Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Topic: TOP SECRET

Creat de jackie28t, 22 Martie 2007, 22:56:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Deschid acest topic in special de a se puncta unele drumuri importante catre toti cei interesati de fenomenul OZN.Topicul este dedicat subiectelor legate de proiecte militare si ale servicilor secrete ce implica anumite experimente legate de rapiri militare si proiecte de controlul mintal,baze subterane secrete,clone/forme de viata programabile,Noua Ordine Mondiala,interviuri si multe alte subiecte cu informatii ce ne pot ajuta sa intelegem mai bine legatura dintre elitele din umbra si conectarea lor in ufologie.


Voi sublinia de la inceput faptul ca nu cer la nimeni sa creada ceva anume din cele prezentate aici in acest topic.Fiecare este liber sa-si deseneze propria lui parere despre fiecare subiect in parte.Analizand aceste informatii poate fi in timp legatura pentru o mica parte din raspunsurile pe care le cautam cu totii.In acest topic voi incerca sa prezint in mare cam despre ce este vorba prin urmatoarele surse si materiale cu informatii ce provin de la persoane care au lucrat in cadrul militar avand anumite implicari in unele proiecte ascunse fata de publicul in general.

Voi incepe cu relatarile unei persoane care sustine ca a lucrat ca ofiter de securitate pentru o anumita perioada intr-o baza militara subterana Top-Secret in UK.Numele lui adevarat este Barry King si i se mai spune si ''The Voice'' deoarece cu multi ani in urma el a redat unele documente numite si ''The Voice Files'' pe care, o parte,in timp,sper ca le voi putea expune si aici in acest topic.Aceste informatii implica in special PGLFs(Programmable Generated Life Forms) adica forme de viata programabile fabricate in laboratoarele militare subterane secrete si folosite pentru anumite inscenari de rapiri de catre MILABS

MILABS este acronimul pentru ,,Military Abductions" (operaþiuni militare ce implicã rãpirea oamenilor) și se referã la faptul cã unele rãpiri de cãtre presupuºi extratereºtri raportate de oameni sunt de fapt operațiuni secrete ale unor unitãți militare sau servicii secrete, cu scopul de a realiza diverse experimente, multe dintre ele referindu-se la controlul mintal al subiecților. Aceste unitãți se folosesc de factorul extraterestru pentru a crea memorii false subiecților pentru a pãstra misiunile lor secrete. Cu toate acestea, existã diferențe mari între rãpirile efectuate de cãtre extratereștri și victimele experimentelor de control mintal.

Cate putin din trecutul lui Barry King ca sa putem sti cine este,deci de la cine provin aceste informatii.El a inceput investigarile in ufologie tocmai din anii 1966 si in perioada anilor 1970 a avut un mare profil  pe campul ufologiei.La fel  a avut multe investigari care au fost pubilcate in FSR (Flying Saucer Review) magazine,una printre primele si cele mai respectate magazine din lume in trecut cu subiecte de ufologie ce cuprind si investigari facute prin anii 1976-1979.El a mai facut parte din grupa originala UFOIN in 1977,la fel in BUFORA jurnal iar prin anii 1979 Barry King a fost mentionat in aproape 40 de carti pe plan global.A participat in emisiuni TV,radio,ziare,magazine,jurnale,la fel toate pe plan global si a facut parte in 1998 intr-un interviu ce se gaseste in original in format caseta video numitat si ''British Bases 2'' alaturi de Larry Warren,Bill Uhouse etc.El a fost implicat in partea militara tocmai din anii 1970 cu aspecte de ufologie incluzand MILABS.La fel a fost si unul dintre cei peste 400 de martori care au participat in ''Disclosure Project'' din 2001 sustinuta de Dr. Steven Greer.

Ma opresc aici deocamdata si va las pe voi sa cititi in liniste de pe pagina pe care am numit-o ''The Secret Page'' si la care am facut-o in special pentru a expune aceste informatii legate de relatarile lui Barry King.In acea pagina de pe linkul de mai jos ve-ti putea gasi interviuri,filmari,citate din anumite carti legate de MILABs,scanari si alte linkuri cu referire la subiecte paralele.

Apasati aici pentru a accesa pagina ''The Secret Page'' unde veti putea gasi relatarile lui Barry King

jackie28t

jackie28t

#1
Verificabil 01

In pagina secreta veti gasi o imagine cu The Voice Files ce contine legatura catre un link de unde puteti citi acel fisier in format PDF (in limba engleza) ce contine 161 de pagini.Acel PDF are in jur de 7MB deci va indic sa folositi ''right click and save target as'' peste imagine sau link pentru a extrage acel fisier in format PDF in PC'ul dv. dupa care puteti sa-i faceti un print in cazul in care doriti pentru a-l citi in liniste.Eu inteleg ca acel PDF nu este unul care se citeste peste noapte deoarece contin date mai complicate ce necesita mult timp.La fel trebuie sa intelegeti faptul ca eu nu am timpul necesar pentru a traduce un asa voluminos PDF din limba engleza in limba romana dar dupa cum stiu in general,cei pasionati de fenomenul OZN stiu cat de cat limba engleza.

Voi expune mai jos direct linkul catre acel PDF si linkul direct catre topicul original ''The Voice,The history you need to know'' care este defapt un topic deschis in forumul ufocasebook.com in 2005 si in care cuprinde mai bine de 100 de pagini.TheVoice a redat ultimul rand de informatii in acel topic chiar in ultimile ore cand s-a retras din meseria lui de cariera militara.

