Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Extraterestrul din Chile - Steve Quayle la Coast To Coast AM...

Creat de spooky, 13 Noiembrie 2006, 20:05:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Giants & Little Aliens
Author Steve Quayle spoke about a small 'alien' found in Chile and also shared his latest research on giants. The remains of a creature (photos), a mere six inches tall, was found in a part of Chile known for petrified trees and mineralization, he reported. It came to his attention through an "exobiologist," Ramón Navia-Osorio. Interestingly, Quayle said that there've been live sightings of such beings in Colombia, just two months ago-- and that an outbreak of illness was associated with their appearance.

Similar tiny creatures were drawn by Shoshone and Crow Indians and reports and legends of them span the globe, said Quayle, who theorized that earth changes may have caused such entities and spirits to be loosed upon us.

On the other end of the spectrum, there is both modern and ancient evidence for giants, with skeletons ranging from 17 to 19 ft. and beyond, Quayle contended. According to Pravda, Professor Ernst Muldashev conducted an expedition to Syria, Lebanon and Egypt and found the graves of giants. Quayle believes that many of the giants were the cannibalistic offspring of the Fallen Angels or Nephilim and that these "fearful and ferocious" beings will be returning. For more on giants including illustrations, view this special page.

http://english.pravda.ru/science/19/94/377/16560_giants.html

http://www.stevequayle.com/C2C.index.giants.html

PS: inregistrarea audio va intra pe radio RUFOn incepand cu ora 20:49:00. Ea va fi reluata (Random) sau la solicitare.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Shadowman

  Cautind cu Google,am mai descoperit o "piticanie" ( puisor de alien...?   :roll: )
  Misterioasa creatura humanoida,lunga de 7,2 cm, a fost descoperita tot in Chile,in octombrie,2002,de catre un copil,Julio Carreño...
  Creatura inca mai traia cind a fost gasita ! Familia celui care a descoperit creatura a declarat ca a vazut micutul humanoid deschizind ochii... ! :-o   
   Tiny Humanoid Creature Found In Chile
http://www.rense.com/general31/tinyt.htm
  Veterinarians Split Over Mystery Chilean Humanoid Creature
  http://www.rense.com/general31/veterinarianssplit.htm

http://www.mendhak.com/19-mysterious-alien-humanoid-like-creature-found-in-chile.aspx



" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Serban M

Citat din: Shadowman din  19 Martie 2009, 12:04:16
  Cautind cu Google,am mai descoperit o "piticanie" ( puisor de alien...?   :roll: )
  Misterioasa creatura humanoida,lunga de 7,2 cm, a fost descoperita tot in Chile,in octombrie,2002,de catre un copil,Julio Carreño...
  Creatura inca mai traia cind a fost gasita ! Familia celui care a descoperit creatura a declarat ca a vazut micutul humanoid deschizind ochii... ! :-o   
   Tiny Humanoid Creature Found In Chile
http://www.rense.com/general31/tinyt.htm
  Veterinarians Split Over Mystery Chilean Humanoid Creature
  http://www.rense.com/general31/veterinarianssplit.htm

http://www.mendhak.com/19-mysterious-alien-humanoid-like-creature-found-in-chile.aspx





nu cred ca e doar un puisor ,ci asta e marimea lui normala.

ma intreb cum au ajuns aici si mai ales de unde  :-D

Kbal

"ma intreb cum au ajuns aici si mai ales de unde"
Buna intrebare ...

Pai hai sa incepem o analiza logica .

-Au ajuns ? ... sau au fost creati aici ? (poate ca dansii nu sunt deloc fiinte extraterestre, poate ca sunt doar rezultatul unui experiment)
-De ce nu mai exista ? unde au disparut ? (sau poate ca nici nu au disparut in totalitate).
-Avand in vedere dimensiunea lor, noua oamenilor, ne-ar fi aproape imposibil sa-i gasim in situatia in care o mica comunitate inca mai exista (ascunsa prin vreo jungla) . Ganditi-va ca noi nici macar n-am descoperit toate comunitatile de triburi, sau toate speciile de animale terestre/acvatice .
-Oare aceste mini creaturi sunt si inteligente ? (eu cred ca nu, nu am vazut pana acum nici un animal de asemenea dimensiuni sa posede inteligenta,suficient incat sa evolueze, dar bineinteles este posibil ca inteligenta nu fie intotdeauna proportionala cu dimensiunea creierului).
-Totusi, mi se par eputin suspect ca doua specii identice, dar de marimi diferite sa traiasca pe aceiasi planeta. Eventual poate pe doua planete identice (doar ca de marimi diferite, de aici am ajunge la o ipoteza interesanta, si anume ca pe planete identice, traiesc si specii identice), dar avand in vedere ca dimensiunile si propietatile atomilor sunt identice in tot universul imi este greu sa imi imaginez specii de animale identice (ca forma/propietati/caracteristici), dar cu dimensiuni diferite.
-In fine universul ascunde multe enigme, chiar si pe planeta noastra .
Alte idei ?

