Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

“The Vatican’s Holocaust”

Creat de Ronin, 11 Aprilie 2008, 16:27:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Florin Croitoru

Citat din: Cyberdog din  06 Mai 2008, 19:39:27
Inteleg ca se discuta despre paduchi si despre Holocaust.  Cum ca paduchele este de fapt unitatea de masura cu care se masoara Holocaustul.  In functie de concentratia de Cyclon B necesara pentru a distruge un paduche, se masoara numarul de evrei morti in camerele de gazare ale nazistilor. 
Citesc toata aceasta discutie fara noima si ma minunez care este legatura aberatiilor expuse mai sus cu Vaticanul.
Doamne, Dumnezeule!!!!!

PS :  Domnule Croitoru, stiti de ce era necesara o asa de mare cantitate de Cyclon B pentru a ucide paduchii?  Pentru ca erau paduchi lati!!!  Comentati-o si pe asta, va rog....
HA,HA,HA!! Iaca acilea ºtiu ce vorbesc.Pãduchele lat moare la fel ca fratili lui,adicã la o uöoarü concentraþie de toxic. Gluma e bunã,dar se pare cã nu înþelegeþi unde bat ei. Ei vor sã spunã cã nemþii au ucis f uºor prin gazare oameni pt cã oamenii sînt muuuuult mai puþin rezistenþi la toxice (recte Cyclon) decît insectele. Nu este adevãrat.

Florin Croitoru

Citat din: Kymosabe din  06 Mai 2008, 19:28:45
În aprilie 1944 , doi evrei  au reuºit sã evadeze de la Auschwitz ºi au sesizat  Comunitatea evreieascã din Slovacia cu privire la  atrocitãþile sãvârºite de naziºti la Auschwitz  .
Cei doi au întocmit un raport  , cunoscut sub numele de Auschwitz Protocol,  http://www.holocaustresearchproject.org/othercamps/auschproto.html , care a fost trimis Statelor Unite , Marii Britanii , dar ºi Vaticanului .
Raportul a fost expediat ºi liderilor organizaþiilor evreieºti din Ungaria , tocmai ocupatã de naziºti,  în speranþa cã evreii unguri vor opune rezistenþã ºtiind ceea ce îi aºteaptã .
În 23 iunie 1944 acest raport a ajuns la episcopul Roncalli , care mai târziu avea sã devinã Papa Ion al XXIII-lea .
Imediat ce l-a citit el a trimis o telegramã Vaticanului cu un rezumat al acestui raport  , în care specifica foarte clar faptul cã  lagãrele de concentrare  erau centre de exterminare .
Data la care a fost transmisã aceastã telegramã nu concordã însã cu versiunea oficialã a Vaticanului care susþine cã telegrama a fost primitã abia în octombrie 1944 , prea târziu pentru sutele de mii de evrei unguri .
Telegrama, aflatã in arhivele Vaticanului , nu a fost datã publicitãþii deoarece corespondenþa dintre Roncalli ºi superiorii sãi este, deocamdatã,  confidenþialã .
Cunosc asta.Unde scrie acolo de gazare ?Unde e descrisã în amãnunt acolo gazarea ?
De ce americanii nu au scris de gazãri în timpul rãzboiului ? Rãspuns: pt cã nu au avut informaþii despre aºa ceva. Ei care au fãcut o groazã de fotografii aeriene ale multor lagãre.
Dacã erau gazãri nu se putea ca Vaticanul sã nu afle.

Cyberdog

Citat din: Florin Croitoru din  06 Mai 2008, 21:20:52
HA,HA,HA!! Iaca acilea ºtiu ce vorbesc.Pãduchele lat moare la fel ca fratili lui,adicã la o uöoarü concentraþie de toxic. Gluma e bunã,dar se pare cã nu înþelegeþi unde bat ei. Ei vor sã spunã cã nemþii au ucis f uºor prin gazare oameni pt cã oamenii sînt muuuuult mai puþin rezistenþi la toxice (recte Cyclon) decît insectele. Nu este adevãrat.

Sa inteleg ca sustineti o legatura secreta, conspirativa si de-a dreptul simbiotica intre organizatia "Kosher Nostra" si Vatican?  Iar agentul de legatura este paduchele americano-rus eliberator si mincinos nevoie mare?  Un fel de "blat" intre Torah si Biblie, care ar sta la baza NOM?
Din cele spuse de dumneavoastra, ar rezulta ca nu excludeti planul exteriminarii evreilor , tiganilor, etc., in lagarele de concentrare ci doar nu sunteti de acord cu teoria eradicarii acestor rase prin intermediul camerelor de gazare, care, ar fi fost folosite doar la "decontaminare"...
Sa inteleg ( inca odata ) ca toata povestea camerelor de gazare este de fapt o inventie a unei aliante largite, din care facea parte si Vaticanul, la vremea aceea?  O minciuna care sa dea celor din "Kosher Nostra" putere absoluta in lume?
Lamuriti-ma va rog, eu inteleg mai greu...

