Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Controlul mintii

Creat de mircea68, 13 Iunie 2006, 16:19:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

vali12

Buna. Eu sunt o victima de genul lui mircea68 si a-si vrea sa il gasesc sa vorbesc cu el sau sa cer ajutor cuiva. Multumesc

fiulploii

Citat din: vali12 din  31 Martie 2013, 21:04:46
Buna. Eu sunt o victima de genul lui mircea68 si a-si vrea sa il gasesc sa vorbesc cu el sau sa cer ajutor cuiva. Multumesc
Fiecare e victima propriilor lui conceptii si credinte. Daca vrei sa nu mai fi o victima si sa nu mai plangi toata viata pe umarul cuiva, schimba-ti obiceiurile, schimba-ti conceptiile si sistemul de credinte . Altfel, cand vei fi pe path away  nu vei avea nimic altceva decat regrete.
Parerea mea..

Apropo, cine e mircea68? Nu gasesti pe nimeni daca nu ai intr-adevar nevoie sa te intalnesti cu acea persoana.
8-)

Aseneth


Aseneth

Citat din: LordDraid din  04 Decembrie 2006, 14:59:51
Numai ca un schizofren obisnuit nu e insotit de exem0-plu de un spot de microunde masurabil .

Depinde. Multe din tratamentele pentru schizofrenie sau tulburarile adiacente sunt pe baza de litiu. Litiu care luat pe o perioada mai lunga, poate da anumite proprietati "paranormale" subiectului : de exemplu, becurile palpaie cand se apropie de ele, sau se sting, sau se aprind, etc. La fel si cu radiatiile.

alx

#94
Citat din: Aseneth din  01 Aprilie 2013, 11:43:05
Litiu care luat pe o perioada mai lunga, poate da anumite proprietati "paranormale" subiectului : de exemplu, becurile palpaie cand se apropie de ele, sau se sting, sau se aprind, etc. La fel si cu radiatiile.
Serios?  Si pe baza caror legi fizice o anume cantitate de litiu prezenta in organism poate interactiona cu reteaua electrica cu frecventa de 50Hz,cauzand caderi foarte mari de tensiune,sau chiar totale? Adica ma astept sa si argumentezi afirmatiile facute,nu numai sa arunci bombe aici,asteptand sa vezi cati destepti vor sari sa scoaţă piatra din apa...
   In rest,mişto comentariu...


Citat din: Aseneth din  01 Aprilie 2013, 11:38:19
Initiatorul topicului
Banuiesc ca intebarea la care ai dat acest raspuns...laconic era de fapt MULT mai subtila,in sensul de cine este acea persoana de fapt...fiulploii poate confirma sau infirma asta...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

#95
Citat din: Aseneth din  01 Aprilie 2013, 11:38:19
Initiatorul topicului
Elementar evident  :lol: , eu dadusem cautare dupa membrii si nu e acolo din cauza ca a ajuns la rangul de vizitator - ca si aia de la Roswell  8-)
  In rest, banuiesc ca mircea68 este tot un pion Matrix ca noi toti  :evil: Restul, e prea complicat pentru mine.

Citat din: Aseneth din  01 Aprilie 2013, 11:43:05
Depinde. Multe din tratamentele pentru schizofrenie sau tulburarile adiacente sunt pe baza de litiu. Litiu care luat pe o perioada mai lunga, poate da anumite proprietati "paranormale" subiectului : de exemplu, becurile palpaie cand se apropie de ele, sau se sting, sau se aprind, etc. La fel si cu radiatiile.

  Vecinele mele - stii , grupa mica de zvonuri de la mine din bloc - imi spuneau deunazi ca nu se mai foloseste litiu ci beriliu  :-D Saturat cu beriliu un corp ajuns la final de evolutie si invesmantat in sol devine o sursa necunoscuta pe un anumit gen de detectoare in schimb  , cele saturate cu litiu nu s-ar mai supune proceselor naturale de integrare in natura putand deveni surse de prosternare intr-o anumita linie temporala.  :lol: 8-)
  Bineinteles, chestia asta nu am cum sa o verific , a se trata doar ca un  zvon aiurea.

Multumesc pentru poanta de inceput de saptamana  :lol: Sper ca am facut fatza .

Aseneth

Citat din: alx din  01 Aprilie 2013, 12:07:37
Serios?  Si pe baza caror legi fizice o anume cantitate de litiu prezenta in organism poate interactiona cu reteaua electrica cu frecventa de 50Hz,cauzand caderi foarte mari de tensiune,sau chiar totale? Adica ma astept sa si argumentezi afirmatiile facute,nu numai sa arunci bombe aici,asteptand sa vezi cati destepti vor sari sa scoaţă piatra din apa...

In cazul in care nu se indoieste nimeni ca litiul este utilizat in tratamentul bolilor psihice. este adevarat ca nu mai este la moda, dar inca este utilizat, nu trebuie sa explic cum pot interfera cu becurile pe baza de litiu sau cu bateriile pe baza de litiu. Cand spun pot interfera, nu este obligatoriu, este o posibilitate. Mica, dar exista.

