
Taica-sau spunea ca au venit la noi la firma, considerand ca este ultima sansa a lor, in legatura cu problemele fetitii. Fusese la mai multi doctori, dar nu gasisera diagnosticul. Carla lesina din ce in ce mai des, pierzand energie brusc. Nu se ducea cu saptamanile la scoala. Era in clasa a-II-a. A scapat de aceste fenomene si sper sa nu mai aibe niciodata astfel de probleme.
Cand ne intalneam, Timp de o zi - doua, degetele mainilor mele deabia reuseam sa le desfac. Erau pur si simplu magnetizate. Vad ca mai are capacitatile acestea, dar....sunt aleatorii acum. O s-o ajut, cum este normal.
adi