Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Planeta Eris/Nibiru, încãlzirea globalã ºi 2012

Creat de Leonard, 16 Martie 2007, 14:29:59

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Credeti ca in 2012 se va intampla ceva?

Da cred
81 (57%)
Nu cred
45 (31.7%)
Nu cred pentru ca in 2000 s-a presupus ceva asemanator si nu s-a intamplat nimic
16 (11.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 108

Kbal

"insa exista multe dovezi ''moderne'' ce-au fost prezentate tot pe acest thread." bine domle daca tot insisti am sa le iau in reconsiderare , nah ! ca sa vezi ca sunt o pers. maleabila. !
Only the best is good enough ...

Serban M

#106
Citat din: Kbal din  03 Iulie 2008, 15:59:04
"insa exista multe dovezi ''moderne'' ce-au fost prezentate tot pe acest thread." bine domle daca tot insisti am sa le iau in reconsiderare , nah ! ca sa vezi ca sunt o pers. maleabila. !


pai nu insist cu nimic,doar ca vreau sa te uiti atent la cele postate mai sus.   :-P

oare cat de sublimi au fost NASA cu ''peaking''

Kbal

Mda .. probabil ca se vor intampla ceva fenomene meteorologice (probabil devastatoare) ... insta sunt cam sceptic in ceea ce proveste intrarea in alta dimensiune si alte teorii fanteziste gen: reducerea timpului etc. sa vedem ...

Au mai fost zvonuri cu sfarsitul lumii si prin 2000 insa sa dovedit a fi o alarma falsa .
Only the best is good enough ...

Serban M

Citat din: Kbal din  03 Iulie 2008, 16:18:45
Mda .. probabil ca se vor intampla ceva fenomene meteorologice (probabil devastatoare) ... insta sunt cam sceptic in ceea ce proveste intrarea in alta dimensiune si alte teorii fanteziste gen: reducerea timpului etc. sa vedem ...

Au mai fost zvonuri cu sfarsitul lumii si prin 2000 insa sa dovedit a fi o alarma falsa .

ok ti-am inteles ideea.trebuia sa zici asa

Kbal

Only the best is good enough ...

Leonard

#110
Aceeasi alarma falsa a fost si pentru 2000 nu se va intampla nimic in 2012.Nu trebuie sa vine o planeta sa ne distruga sau o incalzire globala.
Noi ne autodistrugem.Si nu mai dati cu presupusul ce nu are rost.
Cei care stiu tac.

Kbal

you never know  :-D ... poate da poate nu , eu nu sustin niciuna din teorii insa is cam sceptic cu una din ele :P .
Only the best is good enough ...

Alex_sm25

Parerea mea ca nu va fi sfarsitul lumii cum cred unii(bolnavi).
Omenirea parca asteapta moartea?!,nu avem destule probleme in viata noastra de zi de zi ?
Eu cred ca aceiia oameni care filozofeaza despere chestiile astea cu sfarsitul lumii,nu au altceva ce sa faca,probabil o duc mult si bine...dar sa nu uitam un lucru...planeta Nibiru se indreapta spre noi!!! Deci exsista!!!
Ca vom muri sau nu? asta nu avem de unde sa shtim!!!

Serban M

Citat din: Alex_sm25 din  08 Iulie 2008, 20:24:56
Parerea mea ca nu va fi sfarsitul lumii cum cred unii(bolnavi).
Omenirea parca asteapta moartea?!,nu avem destule probleme in viata noastra de zi de zi ?
Eu cred ca aceiia oameni care filozofeaza despere chestiile astea cu sfarsitul lumii,nu au altceva ce sa faca,probabil o duc mult si bine...dar sa nu uitam un lucru...planeta Nibiru se indreapta spre noi!!! Deci exsista!!!
Ca vom muri sau nu? asta nu avem de unde sa shtim!!!

desigur,adevarul este prezentat la tv si nu ar trebui sa ne abatem de la acest concept.totusi,putem trai linistiti privind un meci de fotbal cu echipa favorita sau chiar devenind noi starurile la care visam o viata intreaga.uneori e bine sa ne gandim si la bani pentru ca fara bani esti un nul. asemenea teorii nu fac decat sa ne ingreutateasca munca de zi cu zi,mai bine traim happy ca life is short.bolnavii astia merita exterminati,pentru ca reprezinta o ciuma in acest paradis.

