Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Planeta Eris/Nibiru, încãlzirea globalã ºi 2012

Creat de Leonard, 16 Martie 2007, 14:29:59

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Credeti ca in 2012 se va intampla ceva?

Da cred
81 (57%)
Nu cred
45 (31.7%)
Nu cred pentru ca in 2000 s-a presupus ceva asemanator si nu s-a intamplat nimic
16 (11.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 108

lylyt_ice

  Geryl, dupa parerea mea isi face intr-un mod deajuns se simpatic, intai datoria de om (care nu se multumeste numai cu o eventuala salvare a lui si a celor din familia lui).  Incearca sa pregateasca cit mai multi oameni care daca sunt dispusi se alatura lui si s-au documentat catusi de putin in legatura cu schimbarile legate de aceasta data din 2012...Fiecare are ratiunea lui si face cum crede, ce-i rau in asta(?)...nu face acest lucru prin a speria pe nimeni ci pe un ton cit se poate de destins. Sunt mai multe nenorociri care se anunta, oficial sau nu, asta nu mai conteaza...oamenii cu mintea clara incep sa se gindeasca si in cazul ca vor fii confruntati cu momentul X stiu macar in ultima instanta ce ar mai fii posibil de intreprins pentru a se salva.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Alex_sm25

#121
Ceao lylyt_ice!

Ai dreptate!
Deci practic tu imi zici: e adevarat sau nu?! fiecare face ce vrea...

De maine ma apuc sa scriu si eu o Carte(jur ca o sa termin repede),mai bine fac un (best of) adunat de peste tot+ideile mele!!!
Invelit intr-o atmosfera mai romanitca(ca sa par mai finut),ceva ingrozitor(ca totusi murim nu?) si iti voi trimite si tie o oferta de pret!

Cred ca voi da numele: 2012 de motive de a scapa de moarte(in 2012 binenteles).

Sincer cum suna?:?

Lylyt_ice sa shtii nu am nimic cu tine sau cu altii sincer vorbesc!!! dar deschideti ochii!

Shi sa vedeti nu voi mai scrie nici un mesaj "provocator" ca intr-un fel toti aveti dreptate: "fac ce vreau...este alegerea mea"

Alex_sm25

Serban M

Citat din: Alex_sm25 din  12 Iulie 2008, 16:03:20
Salut Sirius13!

Eu nu am dezvaluit nici un mister..."Smecheri" si "Profitatori" au existat intotdeauna!!!
Sincer nu imi dau seama daca esti deacord cu parerea mea sau esti contra?!
Incearca sa fii mai direct! te rog...
Un lucru este sigur acest tip de om si multi altii(semenii lui) au profitat de "GANDITORI" din toate timpurile.

Repet...EU cred in existenta planetei Nibiru si in Prezicerile civilizatiei Maya.

Dar nu cred in oameni care apar din senin cu nishte descoperiri care de fapt au fost descoperite!!!
Si in + vine cu idea de "trusa de prim ajutor"?!?

Da...tre sa fii tare destept sa iti dai seama cum sa scapi de imposibil(daca e cazul) !!!

Alex_sm25.

mai conteaza daca sunt pro sau contra ''parerii tale'' atat timp cat nu intelegi ?

Alex_sm25

#123
Te rog Sirius13 lamureste-ma

Ce ar trebui sa inteleg defapt? in afara ca fiecare dintre noi moare cum vrea?! sau cum apuca... :-D

...cu cartea lui Patrick Geryl"How To Survive 2012" sub brat :-D

Serban M

Citat din: Alex_sm25 din  12 Iulie 2008, 18:58:38
Te rog Sirius13 lamureste-ma

Ce ar trebui sa inteleg defapt? in afara ca fiecare dintre noi moare cum vrea?! sau cum apuca... :-D

...cu cartea lui Patrick Geryl"How To Survive 2012" sub brat :-D

am luat o decizie,atata timp cat nu se tine o discutie destul de serioasa nu mai ma implic.la revedere

lylyt_ice

  Hy, Alex_sm25,
    Tu, ne inviti  sa deschidem ochii, foarte frumos din partea ta...inseamna ca tu i-ai deschis(?!?) iar pe "NOI" ne consideri adormiti ? EGAL...! Si la atatea milioane de carti...ce mai conteaza o carte in plus scrisa de tine? Crezi ca nu se vor gasii destui care sa o cumpere, numai ca sunt in aceeasi rezonanta cu tine si gandesc lafel? Nimeni nu trbuie sa se conformeze modului de gandire al nimanui, fiecare om, isi creeaza realitatea lui proprie in functie de felul cum o poate discerne. Tocmai de aceea unii cred una si altii cu totul alta. Nu trebuie neaparat sa ai ceva cu o persoana, daca intr-o anumita situatie sunteti de pareri diferite. Eu sunt convinsa ca admosfera este f. incarcata...in urmatorii ani,(de fapt ca si anii  precedenti vorr avea loc multe catastrofe, din diferite motive !!!!! ca pe 21. 12. 2012 PUNCT, se va intimpla ceva, asta cred mai putin, exact cum as crede ca, ex; pe 1 MARTIE incepe primavara si gata avem numai soare si vrema frumoasa...dar in realitate sunt inca 3 saptamani de iarna cu viscol si inghet.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Alex_sm25

Pt. lylyt_ice si nu numai..