Link direct pentru PDF file/ 7,85mb  ''TheVoice,the history you need to know'':
(atentie fisier mare de 7,85mb,preferabil de extras cu ''right click on the link and save target as'')
http://www.alienationsam.com/valuca/TheVoice.pdf

Link direct catre topicul ''TheVoice,the history you need to know'' care este complet adica ne-editat,asta in cazul in care doriti sa cititi direct originalul:
http://ufocasebook.conforums.com/index.cgi?board=general&action=display&num=1109028296


Mai jos voi atasa cateva imagini ce apartin din The Voice Files desenate chiar de el.O imagine spune o mie de cuvinte.

jackie28t

#2
Verificabil 02

Tot in pagina secreta veti gasi un mic film pe care l-am facut de curand si unde am expus cateva mici secvente din casetele British Bases 2(partea a doua) la care am primit cate o copie din fiecare caseta-video direct de la TheVoice.Casetele video respective contin 2 ore de fiecare.



Este doar un scurt filmulet dar dupa ce voi primi  pachetul cu convertirea casetelor in CD voi expune si varianta lunga.
Pana atunci va dura ceva timp.

Mai jos voi voi atasa cateva imagini din vechiul magazin de OZN numit si  FSR (Flying Saucer Review) ce cuprind si investigari facute de TheVoice prin anii 1976-1979
Eu detin defapt o copie (scanari) la toate magazinile FSR publicate in acea perioada.Pot spune ca sunt materiale valoroase.

jackie28t

#3
Si inca o mica precizare as adauga daca-mi permiteti.
Asa cum am precizat si mai sus Barry King pe care am sa-l numesc aici TheVoice a fost si unul dintre cei 400+ martori care au participat in ''Disclosure Project'' pentru ''National Press Club Conference on May 9 2001'' sustinuta de Dr. Steven Greer.Mentionez faptul ,ca nu devii martor intr-un asemenea program ca'' Disclosure Project'' doar pentru ca ai vazut o lumina pe cer.....ci martorul este verificat foarte bine atat profilul cat si profesia pentru a se avea incredere plus ca informatiile trebuie sa fie foarte credibile care trebuie sa contina dosare clasate si bine argumentate.



Pentru cei care nu au avut ocazia pana acum sa vada Conferinta nationala de presa sustinuta pe data de 9 mai 2001,a-i invit sa viziteze pagina intitulata ''DISCLOSURE WITNESS'' pe care am pregatit-o in websitul meu unde este inclus atat video cu conferinta de presa din 2001 plus unele filme cu relatari din partea unor martori care au participat in ''Disclosure Project''
Link direct catre pagina ''DISCLOSURE WITNESS'' : http://pic1.piczo.com/valuca/?g=27275039&cr=1

Mai jos voi atasa o scurta secventa din coferinta nationala de presa din 9 mai 2001 sustinuta de Dr. Steven Greer
Va rog sa urmariti cu atentie.

Citat"On Wednesday, May 9th, over twenty military, intelligence, government, corporate and scientific witnesses came forward at the National Press Club in Washington, DC to establish the reality of UFOs or extraterrestrial vehicles, extraterrestrial life forms, and resulting advanced energy and propulsion technologies."

Sgt. Clifford Stone US Army explains how 57 varieties of alien beings had been catalogued by 1989

http://www.youtube.com/v/s2-6N6akjto

Unidentified

'Page 158 from ~The Voice files~
''In the not too distant future...''
In the not too distant future................

Somewhere in the western USA, a large high altitude disc shaped object is filmed, during daylight, for over an hour. USAF jets fly all around then fly away. The sighting, indeed the footage makes news across North America and then the World. The Gov, the Military can offer no explanation for the sighting and really make no effort to either debunk or accept the incident.

Days later a similar event is filmed in Western Europe, again headlines round the World, again little or no interest shown by Gov or Military.

Days later it occurs again, this time in several locations at once, South America, Eastern Europe, India, Asia, Australia. Same response by Gov and Military, they neither accept nor deny.
The Worlds media go into hyperdrive with speculation, worsened by the non actions by Gov and Military.
A week later the USAF holds a special news conference, with many other agencies in attendance. Its called right out of the blue. The USAF spokesperson begins their talk by showing the films taken of the mysterious discs sighted Worldwide. Then asks everyone to pay attention to the film about to be shown for the first time, its a USAF produced film, a special documentary, they changed its title during the previous few months. It is now called "Ufos, The New Beginnings". This lavishly produced short movie contains footage taken from gun cameras over a period of decades. It shows clandestine visits at facilities by various unusual craft. It ends with the landing of a large shiny disc shaped object on the desert near a facility. The Disc lands and from out of the object appear three figures, one tall and two shorter. The camera zooms in on these figures as they stand in front of the disc. They are facing the camera, all three remove full helmets, as they do so the camera zooms in further and settles on them, in the centre stands a regular USAF pilot, on either side of him stands a Grey.
As the music plays and the credits begin to roll a voice tells us that this indeed is the 'New Beginnings'.
Camera zooms out whilst music continues.

An astonished Worlds media are then told........"Yes, they have been with us a long long time"

Press conference continues... '

Poti sa-mi spui cand a declarat el sau scris prima oara treaba asta?

jackie28t

#5
Pentru a clarifica subiectul referitor la trascripul de pe pagina 158 numit si ''In the not too distant future...'' scris de The Voice din PDFul ''The Voice,the history you need to know'' si deoarece tu Unidentified ai fost primul cu intrebarile la subiectul acestui topic vreau sa te anunt,ca pe un mic favor catre intrebarea ta, cu nu mult timp in urma tocmai i-am trimis un mesaj privat lui TheVoice si i-am pus cateva intrebari legat de subiect.

Voi expune mai jos o imagine in care arata in original,direct raspunsul lui Barry King aka TheVoice referitor la acel trascript scris de el ce exprima cea ce a vazut de pe o caseta reala.Acel documentar special apartinand ''The United States Air Force (USAF)'' ce arata un disc mare,luminos care ATERIZEAZA dupa care iesid din el trei ocupatii care unul este sa fie un pilot USAF alaturi de doi extraterestri tip GREY.Este un film real care exista si este tinut ascuns fata de publicul in general pana vor fi obligati sa o arate.

