Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

“The Vatican’s Holocaust”

Creat de Ronin, 11 Aprilie 2008, 16:27:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ronin

Dupa ultima 'replica' a lui 'spooky' ...la "Dreptul la replica" unde el explica ce intelege el prin asta...ma gandesc daca , odata traduse, materialele (Istoria Secreta a Iezuitilor,etc...) vor putea fi postate aici pe 'rufon'...???!!!
Daca nu, ramane sa stabilim cu cei interesati de 'fenomen' , o alta metoda de a tine legatura...reamintesc ca 'fenomenul Iezuit' are de a face (si) cu fenomenul "OZN" deoarece ei sunt 'adanc' implicati in "NASA"...
Cu bine !
R
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

antoniu


Florin Croitoru

Citat din: sevastase din  13 Aprilie 2008, 00:00:02
In aceeasi ordine de idei, am venit aici pe forum din cauza interpretarilor atroce a textelor din engleza cel putin, si ca sa ajut sa aiba acces la informatie si cei ce nu cunosc limba. Mi-a pierit avantul repede cand am observat ca nimeni nu are chef sa cerceteze referinte, ci doresc dizertatii, iar cand le oferi te iau la fain ( cauta sinonim ) . Ce paradox . Daca sunt doritori de adevar eu ma voluntariez sa interpretez :)
explicaþi ,vã rog, ce vrea sã zicã Ronin (e strãin de scrie englezeºte?) cu holocaustul Vaticanului. A comis Vaticanul vreun holocaust ºi noi nu ºtim ?

sevastase

Citat din: Florin Croitoru din  30 Aprilie 2008, 12:40:13
explicaþi ,vã rog, ce vrea sã zicã Ronin (e strãin de scrie englezeºte?) cu holocaustul Vaticanului. A comis Vaticanul vreun holocaust ºi noi nu ºtim ?
Ti-am citit posturile. Cred ca ai nevoie de introspectie.

Kymosabe

Citat din: Florin Croitoru din  30 Aprilie 2008, 12:40:13
explicaþi ,vã rog, ce vrea sã zicã Ronin (e strãin de scrie englezeºte?) cu holocaustul Vaticanului. A comis Vaticanul vreun holocaust ºi noi nu ºtim ?


Nu în mod direct , însã  Holocaustul  s-a petrecut  în timpul pontificatului  Papei Pius al XII-lea , acuzat de Israel cã ar fi ºtiut ºi ar fi  pãstrat tãcerea in ceea ce priveºte deportarea si exterminarea evreilor .
Oricum pasivitatea Vaticanului de atunci , dar ºi de acum , faþã de Holocaust ridicã mari semne de intrebare .
De fapt nu ar trebui sa ne mire acest lucru  având in vedere istoricul ,,relaþiilor'' dintre Biserica Catolicã ºi evrei .
Naziºtii nu au fãcut decât sã încerce sã termine ceea ce a început Biserica Catolicã prin intermediul Inchiziþiei  prin sec. al  XV-lea , adicã exterminarea evreilor
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

sevastase

Citat din: Kymosabe din  30 Aprilie 2008, 14:35:09

Nu în mod direct , însã  Holocaustul  s-a petrecut  în timpul pontificatului  Papei Pius al XII-lea , acuzat de Israel cã ar fi ºtiut ºi ar fi  pãstrat tãcerea in ceea ce priveºte deportarea si exterminarea evreilor .
Oricum pasivitatea Vaticanului de atunci , dar ºi de acum , faþã de Holocaust ridicã mari semne de intrebare .
De fapt nu ar trebui sa ne mire acest lucru  având in vedere istoricul ,,relaþiilor'' dintre Biserica Catolicã ºi evrei .
Naziºtii nu au fãcut decât sã încerce sã termine ceea ce a început Biserica Catolicã prin intermediul Inchiziþiei  prin sec. al  XV-lea , adicã exterminarea evreilor
:lol: :roll:

Kymosabe

Sevastase îþi recomand sã mimezi , sã simulezi inteligenþa pe topicul tãu despre reptilieni.
ªi încã un sfat : la antrenament ai grijã ce greutãþi foloseºti deoarece riºti din cauza efortului, al tensiunii ºi al încordãrii ,  sã îþi indrepþi ºi singura circumvolutie pe care o mai are creierul tãu .

