Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Planeta Eris/Nibiru, încãlzirea globalã ºi 2012

Creat de Leonard, 16 Martie 2007, 14:29:59

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Credeti ca in 2012 se va intampla ceva?

Da cred
81 (57%)
Nu cred
45 (31.7%)
Nu cred pentru ca in 2000 s-a presupus ceva asemanator si nu s-a intamplat nimic
16 (11.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 108

Alex_sm25

Salut

Am gasit nishte lucruri interesante pe YouTube,nu e sigur ca am gasit lucruri noi dar merita de vazut.

Nu va pot da adresa corecta ca eu sunt in alta tara(spania) si nu va functiona(am incercat sa dau si la alti)...etc

Intrati pe YouTube si cautati urmatoarele :   -  Vaticinia Nostradami: THE END OF THE WORLD 2012!
                                   
                                                            -  Lost Books of Nostradamus 2012 and Ophiuchus 1 of 3

Alex_sm25

Alex_sm25


lylyt_ice

 Alex_sm25, deci sa inteleg ca dupa ce ai vazut pe You Tube acele "lucruri noi" ti-ai schimbat dintr-o data parerea?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Alex_sm25

#138
Ceao lylyt_ice

Nu le suci cuvinetle si nu fii selectiva!!! :x

Nu mi-am scimbat nici o parere!!!
Parerea mea ramane acelas!!!

Si repet CRED IN EXISTENTA PLANETEI NIBIRU SI IN ANUNAKI!!!(deci nu am avut ce sa schimb la parerea mea...)

Si scriu inca odata...eu cu oameni falsi,smecheri,profitatori am probleme...si locul SPERIETORI este pe camp...sa ramana acolo!!!

Sa nu vina pe Forum...

Cu respect.
Alex_sm25

Alex_sm25

#139
lylyt_ice...

Daca chiar vrei sa-mi adresezi mesaje pt. care(sincer sa fiu)ma bucur...te rog inainte de a dea cu parere,citeste mesajele mele cu atentie!!!
Si apoi sa raspunzi...

Eu cred ca pe Topic-ul aceasta nu e vorba de "Prepararea Clatitelor" la care daca nu pui exact din cantitatea ingredientelor...tot iese...Pt. mine este serioasa aceasta tema deci (CITESTE)-(Te rog fii atenta la mesajele mele anterioare) :wink:

Sa nu te superi pe mine ok?

Si shtii de ce? :roll: ca am 2012 motive sa fiu aici :-D

lylyt_ice

#140
  Pai tocmai asta e, ca tu o rasucesti ca pe "clatita" nici tu nu mai stii cu cine "votezi"" Citeste" masajul tau de ieri cu Nr.116 si ai sa vezi ca am dreptate..."A fost o data ca niciodata"..."Nu exclud existenta planetei NIBIRU"...Probabil ca nu te-ai facut pe deplin inteles si de aceea...! Cel mai bine ar fii s-ti expui mai clar punctul de vedere...poate atunci ne intelegem mult mai bine? ...CE ZICI?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

  A...! Si de ce nu ai ales votul nr.3 , ci pe primul ? Vezi ca tu esti cel care "face clatite" ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Alex_sm25

Lylyt_ice! 8-)

Tu nu m-ai inteles deloc...
Nu am avut de gand sa te jignesc in nici un fel,si nu schimb placa deloc.
Esti de acord cu mine ca exista Nibiru...si ca in 2012 se va intampla ceva?(in care eu cred)
Esti esti deacord cu mine ca multi profita de evenimentul acesta cu scopul de a se inbogati(cu nishte exagerari)?

Intelegi ce vreau sa spun? Cred ca planeta Nibiru se apropie si mai ales ca exista!,asta e clar! si cred in evenimente legate de 2012. (dar exagerarile sunt prea multe).

Vreau sa termin aici aceste replici ca nu are rost!(daca eu am inceput eu vreau sa termin)

Scuze pt. "Clatite" :wink:


lylyt_ice

 DA Maestre! asa imi placi... :-Da, eu stiu si sunt deacord ca aceasta planeta exista...! DAR ! NU SUNT ! de comun acord ca incalzirea globala, se datoteaza acestei planete...ci, cred ca este o simpla coincidenta...incalzirea globala are de-a face cu intrarea sistemului nostru solar in CENTURA FOTONICA:::Da citeva Klicuri pe net, vei intelege mai mult::::::::::::::!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

darieglobur

Citat din: Alex_sm25 din  13 Iulie 2008, 20:03:50
Ceao lylyt_ice

Nu le suci cuvinetle si nu fii selectiva!!! :x

Nu mi-am scimbat nici o parere!!!
Parerea mea ramane acelas!!!

Si repet CRED IN EXISTENTA PLANETEI NIBIRU SI IN ANUNAKI!!!(deci nu am avut ce sa schimb la parerea mea...)

Si scriu inca odata...eu cu oameni falsi,smecheri,profitatori am probleme...si locul SPERIETORI este pe camp...sa ramana acolo!!!

Sa nu vina pe Forum...

Cu respect.
Alex_sm25

alex, zau asa, certitudinea asta a ta ma face sa zambesc. pe tine, nu?
cum de-ai ajuns sa crezi cu orice pret in existenta planetei nibiru si in anunaki? din articolele de pe net? din cartea lui zecharia sitchin "a douaspresecea planeta?
ai citit "dacia preistorica" a lui densusianu? ia sa vezi, ca ele seamana un picut, asa, ca mod de argumentare...
maine o sa citesti altceva si o sa zici: evrika! l-am prins, iarasi, pe d.zeu de picior!
...und Sie fliegen doch!

Alex_sm25

#145
Ceau darieglobur

Sincer...mesajul tau egal cu continutul unei prezervative folosite...(nu ma mir...)
O picat fisa?..."Evrika!"

Deci m-ai lasat fara cuvinte ...

Cu mult respect...Dl.darieglobur.

darieglobur

Citat din: Alex_sm25 din  14 Iulie 2008, 03:46:00
Ceau darieglobur

Sincer...mesajul tau egal cu continutul unei prezervative folosite...(nu ma mir...)
O picat fisa?..."Evrika!"

Deci m-ai lasat fara cuvinte ...

Cu mult respect...Dl.darieglobur.


ceao, alex!...
mesajul tau, din nefericire, este unul  de-a dreptul gheolbanesc. probabil ca la voi, acolo, se poarta. in fine...
ideea era simpla si probabil ca d'aia n-ai cuvinte. ca, deh, esti pus in situatia "sa gandesti", eventual de a-ti revizui anumite convingeri, si primul instinct e ala de-ai da in cap preopinentului daca acesta nu-i de-acord cu tine.
halal argumentare, alex dragule :x , ai convins o lume-ntreaga...
...und Sie fliegen doch!


M!h@!

Sunt de parere ca in anii ce vor urma ne v-om trezii la realitate .....sa nu mai traim in iluzia in care suntem....in care banii decid care este puternic....sa nu mai fim ignoranti in fata a tot ce ne inconjoara si sa tratam cu responsabilitate si seriozitate....Sper sa deschidem o data ochii pana nu va fi prea tarziu....dar din pacate traim inconstienti in fata la ce ne asteapta ...nu realizam ca poate  :|suntem ultima generatie iar daca noi nu schimbam nimic sau va venii cineva sa ne "scuture" putin....Anul 2012 este crucial pentru planeta noastra pentru ca, se va decide daca civilizatia noastra va mai exista sau va pierii ca orice alta civilizatie dandu-i sansa altei civilizatii sa evolueze(poate una care chiar sa tina la planeta pamant).In concluzie vreau sa adaug ca ......Tot ce Vedem si Auzim nu este ceea ce pare... :rainbow:

alexbr

Exista o sumedenie de dovezi referitoare la Nibiru/Anunnaki trebuie numai sa deschim ochii si sa cercetam , sunt foarte multe tablite sumeriene cu inscriptii si desene care au fost traduse de Zecharia Sitchin. Planeta Nibiru nu are nici un fel de legatura cu planeta Eris sau cu anul 2012, singura legatura este cu incalzirea globala, calimitatile, cutremurile care au o frecventa sporita in ultimii ani. Tot ce se vehiculeaza despre posibila venire in anul 2012 sunt doar speculatii iar faptul ca aceasta va fi vizibila pe cer incepand cu 2009-2010 este o dezinformare pentru a discredita aceasta teorie si a distrage atentia de la realitate.(si criza economica este artificiala, menita sa ne distraga atentia de la ce se intampla cu adevarat in lume )
Acest lucru a fost descris de sumerieni in tablite si anume ca in momentul aproprierii planetei Nibiru se intamplau astfel de calamitati ( scufundarea Atlantidei, potopul lui Noe ). Si ca sa mai fac o paranteza povestea biblica a lui Noe este descrisa in detaliu pe o piatra veche de peste 5000 de ani care se afla intr-un muzeu din Anglia daca nu ma insel. Sunt multe lucruri care se leaga. Acum stim de unde se trage crestinismul si toate miturile omenirii. Repet trebuie doar sa cercetam.
Un alt lucru important este ca acesti Anunnaki au mai creat pe langa rasa umana si niste androizi care nu sunt altcineva decat celebrii extraterestrii cenusii.( sunt foarte multe artefacte care ii infatiseaza pe extraterestrii cenusii )
Pentru mai multe informatii vizitati www.xfacts.com . Sunt multe seminarii cu Jason Martell care descrie cu lux de amanunte toata teoria asta. Acesta este de parare ca este foarte posibil sa ne intalnim cu acesti Anunnaki in decursul vietii noastre.