Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Evadarea din Matrix - conditii/solutii preliminare (si simple)

Creat de Xanadron, 03 Octombrie 2013, 14:05:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

uforever

CitatCred totuşi (şi asta-i doar părerea mea) ca pentru Corrado Malanga ar trebui deschis un topic separat. Asemanările dintre ceea ce afirmă el şi teoria lui TVM sunt mai mult decât evidente.

Si totusi pe mine m-ar interesa deosebirile. Corrado Malanga s-a folosit de hipnoza regresiva in cercetarile lui si a descris multe tipuri de rase extraterestre, de la Lux, la EBE, la arieni..etc.......atat entitati ce detin corp fizic, cat si din alte dimensiuni. Toate aceste rase, colaboreaza foarte bine in "goana dupa nemurire", cel putin asta descriu rapitii in stare de hipnoza. Sa nu uitam ca cercetarea lui Corrado Malanga dureaza de peste 25 ani.
N-as vrea sa deschid eu un topic, inca nu am terminat de vizionat materialul, poate e cineva mai in masura.

P.S. Corrado M. vorbeste despre patru componente: corp, minte, spirit, suflet......care ar fi diferenta intre spirit si suflet?  :wink:

Xanadron

#496
Ceva documentare prealabila n-ar strica inainte de orice discutii, fiindca nu-i chiar simplu conceptul lui C.M. despre cele 5 niveluri de interferentza umano-ET. :-(
Din pacate insa, vad ca fostul site"oficial" al lui Corrado Malanga e dus (www.ufomachine) si doar altu-n lb. spaniola a ramas valabil -  http://abducciones.es.tl/
Bine totusi ca unele din conferintele lui CM nu s-au evaporat de pe net - inca. 8-)
Ex.: asta din 2008 (in italiana, dar subtitrata si-n engleza):
Interferenze aliene 1 of 25
Si regizorul 'talian Varo Venturi era-n curs de turnare (prin 2010) a unui film despre viatza si activitatea (prodigioasa, zic eu, fiindca a ales carari nebatute) ale dr. Malanga. Trailerul, aici - filmul nu l-am (re)gasit insa:
6 days on earth -- Official promo 2010
P.S. Un scurtissim rezumat - al altora si netradus, ca n-am azi timp; trebuie s-ajung in 15 minute la 29 trilioane parseci d-aici :-D

In "Alien Cicatrix" Corrado Malanga proposes a new interpretation of the phenomenon based on a classification of the alien interferences in five levels.
-Level One: surgical operations on the abducted person.
-Level Two: alien memories implanted into the brain of the abducted person.
-Level Three: cloning of the abducted person.
-Level Four: attempt to move the light-dots matrix (anima) of the abducted person and constrain it into an alien body.
-Level Five: different kinds of an incorporeal alien made up by light -called "LUX"- or coming from an another dimension -called "GRINCH" or "SIX FINGERS"- are the ones who control all the other aliens.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

hanzo

Citat din: Xanadron din  29 Noiembrie 2014, 17:49:03
Ceva documentare prealabila n-ar strica inainte de orice discutii, fiindca nu-i chiar simplu conceptul lui C.M. despre cele 5 niveluri de interferentza umano-ET. :-(
Si regizorul 'talian Varo Venturi era-n curs de turnare (prin 2010) a unui film despre viatza si activitatea (prodigioasa, zic eu, fiindca a ales carari nebatute) ale dr. Malanga. Trailerul, aici - filmul nu l-am (re)gasit insa:

6 zile pe pamant filmul intreg cu subtitrare in limba romana.

http://my.mail.ru/mail/alex.costantin/video/_myvideo/3198.html


sa mai si radem, conform cu cee ce spune CM, cam 20% din populatie dezvolta un suflet. asa ca pentru unii cred ca agitatia este degeaba!  :mrgreen:

off topic desi on topic totusi.  :martiansmile:
Merge Ion cu caruta la padure dupa lemne .Si dadea cu bata pe cal ca un om nebun. La un moment dat se opreste calu si zice
- Bine ma Ioane, dupa ca ce merg cu tine prin padure care lemne ,muncesc ca prostu, tu ma si bati de ma lesini.
Cand aude Ion vorbele calului, o ia la fuga ca un nebun, alearga alearga si se ascunde dupa un copac, cainele dupa el, si el gafaind.. se opreste langa Ion si zice:
- Ba Ioane!! ce m-a speriat calul ala cand a inceput sa vorbeasca!!!

