Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vampiri

Creat de pri3st3ss, 17 Iunie 2006, 21:07:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darkness

heh.de ce ai vrea asta???
.ai innebuni de cat de calma e... :lol: :lol: :lol:

ne dam intalniri pe forum...neh, de ce nu??? :lol:

ark, poate calina are dreptate si sigur are dreptate,caci te-a intalnit...esti tu f sensibil, invata sa iti canalizezi energia spre alte centre...

Arckadii

nu inteleg ce imi spui prin asta.
CitatArk, poate calina are dreptate si sigur are dreptate,caci te-a intalnit...esti tu f sensibil, invata sa iti canalizezi energia spre alte centre...

innebunesc si la cat sunt eu de calm, deci presupun ca ai dreptate:)
Ark

darkness

adica ea te stie,si-a facut o parere despre tine la intalnire,stii ca fetele au un nas bun..deci te-a "scanat",asa ca ascult-o

Citat din: Arckadii din  07 Februarie 2007, 16:10:40

innebunesc si la cat sunt eu de calm, deci presupun ca ai dreptate:)
Ark

deci nu o sa va innebuniti reciproc...ark, cum poate un om sa fie extrem de calm si in situatii anormale, cand un om obisnuit ar sari in aer de nervi??
imi poti explica?
am intrebat-o si pe priestess,dar ea doar imi zambeste.... :| :lol:

Arckadii

un om in general nu stiu... eu incerc sa nu ma consum prea mult si sa fiu sincer am un mic secret:

Din Psalmul 26
"1. Domnul este luminarea mea ºi mântuirea mea; de cine mã voi teme?   
2. Domnul este apãrãtorul vieþii mele; de cine mã voi înfricoºa?"

Simplu ca buna ziua.

Cititi Psaltirea si intelegeti-o. O sa aveti o surpriza mare:)

Arckadii

darkness

da,hai sa ne mutam atunci cu discutia pe "numele lui dzeu"

cum adica nu te consumi prea mult?daca esti intr-o situatie ingrozitoare...
nu iti iese problema la chimie, substantele explodeaza...cum poti sa ramai calm?!...
iar intrebarea mea urmatoare e : cum ramai calm cand ai astfel de situatii anormale unele dupa altele,fara nicio perioada de "cer senin"..pana la urma orice om cedeaza...sau ar trebui...

Arckadii

darkness:) iti spun un lucru personal acum pe care nu as fi vrut sa il divulg dar ma rog:)
eu tocmai am trecut prin cea mai grea perioada din viata mea cand totul s-a pierdut pentru mine: viata sentimentala, familia, facultatea etc. Dar uite ca am ramas cu ajutorul Lui Dumnezeu intreg. Si nu exagerez. Daca nu era El...acum nu mai purtam discutii cu nimeni pentru ca efectiv eram la 2 metri sub pamant.
Am avut zile in care nu puteam merge pe strada de rau ce imi era.
Am trecut insa peste:)
Cum pot? Greu de spus cu exactitate. Insa credinta a avut un rol important. Si eu nu sunt un om credincios in adevaratul sens al cuvantului.
Stiu ca a fost offtopic dar se cereau lamuriri:)
Ark

darkness

nu inteleg cum ti s-a dus facultatea dar in fine..

eu cred ca ai ramas intreb pt ca tu ai fost puternic!

nu mi-ai raspuns la intrebare...daca zici ca ai trecut prin cele mai grele momente, cum de esti  calm?
te-ai resemnat?

Arckadii

Nu m-am resemnat, insa am constientizat ca ceea ce mie mi se pare rau, in plan universal este bine. S-a creat un echilibru undeva. De asta si discrepanta dintre binele pe care il intelegem noi si binele care este al Lui Dumnezeu.
Ark

darkness

raspuns pt ark:

vampirilor nu le pasa ca tu te inchini lui dzeu,sau lui alah,sau lui budha.,sau unui crocodil,au pur si simplu ca nu crezi in absolut nicio fiinta supranaturala asemanatoare lui dzeu!!!
ei se ocupa doar de energia ta si atat!
dzeu nu te apara,e tot in functie de acest liber arbitru pe care toti il baga in fata cu functie de obiect-tampon...era datoria ta sa te aperi,nu sa te resemnezi!
te-ai interesat in stanga si in dreapta care era faza? ai cautat documente?
vampirii ataca orice persoana care nu este aparata sau care nu se apara...orice persoana care spune ca dzeu il apara,dar care se intoarce dupa la "mi-a dat liber arbitru"...
apara-te, pune pe cineva sa  te apere, ...