LupinThe3rd

Citat din: Florin Croitoru din  06 Mai 2008, 21:20:52
Iaca acilea ºtiu ce vorbesc.Pãduchele lat moare la fel ca fratili lui,adicã la o uöoarü concentraþie de toxic.
Dar de unde stiti? Ati avut paduchi lati si i-ati gazat?  :evil:. Vai,vai,vai... Si ce ati mai avut?

Kymosabe

#64
Citat din: Florin Croitoru din  06 Mai 2008, 21:25:38
Cunosc asta.Unde scrie acolo de gazare ?Unde e descrisã în amãnunt acolo gazarea ?
De ce americanii nu au scris de gazãri în timpul rãzboiului ? Rãspuns: pt cã nu au avut informaþii despre aºa ceva. Ei care au fãcut o groazã de fotografii aeriene ale multor lagãre.
Dacã erau gazãri nu se putea ca Vaticanul sã nu afle.

Vrba-Wetzler Report (Auschwitz Protocol) :

,,[...] At the end of February, 1943 a new modern crematorium and gassing plant was inaugurated at BIRKENAU. The gassing and burning of the bodies in the Birch Forest was discontinued, the whole job being taken over by the four specially built crematoria.
The large ditch was filled in, the ground leveled, and the ashes used as before for fertilizer at the farm labor camp of HERMENSE, so that today it is almost impossible to find trace of the dreadful mass murder which took place here.
At present there are four crematoria in operation at BIRKENAU, two large ones, I and II, and two smaller ones, III and IV. Those of type I and II consist of 3 parts, i.e.,: (A) the furnace room; (B) the large halls; and (C) the gas chamber. A huge chimney rises from the furnace room around which are grouped nine furnaces, each having four openings.


Each opening can take three normal corpses at once and after an hour and a half the bodies are completely burned. This corresponds to a daily capacity of about 2,000 bodies. Next to this is a large "reception hall" which is arranged so as to give the impression of the antechamber of a bathing establishment. It holds 2,000 people and apparently there is a similar waiting room of the floor below.
From there a door and a few steps lead down into the very long and narrow gas chamber. The walls of this chamber are also camouflaged with simulated entries to shower rooms in order to mislead the victims.
This roof is fitted with three traps which can be hermitically closed from the outside. A track leads from the gas chamber to the furnace room. The gassing takes place as follows:
The unfortunate victims are brought into hall where they are told to undress. To complete the fiction that  they are going to bathe, each person receives a towel and a small piece of soap issued by two men clad in whites coats. They are then crowded into the gas chamber in such numbers there is, of course, only standing room.
To compress this crowd into the narrow space, shots are often fired to induce those already at the far end to huddle still closer together. When everybody is inside, the heavy doors are closed. Then there is a short pause, presumably to allow the room temperature to rise to a certain level, after which 55 men with gas masks climb on the roof, open the traps, and shake down a preparation in powder form out of tin cans labeled "CYCLONE" "For use against vermin," which is manufactured by a Hamburg concern.
It is presumed that this is a "CYANIDE" mixture of some sort which turns into gas at a certain temperature. After three minutes everyone in the chamber is dead. No one is known to have survived this ordeal, although it was  not uncommon to discover signs of life after the primitive measures employed in the Birch Wood.
The chamber is then opened, aired, and the "special squad" carts the bodies on flat trucks to the furnace rooms where the burning takes place. Crematoria III and IV work on nearly the same principle, but their capacity is only half as large. Thus the total capacity of the four cremating and gassing plants at BIRKENAU amount's to about 6,000 daily.
On principle only Jews are gassed; Aryans very seldom, as they are usually given "special treatment" by shooting. Before the crematoria were put into service, the shooting took place in the Birch Wood and the bodies were burned in the long trench; later, however, executions took place in the large hall of one of the crematoria which has been provided with a special installation for this purpose.
Prominent guests from BERLIN were present at the inauguration of the first crematorium in March, 1943. The "program" consisted of the gassing and burning of 8,000 Cracow Jews. The' guests, both officers and civilians, were extremely satisfied with the results and the special peephole fitted into the door of the gas chamber was in constant use. They were Lavish in their praise of this newly erected installation.''