PS Dacã tot ai pus filmuleþul ãla cu tine  la salã de forþã  , fã-þi un bine , pune unul ºi cu diploma ta de bacalaureat, ca sã risipim orice dubiu în ceea ce priveºte pregãtirea ta intelectualã .
ªi ca sã îmbini utilul cu plãcutul , îþi recomand sã pozezi cu diploma în mînã ca ºi cum ai fi  discobolul lui Miron . :wink:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

sevastase

#22
Citat din: Kymosabe din  30 Aprilie 2008, 16:20:26
Sevastase îþi recomand sã mimezi , sã simulezi inteligenþa pe topicul tãu despre reptilieni.
ªi încã un sfat : la antrenament ai grijã ce greutãþi foloseºti deoarece riºti din cauza efortului, al tensiunii ºi al încordãrii ,  sã îþi indrepþi ºi singura circumvolutie pe care o mai are creierul tãu .

PS Dacã tot ai pus filmuleþul ãla cu tine  la salã de forþã  , fã-þi un bine , pune unul ºi cu diploma ta de bacalaureat, ca sã risipim orice dubiu în ceea ce priveºte pregãtirea ta intelectualã .
ªi ca sã îmbini utilul cu plãcutul , îþi recomand sã pozezi cu diploma în mînã ca ºi cum ai fi  discobolul lui Miron . :wink:
Nu ma antrenez deloc...sunt sedentar daca vrei. Nu sunt adeprul ridicatului de greutati. Iar diploma nu am pentru ca nu am absolvit liceul.

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Florin Croitoru

Citat din: sevastase din  30 Aprilie 2008, 14:24:11
Ti-am citit posturile. Cred ca ai nevoie de introspectie.
Postãrile se zice, nu posturile ( de peste an de ex postul paºtelui ºi nici posturile în care stau santinelele).
De aceea sîn scrise (postãrile), spre a fi citite.
M-am înºelat; am crezut cã sînteþi mai inteligent ºi mai puþin obraznic.Cred cã aveþi nevoie de o pauzã ºi de stat de vorbã cu derbedeii din cartierul dv.

Florin Croitoru

#25
Citat din: Kymosabe din  30 Aprilie 2008, 14:35:09

Nu în mod direct , însã  Holocaustul  s-a petrecut  în timpul pontificatului  Papei Pius al XII-lea , acuzat de Israel cã ar fi ºtiut ºi ar fi  pãstrat tãcerea in ceea ce priveºte deportarea si exterminarea evreilor .
Oricum pasivitatea Vaticanului de atunci , dar ºi de acum , faþã de Holocaust ridicã mari semne de intrebare .
De fapt nu ar trebui sa ne mire acest lucru  având in vedere istoricul ,,relaþiilor'' dintre Biserica Catolicã ºi evrei .
Naziºtii nu au fãcut decât sã încerce sã termine ceea ce a început Biserica Catolicã prin intermediul Inchiziþiei  prin sec. al  XV-lea , adicã exterminarea evreilor
Israelul vorbeºte prostii ºi minte ca de obicei. În toate perioadele ,deci ºi în timpul rãzboiului mondial, Vaticanul a avut organizatã o bunã reþea de informare.Ei au ºtiut f bine ce s-a petrecut în toate lagãrele inclusiv în cele germane.Reþeaua lor nu a semnalat gazãri.Cam ºtie papa ce vorbeºte dacã nu recunoaºte gazarea evreilor inclusiv holocaustul acestora.
Nu cunoaºteþi precis istoria relaþiilor dintre  Biserica Catolicã ºi evrei. Inchiziþia nu a avut ca scop exterminarea evreilor.Nici nemþii nu au avut acest scop. Nu a dovedit nimeni cã nemþii au gazat oameni.Se pot vede mãrturiile celor care susþin gazarea evreilor ; sînt pline de minciuni evidente.
Poate Romulus ne-ar putea spune mai multe despre sistemul de informaþii al Vaticanului.