:lol: :lol: :lol:



Tyanu

Unii vorbesc pentru că au ceva de spus, alții doar pentru a spune ceva ...

http://conspiratiisimistere.wordpress.com/

uforever

Thank you "monsenior" Tyanu!  De fel sunt anarhist, asa ca sunt convins ca detin un suflet, asta dupa spusele lui C.M.  :lol:

uforever

Ok, filmul cu pricina e slab, desi incepe oarecum interesant, dar nu am rezistat pana la sfarsit, am vazut 70%. Persoana, sex feminin, posedata de un "zeu"(am avut si noi pe rufonica un caz, remember? :-D) ce ofera cunoastere(stiinta, raspunsuri) in schimbul sufletului. Astia nici nu vor sa auda, asa ca mai tarziu apare numarul 666 sub forma de frecventa(6, 66), cod de bare, conspiratie cu "cabale", popi exorcisti (amatori de placeri trupesti)....bla, bla, bla!!! Asa m-am saturat de 666, de popi, de "apocalipse", de mi se invarte capul ca-n "Excorcistul"  :lol:  Spunea colegul Urban, de un film dupa cartea lui TVM....cu siguranta va fi mai bun, decat porcaria asta dupa "Corrado Catani si prieteni sai" :lol:

kandaon

Si eu cred ca TVM a nimerit cel mai aproape de realitate (chiar daca e una mai ascunsa asa, mai complicata si greu de descalcit).

In plus as adauga si ce spune J. Valle s.a. (inclusiv de la noi) despre universurile paralele si posibilii "extraterestrii" de acolo (zane, spiridusi si alte fiinte mitologice din trecut, sau chiar prezent).

Parerea mea e asadar ca in primul rand Terra e un fel de "exploatatie" unde se "cultiva" oameni pentru a se recolta apoi corpuri astrale si/sau suflete.
Cei care fac asta ar fi mai multe hipercivilizatii din astea, care si-ar fi impartit si marcat "recolta" (prin religii, caste sociale, etnii chiar). Corpul fizic este folosit pentru procreere, pentru a "aduce pe lume" suflete cu corpurile lor astrale. Dupa asta oamenii ar fi programati sa mai traiasca aproximativ cat sa isi creasca "puii" pentru ca ciclul sa continue cat mai fara hopuri.
Cum spune TVM, oamenii trebuie "crescuti" in niste standarde astfel incat corpul astral recoltat sa se potriveasca cu ce vor aia, sa nu aiba prea mult de lucru in a-l baga intr-un corp fizic nou gata facut (probabil la imprimanta 3D hehe) si cu o minte noua (toate informatiile de baza necesare fiind descarcate in creier inca de la inceput). Sufletul anima intregul asta, si pe asta nu-l pot reproduce astia asa mecanic, de asta recolta de pe Terra.

Cum universul e posibil infinit, cum or exista multiversuri (la randul lor posibil infinite), hipercivilizatiile alea au nevoie nonstop de personal pentru a ocupa cat mai spatiu si a se extinde (posibil sa mai si piarda oameni in urma unor conflicte cu rivali).

