Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Metode eficiente de propagare a informatiei

Creat de tuzmor, 05 Noiembrie 2006, 03:29:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tuzmor

Am o problema. Am aflat adevarul despre 9/11 (si alte atacuri teroriste) si as dori sa stiu care este cea mai eficienta metoda de a "da mai departe". Noi, cei care am aflat si care ne simtim obligati moral sa-i trezim pe ceilalti - cum facem? Ar trebui facut un site special pt asta (gen infowars.com). Dar, online nu e de ajuns. Oamenii obisnuiti nu prea stiu sa se foloseasca de Internet. Sunt obisnuiti sa se informeze de la televizor si din ziare. Trebuie sa ne organizam in lumea reala. Cum se face ca si mass-media romaneasca e muta si oarba la ceea ce se petrece in lume!? Eu am dat de informatie folosind BitComet si am hardul plin cu documentare (37GB).

Iata un mesaj de-al meu de pe TorentSpy.com:

Did you know that Alex JONES predicted 9/11? His documentaries are revolutionary! He is considered by many to be the grandfather of the 9/11 TRUTH MOVEMENT.
Other must see documentaries:9/11 is no longer a question of "what happened" - the facts speak for themselves:
1) Pentagon was not hit by Flight 77 (or any kind of plane);
2) United 93 was shot down;
3) Twin Towers and WTC7 - demolished with explosives;
4) NORAD stand down;
5) Bush Administration Foreknoledge and involvment;
6) Mainstream Media COVER UP;
7) American Constitution and Bill Of Rights TRASHED!
PS: Oh, and... by the way (I almost forgot)....

Am aflat cu dezgust ca unii oameni afla adevarul si se culca la loc...          Trist.

sxn_b

Este o idee buna, dar foarte greu de realizat pentru noi,oamenii de rand. Daca am fi un om influent, cum ar fi Basescu :-D (vreau sa spun influent in Romania) si la o emisiune difuzata la o ora de maxima audienta am spune ca la WTC n-a fost un atac terorist ci turnurile au fost detonate, a doua zi aproape toata Romania ar fi sigura ca asa s-a intamplat. Dar ce putem noi sa facem? Daca am merge pe strada si am spune oamenilor care trec acelasi lucru, probabil ca ne-ar lua drept nebuni.Si totusi, credeti ca Basescu nu stie ce s-a intamplat atunci? Eu cred ca i s-a interzis sa vorbeasca. Si ziaristilor cred ca li s-a interzis sa vorbeasca.N-ar fi prea greu.
M-as implica in acest proiect. O idee ar fi sa dam "fluturasi" trecatorilor.
E greu de realizat, dar ar fi extraordinar.
P.S. Documentarele acelea exista si pe Youtube? Ar fi bune niste linkuri ca nu prea am timp sa stau sa le descarc.Multumesc, oricum! :wink:


dedeiu

Sa vezi tu ce zburam din NATO daca declaram asa ceva...

sxn_b

Da, ai dreptate, la aspectul asta nu m-am gandit... probabil ca s-ar mai amana cativa ani intrarea noastra in UE... Lumea ar trebui sa stie ce s-a intamplat atunci. Dar acum mi se pare din ce in ce mai greu sa atingem acest scop.

jackie28t

Bine ai venit printre noi ''tuzmor'' si multumim foarte mult pentru marterialele expuse.
Unele au mai fost expuse aici in sectiunea''Video [legaturi]'' dar se pare ca pentru a le putea extrage si studiate mai atent este un lucru formidabil.Multutmim inca odata.Tocmai avem un topic aici in acest forum care se numeste ''Adevarul despre 11 septembrie 2001'' si te invitam sa ne spui parerea ta in mare despre incidentul din 9-11.Cred ca cea mai eficienta metoda de a "da mai departe" este sa impartasesti prin orice metoda adevarul care se ascunde in spatele cortinei.