Citat din: Arckadii din  07 Februarie 2007, 16:36:41
Nu m-am resemnat, insa am constientizat ca ceea ce mie mi se pare rau, in plan universal este bine. S-a creat un echilibru undeva. De asta si discrepanta dintre binele pe care il intelegem noi si binele care este al Lui Dumnezeu.
Ark

te inseli, echilibrul nu se face in univers,ci in viata ta...

butterfly2crazy

eu pot sa nu mananc si 7 zile..lucrul acesta ma sperie btw...am fost la medic..am facut consultatii..nu am nimik..sunt perfect sanatoasa..kiar dak mananc ORICE sau kiar dak fac tratament nu ma ingras DELOC,nici makr variatie de greutate nu am..cresc odatat cu varsta....ma hranesc cu energia celor din jur..si cum zice mama mea "cu aer",...nu simt senzatie de foame fizica ma refer...decat daca nu sunt in contact cu alte pers mai putin de 5 ore...atunci manank...nu simt gustul mancarii...si manank k trebui..sunt asa de 5 ani..si nu mor...sceptica sunt si akum in privintza mea...noah..vreau explicatii..

xennon_2000

Butterfly..draga....e posibil sa fii un vampir "energetic"....o ciudatenie a naturii....daca e adevarat ce spui e cam nasol de cei din jur...vb cu pri3st3ss pt mai multe detalii

pri3st3ss

Citat din: darkness din  07 Februarie 2007, 16:14:31
.ark, cum poate un om sa fie extrem de calm si in situatii anormale, cand un om obisnuit ar sari in aer de nervi??
imi poti explica?


darkness,exista oameni care se enerveaza pentru ca le place sa se enerveze,li se pare ca sunt "cool"..le place chiar si inconstient sa ridice tonul, sa fie nervosi chiar daca in realitate  nu au de ce,dar li se pare lor ca sunt mai interesanti asa
..si mai sunt oameni care cred ca daca sunt mereu nervosi,le sunt cumva superiori celor din jur prin faptul ca ii domina...

"vax",ca sa ma exprim mai putin academic....
de ce sa iti  pierzi,etalezi,raspandesti energia de pomana,cand o poti pastra si folosi in scopuri mult mai utile...

Citat din: butterfly2crazy din  10 Februarie 2007, 20:14:14
eu pot sa nu mananc si 7 zile..lucrul acesta ma sperie btw...am fost la medic..am facut consultatii..nu am nimik..sunt perfect sanatoasa..kiar dak mananc ORICE sau kiar dak fac tratament nu ma ingras DELOC,nici makr variatie de greutate nu am..cresc odatat cu varsta....ma hranesc cu energia celor din jur..si cum zice mama mea "cu aer",...nu simt senzatie de foame fizica ma refer...decat daca nu sunt in contact cu alte pers mai putin de 5 ore...atunci manank...nu simt gustul mancarii...si manank k trebui..sunt asa de 5 ani..si nu mor...sceptica sunt si akum in privintza mea...noah..vreau explicatii..

butterfly,nu stiu exact ce sa iti spun...
raspunde-mi pls la cateva intrebari,daca esti draguta:
1. ce energie iei celor din jur?
2. cat de des "furi" energie?
3. ce reactii observi la persoanele carora le-ai luat energie?

da,nici eu nu prea obisnuiesc sa ma hranesc fizic...pur si simplu uit,iar uneori mirosul imi provoaca repulsie...insa trebuie sa si mananci..
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

butterfly2crazy

1)numa pot pronuntza exact,cred k cea fizica...
2)in fiecare zi
3)sunt foarte calmi...parca plutes...sunt "drogati" dak pot spune asa

pri3st3ss

butterfly,dar tu cum te simti?
stii ca poti lua energie si din univers?
si nu vb acum de integrare in absolut...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

butterfly2crazy

eu ma simt ok...adik nu am nici o problema..mi dor de mankare :-D atata tot..fumez mai mult sibeau apa minerala de obicei dupa festin...mankrea e mai relativa..azi am mnkt ceva mai mult...da u am mankt de 2 zile,,,,e ceva nu?