Alt posibil rol al Terrei e ca prizonierii hipercivilizatiilor astora ar putea fi trimisi aici pentru reeducare ori chiar reciclare.
Posibil unii sa se ascunda aici, posibil altii sa mai treaca pentru a petrece o scurta vacanta si pentru a-si reincarca bateriile  :-D

Din mituri si legende folclorice rezulta insa ca si "alienii" astia sunt umanoizi sau chiar oameni, oricum compatibili dpdv genetic si sexual cu oamenii (zeii, zanele etc etc nu au probleme in a se impreuna cu oamenii, si chiar fac si copii impreuna).

Eu cred ca teoriile cu "micii gri" sau micii omuleti verzi ori cine stie ce reptilieni etc, daca sunt reale se refera cel mult la niste bio-roboti care au grija de una alta pe aici, munca de jos in special (mai rapesc pe cineva sa verifice "marfa" daca e in standarde, observa evolutia unuia sau altuia si fac niste tabele cu astea pentru a imbunatati cine stie ce proces, mai repara una alta pe tarla).

Matrixul ar fi si la nivel mental (in primul rand) si la nivel astral si chiar la nivel fizic, pentru a tine "turma" la un nivel cat mai controlabil.
Tot din mituri si folclor am vedea ca nu e de netrecut, nu e atat de puternic, oamenii mai treceau pe "taramul celalalt", se si intorceau de acolo, ba chiar mai casapeau un zmeu ori un balaur pe acolo, ori pacaleau pe cine stie cine de acolo. Sigur, aveau si ceva ajutor, ba un cal nazdravan, ba o sabie nu stiu cum, dar in general era posibil.

Or exista si bariere de genul celei din postarea maestrului Xanadron, cu rol de a tine "dujmanu" la distanta si/sau de a tine pe cineva inauntru.

Si asa am dat-o iara in SF-uri hehe

Oricum, om trai (eventual si "muri") si om vedea, pana atunci La Multi Ani Andreilor si Andreelor si La Multi Ani tuturor romanilor pentru maine
Poate cu un pahar de vin in plus (ca doar in vino veritas) se mai deschid niste porti din Matrix, cel putin la nivel mental ori al perceptiei  :-D (glumesc acum)

Xanadron

#502
Citeva date "recoltate" prin originala metoda de hipnoza regresiva a alui CM sint realmente interesante, nu doar senzationaliste - inclusiv unele procentaje explicate straniu, dar veridic - ex: doar 5-10% din creier ni-l folosim, restul fiind rezervat "memoriei ET-ilor parazitari". :-(
Faptul ca militarii implicati in abductions vorbesc cel mai adesea lb. franceza in amintirile rapitilor ori informatia ca doar unul din 4-5 oameni AU de fapt suflet :-o nu-s totusi explicate, dar sint la fel de incitante (as avea unele explicatii-speculatii, dar nu-i locul lor aici.)

Cit despre Universuri paralele si alte d-astea ontopic, desi locul ideal al urmatorului citat relevant din "Alien Cicatrix" ar fi un topic axat pe ET/abductions, merge si-aici:
(transcris aproximativ si nu copy/pastuit de pe scribd., ca nu merge):
-  Cea mai simpla metoda de parazitare ET consta in folosirea unei [mari] parti din creierul (Mintea) rapitului pt a inmagazina "memorie ET", incercindu-se astfel obtinerea unei pseudo-imortalitati a gandirii ET-ilor.
Fiintele de Lumina (LUX) :star: -  responsabile de inventarea Religiilor si-a sentimentelor de culpabilitate umana funciara - se agatza insa de Spiritul rapitilor, influentindu-le si comportamentul. [n.b.: ete o noua definitie a Arhontilor, nu?]
-  LUCSII n-ar fi asadar decit arhetipurile miticul Lucifer (hai da-o pe bune si zi-ne mai multe, Papo, ca doar botezarea telescopului vaticanez "Lucifer" nu-i destul !!) :-D
-  Lucifer care nu trebuie confundat insa cu Satan = Astaroth, :evil: incarnat de arhetipul Sauroidului.
-  ...si nici cu Diavolul din vechiul testament, care era se pare "doar" comandantul legiunilor de Ingeri Negri
-  Rolul Comandantului Suprem al Ierarhiilor Diabolice i-ar reveni deci ET-ului alb cu sase degete.