sevastase

Citat din: Florin Croitoru din  30 Aprilie 2008, 21:35:01
Postãrile se zice, nu posturile ( de peste an de ex postul paºtelui ºi nici posturile în care stau santinelele).
De aceea sîn scrise (postãrile), spre a fi citite.
M-am înºelat; am crezut cã sînteþi mai inteligent ºi mai puþin obraznic.Cred cã aveþi nevoie de o pauzã ºi de stat de vorbã cu derbedeii din cartierul dv.
tataie...radacina e  " post " din engleza la care poti adauga ce vrei tu ...-uri, -ari, etc...engleza. Inainte sa deschizi gurita pe tema asta tin sa iti amintesc ca in materie de etimologie tu esti smiley iar eu sunt Michael Jackson  :wink:.

Vinzi castraveti la gradinar , in termeni simpli  :-D

Kymosabe

Citat din: Florin Croitoru din  30 Aprilie 2008, 21:43:32
Israelul vorbeºte prostii ºi minte ca de obicei. În toate perioadele ,deci ºi în timpul rãzboiului mondial, Vaticanul a avut organizatã o bunã reþea de informare.Ei au ºtiut f bine ce s-a petrecut în toate lagãrele inclusiv în cele germane.Reþeaua lor nu a semnalat gazãri.Cam ºtie papa ce vorbeºte dacã nu recunoaºte gazarea evreilor inclusiv holocaustul acestora.
Nu cunoaºteþi precis istoria relaþiilor dintre  Biserica Catolicã ºi evrei. Inchiziþia nu a avut ca scop exterminarea evreilor.Nici nemþii nu au avut acest scop. Nu a dovedit nimeni cã nemþii au gazat oameni.Se pot vede mãrturiile celor care susþin gazarea evreilor ; sînt pline de minciuni evidente.
Poate Romulus ne-ar putea spune mai multe despre sistemul de informaþii al Vaticanului.

Aveþi dreptate , Holocaustul a fost o conspiraþie pusã in scenã de americani in colaborare cu marii bancheri evrei .
Lagãrele de concentrare erau de fapt sate de vacanþã , crematoriile , centrale termice care funcþionau pe bazã de cãrbuni , lemn ºi evrei fosilizaþi (doar în situaþiile de urgenþã) .
Nu au fost 6 milioane de victime ci doar 1 milion , însã ºi ãia au murit din cauze naturale , mai precis din cauza unei epidemii severe de anorexie .
Mulþumit?

Recordman-ul în materie de genocid , Stalin , spunea , parafrazându-l pe Eichman , cã moartea unui singur om este o tragedie ; un milion de morþi este doar o chestiune de statisticã .
Aceeaºi mentalitate stalinistã se regãseºte ºi la cei care neagã Holcaustul , pentru care numãrul victimelor reprezintã doar o statisticã , cu care jongleazã dupã bunul plac . Nu au fost 6 milioane de evrei , ci doar 1 milion , nu au murit gazaþi ci au murit din proprie iniþiativã .
Dacã unui psihopat i-a venit ideea cã e mult mai rentabil ºi eficient sã toarne Zyzklon B direct in gurile de aerisire , decît sã construiascã camere de gazare , asta nu însemnã cã ele nu au existat .
Dacã strãnut ºi dau un singur click , umplu zeci de pagini cu mãrturii ºi fotografii care atestã Holocaustul .
Dar ar fi pierdere de timp pentru unii ca dv.

Cât despre Biserica Catolicã , ea nu a dorit exterminarea fizicã a evreilor ci doar convertirea lor forþatã  la creºtinism , sub ameninþarea torturii sau al expulzãrii ºi confiscãrii averilor .
Naziºtii au avut un precedent din care s-au inspirat atunci când au hotãrât confiscare averilor evreieºti , doar cã ei i-au expulzat apoi direct în lagãrele de exterminare .




Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Florin Croitoru

Citat din: sevastase din  30 Aprilie 2008, 22:46:00
tataie...radacina e  " post " din engleza la care poti adauga ce vrei tu ...-uri, -ari, etc...engleza. Inainte sa deschizi gurita pe tema asta tin sa iti amintesc ca in materie de etimologie tu esti smiley iar eu sunt Michael Jackson  :wink:.

