Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Topic: TOP SECRET

Creat de jackie28t, 22 Martie 2007, 22:56:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

#30
Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 18:47:15
Faptul ca am spus despre el ca e un fricos si un las , se bazeaza pe o argumentatie foarte simpla . El pune viata lui mai presus de viata miilor de oameni care au suferit  , sufera si vor suferi de pe urma  experimentelor de care vorbeste el .

Cu el sau fara el aceste experimente inca se mai desfasoara la ora actuala.
El singur nu poate opri tot acest masacru.Da,lucrand cu MILABS a avut parte sa vada suferinta unor oameni nevinovati de acea s-a si retras din baza din PEASEMORE.Acum ajuta unele persoane civile care au fost rapite si folosite.La fel incearca sa faca public aceste informatii de mult timp tocmai pentru a contribui la dezvaluirea adevarului atat cat poate.

Uite am sa pun un post de-al lui Barry King aici luat din alta parte dintr-un anume topic pe care l-a postat pe 13 februarie2005.



La fel te poti uita pe legatura de mai jos unde te duce la un interviu cu Barry King printr-un chat room din 2006
Link direct: http://pic1.piczo.com/valuca/?g=27926227
Acolo spune ca a fost fortzat sa accepte meseria in baza din PEASEMORE si din momentul cand a vazut suferinta unor oameni nevinovati s-a retras.

14:56:04 [TheVoice] As I stated in TheVoice History I was forced to accept the job at Peasemore, I had no way to refuse
14:56:55 [TheVoice] As soon as I saw the first innocent victim brought in and watched the procedures, it sickened me and immediately wanted out


Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 18:47:15
Acesta este un text apartinandu-i d-lui King din care ne putem da seama de curajul pe care il are :

I DO have a conscious and yes I sincerely regret many things I've
been ordered to do in the past, but, like the Major, you have to follow orders. In my case it was
follow orders or be shot. I've lost count the number of times a 45 auto was held to my head. Do
you not think I carry this with me 24/7? I have nightmares still to this day. This is a tough, shitty
world, bad things happen. I am never blase about things, certainly not in the taking of another
life. What more can I do? SORRY 


Jackie , o persoana care face un lucru impotriva vointei sale doar ca este amenintata cum se numeste ?

Bine ca omul a fost cel putin sincer ca tu sa ai ce comenta.
Kymosabe, cred ca esti constient sa intelegi faptul ca atunci cand lucrezi in cadrul militar esti obligat sa executi oridinile.Ca si in razboi.Nu spui NU tot timpul cand a-ti doresti.In acel text pus de tine defapt Dl.King a si precizat ca a facut ce a putut la limita posibilitatilor.Pentru cea ce a facut in trecut el este cel care-si poarta pacatele in spinare nu tu.Felul cum te exprimi catre persoana lui nu este una tocmai matura tinand cont ca nici macar nu-l cunosti.El nu este singurul cu-i pare rau pentru anumite lucruri pe care le-a facut in viata.Si eu am facut multe greseli in viatza si a-mi pare rau pentru ce am facut .Sunt sigur ca la fel ai facut si tu unele greseli in viatza pe care sa le regreti acum sau te crezi cumva un inger?Toti suntem oameni si toti raspundem pentru cea ce facem.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 18:47:15
Iti spun eu: UN FRICOS . Asa ca nu-mi spune mie ca Barry King e un erou ca nu tine .

Daca tu crezi ca el este un fricos atunci asta este doar parerea ta personala si nimic altceva.
Daca el este un asa fricos cum spui tu atunci el de cum a mai putut sa redea public toate acele informatii ce-ti poate pune chair si viata in pericol?Tu spunand public intr-un asememea mod de exprimare ca el este un fricos arata ca tu doar vrei sa-l insulti deoarece nu vad rostul acestor exprimari in subiectul acestui topic.Ca tu crezi ca este un fricos sau nu,pe mine nu ma intereseaza acest lucru si nu ajuta cu nimic pe nimeni in subiectul acestui topic.Te rog sa incetezi cu astfel de exprimari.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 18:47:15
Tu ar trebui sa dai la o parte subiectivismul , sa tragi o linie intre Barry King –prietenul si Barry King – fostul ofiter de securitate si sa faci o analiza obiectiva asupra povestii livrate de de el .

