Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce credeti ca vor extraterestri de la noi?

Creat de jackie28t, 05 Decembrie 2006, 19:50:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce credeti ca vor extraterestrii de la noi?

Schimb de suveniruri
2 (3.4%)
Genele noastre
3 (5.1%)
Sufletele noastre
3 (5.1%)
Sa ne studieze
19 (32.2%)
Schimb de informatii
2 (3.4%)
Sa ne ajute
9 (15.3%)
Sa se foloseasca de noi
7 (11.9%)
Sa ne cucereasca
0 (0%)
Cu totul altceva...
14 (23.7%)

Numărul total de membrii care au votat: 28

jackie28t

#30
Voi lasa interviul si in acest topic deoarece se incadreaza in tematica topicului.Cine are ochi sa citeasca. 8-)


Casteel: What do the aliens really want?

Jacobs: Well, you know, the ultimate question I think to ask for the UFO phenomenon is "Just what the hell do you think they're here for?" That's the question that I've tried to address in this book--what is this all about? What is happening here? Why is this happening? Why are people saying that these events are happening? So what I've done then is try to answer those questions as best I can by using as much information as I can from eleven years of fairly intensive research into abductions.

And what I've been able to find is that this is a program. They're not here just because they're examining people, or studying people, or experimenting on people. I don't know, Sean, if you remember I gave a talk about that in Los Angeles when I saw you. So they're not here to sort of "examine" us in some way. They're here on a mission. They're here with a goal in mind. They've got a program, and it's a program with a beginning, a middle and an end. It's a program that is goal-directed and I think we're entering into sort of the end-phase of this program. I think that we're moving towards the end of this.
..............................................


......continuarea interviului cu David Jacobs o puteti citi de pe topicul ''Votati pentru cel mai bun UFOLOGIST''
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,691.15.html

jackie28t

#31
Pentru acest sondaj,pana acum s-au obtinut 19 voturi din partea membrilor acestui forum.Formidabil chiar surprinzator pot spune.
6 voturi (cele mai multe) sunt pentru raspunsul*Sa ne studieze* pana in acest moment dupa cum se vede.
Cu timpul vom putea vedea cum se va schimba povestea.Este sondajul cu cele mai multe voturi in istoria forumului pana acum.Felicitari!LOL  :-)
Cine nu a votat pana acum are timp sa voteze.Nu uitati ca va astept si sa argumentati parerea voastra despre acest subiect:
Ce credeti ca vor extraterestri de la noi?

Nox

Citat din: jackie28t din  15 Decembrie 2006, 17:54:23
Cine nu a votat pana acum are timp sa voteze.Nu uitati ca va astept si sa argumentati parerea voastra despre acest subiect:
Ce credeti ca vor extraterestri de la noi?

eu n-am votat inca...n-am nici cea mai mica idee... :D
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

jackie28t

Citat din: bluemoon8520 din  15 Decembrie 2006, 18:04:10eu n-am votat inca...n-am nici cea mai mica idee..

Atunci mai gandestete si voteaza mai tarziu. :-)

wlady

Schimb de suveniruri  :-D. Glumesc ... vor clar sa ne studieze si daca e cazul peste cativa ani sa treaca la un alt pas care nu stim unde va duce ! Asta este clar o intrebare la care raspunsul difera de la persoana la persoana ! O sa stim noi si ce vor ei fiti siguri !

focusXX

eu nu cred ca vor suveniruri!!
Nu vreau sa contrazic pe nimeni, dar noi nu suntem altceva decat niste experimente care au un mare "defect" si anume CURIOZITATEA!!!

focusXX

cred ca cel mai bun exemplu se regaseste in cartea "Regii Nisipurilor" noi fiind aia micii care isi doresc cu ardoare un Zeu la care sa se inchine......