genie

#6
cu respect, mi se para fff hazardata afirmatia ca voi cunoasteti realitatea, adevarul sau cum vreti sa-i spuneti, privind evenimentele din 9/11 septembrie...
recunosc ca in toate materialele care circula pe toate mediile se pot decela lucruri care par sau chiar sunt veridice si care contrazic vehement opinia oficiala...dar de aici si pana la a afirma ca pur si simplu asta e adevarul ...e cam departe. asta pe de o parte. pe de alta parte este laudabila intentia voastra de a incerca raspindirea si aducerea la cunostinta a acestor lucruri...de unde poate lua nastere o dezbatere publica sau alte manifestari utile cunoasterii realitatii, dar deasemeni nu pot sa nu va atrag atentia ca aceste lucruri ne depasesc, nu-s ale noastre, chiar daca ne afecteaza si lucru mai important , zic eu, eforturile voastre mai bine s-ar canaliza asupra revolutiei din decembrie 89. as vrea sa nu fiu inteles grasit si sa credeti ca "trag" inapoi, dar eu zic ca lucrurile sa fie luate metodic si oarecum realist.[ nu s-a descoperit nici acum cine l-a impuscat pe kennedy ( sau voi o stiti si pe asta - aici chiar am fost rau)]. deasemeni e adevarat ca dac nu se ia niciun fel de atitudine asta lucreaza pentru ei. va multumesc.

tuzmor

Ma intereseaza IDEI. Cum dai mai departe? Cei cu pareri despre 9/11 sa si le posteze unde trebuie! Adica la subiectul Adevarul despre 11 septembrie 2001.

Cum facem informatia "digerabila". Adica sa inteleaga oricine. Sa nu fie nevoie sa cunoasca engleza sau sa aibe net. O groaza de oameni nu au timp sa se documenteze. S-au obisnuit sa fie "informati" de mass media.
Ideea cu fluturasi mi se pare excelenta.
Ce parere aveti de scrisori-lant? Da, este spam. Dar daca informatia e coerenta? Sunt cateva date reale (si acceptate unanim) despre 9/11 care ar putea cu usurinta pune pe ganduri pe oricine (NORAD, Pentagon, viteza colaps WTC: 10 etaje/secunda, metal topit, colaps inexplicat WTC7, tacerea mass media etc)
Un text extrem de bine pus la punct - precis, concis, si cu un final emotional (totusi, au murit niste oameni acolo!). Un text care nu doar sa informeze omul, dar sa-l si transforme in sursa de informatie (ideal - sursa de surse de surse etc de informatie).
Un astfel de text pus pe net (spam, scrisori-lant etc) si pe hartie (fluturasi, afise etc) ar trebui sa atraga atentia.
Cei care afla adevarul si nu fac nimic, cei care tac amutiti de propria frica - sunt complici ai adevaratilor teroristi! Constiinta ii va obliga sa dea mai departe.
IDEI !!! Ce idei mai aveti?

Problema 2: Io cum dau mai departe aproape 40GB de informatie?! Pana acum am facut un torrent cu BitComet
care contine cele mai importante documentare ale lui Alex JONES. Pe trackerele romanesti se cere invitatie. Inca n-am asa ceva...

Ciudat cate vizite are subiectul asta, si totusi atat de putine raspunsuri...

spooky

Imi pare rau ca de abia acum am vazut acest subiect.

O sa dau un raspuns sumar, urmand sa revin cu informatii mai multe.

Problema cea mai mare e lipsa de informare, ignoranta oamenilor si refuzul de a accepta ideea... pentru ca pur si simplu traiesc intr-un mic cub. In ziua de astazi traim o perioada in care exista, pe buna dreptate, un razboi al informatiilor. Zilnic suntem supusi unui bombardament de informatii false, propaganda, iar informatiile importante care schimba total felul cum privim un subiect sunt ingropate.

Eu am cateva proiecte care incerc sa le pun pe picioare. Si ma refer aici la metode de raspandire a informatiei care sa aiba un impact mai puternic. Momentan, am sa evit sa va spun exact despre ce e vorba, dar unele idei sunt mentionate in acest post. Si cand o sa fie momentul o sa fac invitatie sa participati si voi.

Am scris un articol, prin care am incercat sa sumarizez acele informatii cu privire la 11 septembrie 2001, si saptamanal descopar lucruri noi. Ar fi o idee sa raspandim linkul catre articol.
Suntem de departe de a spune ca noi cunoastem si stim exact ce s-a intamplat la 11 septembrie... dar de departe putem spune ca e vorba de o mare minciuna si a fost vorba de o operatiune de tip steag fals, o inscenare pentru a putea justifica alte actiuni. Nu pot sa spun ca Bush are habar sau nu de ce s-a intamplat in realitate... e manipulat sau e el unul din manipulatori... si aici sa ne aducem aminte de ce s-a intampalt cu presedintele Carter care chiar el a declarat ca a fost mintit de serviciile secrete. Totusi mie imi place comparatia facuta de Jim Marrs... referitor la "post turtle" (o broasca testoasa pe un stalp: nu s-a urcat singura acolo si oricat s-ar zbate, nu poate face nimic).