Barry King ca ofiter de securitate pot spune ca a redat multe informatii la care am avut foarte multe de invatat.Pentru ca-l cunosc de mult timp pe Barry King si el fiind  un bun prieten cu care discut mai des pot spune ca este un om foarte de treaba care are toate respectele mele.Nu am spus ca este un erou sau inger asa ca nu mai exagera prin cuvinte.
Si da ''Kymosable'' am tras de mult o linie legat de credibilitatea lui.Dar asta este treaba mea la care nu are nici o legatura cu tine.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 18:47:15
Ca Barry King ti-e prieten pe mine nu ma intereseaza . Eu nu am nimic de castigat sau de pierdut din toata aceasta ,,afacere'' .

Binenteles ca pe tine nu te intereseaza.Defapt pe tine ''undeva '' te doare de el.Bine ca tu te folosesti de cuvintele si informatiile lui....si mai ai si impertinenta sa-l mai faci si fricos fara macar sa-l fi cunoscut vreodata ca om.Uite ca pe mine ma intereseaza.A-mi este prieten si tu ca coleg ce esti in acest forum folosindu-te de informatiile expuse de mine aici ai trebui sa ai putin bun simtz si sa intelegi.Eu nu accept ironii in acest topic de acest gen si insulte  de genul ca el este un fricos si asa mai departe.Din acest moment te rog sa incetezi cu astfel de expresii.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 18:47:15Spun doar ceea ce cred eu despre el si povestea lui .
Kymosabe,da-mi voie s-ti spun un lucru.
Pe mine nu ma intereseaza ce crezi tu despre relatariile lui Barry King.Acest topic nu l-am deschis pentru a fi un sondaj de votare ca tu crezi sau nu crezi ce spune el.Ce crezi tu despre poveste lui este parerea ta si cu ea ramai.In acest topic eu doar punctez anumite informatii iar daca sunt intrebari atunci incerc sa ajut cand/cum pot iar daca cineva are ceva CONSTRUCTIV de adaugat legat de subiectul acestui topic atunci este binevenit.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 18:47:15
P.S MULTUMESC PENTRU MATERIALUL DE STUDIU 

Cu placere Kymosabe!
Ma bucur ca ai avut de unde sa te informezi ca sa ai ce invata si comenta.
Sper sa-ti fie de ajutor.Numai bine..................

lylyt_ice

Jackie si Kymo...urmaresc cu mare interes discutia aprinsa dintre voi...si nu pot decit sa v-a multumesc la amindoi ca am avut ceva de mare valoare de invatat si de inteles.Amindoi aveti perfecta dreptate,fiecare din ponctul lui de vedere.Kymo gindeste lafel ca noi toti care dorim sa descoperim cit se poate mai multe adevaruri care ne-ar putea salva din robie si ne-ar salva viata si viitorul.Jackie.stie mai mult decit noi toti la un loc si este sigur pe ceea ce spune,mai ales ca il cunoaste pe Barry King foarte bine si a avut deajuns timp sa se convinga de autenticitatea intimplarilor si relatarilor lui .Acum concluzia (invatatura)trasa de mine:...clar ca toata lumea spune ca Barry e fricos,las,.....Dar! realitatea este cu totul alta...El este foarte real si stie ca si daca ar prezenta dovezile respective,nu face decit un Genocit in rindul familiei lui...si oricum nu se intimpla absolut nimic, in afara de putina senzatie jurnalistica dupa care se uita cazul fiindca oricum pina la urma vor fii timbrate toate dovezile ca falsuri,minciuni...samd.El a avut curaj,mai mult decit un om normal si a spus tot ce stie si-a asumat toate riscurile...ei si(?) a ramas singur pe baricada luptind impotriva unui monstru imens!!!Daca s-ar fii ridicat publicul (populatia ,care are de fapt de suferit de pe urma experientelor si testelor satanice)Si ar fii iesit cu miile pe strazi cerind sa afle adevarul,clar ca Barry King ar fii avut putere,curaj si tarie sa lupte si sa puna cartile pe masa (cu tot riscul)...Dar asa??? Numai nebun sa fii sa te expui pericolelor de unul singur iar cei care ar trebuii sa ceara adevarul stau ca oile adormite si asteapta....CE ???
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

----Total de acord cu LYLYT_...
----In plus, pot sa mai adaug si ce simt eu, pe pielea mea: cand dintr-un motiv ori altul, aduc vorba in cercul meu de prieteni, despre subiectul "EXTRATERESTRI"  ori "OZN", de cele mai multe ori ei fac bascalie: la unii am sesizat ca, desi ma cunosc de multi ani, se uita lung si-si fac semne la cap ... adicatele ca sunt dus cu capul......
---- Ce vreau sa spun prin asta ? Ca "lumea" adica oamenii obisnuiti, marea masa, nu considera ca subiectele astea -care pe noi ne pasioneaza - ar fi de INTERES. Dimpotriva ! Din cauza programelor si actiunilor de dezinformare care au fost si sunt duse de anumite institutii statale - trasfrontaliere si transpartinice -  subiectul este catalogat ca NESERIOS, FRIVOL, NEBUNESC, si mai adaugati voi altele......... Din asta cauza n-o sa avem sprijin masiv popular,  pentru ca nu exista inca  interes pentru dezvaluiri. Ia uitati-va la proiectul lui GREER  , a avut suport media (surprinzator, nu?) a iesit intre-o mare conferinta, a creat o anumita structura... Ei si? Pe la noi, prin Romanica, daca stie 1 cetatean dintr-o mie, ce e cu subiectul ala !
----Dar  noi speram, nu ? Eu cel putin , cred ca REVELAREA ADEVARULUI, la nivel planetar, nu este departe......
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David


LupinThe3rd

Niste discutii legate de Barry The Voice se poarta si pe abovetopsecrets http://www.abovetopsecret.com/forum/searchresults.php?cx=010913664321846374563:fzhl_cfnikq&cof=FORID:9&q=barry+the+king+the+voice&sa=Search
Din pacate spiritele de incing si discutia deviaza. Am impresia ca este o chestie normala in discutiile legata de The Voice :)

jackie28t

#35
Citat din: LupinThe3rd din  23 Ianuarie 2008, 17:00:30
Niste discutii legate de Barry The Voice se poarta si pe abovetopsecrets http://www.abovetopsecret.com/forum/searchresults.php?cx=010913664321846374563:fzhl_cfnikq&cof=FORID:9&q=barry+the+king+the+voice&sa=Search
Din pacate spiritele de incing si discutia deviaza. Am impresia ca este o chestie normala in discutiile legata de The Voice :)

Da Lupin.Acele discutii eu le cunosc tocmai din anul trecut.Nu este asa de greu sa se faca un SEARCH pe google cand este interesat cineva de un anume subiect.Unele topicuri de acolo s-au deschis exact in perioada in care au aparut si filmele cu TheVoice pe YouTube pe care le-am expus si aici.Nimic nou.Pareri personale ca pe forum in general dar nimic solid si informativ.Cat despre incingerea unor spirite,arata-mi tu un forum in care nu se incing spirite? :lol: LOL E si normal.La un asemenea subiect ca cel cu TheVoice este greu sa prinzi credibilitate atata timp cat nu exista evidentele pe care si le doreste fiecare.Timpul le va prinde pe toate din urma si tunci poate ca vom avea cu totii raspunsurile pe care le cautam.