Raspunsul lui Barry King aka TheVoice:



Unidentified,sper sa-ti fie de ajutor.
Tura viitoare voi reveni cu noi informati incercand sa clarific cateva puncte al unor membri ce mi-au pus intrebari atat prin mesaj privat cat si prin e-mail.Pana atunci,va urez numai bine.

Si pentru a se intelege despre ce este vorba aici si de catre ceilalti cititori care tin pasul cu acest topic am sa las inca-odata aici pagina 158 din PDF'ul cu topicul ''TheVoice,the history you need to know''

Page 158 from ~The Voice files~
''In the not too distant future...''

In the not too distant future................

Somewhere in the western USA, a large high altitude disc shaped object is filmed, during daylight, for over an hour. USAF jets fly all around then fly away. The sighting, indeed the footage makes news across North America and then the World. The Gov, the Military can offer no explanation for the sighting and really make no effort to either debunk or accept the incident.

Days later a similar event is filmed in Western Europe, again headlines round the World, again little or no interest shown by Gov or Military.

Days later it occurs again, this time in several locations at once, South America, Eastern Europe, India, Asia, Australia. Same response by Gov and Military, they neither accept nor deny.
The Worlds media go into hyperdrive with speculation, worsened by the non actions by Gov and Military.
A week later the USAF holds a special news conference, with many other agencies in attendance. Its called right out of the blue. The USAF spokesperson begins their talk by showing the films taken of the mysterious discs sighted Worldwide. Then asks everyone to pay attention to the film about to be shown for the first time, its a USAF produced film, a special documentary, they changed its title during the previous few months. It is now called "Ufos, The New Beginnings". This lavishly produced short movie contains footage taken from gun cameras over a period of decades. It shows clandestine visits at facilities by various unusual craft. It ends with the landing of a large shiny disc shaped object on the desert near a facility. The Disc lands and from out of the object appear three figures, one tall and two shorter. The camera zooms in on these figures as they stand in front of the disc. They are facing the camera, all three remove full helmets, as they do so the camera zooms in further and settles on them, in the centre stands a regular USAF pilot, on either side of him stands a Grey.
As the music plays and the credits begin to roll a voice tells us that this indeed is the 'New Beginnings'.
Camera zooms out whilst music continues.

An astonished Worlds media are then told........"Yes, they have been with us a long long time"

Press conference continues......................

jackie28t

#6
Deoarece au fost cateva nelamuriri referitor la unele aspecte pe care le-am primit din partea unor membrii din acest forum atat prin mesaj privat cat si prin e-mail cu toate ca le-am raspuns voi expune raspunsurile date si aici pentru ceilalti cititori care tin pasul cu acest topic.Binenteles voi patra anonimatul persoanelor.

O intrebare de la cineva a fost legat de faptul daca m-am retras de pe forum in trecut din cauza acestui topic.Las de inteles pentru a nu se ajunge la unele speculatii ca eu pe langa acest forum ca orisicare om am si eu viata de zi cu zi.Sunt sigur ca ma ve-ti intelege.Din pacate timpul nu-mi mai permite sa mai fiu atat de activ aici ca in trecut si ma voi implica pe forum doar atunci cand cred ca este necesar.Acest topic va merge mai departe si voi reda informatiile pe care doresc sa le redau aici pentru toti cei care sunt in cautarea adevarului.Iar pentru cei care sunt interesati de acest subiect si vor sa afle mai multe informatii,voi sublinia din nou ca daca exista unele nelamuriri sau intrebari legate de subiectele pe care le prezint aici,asa cum am precizat va stau la dispozitie atat in acest topic cat si prin mesaj privat.

O alta intrebare de la cineva a fost legata de faptul daca sunt in pericol cei care citesc acest topic sau care se implica.Raspunsul este ca nu este nimeni in pericol citind sau implicandu-se in acest topic deoarece pericolul este doar atunci cand sursele principale vor sa urce pe trepte cu evidentele solide.Dupa cum stiti pe internet sunt fel si fel de websituri cu fel si fel de informatii ce includ foarte multe interpretari gresite,rapoarte adevarate sau mai putin adevarate,multe speculatii,desinformari,fel de fel de fantezii si tot felul de informatii ce fac ca adevarul sa fie din ce in ce mai greu de inteles.Internetul este un mod usor de a reda unele informatii dar in acelasi timp un mod usor de a desinforma.Ufologia merege in timp de la sine.Prin ea se scurg foarte multe cai care mai de care mai bizarre sau fascinante.Cine are rabdarea sa ea ufologia mai in serios prin investigari,lecturare si prin a pune multe intrebari sunt sigur ca va putea intelege anumite aspecte legate de fenomenul OZN si extraterestri.Totusi as spune ca ufologia nu este deloc o joaca si unori cand sunt implicate anumite aspecte poate deveni chiar periculos.Unele informatii detin secrete din proiecte militare considerate top secret ce pot pune pe foc anumite capete.Prin urmare anumite ''masti'' pot si ucide pentru a tine unele informatii secrete.
Cine a citit acel fisier in format PDF intitulat ''TheVoice,the history you need to know'' pe care l-am expus in acest topic veti vedea ca la pagina 132 unde este precizat ''FOR THE BENEFIT OF ALL FORUM MEMBERS...'' Barry King aka TheVoice a precizat un aspect pe care cu totii ar trebui sa-l luam in considerare.Voi expune totusi o mica imagine cu cea ce a precizat legat de riscul pe care si-l asuma redand aceste informatii pentru noi toti cei care suntem in cautarea adevarului.