Aseneth

Citat din: fiulploii din  01 Aprilie 2013, 12:51:48
Elementar evident  :lol: , eu dadusem cautare dupa membrii si nu e acolo din cauza ca a ajuns la rangul de vizitator - ca si aia de la Roswell  8-)
  In rest, banuiesc ca mircea68 este tot un pion Matrix ca noi toti  :evil: Restul, e prea complicat pentru mine.

http://mircea68.go.ro/

Agentu secret Google s-a grabit sa dea raportul.

Xanadron

Citat din: Aseneth din  01 Aprilie 2013, 13:30:55
http://mircea68.go.ro/

Agentu secret Google s-a grabit sa dea raportul.

Vezi... si mircea68 n-are cip in freza. :-D Sau poate are deja? :roll:

P.S. La intrarea pe linkul de mai sus, antivirusache m-a prevenit c-a blocat un TROIAN.
Spun asta doar ca preventie pentru alti curiosi care au poate un program antivirus mai debil. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

Citat din: vali12 din  31 Martie 2013, 21:04:46
Buna. Eu sunt o victima de genul lui mircea68 si a-si vrea sa il gasesc sa vorbesc cu el sau sa cer ajutor cuiva. Multumesc

:-o vali12, intrarea ta pe forum e ceva de genul: "nea Vasile se ineaca peshtiul...nu se-neaca ba, c-are ochii albastrii". Tu vrei sa ajungi la o primarie, fara sa specifici localitatea. Sunt tare curios daca ne mai onorezi cu prezenta pe aici, in rest numa' bine.

padme

Citat din: Aseneth din  01 Aprilie 2013, 13:29:35
In cazul in care nu se indoieste nimeni ca litiul este utilizat in tratamentul bolilor psihice. ........ Cand spun pot interfera, nu este obligatoriu, este o posibilitate. Mica, dar exista.

Stiu ca se foloseste/ s-a folosit litiu, dar ce spui tu n-am auzit, poa' sa fie! Medicina ar trebui sa stie asta, zic eu..

Citat din: Xanadron din  01 Aprilie 2013, 17:10:35
P.S. La intrarea pe linkul de mai sus, antivirusache m-a prevenit c-a blocat un TROIAN.
Spun asta doar ca preventie pentru alti curiosi care au poate un program antivirus mai debil. 8-)

Mda, merci, eu m-am dus precum curioasa si antivirusul meu nu mi-a blocat nimic!

uforever

CitatMda, merci, eu m-am dus precum curioasa si antivirusul meu nu mi-a blocat nimic!

Mai nici mie nu mi-a blocat nimic, dar ma rog, e posibil ca eu sa am cel mai prost comp din lume(cu antivirusache bun), ce sa-i faci, am prieteni buni de tot :lol:

Aseneth

Citat din: uforever din  02 Aprilie 2013, 14:04:48
:-o vali12, intrarea ta pe forum e ceva de genul: "nea Vasile se ineaca peshtiul...nu se-neaca ba, c-are ochii albastrii". Tu vrei sa ajungi la o primarie, fara sa specifici localitatea. Sunt tare curios daca ne mai onorezi cu prezenta pe aici, in rest numa' bine.


Daca nu-l mangaie nimeni pe tichia de aluminiu, nu cred sa mai revina. Intrebarea mea este ... la ce i-ar folosi cuiva sa-i controleze mintea lui vali12? Daca poate sa-mi explice cineva. Adica, una e mass control technics, care ar putea revigora economia, transformand oamenii in sclavi, alta e sa cred ca numa eu sunt controlat, ca.... de ce?

SLEAH19

 Dar forţe malefice ,există?  Pot dirija la o adică mintea celor care pot fi ,,ocupabili,,?
Ar putea să dea cuiva o realitate credibilă sau chiar una care o doreşte el ?
Zic şi eu!
(Există pe undeva un topic despre forţele malefice , poate sunt colegi care au ceva nou de spus)
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

uforever

Citat din: SLEAH19 din  02 Aprilie 2013, 22:08:16
Dar forţe malefice ,există?  Pot dirija la o adică mintea celor care pot fi ,,ocupabili,,?
Ar putea să dea cuiva o realitate credibilă sau chiar una care o doreşte el ?
Zic şi eu!
(Există pe undeva un topic despre forţele malefice , poate sunt colegi care au ceva nou de spus)

Pai avem cazul "Godes Amun", malefic sau nemalefic, tot de control e vorba.  Acu', trebuie intrebata femeia, daca i se ofera o realitate favorabila sau nu.

CitatIntrebarea mea este ... la ce i-ar folosi cuiva sa-i controleze mintea lui vali12?

Nu neaparat mintea, cat energia... sunt mai multe aspecte, avem colegi de forum care se pricep foarte bine la asta(nu la "furtul de energie evident :lol:).