Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Decembrie 1989 (pentru cunoscatori)

Creat de baaron, 30 Ianuarie 2007, 19:00:51

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

loreley

                  Si-au   cerut  careva   iertare   pentru  raul  care  l-au   facut?   Nu...n-ai  sa  vezi..Parca  s-a  invocat  iertarea   ca   argument
dar  ei nu  recunosc  ca   au  facut  nici  un  rau :-D
  E vorba de o minima decenta. Care oamenilor astora, cati mai traiesc dintre ei, le lipseste pana in maduva oaselor.
Acum  se   spune  ce bine era ca oamenii aveau case si slujbe si alea-alea...dar  de  infectarea   cu   HIV cum  e?
Ai  mei    au   avut  probleme   ca   nu aveau   "originea   sanatoasa" :-D
Mai  demult  a   fost   la  nush  ce  post  tv  o emisiune  in  care  a   parut   Niculescu  MIzil....care  spunea  el  cu  nonsalanta   ca  poporul  iubea  spectacolele  ceausiste   si  ca  erau   f  bine  facute... :-D :?
Pai   asta   intr-un  stat  normal  mai  putea   aparea  la  tv? 
Gata,  ma  opresc  aici... :x

romulus

CitatAm adunt gandaci de Colorado de pe cartofi si larvele. evident, ca sa facem economie de insecticid...
--- E buna si asta, da' uite una mai tare: eram in sesiune de examene din vara ( la scoala de ofiteri) si cum niste cadristi se plictiseau la birou, au zis ca sa ne duca " la aerisit" ; zis si facut, am lasat naibii cartoaiele, n-am "adunat" pe platou si imbarcarea la autobuz, directia PETRACHIOAIA, la aer, adica la prasila la porumb ! Da' acolo, am constatat ca plotoneru' de companie (cine a facut armata stie ce-i ala) a uitat sa ia si sapele cu el/noi. El si-a luat suturile in bot, da ce sa faca cu noi !!
---- Dupa indelungi deliberari "cadristii" au decis: " nu-i nimic, jumuliti buruienile cu manutele" . Si cum in armata , ordinu' se executa, le-am umplut frigiderele , da am jumuluit buruieni toata dupa-amiaza aia!
----E, ce zici acu? Misto?
CitatIar pentru Romulus am si eu un banc vechi , dar bun.
---Fie  cum zici tu monser, dar eu il stiam cu militieni....da' e buni si securistii, ca si astia a fost - si mai sunt inca - la moda !
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

lylyt_ice

  Asa este cel mai bine:" fara nici un comentariu" !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

----Pai , ce naiba sa comentezi, chestiile alea le-am vazut, rezvaut de nush cate ori ! Si? Ce?
----Ce-a mai potrivita ar fi vorba aia din boborul post-decembrist "D'aia n'avem noi pluover pe gat....."
----Care-i noutatea, spilul, shocul ??? Ha?
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

 Pai stiu si eu...Romulus??? dupa razboi...multi "viteji" se arara...!!!! DAR? URMA ALEGE!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

---Corect !
---Eu unul zic s'acuma ca n'am participat la razboiu' ala ! Ori mai precis, nu la ultimele lui scenete. Am fost doar un amarat de spectator, care si acu' plange dupa bani.... Da' actorii au fost cool ! Toata admiratia mea....
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

Citat din: romulus din  03 Februarie 2008, 20:20:19
----Care-i noutatea, spilul, shocul ??? Ha?

nici o noutate...din nefericire!
  doar ca nu e bine sa dam uitarii anumite lucruri...unii ar putea sa creada ca ne-au prostit pana la urma...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

romulus

Citat...unii ar putea sa creada ca ne-au prostit pana la urma...
----Si ce, Alx nu suportam realitatea? Ca, in fapt, cam asta e ! Nu numa ca ne-au prostit, da am ramas ...stii tu vorba aia .... si cu banii luati....!
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

jackie28t

#205
Catre membru  ''baaron'' (sau ''urban'' ca la cate nickuri ai avut pe forum nici nu mai stiu cum sa te numesc :-D)
Citatul urmator este extras din al doilea post din acest topic: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,817.msg13597.html#msg13597

Citat din: baaron din  30 Ianuarie 2007, 19:05:04
CIA  a  organizat autoatentatul din 11 septembrie 2001, impotriva statului si poporului American, pentru ca America sa atace Irak-ul  si a intra in posesia petrolului Irakian. Petrol necesar pentru a asigura consumul de energie al Americii si dezvoltarea programelor militare si spatiale. Acest petrol asigura activitateatea pe statia internationala interplanetara pentru numerosi masonii si evreii. Scopul final este aruncarea cu bombe atomice, chimice si bacteriologice de pe statia interplanetara, impotriva fiintelor de pe suprafata globului.