O alta intrebare a fost legata de faptul cum evolueaza acele clonari extraterestre fabricate in bazele militare subterane?Care este timpul de a junge la forma matura tinand cont ca omului a-i trebuie atata timp de la nastere  pana la maturitate.
Aici raspunsul va fi ceva mai complicat deoarece eu detin doar o mica parte din aceste informatii.
Pentru ca s-a ajuns la acest subiect voi incerca sa argumentez cateva puncte in parte si am sa iau imaginile desenate de TheVoice (cu ce a vazut si a explicat) ce au fost puse in dosarul lui numit si The Voice Files.

Aceste imagini pe care le voi prezneta aici au mai fost atasate in prima pagina din acest topic.
Voi incerca sa le argumentez pe rand din cea ce stiu.



Imaginea de mai sus desenata de TheVoice vrea sa reprezinte etapele de evolutie al acelor clone fabricate cu ajutorul unei tehnologii avansate preluate de la micutii extraterestrii greys.
Acele clone evolueaza sa-i spunem in trei etape si ajung la maturitate doar in timp de cateva luni.
Prima etapa este cea de un copil mic.A doua etapa cea al unui minor.Si a treia etapa cea a unui adult.Nu ma intrebati ce fel de tehnologie se foloseste si cum se foloseste pentru ca eu nu cunosc si la fel cred ca nici TheVoice nu stie deoarece el nu este nici savant si nici inginer ci doar poate spune din putinul prin cea ce a vazut pe timpul cand el a lucrat in acea baza subterana in acea periaoda.In casetele video pe care le-am primit de la TheVoice el precizeaza in interview,dupa cat a-mi aduc aminte, ca pe timpul cand el lucra in luna August acele creaturi fabricate erau deja in etapa 1, iar cand TheVoice a iesit din proiect din acea baza cam prin luna Decembrie,clonele erau deja in etapa 3 finala de adult.
Ce mai vreau sa precizez,din informatiile pe care le-am obtinut de la TheVoice,este ca acele clone sunt goi pe dinauntru.Ei nu dorm nu mananca si nu au organ sexual.Clonele respective sunt efectiv programabile.Acele clone se mai numesc si PLF's sau PGLF adica Programmable Generated Life Forms.Ele sunt facute in acele laboratoare subterane dupa care sunt exportate in diferite locatii pe plan global in anumite baze folosite de MILABS in diferite scenarii de rapiri.

A doua imagine,cea de jos se refera la o creatura ,a fi una de tip ''reptillian''



Cineva anume cu mult timp in urma la intrebat pe TheVoice daca a avut ocazia sa vada un extraterestru din rasa ''reptillian'' si daca da atunci sa descrie cam cum arata.TheVoice a dat un raspuns foarte direct.Voi lasa mai jos raspunsul lui TheVoice in original pentru a se intelege mai bine.

CitatWhilst at the facility I did at one stage confront in one of the corridors what can best be described as a reptillian creature being escorted by a couple of suits. The creature was muscular, tall as the suits, maybe 6ft and a bit. Only in view for a few seconds. I was startled as I rounded a curve in the corridor. The suits both looked at me as if to say something like "You have not seen this, move on".
Later, as time went by I began to think in terms that this creature was yet another of the manufactured Military creatures alongside the small grey clones. I did release a sketch during the 90's from my files.

Acum nu spun ca creatura de tip ''reptillian'' vazuta de TheVoice in baza militara subterana era un extraterestru real sai spun asa.Deoarece persoana cu intrebarea a continuat intrebandu-l pe TheVoice daca a vazut un ''reptillian'' adevarat de origine adica nu o clona.Raspunsul lui TheVoice a fost,citez mai jos in original:
CitatNo I have never come across a 'real' reptillian creature. It was that one single occasion in the facility. I was supposed to believe that the creature there was 'real' but over the years seeds of doubt crept in which made me re-evaluate that situation. I came to the conclusion, rightly or wrongly, that it was manufactured.

Prin urmare,este ca si cum anumite persoane fantoma cu putere din cadrul militar s-au apucat de propria lor afacere.Aici vorbesc despre USA,UK Canada Australia si alte locatii .
Agendele lor adica atat a extraterestriilor cat si al acestor guverne din umbra ce mentin aceste proiecte au propriile lor profituri.Iar noi oamenii,ramanem doar niste cobai avand implantate in memorii fel si fel de imagini cu extraterestrii presupusi de noi a fi reali cand defapt poate fi doar un simplu scenariu al unor experimente.

De curand voi reveni cu un scurt video (de pe o caseta rara) ce implica un interviu cu Barry King aka TheVoice..........................

jackie28t

#7
Pentru cei care tin pasul cu subiectul acestui topic,un mic amanunt. 8-)
Tocmai ufologistul Nick Redfern din UK a publicat pe websitul lui ufomystic.com un articol legat de Barry King aka TheVoice
Cine este interesat despre subiect va recomand cu caldura sa cititi acest articol chiar daca in acest topic dupa cum stiti eu am redat mult mai multe amanunte si informatii legate de TheVoice.
Link direct aici: http://www.ufomystic.com/the-redfern-files/barry-king-the-voice/



Apropo,tocmai am fost informat chair de el Barry King ca in aceasta seara (in aceste momente) Barry reda un interviu unor ufologisti din UK.
Va voi tine la curent cu orice informatie.................

jackie28t

#8
 8-) Vreau sa expun aici o imagine pentru cei care nu cred ca exista acele documente numite ''TheVoice Files'' produse de Barry King aka The Voice.Defapt mai multe imagini din TheVoice Files puteti sa vedeti daca urmariti filmul ''BASES 2 Prt 1'' sau chiar ceva mai mult puteti citi in acel fiser PDF numit si ''TheVoice,the history you need to know'' pe care l-am expus in al doilea post de pe prima pagina din acest topic.
In curand voi reveni cu o surpriza pentru toti cei care tin pasul cu acest topic.