PS ªtiu cã veþi spune cã ar fi trebuit sã traduc în românã  , însã cred cã ar fi fost un efort inutil  , de aceea v-am pus o pozã . :wink:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Florin Croitoru

Vorbeºti prostii în continuare ºi faci la fel pe nebunu de parcã ai fi fun învãþat.Degeaba citeºti mult ºi în limbi strãine dacã nu vrei sã vezi realitatea.Mersi, nu e necesar sã traduci tu; ºtiu atîta englezã, dar am spus cã e necesar sã vorbim pre o limbã pt cã f mulþi nu pot sã citeascã englezã în România.Ce scrii tu despre Birkenau nu mai e actual demult.Org evreieºti au renunþat (plus SUA) OFICIAL sã mai acuze pe cineva de gazare în alte locuri decît la AUSCHWITZ.Poate faci un mic efort sã pricepi asta.Cifra oficialã e azi de 1,1 milioane la Auschwitz; în rest nimic.Aºa cã nu mai veni tu mai catolic decît papa cu "dovezi " expirate care nu mai sînt susþinute nici mãcar de SUA ºi org evreieºti de acolo.
La Birkenau (azi muzeu) nu mai scrie nimic de gazãri.

Florin Croitoru

#66
Citat din: LupinThe3rd din  07 Mai 2008, 00:12:48
Dar de unde stiti? Ati avut paduchi lati si i-ati gazat?  :evil:. Vai,vai,vai... Si ce ati mai avut?
Poate faci un efort ºi nu o mai dai în derizoriu.Dacã ai chef de bãºcãlie puºteascã exerseazã-te pe altundeva.

LupinThe3rd

Citat din: Florin Croitoru din  07 Mai 2008, 09:58:32
Org evreieºti au renunþat (plus SUA) OFICIAL sã mai acuze pe cineva de gazare în alte locuri decît la AUSCHWITZ.Poate faci un mic efort sã pricepi asta.Cifra oficialã e azi de 1,1 milioane la Auschwitz; în rest nimic.La Birkenau (azi muzeu) nu mai scrie nimic de gazãri.
http://www.nizkor.org/hweb/camps/. Se adauga multele alte lagare de munca, samd. De ce la Dachau in camere de curatare cu a hainelor erau dusuri false?
Intrebare: unde unst cei 150.000 de evrei din Ardealul de Nord ?

Florin Croitoru

Citat din: LupinThe3rd din  07 Mai 2008, 10:49:17
http://www.nizkor.org/hweb/camps/. Se adauga multele alte lagare de munca, samd. De ce la Dachau in camere de curatare cu a hainelor erau dusuri false?
Intrebare: unde unst cei 150.000 de evrei din Ardealul de Nord ?
ai pus poza aceea care tocmai bine nu documenteazã gazarea.Se vede f clar o cãruþã plinã cu cadavre ºi militari americani lîngã ea. Deºi SUA au trimis numeroºi doctori ºi alþi specialiºti în Germania în 1945 ca sã documenteze acest lucru nici un doctor nu a gãsit cadavre cu urme cã acei oameni ar fi fost gazaþi dar cã au murit de diverse boli,înfometare sau dat. bombardamentelor.
Nu ºtiu de ce puteau sã fie duºuri false în etuva de la Dachau.În orice caz aceea este f micã ºi nu putea fi folositã cu dublu scop. Ai inform cã au pus nemþii duºuri false acolo sau au fost ulterior adãugate (dupã rãzboi)?
Unde sînt evreii din Ardeal e altã gîscã în altã traistã.E documentat cã mulþi au fost internaþi în lagãre germane unde unii au murit.E documentat cã numeroºi evrei din Ardeal au scãpat printre care ºi celebrul Elie Wiesel.De peste tot inclusiv Ardealul de nord ulterior evreii au emigrat.

loreley

Citat din: Florin Croitoru din  07 Mai 2008, 09:58:32
Vorbeºti prostii în continuare ºi faci la fel pe nebunu de parcã ai fi fun învãþat.Degeaba citeºti mult ºi în limbi strãine dacã nu vrei sã vezi realitatea.Mersi, nu e necesar sã traduci tu; ºtiu atîta englezã, dar am spus cã e necesar sã vorbim pre o limbã pt cã f mulþi nu pot sã citeascã englezã în România.Ce scrii tu despre Birkenau nu mai e actual demult.Org evreieºti au renunþat (plus SUA) OFICIAL sã mai acuze pe cineva de gazare în alte locuri decît la AUSCHWITZ.Poate faci un mic efort sã pricepi asta.Cifra oficialã e azi de 1,1 milioane la Auschwitz; în rest nimic.Aºa cã nu mai veni tu mai catolic decît papa cu "dovezi " expirate care nu mai sînt susþinute nici mãcar de SUA ºi org evreieºti de acolo.
La Birkenau (azi muzeu) nu mai scrie nimic de gazãri.


Ce  te  face  sa  crezi  ca,la   Auschwitz  au  fost  camere de  gazare  iar in  alta  parte ,nu? 