calinahanna

@focusxx

Exact ce spuneam anterior, intr-un alt topic...
E mai simplu sa cauti pe altcineva, care sa aibe o responsabilitate si mai mare decat a ta, sa spui ceva de genul "Domnul a dat, Domnul a luat"...
E mai usor sa nu iti insusesti efectele cauzelor produse/create de tine... Nu?
E mai simplu sa cauti raspunsul in alta parte... decat in tine.
"Da-ne un zeu, sa ne dea legile lui si sa ne spuna cum sa facem si de ce sa facem...etc."
In general, "ce se vede nu se crede"... Poate ca raspunsul este intr-adevar aici, pe Terra, si "ceilalti" or fi curiosi sa vada cum de supravietuim. Sau de ce nu murim de poluare si prostie. Sau de ce cream boli de laborator care sa ne omoare tot pe noi. Si infinit mai multe cauze.
Ma gandesc si eu, nu stiu de-o fi asa ori ba.


xennon_2000

NUSH cat e de adevarata povestea ...dar:


Pentru o intelegere mai buna a acestor informatii trebuie sa aflam cine sunt zetanii si cine este Nancy.


Extraterestrii gri dupa Zeta Reticuli ne spun ce sunt hibrizii si de ce hibrizii sunt produsi combinand gene zetane si umane. Cum nu este prima data cand Homo Sapiens a fost modificat prin inginerie genetica; daca se produc hibrizii non-zetani; in ce fel programul de hibridizare opereaza numai in Statele Unite ale Americii, desi copii speciali se nasc in toata lumea; in ce mod este o legatura intre un cataclism si schimbarea polilor; ce este time frame; de ce multi rapiti spun ca zetanii aduc pacea; de ce se vor dezvolta colonii de hibrizi izolate; si in ce mod vor avea loc in cele din urma intermariaje intre oameni si hibrizi dupa cum anticipeaza colegii de echipa. Zetanii vorbesc despre modul in care programul de hibridizare se dezvolta pe linie de familie si de ce programul de hibridizare a inceput relativ de curand, dar sunt intelegeri dinainte de nastere; in ce fel rapitilor li se face cunostinta cu proprii lor copii hibrizi; ce simt in legatura cu sarcinile pe care o pierd sau resentimentele legate de drepturi de custodie asupra copiiilor; ce experimenteaza tatii donatori; de ce este putin probabil se se produca intalniri familiare intre oameni si copiii lor hibrizi; de ce zetanii pretuiesc copiii.

Zetanii vorbesc despre tehnici de inginerie; de ce frica din spatele interdictiilor de clonare; in ce fel bolile genetice sunt corectate, desi nu vom avea un corp perfect; ce rol joaca genele recesive; cum vor fi similaritati fundamentale si diferente psihologice, dar trasaturile umane desirabile vor ramane; cum vor fi prezente emotiile zetane, dare va fi si un impact evolutionar, si un remarcabil zeta IQ, astfel ca hibrizii vor fi mai inteligenti decat parintii lor pamanteni; de ce hibrizii nu se afla exact la mijloc, adica 50% oameni - 50% zetani; de ce scopul ne este ceea ce am numi noi corpuri frumoase; si de ce a fost ales modelul anilor '90 in ciuda dificultatilor pe care proto-hibrizii le-au experimentat. Zetanii ne spun unde traiesc ei si cand vom putea intalni hibrizii; ca zetanii pur sange vor mai supravitui, dar oamenii pot deveni o specie in pericol; cum exista oameni ostili care au resentimente legate de cine este insarcinat cu programul de inginerie genetica; ca oameni ostili dezinformeaza si spun ca ca hibrizii nu salveaza o rasa pe moarte desi exista clone zeta; iar unii oameni pretind falsi hibrizi.

MATERIALUL ACESTA POATE FI CONSIDERAT CA UN INTERES DIN PARTEA ET

calinahanna

M-am mai gandit intre timp...

Ce nu am observat pana acum au fost copiii de extraterestrii... (Apar pe undeva, mentionati?) De asemenea, nu am observat vreo marturie care sa vorbeasca despre expresiile faciale ale ET-ilor (zambete, frica, orice sentiment care ar putea crea vreo grimasa...).