LupinThe3rd

Citat din: jackie28t din  22 Iunie 2007, 21:37:54
In interviu veti putea vedea ce spune TheVoice prin faptul ca extraterestrii detin o anumita lista de DNA de acea face sa se inteleaga ca EI(extraterestri) rapesc anumiti oameni din aceasi familie din generatie in generatie.Un fel de urmarirea unui curs de ''bloodline''.Chair si el TheVoice precizeaza ca a fost manipulat genital.Dar va las pe voi sa cititi interviul integral.
La sfarsitul interviului in casuta cu comentariile vizitatoriilor exista o intrebare catre TheVoice care din lipsa din timp el atunci nu a mai putut reda raspunsul si nu demult l-am rugat sa scrie raspunsul acelei intrebari pentru a ramane interviul complet.De curand tot in acea pagina va aparea si raspunsul acelei ultimei intrebari.
nfiorator, infiorator, infiorator... De 3 ori infiorator. Doar astfel se poate numi modul in care a fost manipulat TheVoice. Cred ca pentru multi din noi este la limita imaginatiei si cine stie poate pentru altii face parte din cotidian. Eu inca incerc sa ma intreb care e semnificatia reala a unei astfel de manipulari, daca e dureroasa sau nu poate placuta sau cine stie, are sau nu implicatii psihologice, samd. Pentru multi din noi incercarea de a eluda limitele perceptiei, pentru a intelege modul inexorabil in care aceste fapte se pot petrece, se lovesc asimptotic de limita de jos a imaginatiei, ramanand astfel ancorati in meandrele concretului...
Acest mod de manipulare intrece orice si orice om ar trebui normal profund indignat sa spuna cu glas tare si privirea indignata "Mama lor de manipulanti care ne manipuleaza cu manipulele lor cu tot!!!!"....
Cine stie poate ultimul raspuns care e asteptat de la TheVoice va contine si detalii, cine stie crude sau picante, despre manipularea respectiva....
Citat din: jackie28t din  01 Iulie 2007, 23:24:48
8-) Vreau sa expun aici o imagine pentru cei care nu cred ca exista acele documente numite ''TheVoice Files'' produse de Barry King aka The Voice.Defapt mai multe imagini din TheVoice Files puteti sa vedeti daca urmariti filmul ''BASES 2 Prt 1'' sau chiar ceva mai mult puteti citi in acel fiser PDF numit si ''TheVoice,the history you need to know'' pe care l-am expus in al doilea post de pe prima pagina din acest topic.
In curand voi reveni cu o surpriza pentru toti cei care tin pasul cu acest topic.

Jackie, unde pot fi gasite pdf-urile de la respectivele materiale? Ar fi extraordinar daca le-am primi cu toti, sau in fine daca nu exista in pdf unde se pot gasi pe hartie de cumparat

jackie28t

#10
Salut LupinThe3rd,
Am citit postul tau si da-mi voie sa-ti spun ca ai expus cateva paragrafe care nu le vad deloc sensul.De exemplu citatul de mai jos extras din postul tau a-l consider total penibil.

Citat din: LupinThe3rd din  03 Iulie 2007, 01:29:58
Doar astfel se poate numi modul in care a fost manipulat TheVoice. Cred ca pentru multi din noi este la limita imaginatiei si cine stie poate pentru altii face parte din cotidian.

De unde si pana unde ai ajuns la acea concluzie eu tot nu inteleg.
In postul meu  anterior cand am precizat cam ce puteti gasi in interviul lui TheVoice din acel chat room de pe linkul pe care a-l pusesem la dispozitie,adica referitor la cea ce a spus TheVoice despre lista de DNA si rapirile din generatie in generatie de genul unei urmariri de ''bloodline'' nu are nici decum legatura cu urmatoarea propozitie in care spuneam ca chiar si TheVoice a precizat ca a fost manipulat genital.Tu ''LupinThe3rd'',te-ai grabit si le-ai combinat dupa plac facand sa postezi ceva total penibil si fara fond.
Eu acolo doar am lasat cateva mici amanunte pentru a lasa cititorii sa stie cam despre ce este vorba in acel interviu.Nicidecum nu am precizat ca are legatura intre ele.De acea am si precizat pe urma ca va alas pe voi sa cititi intregul interviu.Pentru ca daca vei citi integral acel interviu vei realiza ca nu sunt deloc amanunte despre manipularea genitala de care vorbesti ca sa ajungi la concluzia scrisa de tine mai sus.

Cat despre continuarea postului tau da-mi voie sa-ti spun ca eu nu cred ca este necesar sa camuflezi anumite ironii printr-un gen de poezie atat de penibil de genul:
Citat din: LupinThe3rd din  03 Iulie 2007, 01:29:58
Acest mod de manipulare intrece orice si orice om ar trebui normal profund indignat sa spuna cu glas tare si privirea indignata "Mama lor de manipulanti care ne manipuleaza cu manipulele lor cu tot!!!!"....

Cred ca esti destul de matur sa intelegi faptul ca a fi ''manipulat genital'' nu este ceva placut si nici ceva cu care sa te mandresti.Sa fii manipulat genital inseamna sa suferi si la care binenteles afecteaza atat pshihic cat si fizic.Iar noi oameni mature ce suntem trebuie sa aratam putin bun simtz si seriozitate mai ales cand este vorba despre un asemenea subiect.
Daca esti familiar cu investigarile facute de David M. Jacobs sau Budd Hopkins sau Harvard profesor de psyhiatrie John E.Mack, toti fiind alien abduction researchers ce au investigat cazuri de ''abductions'' (rapiri) documentandu-te despre munca si investigarile lor ai sa realizezi cam ce se ascunde prin suferinta unor ''rapiti'' fie ele rapiri de catre MILABS sau de catre entitati extraterestre.Acolo vei fi afla si despre experimente,manipulare genitala,hibrizi si alte informatii.Daca tu nu esti familiar despre aceste subiecte atunci pot spune ca nu exista nici o scuza.