P.S.: revin c-o alta postare, ca asta-mi face figuri - Alien Cicatrix nu voia sa-mi apara scris, fiind inlocuit de-un spatiu alb... :roll: de 4-5 ori pina acum).
Coana AI e la post se pare. :evil:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Sa revenim deci de la:
-  Rolul Comandantului Suprem al Ierarhiilor Diabolice i-ar reveni deci ET-ului alb cu sase degete.

Membri ai unei Ierarhii Supreme care - pe scurt - ar fi veniti p-aici dintr-un Univers paralel in contractie accelerata (conform unui presupus principiu al simetriei... cu universul nostru in expansiune) si, "agatzati" de Spiritele, dar si de Sufletele noastre nemuritoare ("marfa rara", gasibila doar prin citeva zone galactice - inclusiv pe Terra, evident), s-ar uschi dupa faza parazitarii... intr-o ALTA REALITATE.
Una non-matriciala, putem deduce.

Ipoteza evadarii din Matrix cu ajutorul "autostopului ET" (involuntar de fapt si doar de transport "pasiv" al tramei noastre energetice subtile, :star: fiind deci vorba de-o rapire-transmutare nu chiar in corpore) merita zic eu luata macar in vizorul discutiilor critice.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

hanzo

Citat din: Xanadron din  30 Noiembrie 2014, 17:16:56
Citeva date "recoltate" prin originala metoda de hipnoza regresiva a alui CM sint realmente interesante, nu doar senzationaliste - inclusiv unele procentaje explicate straniu, dar veridic - ex: doar 5-10% din creier ni-l folosim, restul fiind rezervat "memoriei ET-ilor parazitari". :-(
Faptul ca militarii implicati in abductions vorbesc cel mai adesea lb. franceza in amintirile rapitilor ori informatia ca doar unul din 4-5 oameni AU de fapt suflet :-o nu-s totusi explicate, dar sint la fel de incitante (as avea unele explicatii-speculatii, dar nu-i locul lor aici.)


revin cu completare. de ce doar 20% au suflet..  :rainbow:

shinto practice

Some say that there are a number of souls.See Hearn 1894 Glimpses of unfamiliar Japan. ..."Some have five,some six, some seven, some eight Souls. But no one is by the gods permitted to have more Souls than nine."... ..."And it is better to have many souls than a few?" "It is better."... ..."The gods alone fix the number of Souls for each of us.To the worthy are given many; to the unworthy few." "Not from the parents, then do the Souls descend?" "Nay! Most ancient the Souls are: innumerable the years of them."...
http://www.oocities.org/caveofthesun/puri.htm text original.

in traducere ar fi cam asa: unii au 5, 6 cateodata 7 sau 8 suflete, numarul maxim permis de zei fiind de 9. pentru cei care sunt merituosi zeii permit mai mult de 9...

tin eu usa deschisa.. dar care are curajul sa treaca..  :rainbow:

dai cu bere cu pelin, toata viata e un chin, intr-o galerie 4 ochi munceste, sa se calculeze cand ajunge metroul. dorele draga..  :-) :martiansmile: :lol: :lol: :lol:




hanzo

revin cu intrebari ca urmare a unor clopotei. recunosc ca nu stiu cine i-a facut sa zornaie.  :rainbow: fiecare intelege ce si cum din ceea ce am sa spun.
sa vedem si limitele lui Malanga zic. si am cateva intrebari...

