Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ma ajutati!!

Creat de Cioby, 20 August 2008, 09:17:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

parere

Ciobi...vrei ajutor. Iata parerea mea, dupa un anume timp ai inceput sa gandesti adica sa faci sinapse, adica sa zicem conexiuni. In acel moment ti-ai dat seama ca nu toate lucrurile ti se intampla pentru prima data[de asta inca nu au cucerit carcatitele lumea, ca nu au memorie pe termen lung],cu alte cuvinte, da, intr-o viata o sa ai parte si de lucruri care se mai repeta sau sunt similare...un adevar dureros si ascuns de masoni,bine-inteles.
A....mai vezi si oameni care dispar? Cred ca universul are un plan cu tine, sa-mi zici cand iti dai seama de ce si cum ca poate ma bag si io apostol, noroc si SANATATE! 

lylyt_ice

 Mai oameni "buni", cioby, (daca este adevarat ce spune?) este un copil inca de 17 ani. Nu vi se pare ca sunteti voi cei care ii dati niste raspunsuri premature? Credeti ca e cazul sa v-a purtati in felul acesta? Mai ganditi-va si .....poate schimbati tactica......!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Cioby

Poi este adevarat.....ca daca nu era adevarat nu veneam aici pe forum sa vorbesc asa.....dc sa imi pierd timpul daca nu era adevarat?

MAGDALENA1948

Citat din: Cioby din  20 August 2008, 09:17:13
Mi se intampla de la o vreme incoace sa ganmdesc inainte de a zice altul.Adika nus cum sa va explic....Pana cineva sa zica o propozitie mie parca imi apare in minte mai inainte si o spun pur si simplu fara sa o gandesc.Si nu doar odata mi s-a intamplat ci de mai multe ori.Zic aceasi propozitie cu cel ce vrea sa o zica.Daca ati putea sa imi raspundeti.........

Multumesc!
ESTI INTUITIVA....ITI VA AJUTA IN VIATA F MULT...SUCCES!

silverstar

poate se intampla toate astea pt ca teai jucat cu ceva ce nu trebuia sa te joci niciodata

romulus

[quoteESTI INTUITIVA][/quote]
MAGDALENA de unde trasesi ma shery concluzia ca Cioby e o " ea" ??!!
Eu mi-am incordat toti... muschii capului si n'am reusit !
Bravo!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Zammolxe

Citat din: Cioby din  20 August 2008, 09:17:13
Mi se intampla de la o vreme incoace sa ganmdesc inainte de a zice altul.Adika nus cum sa va explic....Pana cineva sa zica o propozitie mie parca imi apare in minte mai inainte si o spun pur si simplu fara sa o gandesc.Si nu doar odata mi s-a intamplat ci de mai multe ori.Zic aceasi propozitie cu cel ce vrea sa o zica.Daca ati putea sa imi raspundeti.........

Multumesc!


Creierul e un procesor foarte complex, asemenea viselor el poate deduce scenarii , cum ar fi visele , daca reusesti sa spui inainte ce vrea sa zica altu inseamna ca subinconstientul tau e avansat si lcureaza foarte mult la aceste posibile scenariii, un avansat sistem de deja`vu

Shanti Nilaya

Citat din: Cioby din  20 August 2008, 09:17:13
Mi se intampla de la o vreme incoace sa ganmdesc inainte de a zice altul.Adika nus cum sa va explic....Pana cineva sa zica o propozitie mie parca imi apare in minte mai inainte si o spun pur si simplu fara sa o gandesc.Si nu doar odata mi s-a intamplat ci de mai multe ori.Zic aceasi propozitie cu cel ce vrea sa o zica.Daca ati putea sa imi raspundeti.........