Florin Croitoru

Citat din: Kymosabe din  07 Mai 2008, 01:13:39Vrba-Wetzler Report (Auschwitz Protocol) :
Sînt 9 cuptoare,da ? Chiar un cuptor modern,pe gaz, care dezvoltã 1200 grade C are nevoie de 4 ore pt arderea unui cadavru ºi nu poate funcþiona non-stop.Unul pe cãrbune are nevoie de 8 ore la aproape 800 grade Celsius ºi nici acesta nu poate funcþiona non-stop.3înmulþit cu 9 fac 27 de cadavre pe zi.Aºa cã "this correspond to a dayly capacity of abaut 2,000 bodies" nu e decît o jalnicã minciunã.

Florin Croitoru

Citat din: loreley din  07 Mai 2008, 12:38:31
Ce  te  face  sa  crezi  ca,la   Auschwitz  au  fost  camere de  gazare  iar in  alta  parte ,nu? 
Aþi înþeles greºit. Eu nu am spus nicãieri cã eu cred asta.Am spus cã SUA ºi organizaþiile evreieºti de acolo au renunþat oficial la cifra de 6 milioane de victime evreieºti prin gazare în mai multe lagãre germane ºi avanseazã acum cifra de 1,1 milioane dar numai la Auschwitz.Vãd cã unii continuã sã susþinã gazarea pe la Dachau ºi în alte pãrþi cînd nici SUA nu o mai susþine.
În ce priveºte sãpunul de care s-a zis mai demult cã a fost fabricat din material uman,SUA (plus org evreieºti)au renunþat ºi la aceastã acuzaþie. E documentat cã nu era de origine umanã.La fel celebrele obiecte de piele de care s-a spus cã sînt de piele umanã.Laboratoarele americane le-au gãsit afi din piele animalã ºi au fost îndepãrtate din muzee.

LupinThe3rd

Citat din: Florin Croitoru din  07 Mai 2008, 12:54:43
Aþi înþeles greºit. Eu nu am spus nicãieri cã eu cred asta.Am spus cã SUA ºi organizaþiile evreieºti de acolo au renunþat oficial la cifra de 6 milioane de victime evreieºti prin gazare în mai multe lagãre germane ºi avanseazã acum cifra de 1,1 milioane dar numai la Auschwitz.Vãd cã unii continuã sã susþinã gazarea pe la Dachau ºi în alte pãrþi cînd nici SUA nu o mai susþine.
Doresc si eu link-ul referitor la site-urile unde ati gasit informatia:

Kymosabe

#73
Citat din: Florin Croitoru din  07 Mai 2008, 09:58:32
Vorbeºti prostii în continuare ºi faci la fel pe nebunu de parcã ai fi fun învãþat.Degeaba citeºti mult ºi în limbi strãine dacã nu vrei sã vezi realitatea.Mersi, nu e necesar sã traduci tu; ºtiu atîta englezã, dar am spus cã e necesar sã vorbim pre o limbã pt cã f mulþi nu pot sã citeascã englezã în România.Ce scrii tu despre Birkenau nu mai e actual demult.Org evreieºti au renunþat (plus SUA) OFICIAL sã mai acuze pe cineva de gazare în alte locuri decît la AUSCHWITZ.Poate faci un mic efort sã pricepi asta.Cifra oficialã e azi de 1,1 milioane la Auschwitz; în rest nimic.Aºa cã nu mai veni tu mai catolic decît papa cu "dovezi " expirate care nu mai sînt susþinute nici mãcar de SUA ºi org evreieºti de acolo.
La Birkenau (azi muzeu) nu mai scrie nimic de gazãri.


D-le Florin, am o rugãminte la dv., daþi-mi ºi mie  site-ul,  raportul sau  comunicatul de presã oficial în care SUA ºi organizaþiile evreieºti recunosc ceea ce tot susþineþi dv., mã refer  la camerele de gazare de la Auschwitz-Birkenau , repectiv numãrul de victime al Holocaustului .


Citat din: LupinThe3rd din  07 Mai 2008, 13:01:17
Doresc si eu link-ul referitor la site-urile unde ati gasit informatia:

Lupin mi-a luat-o înainte . Abia acum am vãzut. :lol:


Citat din: Florin Croitoru din  07 Mai 2008, 09:58:32
La Birkenau (azi muzeu) nu mai scrie nimic de gazãri.

Pe site-ul http://www.auschwitz-muzeum.oswiecim.pl/html/eng/zwiedzanie/index.html , scrie despre camerele de gazare . :wink:   

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Florin Croitoru

Eu am  scris Birkenau, nu la Auschwitz.Dupã cîte ºtiu acesta din urmã a rãmas  ca lagãr de exterminare.Bateþi pe Google holocaust hoax http://www.biblebelievers.org.au/holohoax.htm               
            http://www.angelfire.com/space2/carti/detalii/0905.htm              apãsaþi download cu IE  sau alt browser cã altfel nu vine.
Nu mai am adresele acelea ,dar o sã le caut.
La mesajul cu schema nu aveþi nimic de zis ?