Urban,de unde ai sustras aceste informatii? Din ziarul dracula?Ai tras cu urechea in birourile FBI?Care e sursa acestor date? :lol: LOL
Cum adica  ''Scopul final este aruncarea cu bombe atomice, chimice si bacteriologice de pe statia interplanetara, impotriva fiintelor de pe suprafata globului.'' ?
Aceasta fraza suna exact ca si cum ai spune ca maimutele urca in copaci deobicei doar pentru a arunca cu pastile si cirese in crocodili.
Scuza-ma dar fraza ta o gasesc penibila pentru ca nu vad dovada si nici sursa acestor informatii care vorba aia sunt DE PLAN GLOBAL
Eu dupa ce am citit astfel de gogosi din acel post m-am oprit sa mai citesc in continuare maratoanele de posturi lungi cu care s-a inceput acest topic nu de alta dar nu vrea s-a ma intocsic cu astfel date eronate precum cele spuse in acele posturi.

Inca un citat tot asa de lucid se pare,

Citat din: baaron din  30 Ianuarie 2007, 19:05:04Acest petrol asigura activitateatea pe statia internationala interplanetara pentru numerosi masonii si evreii.

Masoni si evrei spui? 
Hmmm...nu vad legatura dar tinand cont de faptul ca tu esti un cercetas al masonilor de cand te stiu pe forum inteleg totusi de ce ai pus ''masoni'' in post  :-D,dar evrei....ah n-a ca se vede si legatura .Topicul ''rasist'' deschis de tine intitulat ''Povestiri la gura sobei despre evrei'' a-mi spune de ce ai pus si evrei in acel post cu petrolul.Scuza-ma ''baaron'' aka ''Urban'' eu nu sunt nici evreu si nici rasist iar ca cititor al acestui forum a-ti recomand sa mai bagi o lectura doua ca sa intelegi ca speculatiile aruncate din teribilism nu spun adevarul.Noroc de colegul ''romulus'' ca a mai bagat ceva substanta in acest topic.

Ah si sa nu uitam ca acest topic se numeste ''Decembrie 1989 (pentru cunoscatori)'' deci incepe cu exploziile WTC din 2001 si se termina cu revolutia din 89.Ah...cata claritate.Baaron aka Urban,spune cati ani ai avut cand a fost revolutia din 89?In ce clasa erai?Cum ai contribuit?
La coada la ulei,zahar,paine,butelie si alte ''nevoi'' a stat poporul roman.Toti cei care au trait si simtit acel regim stiu prea bine ce au insemnat momentele din '89.Acum suntem in 2008.Incearca pentru un moment sa faci diferenta si ai sa intelegi si adevarul.Defapt o stim cu totii.

jackie28t

#206
Note: cand am spus,citez:

Citat din: jackie28t din  04 Februarie 2008, 23:38:03
nu de alta dar nu vreau s-a ma intocsic cu astfel date eronate precum cele spuse in acele posturi.
am vrut sa spun defapt:
nu de alta dar nu vreau sa-mi pierd din timpul meu liber pentru a citi astfel de speculatii.
Ca sa nu se speculeze ca sunt baiat rau am sa si ''argumentez'' precizand ca timpul de modificare a postului s-a scurs de acea am si scris din nou lasand aceasta nota. :wink:

Urban

#207
Draga Jack-utza aka Audi TT

Mesajul este luat de pe textele MISA....
Daca ai ceva de comentat fa un rendez-vous cu Bivolaru....sfatul meu e sa nu te duci in curu' gol.
Asta este ultimul mesaj la care iti mai raspund, asa ca nu te mai strofoca...Bea un uischi, trage un trabuc...Nu te mai complica.

jackie28t

#208
Ei ''baaron aka ''Urban'',ai vazut ce simplu a fost.Ti-am pus cateva intrebari la subiect,tu ai raspuns doar pe jumatate dar asta e,ma multumesc si cu atat.Daca nu te supara am sa-ti raspund si la acest post.Cu bucata ca sa intelegi mai bine. :lol:

Citat din: Urban din  05 Februarie 2008, 11:12:07
Draga Jack-utza aka Audi TT.

Suna chiar misto.Am sa-l iau chiar ca pe un compliment. :-D LOL

Citat din: Urban din  05 Februarie 2008, 11:12:07
Mesajul este luat de pe textele MISA....

Pai mai ''baaron'' aka ''Urban'' chiar asa...tu tragi ''copy  paste'' de pe textele MISA de la acel Bivolaru care-i plac baietii cu ''curu gol'' vorba ta  :-D si expui in acest topic ce implica revolutia din '89?Nici macar sursa acestor ''texte copiate'' nu ai putut expune in acest topic in respect fata de cititorii acestui forum si acelor care au scris toate acele texte?Sau poate ca ai vrut sa lesi membrii cu impresia ca tot ce ai expus tu aici a fost scris de tine?Sa stii ca unii chiar ca au crezut. :-D Sau poate ca e scris de tine si acum ca ti-am corectat postul penibil dai vina pe Bivolaru? :lol: Sunt doar niste intrebari la care ies la suprafata.Nimic personal.
Deci draga ''baaron'' aka ''Urban'' ,de acea este bine ca la fiecare topic pe care a-l deschizi sa expui si sursa materialului pentru ca din cate stiu 95% din topicurile tale nu au mentionate sursa articolului la care a fost copiat.Ar fi foarte sanatos daca pe viitor ai preciza si sursa sau cel putin sa expui un linkul catre material de unde a fost sustras.In asa fel cititorii acestui forum pot cantari cat de cat valoarea informatiilor. :wink:

Citat din: Urban din  05 Februarie 2008, 11:12:07
Daca ai ceva de comentat fa un rendez-vous cu Bivolaru....sfatul meu e sa nu te duci in curu' gol.

Nu cred ca am ce discuta cu Bivolaru odata ce textele respective par atat de ''HAIOASE'' dar daca tot ai trecut pe la el si stii ce se intampla am sa iau totusi in considerare si sfatul tau. :lol: LOL


Citat din: Urban din  05 Februarie 2008, 11:12:07
Asta este ultimul mesaj la care iti mai raspund, asa ca nu te mai strofoca....

Ei ce sa-ti spun......na la tine raspuns de 8 ani. :lol:
Nu ma voi strofoca sa-ti mai scriu pe viitor fii sigur de asta.Defapt nu am nimic cu tine personal.Ma mir de cum nu poti sa-ti dai seama.Multora le-am spus ca pentru mine TU nu existi din cauza conflictelor noastre de 2 ani de zile.Si ti-am spus chiar si tie ca cu tine nu am ce discuta.Dar totusi,ti-am promis prin MP odata ca te voi ajuta si pe tine ''tot odata'' si am vrut sa ma tin de promisiune facandu-ti un favor.O critica constructiva care a fost la subiectul acestui topic deschizandu-ti ochii punctand anumite aspecte ca de exemplu realitatea acelor texte pe care le-ai postat.Stiu ca ai un fix oarecum pe Americani,Masoni si Evrei.Incerca sa nu mai fii asa rasist ca toti suntem oameni.Daca ai cunoste adevarul fiecaruia poate ca vei intelege si realitatea persoanei.Speculatiile si povestile intoxica.Mintea omului poate fi foarte usor manipulata iar ''imaginatia'' poate exagera la nesfarsit.

Citat din: Urban din  05 Februarie 2008, 11:12:07
Bea un uischi, trage un trabuc...Nu te mai complica.

Nu fumez defapt.Prefer vin si DA nu cred ca mai este necesar sa ma mai complic.Stai linistit Urban ca nu am nimic personal cu tine.
Ce a fost a fost.A-ti doresc mult succes in continuare si zile senine.
Cu stima Jack-utza aka Audi TT  :lol:

antoniu

uite un model clar de manipulare neurolingvistica, prin multimedia ,fara surse alternative de informare,  cu iritare accentuata si extremism abia mascat,antimasonic ,antievreiesc, cu idei preconcepute si fara a participa efectiv la eveniment.intrebare ; ai fost in piata Universitatii, ai coborat  macar in unul din tunelele de care vorbesti, ca unii au fost de fata cand s-au construit. AI cunoscut personal macar un din lista de persoane pe care ai redactat-o, macar una?.......vezi ca energia asta negativa s-a lipit de tine prin contagiune..de la cine/ cauta in cercul tau de prieteni.....