Daca citesti cu atentie ce ai scris...poate iti vei da seama ca de fapt si tu spui acelasi lucru ca si mine...mai exact...la atatea milioane de carti ce mai conteaza o carte in plus...fie scrisa de mine sau de Geryl..

si eu cred ca fiecare trebuie sa aiba parerea sa proprie si personala..chiar de aceea vroiam sa va ''aduc la cunostinta'' parerea MEA  personala despre importanta acestei carti...zero!!
Repet, parerea este a mea proprie si numai a mea, deci nu trebuie sa o luati ca si o impunere spre a accepta gandirea mea.

Pt. Sirius13 :
Poate ca mi-am exprimat parerea putin mai cu ''greutate''. Nu trebuie sa o iei intr-o maniera agresiva din partea mea. Dupa cum am scris si mai sus, eu imi exprim parerea, fapt pentru care a fost deschis acest forum. Pentru a ne da parerea despre subiectul acestui topic...
Daca noi nu gandim la fel nu inseamna ca nici nu trebuie sa acceptam ca exista si alta gandire in afara de cea a noastra, nu?Iar pentru mine treaba asta este destul de serioasa, dar este optiunea ta sa o cataloghezi serioasa sau nu.

jean

           Am tot citit ce se scrie aici in legatura cu acel moment din 2012, si am constatat urmatoarele:
Nu mai este mult timp pana atunci, si deja multi semeni de-ai nostri sunt foarte stresati, speriati!
Va este frica de moarte?...oricum nimeni nu scapa de ea, si nu prea mai avem timp sa facem ceva daca asa se va intampla.  Este foarte aproape. Poate omul sa salveze civilizatia si planeta de o catastrofa cosmica? In acel moment (2012) nu cred.
  Atunci de ce dragilor traiti in stres asteptand moartea!... Traiti intens fiecare clipa de viata pe care o mai avem, iubiti-va intre voi si iubiti tot ce este frumos pe acest pamant ca in 2012 este posibil sa nu mai fie. Pai daca spiritul omului este nemuritor, este scanteia divina, inseamna ca nu vom muri. Vom lepada numai acest corp material, ne vom transforma in altceva. Atunci nu avem motive sa ne temem, totul este numai o transformare. Avem alte probleme la care sa ne gindim, mult mai importante, nu sa ne tinem mintea blocata cu acea posibila catastrofa. Haideti sa gasim o data pe extraterestrii aia! Poate ne ajuta ei cumva daca sunt cu mult mai avansati decat noi. Ganditi pozitiv!... Sa vedem si partea buna a lucrurilor, era sa zic a evenimentului.
   Personal nu cred ca se va intampla nimic in 2012. In BIBLIE scrie ca: nici fiul omului nu stie cand va veni sfarsitul lumii. Depinde de foarte multi factori.
   Jean   
Adevarul este dincolo de noi

Alex_sm25


lylyt_ice

  Ei bravo...nu vad de ce ar trebuii inchis(?), cine poate sta nepasator, cind stie ca ceva in subconstient...DACA NU IN CONSIENT, ii da impulsurisi semnale de alarma? Chiar cei mai sceptici au momente cand se intreaba insisi (in secret); SI DACA TOTUSI?...........!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Leonard

Eu zic ca,cazul este inchis.Imi pun intrebarea si daca totusi dar imi pun intrebarea si daca imi pierd timpul degeaba pana atunci.Si pentru 2000 s-a zis tot ceva de genu si nu s-a intamplat nimic.Jean ai vrut sa zici fiul Domnului?lylyt_ice cazul este inchis.Daca se va intampla ceva va fi mai mult din cauza omului.
Cei care stiu tac.

Leonard

Rezultatul sondajului:Credeti ca Terra va suferi schimbari din cauza ca planeta Eris va fi aproape de pamant in 2012.
Este Da cred cu 33 de voturi.Eu am votat Nu cred.
Cei care stiu tac.

lylyt_ice

 Leonard, daca moderatorii sunt deacord!!! poti (poate) inchide topicul deschis de tine...? Dar "CAZUL" incalzirii globale in context cu planeta NIBIRU, nu cred ca esti tu in masura sa-l inchizi...asta e o tema discultata si rastalmacita la nivel mondial, asa ca ...Hm, e cam imposibil sa reusesti tu sa inchizi acest "CAZ".
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Leonard

#133
Dar lylyt_ice NIBIRU va fi departe de noi asa cum spune acolo.Acest lucru cu incalzirea globala s-a mai intamplat si se va intampla dar poluarea o accelereaza.Nu voi inchide topicul.
Cei care stiu tac.

Serban M

intr-adevar acest thread e bazat pe o complexitate de subiecte (nibiru si implicatii);insa asta nicidecum nu rezulta un subiect inchis pentru ca dumneata nu mai ai rabdare (leonard,etc.) ; pana la proba contrarie (2012) nu se poate trage nici o linie.