Only the best is good enough ...

Nox

Citat din: Shadowman din  19 Martie 2009, 12:04:16
  Cautind cu Google,am mai descoperit o "piticanie" ( puisor de alien...?   :roll: )
  Misterioasa creatura humanoida,lunga de 7,2 cm, a fost descoperita tot in Chile,in octombrie,2002,de catre un copil,Julio Carreño...

Da urât mai e!!!

Citat din: Shadowman din  19 Martie 2009, 12:04:16
  Creatura inca mai traia cind a fost gasita ! Familia celui care a descoperit creatura a declarat ca a vazut micutul humanoid deschizind ochii... ! :-o   
 

Asta nu o cred. Te pomeneºti cã respira ºi greu.

LE. Mi se par cam ireale amândouã specimene ºi asta din cauza mãrimii lor.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

lylyt_ice

 Eu cred ca este un puisor inca neformat al unei pasari. Manutele acelea, sunt aripile...picioarele(?) nu se vad bine, dar daca este o specie de pasare cu picioare mai lungi si a murit cu picioarele intinse.... :-D cam asta-i omuletul miniatura.........Nu radeti, dar mie asa mi se pare....... :martiansmile:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

LP

Parca era si la noi un cimitir cu oase de giganti descoperit intr-un sat. Ma stie cineva?

Outlaw

Ciudate rau creaturile astea... nu stiu ce sa zic... dar ar da bine ca breloc la chei  8-)

StarDust

Citat din: lylyt_ice din  22 Martie 2009, 01:38:37
Eu cred ca este un puisor inca neformat al unei pasari. Manutele acelea, sunt aripile...picioarele(?) nu se vad bine, dar daca este o specie de pasare cu picioare mai lungi si a murit cu picioarele intinse....

Poate nu esti prea departe de adevar Lylyt. Uitati o poza de pui de pasare. Seamana al naibii de tare cu un ET.

Citat din: LP din  22 Martie 2009, 08:40:49
Parca era si la noi un cimitir cu oase de giganti descoperit intr-un sat. Ma stie cineva?

Daca bine imi amintesc parca era prin Dobrogea.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jean

Creatura prezentata de Spooky si despre care s-a vorbit la conferinta, nu este aceasi si nu seamana cu cea prezentata de
Shadowman. Sunt deja doua creaturi diferite gasite sau contrafacute. La prima creatura s-a sups la conferinta, ca s-au facut cercetari ale ADN-ului, fara a se ajunge la un anumit rezultat. Ce sa inteleg din asta? Ca nu este o fiinta? Noi nu cunoastem nici o fiinta fara ADN. Sau nu sunt eu bine informat?
Doamna a spus ca poza acestei creaturi a fost aratata la trei persoane cu puteri paranormale ce nu se cunosteau si locuiau in Franta, Belgia si .....
Toti au spus ca aceasta fiinta este mult mai inteligenta de cat oamenii. Ei au spus ,,inteligenta lui depaseste inteligenta tuturor computerelor de pe pamant".
Pai atunci sa aratam aceasta poza si doamnei Valentina Garlea de la Iasi. Si doamna are puteri paranormale. Puterile ei au fost testate de cei de la NASA. Cred ca ar fi interesanta si parerea ei.
Culmea cele doua creaturi au fost gasite tot in Chile.
Citatdoua specii identice, dar de marimi diferite sa traiasca pe aceiasi planeta. Eventual poate pe doua planete identice (doar ca de marimi diferite
Ce ar impiedica ca doua specii de marimi diferite si bipede sa locuiasca impreuna pe aceasi corp ceresc?
De ce peste tot se acrediteaza ideea ca exista o legatura intre inaltimea acestor fiinte si dimensiunile planetei respective?
Doamna spunea la sedinta ca acea fiinta vine de pe o planeta, a opta a unui sistem solar ce este de 30 ori mai mica decat Pamantul si care are multi satelitii. in jur de doisprezece. Asa au spus toti clarvazatorii.  Deci, planeta mica-fiinte mici.
Adevarul este dincolo de noi