Lux - fiinte de lumina, traiesc in roi/imparatie, stiu formule pentru vindecare pt Alzheimer , etc..  afla ele de malanga ca doar au constiinta superioara da? si celelalte entitati  au la fel.
si cum vine treaba ca la atributele lui Lux este ca face pe oameni sa se simta vinovati/pacat. va suna cunoscut?
reies 3 directii poate mai multe..
1. cine stie cu cine vorbea malanga de a ajuns la concluzia ca Lux determina dialog interior/ganduri de vinovatie?
2. unde mai intalnim fiinte de lumina care au casa/imparatie de lumina, si care au cunostiinte avansate de ... legi, si spun de vina/pacat?
3. entitatile acelea odata ce au vorbit cu malanga.. au stat apoi cu mainile in san? oare?
pe de alta parte maiestria e sa faci 'victima' sa isi doreasca singura sa vrea sa dea.  :-D

voi ce spuneti?  :rainbow:




panta_rh_ei

Mie mi se par mai interesante performanţele sau "performanţele" - cum vă place mai mult  :-D - omului. Adică este primul om care a interogat sufletul altcuiva şi, mai mult, i-a dat informaţii despre puterile pe care le are şi indicaţii despre felul cum să le folosească. După cum il descrie, sufletul ăla era ceva care nu ştie ce-i cu el, pe ce lume se află şi ce poate să facă.
Citat. entitatile acelea odata ce au vorbit cu malanga.. au stat apoi cu mainile in san? oare?
- da de unde  :-D. Au fugit mâncând pământul. Doar a zis omul că subiecţii s-au vindecat/eliberat de angoase după prima şedinţă.
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

Tyanu

Eu raman reticent la unele afirmatii ale profesorului Malanga.Si sunt mai multe aspecte care ma fac sa raman la limita.

- Nu stim daca a vorbit cu sufletul, sunt sigur ca o entitate putea sa il pacaleasca foarte usor.
- Daca a hipnotizat constientul uman nu inseamna ca a indus o stare de hipnoza si fiintelor ce ocupau o parte a creierului
- Nu avem nici o dovada ca cele spuse de catre acele entitati e adevarat. E drept ca omul a lucrat cu mii de cazuri dar capacitatea noastra de intelegere e inca limitata. O specie de alieni care are constiinta comuna poate sa interactioneze diferit si sa-si comunice instantaneu ideile care puteau fi preluate mai tarziu de catre Malanga de la alti subiecti.
- Alienii au fost capabili sa creeze un organism compatibil cu sufletul, dar nu sunt in stare sa faca legatura acestuia cu corpul lor.
- Cei care nu detin suflet sunt totusi conectati la el printr-un cordon energetic pentru ca acestia nu vor sa coboare in materie pentru a experimenta direct experienta iar profesorul ii numeste ingeri  :wink:
- Geneza e de fapt Kabala evreilor spusa sub alta forma, simplificata pe intelesul tuturor.


Totusi, merita citit cel putin Alien Cicatrix sau sa urmarim documentarul Sa constientizam pentru ca sunt unele idei originale . Parerea mea e ca filmul 6 zile pe Pamant, realizat dupa cercetarile sale, e doar o metoda a celor ce vor sa ne indeparteze de subiect de a ridiculiza "descoperirile" sale.
Unii vorbesc pentru că au ceva de spus, alții doar pentru a spune ceva ...

http://conspiratiisimistere.wordpress.com/

panta_rh_ei

Intrucâtva de acord cu tine. Mă refer la reticenţe. Sunt multe inadvertenţe în filmuleţ. Apreciez efortul şi consecvenţa domniei sale dar, deşi nu ştiu cine s-a ocupat de regie...rezultatul este ceva ce duce automat spre ridiculizare. Dacă asta a fost intenţia ascunsă a regizorului cercetătorul se face vinovat de căderea în păcatul credulităţii sau a încrederii acordate. Chestie regretabilă dacă ţinem cont de importanţa şi sensibilitatea subiectului şi, nu în ultimul rând, de anii din viaţă dedicaţi problemei. Important este ca noi să luăm de acolo ce ni se pare relevant, să căutăm alte surse şi, mai important decât orice, să trecem totul prin sita convingerilor şi credinţelor noastre vis-a-vis de subiect.
CitatNu stim daca a vorbit cu sufletul, sunt sigur ca o entitate putea sa il pacaleasca foarte usor.
- Daca a hipnotizat constientul uman nu inseamna ca a indus o stare de hipnoza si fiintelor ce ocupau o parte a creierului
Cred că aşa ceva am vrut să scot şi eu în evidenţă dar nu mi-a reuşit?  :-D
Merci pentru recomandări. O să-mi fac timp să parcurg materialele respective.
Numai bine.
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