Citind cele scrise in acest topic, am avut in permanenta in fata ochilor o imagine "de film", cred ca, de fapt, creata de mine, cu doi tineri parinti si un copil, jucandu-se intr-o poiana, in fata unei paduri... Poate ei nu au aceste "sentimente" sau valori... Poate ca s-au dezvoltat in alte feluri (in feluri care noua ni se par "paranormale"), dar au uitat de sentimente..."umane". Si acum le cauta.

Shadowman

 Despre experientele extraterestrilor pe oameni si acordul acestora cu "mai marii " lumii...Si despre ce ar vrea de la noi...
  Nu inteleg de ce extraterestrii trebuie sa faca "troc" cu noi, pamintenii...
De ce trebuie sa stabileasca contacte mai mult sau mai putin oficiale cu
"reprezentantii" planetei noastre...? Ei sa dea tehnologie
iar noi sa le oferim "subiecti"pentru experimente...! La tehnologia care o au ,nu cred
ca s-ar crampona de 1000-5000-100.000 de persoane...Ar putea lua si mai multi,loc la
"bagaje " sa aiba... :-D E inutil sa amintesc ,majoritatea cunoasteti,cite persoane dispar
anual pe glob prin traficul de fiinte umane...Sa nu mai vorbim de zonele sarace,chiar
salbatice,unde nu s-a inventat pasaportul ,certificatul de nastere sau buletinul de  identitate...O fi greu sa faca "trafic" la tehnologia care o au... :wink: Ii prinde politia de  frontiera...!  :-D S-au trecut arme,masini,droguri,obiecte de patrimoniu,spioni...Sau tiruri cu  tigari si bautura...Sa nu mai vorbim de conflictele armate,unde nu mai gasesti din victime nici macar nasturii sau protezele...Sincer,mi se pare de domeniul "absurdului" si prostiei extraterestre (...sa nu spun "omenesti") aceasta ipoteza...
Trocul ar fi mai simplu si mai economic pentru ei : noi le dam griul, iar ei ne iau
porumbul...
  Trebuie sa construiasca baze de experimente de care sa stie oamenii...? De ce...? Ii cauta
cineva pe fundul oceanelor sau in cosmos...? La polul nord,sud,in  Siberia,Himalaia,jungla
amazoniana...?! Trebuie sa dea raportul...?
  Un lucru e cert...Ori sunt stupizi si nu sunt cine stie ce de capul lor,ori noi credem
in zmei si Ileana Cosinzeana...
  Sau ,cine stie,in spatele celor rapiti si supravegheati se ascunde cu totul altceva...
  Poate un chip de om ,cu amprente si buletin... :evil:

 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jackie28t

#42
Shadowman,
nu stiu unde vrei sa bati apropoul dar cert este ca mai sus ti-ai pus multe intrebari la care si noi am vrea sa avem aceste raspunsurti.Deoarece nu stim si nu cunoaste este normal sa ne intrebam astfel dar treaba nu este chiar asa.De ce sa aiba ei tratat cu noi?Pai in anii 60 ei erau deja aici prin coloniile subterane.Americanii facand si ei tuneluri pentru proiectele lor au dat nas in nas cu ei si asa a inceput maceleul si tratatul.Te intrebi de ce nu-si iau ei singuri oameni pentru experimente?Pai a-si iau la urgente ca doar sunt foarte multe cazuri de oameni disparuti si mutilati la fel sute de cazuri de vaci mutilate pentru tesuturi si altele.problema ca sunt rase in colaborare ce-si procura hrana de la noi si alte rase ce actioneaza de uni singuri pentru scopuri bune sau mai putin bune.Universul e mare Shadowman.Multe mistere se ascund in el.Nu trebuie sa ne grabim cu raspunsuri catre ceva ce nu cunoastem inca.Binenteles ca am putea presupune si specula.In curand cand voi deschide acel topic vei fi suprins si socat de ce se poate intampla in realitate.

xennon_2000

Shadowman....nu stiu daca facem troc cu ET, mai degraba suntem obligati(rapiri) sau ma rog, fortati sa facem schimbul(daca il facem!)....

jackie28t

Tocmai am modificat primul raspuns la sondaj.Sper sa va placa si votare placuta! :-)