Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Rapire virtuala din studioul virtual al NationalTV

Creat de spooky, 21 Februarie 2007, 10:47:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Am gasit urmatorul clip pe youtube... amuzant :)
dupa cum arata se pare ca a fost o productie interna a NationalTV care nu a fost difuzata sau o inregistrare interna...

http://www.youtube.com/v/_-t7f_p0988
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

alx

s-ar putea sã fi aflat de concursul de pe RUFON ºi se pregãtesc...he he he !
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arckadii

foarte comic:))
erau asa de seriosi:P
multumesc pentru link, chiar m-am distrat urmarindu-l
Ark

udar

mie mi s-au parut mai amuzante "intalnirile de gradul patrul"
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

calinahanna

Da, seamana cu o "proba" pentru participarea la sectiunea "film"  a concursului...  :rainbow: :roll:

xennon_2000

Ma supara tehnologia asta asa performanta!...intr-un fel! :martiansad:

Daca cu aparaturi mai putin performante se pot face asemenea faze, dar cu unele superperformante??????????!!!!!!!! :x...nu sii ..sa mai crezi sau nu cand vezi vreun filmulet OZN

alx

Citat din: xennon_2000 din  21 Februarie 2007, 19:58:34
Ma supara tehnologia asta asa performanta!...intr-un fel! :martiansad:

Daca cu aparaturi mai putin performante se pot face asemenea faze, dar cu unele superperformante??????????!!!!!!!! :x...nu sii ..sa mai crezi sau nu cand vezi vreun filmulet OZN

Nu ºtiu cât de mult te pricepi la editare video,dar ceea ce ai vãzut acolo,LA ACEA CALITATE nu e un lucru pe care sã îl faci acasã cu windows movie maker sau cu ceva din clasa p***cle(only soft),pe un performant pIII...mai degrabã e vorba de un echipament care face kroma key perfect(adicã decupeazã fondul,de obicei verde,din spatele persoanei ºi îl înlocuieºte cu altã imagine),pentru asta având nevoie de hardware serios,de multe mii de dolari ºi prin urmare nu chiar la îndemâna oricui...de aceea marea majoritate a filmuleþelor cu Yeti,cu ET,cu OZN-uri sau cu orice altceva ieºit din comun,au *din întâmplare* o calitate foarte proastã,imagine în spatele purecilor(zgomotului de fond)sau pãtrãþelelor(camere*slabe*),pentru a nu putea fi supuse la o analizã serioasã...  De aceea spuneam,în glumã,cã poate se pregãtesc de concurs...cã au cu ce!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

xennon_2000

Da alx ...sa fim seriosi un p 5 poate sa-si ia mai toata lumea (cel care are interesul sa faca un fals sau altceva), ceva gen dual procesor 10 GHz, video 1 Gb, ram 5 Gb, ...etc, cam 5000 lei (se poate si in rate....si cu unele programe luate de pe net, si imaginatie + pasiune se naste un ditamai falsul!

alx

sorry,se naºte ditamai falsul cu pãtrãþele,crede-mã cã ºtiu ce spun...încearcã sã faci kroma key numai cu soft ºi o sã înþelegi.  uite,deabia aºtept sã vãd la concurs câte falsuri*adevãrate* se vor naºte,poate dacã voi avea timp voi participa ºi eu...cine ºtie...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

xennon_2000

Pai si atunci ce programe de grafica fara patratele stii?...

Arckadii

alx...am vazut niste chestii uimitoare cu configuratii mai slabe...se poate face:)
stiu ca te pricepi chiar foarte bine, insa se poate totusi:)
Ark

xennon_2000


alx

ok domnilor,ne vedem la concurs!

PS 
Citat din: alx din  21 Februarie 2007, 20:40:38
sorry,se naºte ditamai falsul cu pãtrãþele,crede-mã cã ºtiu ce spun...încearcã sã faci kroma key numai cu soft ºi o sã înþelegi.  uite,deabia aºtept sã vãd la concurs câte falsuri*adevãrate* se vor naºte,poate dacã voi avea timp voi participa ºi eu...cine ºtie...

asta vrea sã însemne cã cel care prelucreazã imaginea o *pãtrãþeºte* intenþionat,pentru a nu permite o analizã amãnunþitã,care ar scoate falsul la ivealã.Iar cât despre programe,sunt vreo 2-3 bune,da peste 900 euro licenþa...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Citat din: xennon_2000 din  21 Februarie 2007, 20:27:59
Da alx ...sa fim seriosi un p 5 poate sa-si ia mai toata lumea (cel care are interesul sa faca un fals sau altceva), ceva gen dual procesor 10 GHz, video 1 Gb, ram 5 Gb, ...etc, cam 5000 lei (se poate si in rate....si cu unele programe luate de pe net, si imaginatie + pasiune se naste un ditamai falsul!


dã-mi ºi mie sursa,cã am plãtit o grãmadã de bani pt. o configuraþie mult  sub ce spui tu...
PS. ce ai pus tu acolo e cam SF:procesor 10Ghz-de unde?
                                            :1Gb video-pentru ce?editarea video se face în  2D,128Mb video(preferabil ºi recomandat MATROX) sunt suficienþi...
                                            :5Gb ram-ce placã de bazã ai?
  ºi acum ce NU AI PUS: discuri hard,în RAID(mari ºi tari,pt capturi)
                                :alt disk,pt. sistemul de operare ºi alte programe
                                :placa de bazã-trebuie una bunã
                                : carcasã serioasã
                                :coolere mari ºi multe,cã la editare pe soft se cam încãlzeºte sistemul
                                :sursã de alimentare-tare frate,cã nu-i de glumã
                                :softul-ce e gratis nu face ceea ce ai vrea tu sã facã
          plus alte mici accesorii,indispensabile pt.editare video
   ªI TOATE ASTEA LA 5000 LEI?

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

xennon_2000

asemenea componente exista ALX dar cred ca sunt mult mai scumpe decat ceea ce am spus eu!
Este vina mea...am aproximat!Si te rog sa ma scuzi!
Este vorba de placile cu "dual" procesor....care permit utilizarea mai multor procesoare simultan si se unesc 4 procesoare de 4 Ghz si rezulta 16....exista si placi de 4 G ram.....chiar nu ai gasit?
Tu vorbesti serios.....?Cu toate ca pentru persoane fizice nu trebuie astfel de componente doar pentru marile firme care sa  faca jocuri sau utilizeaza programe de statistici sau matematici superioare!Ai dreptate...nu avem ce face cu unu calc ca ala! :lol: