Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce credeti ca vor extraterestri de la noi?

Creat de jackie28t, 05 Decembrie 2006, 19:50:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce credeti ca vor extraterestrii de la noi?

Schimb de suveniruri
2 (3.4%)
Genele noastre
3 (5.1%)
Sufletele noastre
3 (5.1%)
Sa ne studieze
19 (32.2%)
Schimb de informatii
2 (3.4%)
Sa ne ajute
9 (15.3%)
Sa se foloseasca de noi
7 (11.9%)
Sa ne cucereasca
0 (0%)
Cu totul altceva...
14 (23.7%)

Numărul total de membrii care au votat: 28

Unidentified

Citat din: baaron din  30 Ianuarie 2007, 18:06:25
Jackie....ai uitat sa pui si optiunea "nu vor nimic de la noi".

Daca vroiaiu ceva...nu vad nici un obstacol care i-ar putea impiedica.
De ajutat nu prea au cum ca interfereaza cu civilizatia.
De studiat nu prea au ce.
Etc etc...

Deci ideea de baza....as vrea sa votez "nu vor nimic de la noi" si nu exista in sondaj...
Bitte adauga si tu extra optiunea asta...Danke

Asta tind si eu sa cred dar nu ne putem pronunta cu adevarat.Ma gandesc mai mult ca e vorba de alte interese si noi suntem doar niste locuitori ai planetei.Poate avem resurse de care noi inca nu stim si nici ce sa facem cu ele.Ceva concret nu stim asa ca nici aceasta intrebare nu o pot lua in serios.Time will tell...sper doar sa nu ajungem sclavii lor sau alte scenarii hollywoodiene  :evil:

baaron

Deocamdata noi suntem sclavii propriilor noastre conspiratii...
Cred ca undeva ,departe....un alien sta in jiltul lui si se prapadeste de ras atunci cand trage cu ochiul la Planeta Albastra.

E ca si cum ai sta la munca toata ziua si seara ai da cep la o bere vizionand "Seinfeld" :evil: :-D (Cam asa vad eu raspunsul la intrebarea topicului)

jackie28t

Fiecare vede ce vrea baaron.Succes la viziuni :-D

baaron

 De unde sti ca fiecare vede ce vreau eu?
Parca zisesi ca ne respectam...sau la tine respectul dureaza 5 minute? :-D

Unidentified

probabil a vrut sa zica : 'fiecare vede ce vrea,baroon.'  :-D

jackie28t

Citat din: Unidentified din  31 Ianuarie 2007, 12:44:07
probabil a vrut sa zica : 'fiecare vede ce vrea,baroon.'  :-D
Bravo Unidentified. :-D
Exact asta vroiam sa spun defapt.Baaron,oricine de aici vede ce vrea si bifeaza ce vrea si cum poate daca poate.
Dar m-am grabit la tastare si am uitat sa pun o virgula. :-D LOL

dedeiu


jackie28t

#67
Pai dupa sondajul de mai sus,pana in prezent,se arata ca parerea noastra celor care au votat pentru intrebarea ''Ce credeti ca vor extraterestri de la noi?'' duce la raspunsul ''Sa ne studieze'' numai ca binenteles pana la urma fiecare ramane cu parerea lui si adevarul ramane de descoperit.Cred ca la cata viata inteligenta exista in acest mare si intins univers,cred ca depinde foarte mult de rasa extraterestra si motivul lor.Poate fi orice....de la pace si iubire pana la cucerirea planetei sau convertire.

dedeiu

Ok nu vreau sa par genul idiot, dar parere mea nu e asa. Ei fiind simple creaturi(asa cum cred eu, parere) vor doar sa vada cum reactionam la ceea ce lor li se pare normal... apariatii de paranormal..

xennon_2000

Parerea mea:....
Daca EI vin de la 1 milion de ani lumina, sau din universuri paralele si nu au mai vazut "asemenea creaturi(oamenii)" cred ca ar fi normal sa ne studieze....gandesc eu cu mintea umana! :lol:
...in rest....!

Arckadii

pot sa vrea orice de la a vedea ce gust are un hamburger si daca e mai bun decat o vaca pana a face experiente pe noi.
Cred totusi ca au venit sa vada cum a mai evoluat interventia lor.
Pure sience deci.
Ark

xennon_2000

ARk crezi in interventia ET asupra pamantenilor?.....genetica sau ce?

Arckadii

la un moment dat da. insa ET pot fi si ingerii...
Ark

xennon_2000

da,,.....asta e si parerea mea!ET au fost confundati cu ingerii....cu toateastea crted ca tot numele lui Dumnezeu au reprezentat!

dedeiu

Asa ma gandeam si eu. Ingerii nu sunt neaparat fiinte cu aripi. De multe ori un vultur reprezinta puterea de a zbura(simbolul fortelor aeriene militare).