Daca tu LupinThe3rd ai anumite retineri cu privire la cele relatate de Barry King sau o opinie diferita fata de credibilitatea lui atunci da-mi voie sa-ti spun ca te inteleg chiar foarte bine.
Respect opinia libera a fiecaruia atata timp cat este adresata cu seriozitate si bun simtz.
Dupa cum am precizat si in primul meu post al acestui topic ca eu nu cer la nimeni sa creada informatiile pe care le expun aici.Fiecare are dreptul sa-si deseneze propria lui parere.
Defapt mi se pare naiv faptul daca cineva ar crede pe infulecate astfel de informatii fara sa se documenteze inainte sau sa puna intrebari si sa investigheze.
Defapt pot spune ca si eu am fost oarecum skeptic la inceput acum doi ani in 2005 cand citisem pentru prima oara relatariile lui Barry King aka TheVoice.Am discutat cu el,am pus zeci si zeci de intrebari cautand raspunsuri pentru a intelege cat mai bine.
Documentandu-ma despre anumite cazuri de ''abductions''(rapiri) ce implicau unele relatari unde au fost observate asa spus de catre rapiti,entitati extraterestre tip ''grey'' care unele entitati aveau 4 degete la mana altele 3 degete.Unele entitati pareau foarte robotic si alte amanunte etc si alte precizari din partea rapitilor in care au observat oameni in special  persoane din cadrul militar in jurul lor etc.La fel documentandu-ma despre anumite baze militare secrete sau mai putin secrete de la anumite personae ce detin astfel de informatii,persoane informate,incepusem usor sa fac legatura si sa-mi dau seama ca cu cat discutam cu Barry King despre anumite subiecte cu atat  incepusem sa inteleg mai bine castigand credibilitate.Timp de 2 ani l-am urmarit si am discutat cu Barry King aka TheVoice incercand sa inteleg cat mai bine relatariile lui.Am participat la mai multe interviuri cu TheVoice,interviuri din anumite locatii gen Chat-room sau alte forumuri de pe net punand intrebari si iar intrebari.Sunt persoana care m-a documentez inainte sac cred cu adevarat un anumit lucru.Defapt eu NU vreau sa cred ci sa stiu!
Sincer sa va spun si vorbesc acum la general nu neaparat catre LupinThe3rd,ca Barry King numit si TheVoice este un om foarte deschis,prietenos,inteligent precaut si eu personal a-l consider un om foarte curajos care merita tot respectul pentru informatiile redate punctand anumite drumuri importante pentru a ajuta in cautarea adevarului.
Pe langa asta dati-mi voie sa adaug o mica paranteza ceva mai trista.
Nu toti sunt documentati despre acest subiect si nu toti sunt de acord cu aceste informatii din mai multe motive fie ele personale sau mai putin personale.Deci intotdeuna se vor gasi personaje care sa intervina insultandu-l pe Barry King pentru cele relatate de el.Multi a-l vor face nebun,mincinos,paranoid sau o persoana in delirare cu o imaginatie bogata si asa mai departe.Eu personal cred ca nu este drept sa acuzi o persoana ca este nebun sau mincinos fara a arata evidentele care sa arate acest lucru.Uneori nu sunt evidentze pentru anumite aspecte.
Unori evidentele pot sa ucida.Uneori unele evidente pot pune viata si familia in pericol iar dupa cum prea bine stim ''Absence of evidence is not evidence of absence''!
Deci ironiile unora sau insulte aduse catre el fara argumentari solide nu ma vor clinti nici macar un pic.Toti gandim diferit si toti cautam raspunsuri dar fara a pune intrebari cum putem noi atunci sa gasim cea ce cautam?

Deci LupinThe3rd,
Ma bucur ca ai intervenit cu intrebari si la fel ti-am inteles ironia infiltrata.Totusi as aprecia faptul daca am discuta deschis ca intre colegi fara ocolisuri ironii si camuflari.
Dupa cate stiu sacul vine la moara nu moara la sac.Deci atata timp cat a-mi iau din timp sa raspund serios cuiva as respecta faptul daca s-ar lasa mai multa seriozitate si mai putin paragrafe inapropiate.

Multe materiale si informatii le-am lasat deja aici prin posturile mele din acest topic.Multe s-au spus si multe inca se vor spune.Deci daca doriti sa aflati un amanunt nu va ramane decat sa intrebati.
In acest topic am redat si inca voi mai reda informatii sau materiale noi atunci cand timpul a-mi va permite pentru a se castiga credibilitate si in special pentru a se face legatura si a se intelge cat mai bine aceste subiecte.La fel am precizat ca va stau la dispozitie atat in acest topic cat si prin MP(mesaj personal) in cazul in care exista unele nelamuriri sau intrebari despre aceste informatii redate de catre TheVoice si nu numai.
Am primit multe intrebari de la diferiti membri din acest forum atat prin mesaj personal cat si prin e-mail si am incercat din putinul timp pe care l-am avut sa raspund la toti.

Dupa cate stiu LupinThe3rd,noi am dicutat in privat anumite aspecte legate de TheVoice.
Atata timp cat sunt intrebat intr-un mod politicos fara paragrafe inapropiate a-mi va face placere sa raspund ajutand la limita posibilitatilor.
Revenind la postul expus de colegul LupinThe3rd......

Citat din: LupinThe3rd din  03 Iulie 2007, 01:29:58Cine stie poate ultimul raspuns care e asteptat de la TheVoice va contine si detalii, cine stie crude sau picante, despre manipularea respectiva....