Multumesc!
Explicatii stiintifice in acest sens exista, noi oamenii interactionam intre noi la nivel de sistem  informational energetic.De unde stim noi ca el exista cu adevarat?Scepticii de astazi nu se mai pot numi asa , ci mai degraba ignoranti, deoarece tehnica moderna reuseste sa puna in evidenta inclusiv meridianele energetice, schimburile energetice dintre noi...Cu alte cuvinte, daca eu ma intalnesc cu tine , la nivel informational oricum comunicam, iar daca sistemul meu nu e prea virusat, primesc informatiile de la tine si devin constient de ele.Un experiment care s-a facut pe tema comunicarii a fost acela ca, intr-un spital s-au vizualizat reactiile pacientilor(la nivel de corp subtil) fata de medicatii.S-a constatat ca , la un moment dat, asistenta trecand cu o tava plina de medicamente, de la fiecare pacient pleca o "unda" catre un anumit flacon...practic fiecare isi administra tratamentul necesar, care nu era neaparat cel indicat de medic. "Supraconstiinta" impune informatiile la nivel mental.Oamenii in vechime stiau aceste lucruri, nu intamplator se salutau intre ei dand mana(schimb de informatii, comunicare).Viata "moderna" e aceea in care ne-am rupt de sursa, ne-am virusat nitel cu fel de fel de prejudecati, fie ele si stiintifice, cu materialismul si negarea celei mai mari parti din fiinta umana, fiinta energetica, cu scoli in care multi vorbesc dar nu ne spun nimic.
Concluzionand, tu esti un personaj normal,asa suntem proiectati sa functionam, in arhetipul rasei noastre suntem mult mai compexi,ai reusit cumva sa te devirusezi mai mult ca altii(chiar daca nu esti constient de munca facuta, poate nu neaparat in viata asta... :?) si sa ai aceste trairi.De regula ele ne par mult mai firesti cand ni se intampla cu cei apropiati (din familie), pentru ca noi oricum stam mai mult cu ei si comunicarea e fara barierele puse de mental(fatete ale personalitatii cu scop de "protectie" fata de straini)
Sper ca te-am ajutat cat de cat...

Shanti Nilaya

Scuze pentru pluralul adjectivului complex , corect ar fi complecsi, si daca am mai gresit, sorry! :wink:

Tha D

Frumos.... Si mie mi se intampla aceleasi chestii... Dar ghicesc gandurile numai persoanelor foarte dragi... fratimi uetc... Eu sunt si mai mik decat tine, doar 14 ani dar duc firul familiei mele in a face spiritism... pers pe care le vezi inainte sa dispara sunt de sexul opus.. nush dar s-ar putea sa fi un pic cam indragostit.. Ai auzit de fata Morgana? Vb pe mess mai multe... uu da si visul.... Dai add la david_aparu@yahoo.com

lylyt_ice

 Cum adica,"duci firul familiei tale in a face spiritism? Poti dezvolta putin aceasta afirmatie? E chiar foarte interesant.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Tha D

Cand mama era insarcinata cu mine... umm facea radioestezie... Asa si i se intamplau lucruri interesante dar ciudate in acelasi timp.... Deci eu intr-un fel am primit o deschidere catre cealalata lume prin faptul ca eram in burta ei :D

Kbal

Poti sa dezvolti putin ideea ?
Only the best is good enough ...

Tha D

Uhh...ce e de dezvoltat la ea??

Shanti Nilaya

Citat din: Zammolxe din  12 Februarie 2009, 11:36:11

Creierul e un procesor foarte complex, asemenea viselor el poate deduce scenarii , cum ar fi visele , daca reusesti sa spui inainte ce vrea sa zica altu inseamna ca subinconstientul tau e avansat si lcureaza foarte mult la aceste posibile scenariii, un avansat sistem de deja`vu

Eu as spune ca e vorba mai degraba de cel de al 6-lea simt-intuitia.Evolutia fiintei umane este foarte avansata, intuitia este o etapa in dezvoltare, in care noi putem comunica cu supraconstiinta(sufletul), ea avand legatura directa su sursa(Dumnezeu). Deci  se poate spune ca avem acces la posibilitatile viitorului...