Genie, ce-i drept, avem inca multe lucruri de aflat referitor la revolutia din 89. Si totusi, lipsa de implicare, ignoranta e cea care a facut ca noi toti (omenirea) sa ajungem aici si ne face si pe noi complici. Si te contrazic... aceste lucruri nu ne depasesc, sunt si ale noastre. Sunt si oamenii nostri in Irak care... pentru ce lupta? Pentru cine? O intreaga planeta este contaminata de folosirea uranului saracit in razboaie... inclusiv in Irak... Si pot continua si sa arat ca aceste lucruri ne afecteaza in mod direct. Omului nu trebuie sa-i fie frica de guvern, ci invers... Teama... teroare este arma unui sistem dictatorial, al unui dictator.

Cu cat mai multe voci, cu atat mai multe sanse de izbanda.... iar efoturile trebuiesc canalizate foarte bine.

Din ziua unu in care Basescu a venit la presedentie a anuntat o axa... Washington-Londra-Bucuresti. As vrea sa cred ca e doar o declaratie populista.

Oh... sunt atat de multe de zis. Momentan trebuie sa fug, dar o sa revin.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

udar

Nu vreau sa par rau, insa inainte de a ne concentra atentia asupra atentatelor de la 9/11 ar trebui sa ne concentram atentia asupra faptului ca mare parte din populatia Romaniei traieste intr-o saracie lucie, si ca aproape un intreg cartier dintr-o capitala ce se vrea europeana sta in bezna si frig iarna...

Nu doresc sa spun ca evenimentele din America nu ne privesc pe noi sau ca nu sunt importante. Insa atata timp cat omul de rand din Romania de-abia poate sa puna ceva in farfurie de Craciun, nu vad ce sens are sa-i povestesti despre ceea ce se intampla la americani. Ceea ce au ei in ograda lor e problema lor, si sunt destui care trag atentia asupra conspiratiilor, nu cred ca noi ca romani ar trebui sa lansam o cruciada de genul acesta si sa ne dam cu parerea asupra unor evenimente care s-au petrecut la mii de km distanta...

Cred ca aceste energii despre care vorbiti voi ar fi mai bine sa fie canalizate catre un trai mai bun si catre o educatie sporita, ca vedeti si voi cum extremismul de tip becalist incepe sa prinda tot mai mult teren. Sa nu devenim, prin aceste idei, noi insine captivi intr-o lume a noastra proprie, si sa ne trezim pana la urma intr-o tara in care s-a intors dictatura.

Mai multa atentie catre romani si Romania!
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

spooky

Udar... cu tot respectul... si pentru cei cu posibilitati limitate... sunt tari unde saracia este si mai aspra.

Ceea ce se intampla in lume e un genocid la nivel mondial... nu stiu daca sunteti deacord, dar sunt multe exemple... Hai sa vedem ce se intampla in Irak... Africa sau alte tari.

Ce vreau sa spun e ca... cu cat mai multi realizam ceea ce se intampla, de macro-coruptia globala si de tot ceea ce se intampla si de tot ceea ce ne este interzis... sunt convins ca vom avea puterea sa schimbam lucrurile.

Intram in Europa... ne imaginam ca o sa curga miere si lapte? Cred ca deja ne-am lecuit de acest gand. Intram intr-o Europa defecta si corupta. Exemplu: Europa vorbeste de audit, de eliminarea coruptiei cand ei sunt corupti pana peste cap... La moda in Comisia Europeana sunt auditurile... dar corpul de audit al lui Jose Manuel Barroso a REFUZAT semnarea conturilor pentru 11 ani consecutiv din cauza neregurilor in care procente imense din bugetul UE nu pot fi justificate... iar cei care vorbesc despre asta sunt concediati imediat.

Nu vreau sa marsez doar pe 11 septembrie 2001, dar e o carte importanta. Cu cat mai multi oameni realizam, si nu numai din Romania, cu cat mai multe voci se fac auzite, cu atat mai mult vom avea puterea sa schimbam ceva. La nivel global, exista o presa controlata si ignoranta.