alx

Citat din: jean din  22 Martie 2009, 10:32:33
Doamna a spus ca poza acestei creaturi a fost aratata la trei persoane cu puteri paranormale ce nu se cunosteau si locuiau in Franta, Belgia si .....
Toti au spus ca aceasta fiinta este mult mai inteligenta de cat oamenii. Ei au spus ,,inteligenta lui depaseste inteligenta tuturor computerelor de pe pamant".

Doamna spunea la sedinta ca acea fiinta vine de pe o planeta, a opta a unui sistem solar ce este de 30 ori mai mica decat Pamantul si care are multi satelitii. in jur de doisprezece. Asa au spus toti clarvazatorii.  Deci, planeta mica-fiinte mici.

mda...ce mod de abordare stiintific :lol: ... sa iei de bune toate aberatiile debitate de clarvazatori...asta da metoda stiintifica! Si nu ma mira ca s-a procedata asa,pentru ca:
Citat din: spooky din  17 Martie 2009, 02:52:57
Dna Cristina Aldea este presedinta filialei din Koln (Germania) a ASS (Societate de cercetari in Arheologie,Astronautica si SETI condusa de Erich von Daniken), membra CUN si CIRPET.
deci doamna respecta "litera legii" impusa de erich von daniken si se pare ca ii calca pe urme...nici nu ar putea altfel...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Shadowman

Citat din: jean din  22 Martie 2009, 10:32:33
Doamna a spus ca poza acestei creaturi a fost aratata la trei persoane cu puteri paranormale ce nu se cunosteau si locuiau in Franta, Belgia si .....
Toti au spus ca aceasta fiinta este mult mai inteligenta de cat oamenii. Ei au spus ,,inteligenta lui depaseste inteligenta tuturor computerelor de pe pamant".
Pai atunci sa aratam aceasta poza si doamnei Valentina Garlea de la Iasi. Si doamna are puteri paranormale. Puterile ei au fost testate de cei de la NASA. Cred ca ar fi interesanta si parerea ei.

   Nu contest puterile paranormale ale unor clarvazatori...Insa una e sa spui ca in locul X ,la adincimea Y  se gaseste ceva ( ma duc,sap,forez,gasesc,verific,ii dau dreptate clarvazatorului...) si alta e sa spui ca pe steaua V din galaxia T gasesc catei cu covrigi in coada...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

jean

  Povestea mumiei de 25 centimetri inaltime descoperita in Rusia. Se crede ca ar fi vorba de o fiinta extraterestra sau o anomalie genetica datorata radiatiilor, dupa altii. Aceasta mumie seamana destul de mult cu cea din Chile. Daca imi amintesc bine, la acea conferinta s-a discutat putin si despre aceasta creatura. Mai multe informatii puteti citi  aici:
http://www.ufocasebook.com/2009b/humanoralien.html
Adevarul este dincolo de noi

klingonianul mascat

La fel de bine ar putea fi si o jucarie. Pozele alea cam asa mi se par.
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

padme

Citat din: Shadowman din  22 Martie 2009, 11:35:19
  Nu contest puterile paranormale ale unor clarvazatori...Insa una e sa spui ca in locul X ,la adincimea Y  se gaseste ceva ( ma duc,sap,forez,gasesc,verific,ii dau dreptate clarvazatorului...) si alta e sa spui ca pe steaua V din galaxia T gasesc catei cu covrigi in coada...

clarvedere nu inseamna sa vezi prin lucruri =)) ce spui tu acolo e cel mult... radiestezie. si oricat ai zice ca nu contesti, prin ceea ce scrii ulterior dovedesti acest lucru-oricum intotdeauna vor fi  contestate "puterile paranormale" pt simplul fapt ca ceea ce nu se vede/simte nu este inteles chiar daca intr-un fel se poate explica, eventual unele dintre ele pot fi... demonstrate, ca un fel de "spectacol", etc, dar chiar si asa oamenii au retineri fata de ceea ce nu inteleg; ori o persoana care are o extrasensibilitate sau alta se va feri de "spectacole".