LupinThe3rd,da-mi voie sa te corectez.
Ultimul raspuns pe care a-l astepti de la TheVoice cu referire la ultima intrebarea din acel interviu din chat room2006....nu are legatura cu ''manipularea respectiva'' daca e sa ma exprin cu cuvintele tale.
Raspunsul lui TheVoice este raspunsul la intrebarea care a fost pusa.Iar intrebarea era defapt sa ne spuna cea vazut el in acea nava!?
Apropo te rog sa te uiti din nou pe acel link si ai sa observi ca TheVoice tocmai nu de mult a scris acolo si raspunsul asteptat .Se poate vedea la sfarstul paginei in casuta cu comentariile vizitatoriilor.Place sau nu place acesta este raspunsul dat de el.Eu unul a-l gasesc extreme de interesant.
http://pic1.piczo.com/valuca/?g=27926227

Revenind la intrebarea ta LupinThe3rd

Citat din: LupinThe3rd din  03 Iulie 2007, 01:29:58Jackie, unde pot fi gasite pdf-urile de la respectivele materiale? Ar fi extraordinar daca le-am primi cu toti, sau in fine daca nu exista in pdf unde se pot gasi pe hartie de cumparat

Sa fiu direct si la subiect.Nu,din pacate nu se gasesc din cate stiu acele documente scrise de  Barry King numite si ''TheVoice Files'' in format PDF si nici de cumparat nu se gasesc deoarece el nu a redat nimic pentru bani.
Defapt acea imagine pe care am expus-o in postul meu anterior reprezentand o fotografie a unor copi dupa originalul ''TheVoice Files'' nu este altceva decat o imagine luata cu telefonul mobil de catre Barry King atunci cand a fost vizitat de anumiti ufologisti la el acasa in UK nu cu mult timp in urma.
Mr.King a postat cateva imagini in forumul lui deci de acolo am si procurat imaginea respectiva.Eu am postat-o aici ca pe o idee in nici un caz ca pe o evidenta oficiala.
Am vrut sa scot in evidenta ca acele documente intr-adevar exista.
Eu personal nu detin o copie dupa original al acelor dosare scrise de Mr.King dar daca veti urmari filmul ''Barry King Interviews / Part 1 of 3 From Bases 2''de pe acest link
http://pic1.piczo.com/valuca/?g=27880239
acolo puteti sa vedeti ceva mai mult din acele dosare.Oricum o mare parte din informatiile din ''TheVoice Files'' se pot gasi in PDF'ul numit '' TheVoice,The History you need to know'' un fisier de peste 160 de pagini pe care-l puteti gasi in al doilea meu post din acest topic dupa cum si precizasem in postul meu anterior.
Link direct catre PDF aici: http://pic1.piczo.com/valuca/?g=27880041&cr=1

Si daca LupinThe3rd tot a folosit cuvantul ''cumparare'' dati-mi voie sa clarific cateva aspecte.

1. Barry King nu a publicat nici o carte pana in present.
(ca sa nu spuna cineva ca a scris povesti pentru a scoate bani)
2. Barry King nu a vandut nici un film si nu a scos nici un ban din filmarile cu  interviurile lui.Totul a fost redat liber  pentru ''Disclosure Project''

Iar aici ca pe o paranteza voi fi nevoit sa fac o mica precizare.Miles Johnston
Persoana  de la ''Underground Video din UK''care a facut filmarile cu interviurile lui Barry King si expuse in trecut prin anii 1998 pe doua casete numite ''British Bases 2''(part1 si 2) doua casete in video format VHS a cate 2 ore de fiecare ce contin mai multe interviuri cu diferiti ufologisti si persoane din catre militare,o vanatoare ilegala prin jurul unei baze militare cateva filme documentare foarte vechi cu unele celebre cazuri cateva interviuri, hipnoza si altele.Va spun ce contine casetele deoarece eu le detin pe amandoua ce mi-au fost trmise prin posta chair de Mr.King.De fapt el a platit transportul din UK si pentru alte materiale cu unele CDuri fara a cere nimic in schimb.Un om foarte de treaba pot spune.

Deci revenind la subiect ce vreau sa spun de fapt este ca daca Miles Johnston ce detine originalele acelor casete,daca el a iesit in acest an 2007 si a redat prin internet anumite secvente din acele casete cu interviurile lui Barry King si nu numai pentru a vinde anumite DVDuri sau din alte motive personale sau mai putin personale,precizez ca este opera lui Miles ce nu are nici o legatura cu Barry King.

3. La fel Barry King nu a redat aceste informatii pentru a avea faima cum mai speculeaza unele personaje.
Facand public asemenea relatari ce implica clonari de extraterestri in laboratoarele militare subterane sau experimente diabolice catre civili nevinovati...aceste relatari nu fac decat sa adauge un risc enorm punand atat viata cat si familia lui in pericol tinand cont ca este deschis cu numele lui adevarat si ca el este sursa principala acestor informatii.
De acea unele raspunsuri cu anumite informatii nu pot fi spuse si de acea nu pot fi aratate evidentele pe care le detine si pe care multi vor sa le vada.Din cate stiu sunt singurile lui elemente pe care a-l mentine in viata pe Barry King protejat de castile negre adica de NSA(National Security Agency)

LupinThe3rd,ca la incheiere da-mi voie sa-ti spun ca postul tau a fost binevenit deoarece mi-a adus aminte de ultimul raspuns al lui TheVoice din acel interviu din chatroom2006 si mai ales ca postul tau ma indemnat sa clarific anumite aspecte pe care demult simteam nevoia ca trebuie sa fie spuse.Dupa cum spunea bunicul... dumnezeu sa-l ierte.Toate cu rabdare!