Sa ne gandim de exemplu la exemplu cu arme de influentare a climei... va rog sa studiati acest document: http://www.europarl.europa.eu/omk/sipade3?PUBREF=-//EP//TEXT+REPORT+A4-1999-0005+0+DOC+XML+V0//EN&L=EN&LEVEL=2&NAV=S&LSTDOC=Y
CitatResolution on the environment, security and foreign policy...
27. Considers HAARP (High Frequency Active Auroral Research Project) by virtue of its farreaching impact on the environment to be a global concern and calls for its legal, ecological and ethical implications to be examined by an international independent body before any further research and testing; regrets the repeated refusal of the United States Administration to send anyone in person to give evidence to the public hearing or any subsequent meeting held by its competent committee into the environmental and public risks connected with the high Frequency Active Auroral Research Project (HAARP) programme currently being funded in Alaska;

Cati jurnalisti au facut efortul sa caute aceste informatii?

Avem tehnologii care ne-ar schimba total modul de viata si ar elimina foarte multe probleme ale omenirii... inclusiv celor din Berceni... Poate sunt putin cam idealist, dar e golul suprem. Si in momentul in care reusim sa dam jos o piata mare din temelia piramidei, restul vor fi si mai usor de inlaturat. Puterea sta in noi toti.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Hentai

Salutare
sunt de acord cu marea majoritate ca adevarul trebuie descoperit si in final dezvaluit si am un mare respect pentru spooky ptr. actiunile pe care le interprinde dar trebuie sa recunoastem ca a descoperi adevarul despre unele evenimente petrecute in America sau in alte parti ale globului este un lucru fffff greu daca nu chiar imposibil de facut din Romania. Toate informatiile provin in marea majoritate tot de acolo din surse necunoscute deci ceea ce se formeaza in urma analizei lor nu este nimic mai mult decat o parere. Cred ca ar fi mult mai eficient daca noi ne-am ocupa de gradina noastra astfel informatiile noastre pot proveni din investigatii facute de noi sau din surse de incredere sau care cel putin pot fi verificate. Acum nu vreau sa fiu prost inteles... asta nu inseamna ca subiectele nu sunt deschise discutiei...dar tot ce putem face noi urmarind aceste documentare este sa le urmam oarecum exemplul.

genie

salut udar,
sunt de acord cu tine ca trebuie sa acordam mai multa atentie romaniei si romanilor....shadowman a fost de parere ca raspunsul meu nu se incadreaza in tema...eu cred ca se incadreaza, deoarece cred cu tarie ca ce s-a intamplat in decembrie 89 e o mica particica a noii ordini mondiale...la fel si ce se va intampla in 1 in 2007..."e din acelasi film".
traim noua organizare mondiala in fiecare zi...partea proasta e ca nu stim ce face "carmaciul" si incotro ne indreapta ( pe noi ca natiune) ....nu stim ce ne e harazit de altii.....
cam asta e ideea... trebuie sa ne unim eforturile si sa spunem STOP. vrem sa stim ce vreti de la noi!!!   trebuie sa avem un cuvant de spus ( macar) in ceea ce ne priveste si sa nu mai fim manipulati.....am vazut azi un articol intr-un ziar ( nu stiu care si nici nu conteaza) ca daca ar fi sa ne luam dupa modelul tabloidelor gen "sun" din uk care in ultima vreme ne tot "baga in seama" pe noi romanii...ar trebui sa-i consideram pe englezi : lenesi, betivi si homosexuali ( conform aceluiasi "sun")    intrebarea e:cand punem piciorul in prag?  (o intrebare la fel de buna mi se pare a fi: CUM punem piciorul in prag?)   multumesc

Hentai

Intr-adevar cam asta e intrebarea: Cum punem piciorul in prag?

genie

salut hentai,
te asigur ca faptele reale sunt greu de descoperit de oriunde......uite revin cu o idee - pe kenedy nici acum nu se stie cine l-a impuscat - si ei pretind ca traiesc intr-o tara libera, unde exista libertatea cuvantului si unde exista totodata si sintagma "politicaly correct" ( care spune ffff multe) si unde ai acces la orice surse de informare, bla, bla bla...
deci ideea ramane ca sa ne unim vocile, eforturile asa cum spune spooky si chiar daca nu reusim sa schimbam nimic, chiar daca nu reusim sa aflam nimic ...macar nu picam de prosti si nu-i lasam sa inteleaga ca pot face orice cu/din noi....