Xanadron

Mda, si eu am anumite rezerve privitoare la ... concluziile lui C. Malanga, fiindca tehnica lui de "anchetare" a subconstientului (sa numim asa zona "invadata" a rapitilor macar formal) pare sa fie valabila.
Sa fie asadar "parazitii transdimensionali" ageamii sadea in unele domenii? Ziceam deci p-aici ca unii mai mult sau mai putin channelizati sustin ca sufletele noastre (ori CS-urile poate mai degraba?) ar fi utilizate pe post de "baterii" pentru (supra)vietuirea unor entitati care si-au taiat (sau LI S-A taiat?) un anume cablu de conexiune cu Sursa Originara - chestie pe care noi o posedam inca - v. augoeides si alte taine gnosticoide. Hai s-o luam de buna, de dragul continuarii speculatiilor [logice] macar.

"Cablul" asta nevazut pare sa fie insa mai important-indispensabil decit s-ar putea crede (mai abitir decit crearea unor clone = PLFs), ceea ce ar explica impotentza ori macar dificultatile "parazitilor" de toate culorile (in configuratie A.I. dupa mine) de-a se "conecta" la sufletelele noastre... nu chiar amarite nici dupa crestinii gnostici.
Care au fost primii ce-au subliniat importantza controlului "punctului de asamblare" al "Oului Luminos" "augoeides" al structurii noastre energetice subtile cu corpul fizic - punct de asamblare situat zice-se exact in zona omoplatului drept. 
Shamanii tolteci ori Carlos Castaneda (in "Invataturile lui Don Juan") sint alti initiati care subscriu la ideea asta expusa prima data-n Manuscrisele de la Nag Hammadi. 

Maestrul gnostic Isadorus (sotul Hypatiei si ultimul profesor din Scoala Alexandrina a Misterelor) se pare ca era cel mai tare din parcare pe tema asta, dar a lasat in urma-i f. putine scrieri (incomplete si d-aia nu prea lamuritoare) asupra "Oului Auric" si-a rolului "punctului de asamblare". Vaticanejii stiu insa sigur unde-s restul tezelor isadorice :wink: si/sau despre tehnica... deplasarii voluntare a punctului de asamblare prin "cordonul argintiu", care ne-ar conferi capacitatea extinderii perceptiei "benzilor de emanatie" ale Universului.
Chestie care ar cuprinde si sapte "benzi anorganice" f. importante, fiindca perceptia lor ne-ar permite evadarea din zona de influentza a Arhontilor - entitati anorganice (aka A.I.), adica si fara suflet... la propriu, care-s descrisi in "Biblia Gnostica" – greu digerabila, btw, manuscrisele nag-hammadice fiind mult mai clare - ca fiind DOAR de doua tipuri, si nu 5 cum sustine C.M.: "reptilian"= Draco :evil: si "embrionar"= Small Greys. :moon: :-(

Astea doua gashti ar fi deci dupa gnostici (si epigonii lor pina la bogomili-cathari) "exploatatorii" sufletului omului... manipulat/reprimat si fiindca-i invidiat cumva ca-i "luminos" :star: ca esentza, desi cristalo-tubo-siliconicii arhontzei ar fi si ei "emanatii" ale aceleiasi Zeitze cazute din Pleroma si afurisite de teocratia patriarhala - egal daca numita  Sophia, A_then_a,  Lilith, Luana sau Ishtar. 

Concluzia? ...Hmmm, niciuna :lol: (deocamdata) - fiindca mai e mult pina departe...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/