StarDust

Da "Alex_sm25" perfect de acord, cu mentiunea doar ca nu ai categorisesc nicicum pe cei care cred ca in 2012 va fi sfarsitul lumii, e dreptul lor sa creada ce vor, si nu ma intereseaza. Vorba ta, daca vor sa petreaca acesti ani terorizati de ceea ce va fi in 2012, e doar treaba lor, chiar nu ma priveste pe mine.
Planeta "Nibiru" nu ne va face nimic, eu, o sa ma distrez din plin pana in 2012, si o sa pun o sampanie deoparte pt. acea data. ;)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

nablet

hm exista mai multe posibilitati in leg. cu ce s-ar putea intampla in 2012 -> 1. schimbare de poli : http://www.howtosurvive2012.com/htm_night/home.htm fenomen ce ar putea da intreaga populatie peste cap
                                                                                                        2. nu se intampla nimic dpdv fizic, dar spiritual probabil va fi o ascensiune ..(nu imi dau cu parerea mai mult caci nimeni nu stiu ..sunt doar presupuneri)
                                                                                                        3. dezastre naturale , influentate sau nu de aceea planeta in apropiere de Terra.
                                                                                                        4. miscare globala ce ar putea afecta viata tuturor ( miscare a masonilor, ce profita de acest "event" )
                                                                                                        5. caderea celor din rankurile superioare.(masons desigur)
                                                                                                        6. first contact? [poate alienz la Dan Diaconescu Live]

Desigur, sunt multe posibilitati plauzibile pt ce se poate intampla ,dar in legatura cu incalzirea globala - soarele ar putea fi de vina. Cat despre intunecarea globala , noi suntem aia vinovatii.

Alex_sm25

Salut toti !!!

Nu vreau sa fiu off-topic dar vreau sa povestesc ceva....


Pe data de 24.12.2000 toata ziua am ashteptat ceva...toata lumea de pe Globul nostru a fost convins ca Pamintul se va destrama!(economic...etc)

Am trecut de momentul critic! 24.12.2000 ora 00:01...nimic!

In data de 06.06.2006 am stat la o bere cu prietenul meu! de la 5:30 ashteptem cu sufletul in gat ora 18:06(6:06) dar nimic(iar).

Acum e alta poveste!!!

Vine Nibiru!!!

Mesaje de genul: "vom muri cu toti,vom arde ca sobolanii!!! se va schimba polurile?! a venit vremea sa invatam sa traim sub apa!

Sau: Nu va fii nimic important doar ca vom trece intro alta dimensiune(da...nimic special) da si se va opri "terra" pt cateva zile asta rezuma sa nu stam mult la soare ca ne ardem de tot?!?

Da si ca va veni Anunaki se ne va salva...hmm.

Toata povestea ar trebui sa inceapa in stilul clasic:"A fost odata ca niciodata..."

Deci nu exclud existenta planetei Nibiru si Anunaki...dar omenirea s-a obishnuit sa exagereze.

Cu respect Alex_sm25



Alex_sm25

Salut iar.


Cea mai penibila faza e ca acest om!!! Patrick Geryl ne da sfaturi cum sa supravietuim in 2012!!!

El parca explica zambind :lol: ce se va intampla cu planeta noastra!!!

In spatele acestei carte este un singur scop de a INBOGATI!!!
Tema 2012 este destul de mediatizata!!!(hai sa profitam de simpli muritori)

BRAVO.

Serban M

Citat din: Alex_sm25 din  12 Iulie 2008, 13:30:37
Salut iar.


Cea mai penibila faza e ca acest om!!! Patrick Geryl ne da sfaturi cum sa supravietuim in 2012!!!

El parca explica zambind :lol: ce se va intampla cu planeta noastra!!!

In spatele acestei carte este un singur scop de a INBOGATI!!!
Tema 2012 este destul de mediatizata!!!(hai sa profitam de simpli muritori)

BRAVO.

felicitari ! ai deslusit o enigma de zile mari

acest om vrea sa se ''inbogateasca'' rusine sa-i fie lui pentru tot balciu asta cu 2012 ! si totusi,oamenii aia vin de buna voie cu ce au pe acasa sa se adaposteasca/pregateasca intr-un refugiu montan.UNDE-I manareala?

hai sa profitam de simplii muritori  ? eu as zice hai sa nu profitam de ganditori

Alex_sm25

Salut Sirius13!

Eu nu am dezvaluit nici un mister..."Smecheri" si "Profitatori" au existat intotdeauna!!!
Sincer nu imi dau seama daca esti deacord cu parerea mea sau esti contra?!
Incearca sa fii mai direct! te rog...
Un lucru este sigur acest tip de om si multi altii(semenii lui) au profitat de "GANDITORI" din toate timpurile.

Repet...EU cred in existenta planetei Nibiru si in Prezicerile civilizatiei Maya.

Dar nu cred in oameni care apar din senin cu nishte descoperiri care de fapt au fost descoperite!!!
Si in + vine cu idea de "trusa de prim ajutor"?!?

Da...tre sa fii tare destept sa iti dai seama cum sa scapi de imposibil(daca e cazul) !!!

Alex_sm25.