Sper ca raspunsurile pe care le-am dat aici sa fie de ajutor.Numai bine va dorec o zi buna in continuare.
Cu prietenie Jackie28t

Kymosabe

#11
Jackie , ce legatura este intre ,,THE VOICE FILES'' si ,,THE DULCE PAPERS'' din 1987?
De ce Barry King nu spune nimic (cel putin in cat am reusit eu sa citesc) despre acest caz avand in vedere ca  ,,The Dulce Papers''  sunt considerate primele dovezi care dezvaluie pactul dintre US Military si extraterestrii (grey aliens) .
Marturia lui Barry King este aproape  identica cu cea a lui Thomas Edwin Castello , si el fost ofiter de securitate insa la Baza DULCE din New Mexico .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

#12
Footage showing Alien cryo tanks and feeding vats.

This film has been allegedly stolen from an undergound facility named DULCE. It shows Aliens in containers of liquid, and the alleged vats of feeding substance.
http://www.youtube.com/watch?v=61XfKc4DlQI

Iata ce contineau ,,DULCE PAPERS'':
25 black and white photos
6 minute video tape of Dulce Facility with no dialogue
set of technical papers pertaining to Facility

The contents included at least the following:

        o discussion of copper & molybdenium
        o discussion of magnesium & potasium (electrolytes??)
        o lots of medical terminology
        o discussion of ultraviolet light & gamma rays
        o discussion of true purpose of the EBE's
        o discussion of usage of cow blood
        o discussion of DNA manipulation
        o discussion of "almost human beings"
        o discussion of "creation of nongender being"
        o discussion of DNA manipulation
        o discussion of "almost human beings"
        o sketches of the photos

Nu stiu insa ce s-a intamplat cu aceste ,,dovezi''. Se pare ca unele au disparut , iar altele au fost confiscate de armata (?)
Singura fotografie ramasa si care pare a fi autentica este asta . Se spune ca a fost facuta chiar de
Thomas Castello si infatiseaza un echipament folosit in experimentele de hibridizare  dintre oameni si extraterestri.

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

#13
Salut Kymosabe
Cu permisiunea ta am sa citez pe bucati din postul tau ca sa pot da un raspuns direct si la subiect.

Citat din: Kymosabe din  19 Iulie 2007, 20:58:25
This film has been allegedly stolen from an undergound facility named DULCE. It shows Aliens in containers of liquid, and the alleged vats of feeding substance.
http://www.youtube.com/watch?v=61XfKc4DlQI

Acel film este un fals.Defapt mai corect spus o reproducere folosita pentru o emisiuneTV in Japonia.
Raspunsul a-l poti gasi aici: http://www.crowdedskies.com/dulce_papers_new_infomation.htm
Tot aceasi persoana care a relatat aceste informatii a redat si fotografia lui Thomas Castello cu imaginile din laborator.
Cat despre ''DULCE PAPERS'' poti gasi de pe legatura de mai jos toate informatiile ceva mai amanuntit de unde poti extrage si unele fisiere chiar si filmul respectiv,sursa: http://www.crowdedskies.com/dulce_papers.htm

Revenind la intrebarile tale din primul post..........

Citat din: Kymosabe din  19 Iulie 2007, 18:14:23
Jackie , ce legatura este intre ,,THE VOICE FILES'' si ,,THE DULCE PAPERS'' din 1987?

Nu este nici o legatura.In ''The Voice Files'' Barry King a redat unele informatii din cea ce a vazut si stie referitor la baza militara subterana din Peasemore/ England iar ''The Dulce Papers'' se referela la o alta locatie.Daca exista oarecum o asemanare prin agenda a cea ce se ascunde in aceste baze militare subterane asta este cu totul altceva.

Citat din: Kymosabe din  19 Iulie 2007, 18:14:23
De ce Barry King nu spune nimic (cel putin in cat am reusit eu sa citesc) despre acest caz avand in vedere ca  ,,The Dulce Papers''  sunt considerate primele dovezi care dezvaluie pactul dintre US Military si extraterestrii (grey aliens) .

Pai de ce ar trebui sa spuna?
In cea ce citesti defapt gasesti cea ce Barry King are de spus referitor la baza subterana din Peasemore unde a lucrat pentru o anumita perioada.El nu a fost in ''Dulce base'' si nu are nici o legatura ca sa poata spuna ceva concret.
Dar daca pe tine totusi te-ar interesa parerea lui personala despre ''Dulce base'' atunci poti sa-l intrebi direct pe el si asa ca de curand vreau sa-l invit pe Barry King aici pe forum pentru a raspunde la unele intrebari.
Cat despre ''DULCE BASE'' in general pot spune ca este o poveste veche care se invarte in cerc de mult timp.Cei drept foarte multe personaje confirma autenticitatea acestei baze din New Mexico.
Defapt in mare poti afla mai mult despre ''Dulce base'' citind cartea The Dulce Book by Branton
sursa de unde poti citi cartea: http://www.thewatcherfiles.com/dulce_book.html

Citat din: Kymosabe din  19 Iulie 2007, 18:14:23
Marturia lui Barry King este aproape identica cu cea a lui Thomas Edwin Castello , si el fost ofiter de securitate insa la Baza DULCE din New Mexico .

Nu stiu cat de indentica ti se pare tie dar cred ca vei afla diferenta si vei avea raspunsuri dupa ce vei termina de citit cea ce inca mai citesti.

Kymosabe

Te-am intrebat de ,,Dulce Base'' deoarece la un moment dat , sper sa nu ma insel (am sa verific) , Barry King enunta cateva locatii din SUA unde s-ar afla amplasamente subterane asemanatoare cu cea din Peasemore , insa printre acele locatii nu se gaseste si Dulce Base din New Mexico .
Avand in vedere ca despre   acele locatii  nu exista ,,dovezi'' ca ar fi implicate in astfel de experimente , am crezut ca daca ar fi facut referire la Dulce Base ar fi reprezentat un atuu in povestea lui .

P.S. Datele despre ,,Dulce Papers'' le-am luat de pe site-ul pomenit de tine . Am aflat despre ele din doc. UFO Files  - The Gray's Agenda .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)