b0ys99

Salut,urmaresc de ceva timp acest topic si vreau sa spun ca este foarte interesant,am citit si acel pdf si mi-am format cat de cat o idee despre ce se intampla,in primul rand nu trebuie condamnat The Voice pt ca nu face publice acele dovezi,toate la timpul lor,nu poti sa vii dintr-o data si spui asa ceva intregii planete,poate ca nu se teme pt viata lui asa mult cum se teme pt viata familiei lui.Daca ar arata dovezile acum tot cazul se va raci in cel mult 1 an,musamalizari si alte chestii,parerea mea ca el acum vrea doar sa aduca la cunostiinta aceste lucruri si sa realizeze cat mai multi acest PERICOL,si faza cu kimo ca tu ai arata acele dovezi si game over e doar o copilarie cred ca nu ai gandit aceste vorbe,daca tu ai avea acele dovezi in mana si o intreaga lume ar stii cine esti,ai avea de suferit foarte mult si cred ca tu acum nu realizezi ce se poate intampla cu viata ta si a familiei tale,io nu cred ca tu esti dispus sa faci acest pas doar pt a aduce la cunostiinta aceste lucruri,ti-ai da tu viata ta si a familiei tale doar pt "a incerca sa salvezi oamenii" de aceste pericole?Io unu nu as face asa ceva,si pt asa ceva iti trebuie foarte mult curaj.Gandeste-te la ce pericole sa expus acest om doar prin faptul ca spune aceste lucruri.Si inca ceva foarte interesant,el a spus ca a impartit copii dupa acele dovezi la diferiti prieteni si in caz de ceva acestia sa faca publice acele dovezi.Daca nu ar avea acele dovezi impartite la prieteni ce i-ar impiedica pe cei din Armata sa il faca vreun rau,absolut nimic iti spun eu,dar de teama sa nu se afle aceste chestii,il lasa in pace,The Voice realizeaza ca atat timp cat are acele dovezi ascunse nu i se poate intampla nimic.Gandeste-te la ce presiuni este pus pt a prezenta acele dovezi,daca este totul adevarat sau este doar fictiune,cate zeci de mii de oameni "simpli" l-au "presat"sa faca aceste dovezi publice,sau cati oameni "importanti"l-au presat la randul lor.Eu nu cred ca pe tine ca persoana te afecteaza in acest moment aceste lucruri,nu vine armata sau altcineva dupa tine in Romania sa faca experimente asa ca poti sa stai linistit.Si eu vreau sa vad acele dovezi daca chiar exista sau nu,dar nu il pot condamna ca nu le arata acum pt ca orice om intreg la minte il intelege.Timpul le va rezolva pe toate,ai sa vezi.In alte ordine de idei,astept niste updateuri Jackie ,sa ne spui ce ai mai aflat ca de ceva timp nu am mai vazut nimic.salut

P.S:keep up the good work Jackie and best regard to The Voice

Kymosabe

Citat din: b0ys99 din  11 Februarie 2008, 18:28:07
[..]si faza cu kimo ca tu ai arata acele dovezi si game over e doar o copilarie cred ca nu ai gandit aceste vorbe,daca tu ai avea acele dovezi in mana si o intreaga lume ar stii cine esti,ai avea de suferit foarte mult si cred ca tu acum nu realizezi ce se poate intampla cu viata ta si a familiei tale,  io nu cred ca tu esti dispus sa faci acest pas doar pt a aduce la cunostiinta aceste lucruri,ti-ai da tu viata ta si a familiei tale doar pt "a incerca sa salvezi oamenii" de aceste pericole?Io unu nu as face asa ceva,si pt asa ceva iti trebuie foarte mult curaj.Gandeste-te la ce pericole sa expus acest om doar prin faptul ca spune aceste lucruri.