Vinzi castraveti la gradinar , in termeni simpli  :-D
nu e vorba de etimologie; habar nu ai ce vorbeºti.E vorba de cum devin romîneºti unele cuvinte.În cazul de faþã substantivul este postare  (o postare ,douã postãri).Aºa zicea ºi George Pruteanu ºi în materie de limbã romînã cam ºtie el ce zice. Aºa cã tãlicã mai ai pînã sã vezi pã un* se piºe gãina.
Ce grãdinar ? Nici mãcar nu ºtii sã dai fo 4 clicuri ca sã scrii cu diacritice.

Florin Croitoru

d-le Kymosabe,dacã discutaþi pe acest ton cu mine eu vã spun cã greºiþi.în primul rînd eu nu v-am agresat cu ceva.
Poate îmi arãtaþi unde am scris eu cã lagãrele de muncã germane erau sate de vacanþã.
1,1 milioane de evrei uciºi este cifra pe care o avanseazã azi organizaþiile evreieºti, nu eu ºi nici vreun negaþionist al holocaustului.Pînã acum aceste organizaþii scriau de 6 milioane. Cine se joacã cu numãrul ? Eu, nu.Imediat dupã rãzboi ele scriau de 9 milioane.
Faceþi afirmaþii care se pot demonta uºor:Dacã unui psihopat i-a venit ideea cã e mult mai rentabil ºi eficient sã toarne Zyzklon B direct in gurile de aerisire , decît sã construiascã camere de gazare , asta nu însemnã cã ele nu au existat .Poate vreþi sã arãtaþi cum se toarnã Cyclon B direct în gurile de aerisire cînd acesta  se aflã depozitat în butoaie înglobat fiind în pastile de cretã sau fulgi de lemn.Astfel fiind poþi sã torni vreo 10 butoaie a 40 de litri peste niºte oameni.Nu se va întîmpla nimic notabil.
Eu zic sã mai vedeþi mãrturiile alea ºi fotografiile , pe care le-am vãzut ºi eu, sã citiþi Raportul Leuchter,sã vedeþi cum se contrazic flagrant acele mãrturii , sã vã mai gîndiþi ºi sã nu mai repetaþi aci propaganda comunistã.Martorii descriu cum se introduceau deþinuþii în camera de baie,se dãdea drumul la gaz (ei nu ºtiu de unde), cum unii ofiþeri germani priveau pe geam (neetanº !!) cum victimele mureau,iar dupã circa 20-30 de minute se deschideau uºile ( de lemn !!) ºi deþinuþii din echipa  de la cuptoare intrau (imediat !!) ºi cãrau morþii care erau arºi (fãrã echpament special de protecþie !!).Sala se afla la 18 metri distanþã de spitalul militarilor germani (!!).Vorbitul în general e cel mai uºor; lagãre de exterminare.Nimeni nu a dovedit pînã acum cã a existat un astfel de lagãr german.Afirmaþii sînt gîrlã,dar nici o dovadã.E dovedit în scghimb cã celebra camerã zisã de gazare de la Auschwitz a fost aranjatã de ruºi dupã rãzboi.Ei au înfipt în tavanul sãlii, în ciment (chiar aºa !!) capete de duºuri care nu aveau nici o legãturã, au pozat sala ºi au scris cã pe acolo venea gazul.Cînd polonezii,dupã 90, au preluat muzeul, a fost arãtattã clar fãcãtura.
Organizaþiile evreieºti nu mai susþin acum cã au existat camere de gazare în alt loc decît la Auschwitz.Nu vã pune pe gînduri asta ? Deasemenea nu mai susþin cã a fost fãcut sãpun din oameni morþi ºi nici obiecte de piele din pielea deþinuþilor uciºi.Acele obiecte (portofele,abajururi) au fost cercetate în laboratoare care au certificat cã sînte de piele animalã.Au fost scoase pe ºest din muzee.Asta nu vã spune nimic?
Vaticanul a ºtiut ºi ºtie f bine cã nu au existat camere de gazare.