Boy , povestea lui Barry King este prea complicata pentru a incepe un dialog cu tine pe seama acestui subiect .
Pentru mine The Voice este un caz inchis .
Referitor la postul tau , m-as fi asteptat la mai multe observatii pertinente din partea unei persoane care sustine ca a citit intregul material .
Acum despre curaj.
Unii spun ca oamenii se impart in doua categorii : oameni puternici si oameni slabi de inger (fricosi , lasi ,fatalai , spune-le cum vrei tu) . Mie imi place sa cred ca fac parte din prima categorie .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

b0ys99

Daca tu zici ca ai putea face asa ceva fara sa te gandesti si la familie si la altcineva apropiat tie,inseamna ca esti 'egoist"asa cum l-ai caracterizat intr-o pagina anterioara,deja vb tale se bat cap in cap,pai ce inseamna sa nu te gandesti decat la tine?Poate nu iti dai seama de consecinte,sau poate crezi ca totul e roz?Nu vreau sa ma cert cu nimeni pe tema asta,dar trebuie sa privesti aceasta problema din punctul lui barry king nu din punctul tau,pt ca el are acele "dovezi" nu tu.

Kymosabe

#39
Citat din: b0ys99 din  12 Februarie 2008, 16:36:03
Daca tu zici ca ai putea face asa ceva fara sa te gandesti si la familie si la altcineva apropiat tie,inseamna ca esti 'egoist"asa cum l-ai caracterizat intr-o pagina anterioara,deja vb tale se bat cap in cap,pai ce inseamna sa nu te gandesti decat la tine?Poate nu iti dai seama de consecinte,sau poate crezi ca totul e roz?Nu vreau sa ma cert cu nimeni pe tema asta,dar trebuie sa privesti aceasta problema din punctul lui barry king nu din punctul tau,pt ca el are acele "dovezi" nu tu.


Boy, stii ce fac eu atunci cand nu inteleg sensul unui cuvant , iau dictionarul in mana si citesc explicatia lui . Nu mi-e rusine sa recunosc acest lucru. Omul cat traieste invata , sau cel putin asa ar trebui sa fie .
Revenind la egoism , definitia lui este  ,,preocupare, atentie exagerata fata de propria persoana si de interesele personale, în dauna intereselor colectivitatii.'' 
Interesele personale pot cuprinde : familia , prietenii , afacerea , s.a.m.d.
Incearca sa gandesti inainte sa scrii .
Unele mesaje pot avea acelasi deznodamant ca atunci cand incerci sa scuipi in sus sau sa te [***] contra vantului . Ambele situatii sunt la fel de penibile .
Iti recomand sa abordezi teme mai simple de pe acest forum .
The Voice este un subiect prea complicat pentru nivelul tau de cunoastere  . E greu sa procesezi multe informatii la o varsta frageda fara a avea la baza niciun algoritm logic . 

PS Te rog sa nu mai postezi niciun  mesaj pe aceasta tema care face referire la persoana mea .
     In caz contrar iti voi analiza fiecare mesaj d.p.d.v sintactic si morfologic  si te las corigent la   
     Limba Romana . :wink:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

#40
Observ ca discutiile deviaza de la subiect si chiar nu inteleg sensul.Nu cred ca este necesar astfel de discutii care sunt total in afara subiectului prezenat in acest topic.

''b0ys99'' as aprecia faptul daca nu te vei mai lega de opiniile lui ''Kymosabe''
Pana la urma are si el dreptul sa-si formeze o parere despre un anumit subiect.Daca cineva se crede a fi un om puternic atunci foarte bine este liber sa creada in continuare acelasi lucru si daca cineva anume crede ca o alta persoana este slab de inger,lasa sau fricoasa atunci poate sa creada in continuare acelasi lucru.Dar ajuta asta cu ceva aici?
Nu cer la nimeni sa creada ceva anume.Defapt am si scris acest lucru la inceputul acestui topic.

Cat de curand va voi prezenta un interviu care a fost la un post de radio in 2007.Cu ceva timp in urma primisem materialul chiar de la TheVoice.Va fi un interviu socant si sigur unul de elaborat.Interviul va fi pentru prima oara publicat pe internet.

Nox

So jackie, ceva noutãþi de la The Voice?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee