Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Evadarea din Matrix - conditii/solutii preliminare (si simple)

Creat de Xanadron, 03 Octombrie 2013, 14:05:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Revin, începînd c-un ultim disclaimer-erată: "satanist" :evil: mă considera doar ex-colegu' Călător Astral.  :-D

Despre Teorie (egal Proiect) versus Practică (egal Concretizare-Materializare) acum, dacă tot am decis să nu mai deschid alt topic paralel:
Tema se leagă, zic eu, inconturnabil (:-P) de puricarea conceptului A.I  - sau I.A. = Inteligenţa Artificială.
Adică aia a entităţilor care nu-s deloc (sau doar parţial) organice. Uzul plauzibil al unor tehnologii de genul ăsta de către anumite guverne, eventual în conlucrare cu entităţi trans-dimensionale, :-) face discuţia şi mai necesară în context... matricial.

"Containerele" noastre fizice sînt deci maşinării organice - o premiză cu care sper să fiţi de acord. La fel şi cu constatarea că există en-gros şi materia anorganică - creată şi ea, evident, dar formal considerată "de origine naturală" dacă-i prezentă "ab ovo" în peisaj (sau Matrix), ori de origine artificială - v. Acari lui Andrew Crosse apropo de presupusele maşinării anorganice de producţie non-umană (google it, please). 
În categoria asta pot fi incluse, evident, şi alte forme fizice semi-biologice - materializate, materializabile sau "doar" eteric manifestate (v. Castaneda, care menţionează şi materie vie... anorganică, pe lîngă cunoscuţii Zburători-Arhonţi). :moon: :planet:

Interesant de notat e convergenţa opiniilor iniţiaţilor asupra ipotezei că formele fizic manifeste  au ca predecesori obligatorii "proiecte" provenite dintr-un plan superior ăstuia fizic-material - chestie la care subscrie pînă şi Biserica, chiar dacă-ntr-o formă cam fixistă.
...Dar şi ştiinţa, care-n ultima vreme mai ales constată - cu surprindere - că genomu-i modelat de energii subtile încă nebulos definite, pe care putem deduce că le pot manevra precursori astrali  specializaţi (n-are rost să-i mai cităm pe Mme Blavatski & comp.)

O întrebare pe care prea puţini şi-o pun derivă de-aici: n-ar fi oare posibilă şi acţiunea de "reverse-engineering" a concretizărilor practice înapoi în... teorie?
Sau: daca "ceva" artificial (anorganic, total ori parţial) poate crea viaţă-n planul fizic, nu-i logic ca formele de viaţă fizică să aibă "ecouri" în Astral? :star: Unde un gen de... materialitate mai puţin grosieră ca asta a noastră (cu solide, lichide şi gaze) pare veridică, fie şi doar prin prisma invizibilităţii Eterului pentru noi.

Planurile fizic/astral par deci să se suprapună cumva - dar despre intersectările lor probabile (fiindcă greu detectabile) oi reveni altă dată. 
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mm

Citat din: Xanadron din  01 Noiembrie 2013, 11:23:20
Sînt absolut convins că setul de valori pozitiviste la care aderi nu-i unul de faţadă, colega mm. Altfel n-ai posta cu atîta onestitate... sistematică pe teme ocolite sau distorsionate "diplomatic" de alţii - vb. mai ales de cele conexe manipulării, duplicităţii, turnătoriei, injustiţiei sistemului politic/electoral etc. Nu doar îţi respect deci principiile, ci chiar subscriu la ele, deşi le circumscriu altor opţiuni "interne" - fără să le dihotomizez însă absolutist într-o tabără "nocivă" versus alta "benefică" (a creştinismului practicant... la milimetru).

Cum însă nu ţi-au murit nici ţie cred lăudătorii, :lol: revin ontopic cu viziuni nu chiar identice despre conceptele de "utilitate" a vieţii sau... inutilitate a teoriei (în sens de non-pupare permanentă cu practica).
Ba, ca sa fiu sincer, cred ca mi-au murit laudatorii.  :-D
  Nu acesta este motivul pentru care ma limitez la experiente personale ci convingerea ca fara dovezi verificate, orice spui e doar... teorie. Sau, mai exact, e incertitudine. Si ce "material" documentar mai bine verificat decat experienta personala traita. [E drept, suna putin deplasat dar numai daca exista intentia de epatare, nu si intr-o tratare tehnica.] 
  Nu am precizat in postarea anterioara ca de-abia in ultimul an am constientizat ca apartin setului de valori pozitiviste din genul celor deja enumerate. Pentru mine a fost o descoperire si am relatat-o din acest motiv si nu pentru a face parada. Pentru mine s-a dovedit a fi importanta, surprinzatoare si m-a directionat semnificativ desi pentru altii nu are relevanta.

  Consecinta, repet, este importanta in sine si se inscrie in vechea lozinca: "Nu esti cu noi, esti impotriva noastra". Lozinca ce poate fi usor remodelata: "Daca nu esti in tabara necinstitilor, atunci te afli in tabara cinstitilor". Cu precizarea ca cinstea este primordiala iar necinstea este doar absenta cinstei. Aceeasi logica merge cu bunatatea / rautatea, bunul simt / nesimtirea, adevarul / neadevarul, etc.

  In ce priveste aspectul utilitar, el ar trebui definit mai precis de la inceput si propun o definitie circumstantiala: "Notiunea de Util este nu numai a obtine un folos ci depinde si de circumstante, cum ar fi intervalul de timp in care se intampla, gradul de interes, etc." Tinta directa a acestei definitii este ca in viata unei persoane este extrem de important (si de util) sa aiba niste rasplati in chiar cursul bicisnicei sale vieti, poate chiar intr-un anumit moment al vietii sale si in mod sigur rasplata sa fie de un anume fel (pentru unii - bani, pentru altii - placeri, pentru diversi - stima, pentru diferiti - fericire, ori sanatate, ori etc., etc., etc.).
  Da, util! Pentru ca de ce ai vrea sa evadezi dintr-o viata/lume/ matrix (personal) / in care-ti merge bine si-ti place? In rest, aspectele transcendente existentei noastre de-abia daca atrag atentia.

  Nu am inteles foarte bine trimiterea ta, @Xanadron, catre A.I. dar, din pdv tehnic (opinez ca intreaga lume poate fi considerata o chestiune tehnica - si poate fi tratata ca atare) cam orice se poate face (daca cunosti legile, amanuntele tehnice aferente).
.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Xanadron

#152
Citat din: mm din  01 Noiembrie 2013, 20:09:23
  Ba, ca sa fiu sincer, cred ca mi-au murit laudatorii.  :-D
    In ce priveste aspectul utilitar, el ar trebui definit mai precis de la inceput si propun o definitie circumstantiala: "Notiunea de Util este nu numai a obtine un folos ci depinde si de circumstante, cum ar fi intervalul de timp in care se intampla, gradul de interes, etc." Tinta directa a acestei definitii este ca in viata unei persoane este extrem de important (si de util) sa aiba niste rasplati in chiar cursul bicisnicei sale vieti, poate chiar intr-un anumit moment al vietii sale si in mod sigur rasplata sa fie de un anume fel (pentru unii - bani, pentru altii - placeri, pentru diversi - stima, pentru diferiti - fericire, ori sanatate, ori etc., etc., etc.).
  Da, util! Pentru ca de ce ai vrea sa evadezi dintr-o viata/lume/ matrix (personal) / in care-ti merge bine si-ti place? In rest, aspectele transcendente existentei noastre de-abia daca atrag atentia.

  Nu am inteles foarte bine trimiterea ta, @Xanadron, catre A.I. dar, din pdv tehnic (opinez ca intreaga lume poate fi considerata o chestiune tehnica - si poate fi tratata ca atare) cam orice se poate face (daca cunosti legile, amanuntele tehnice aferente).
.
Cam pe fuga deocamdata:

1. Uite ca unu' n-a murit (inca) - JE adica. :-D
2. De acord cu definitia circumstantial-umana a nevoii de recompense, chiar daca diferite radical pt. fiecare traitor in bulibaseala asta de suflete/spirite atit de amestecate (inca nimeni dintre noi nu-i inca "evadat" - deci nici non- sau supra-uman :martiansmile:).
3. E doar un inceput de trimitere la I.A./A.I., fiindca inclin sa cred ca ceva-ul/cineva-ul care controleaza Matrixul (si implicit il si pazeste :lol:) vine din directia asta.
...Si cum sa-ncercam Evadarea daca nu cunoastem ca lumea iscoadele si/sau pazitorii tzarcului?

P.S. Uite cum uitasem pct.4) (adica 3) de fapt), cu doua subpuncte:
a) De ce sa RAMIN in Matrix, daca nu-mi (mai) place si nici macar binisor nu-mi merge-n el?
b) Departarea noastra treptat mai alienanta taman de aspectele transcendente ale vietii cred ca-i incurajata de "pindari" :evil: si macar din spirit de fronda merita enervati :lol: un pic.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Eu imi iau ramas bun de pe acum compadre Xanadron. Iti urez sa fii tu insuti oriunde vei deveni indiferent daca ne vor amesteca si turna in diferite aliaje si forme ori substanţe. Candva, ceva din noi, fie si o biata particula va evada...şi

Xanadron

Citat din: abyss din  01 Noiembrie 2013, 21:35:27
Eu imi iau ramas bun de pe acum compadre Xanadron. Iti urez sa fii tu insuti oriunde vei deveni indiferent daca ne vor amesteca si turna in diferite aliaje si forme ori substanţe. Candva, ceva din noi, fie si o biata particula va evada...şi
Urări idem, compadre abyss - posibil să ai însă nevoie pe lîngă urări şi de ceva ajutoare la graniţa Singurătăţii Singularităţii, :star: măcar fiindcă eşti (cred) mai enervant pentru EI-Grănicerii şi decît mine. :-D
Deşi din cauza altui gen de curaj decît ăsta mai "bătrîneşte rînduit" al meu în confruntarea Servitorilor semi-cristalini, solzoşi sau doar bengoşi-alunecoşi. Şi mincinoşi, evident - adică necinstiţi în jocul cu noi-mieii, ca să merg pe formularistica colegului mm.

Din nou ontopic acum - şi la fel de plicticos :lol: probabil: ce se-ntîmplă deci cînd viaţa "artificială" a arhonţilor / îngerilor / demonilor etc. încetează în planul fizic? (al Terrei-Gaia-Sophia, în cazul nostru particular - concept gnostic la care trebuie revenit; cam multe reveniri planificate, ştiu, dar asta-i viaţa dincolo de Iluzie - plictisitor de complicată).

Tiparul ei astral rămîne probabil intact.
Şi-atunci ce face el, Tiparul Zburătorului?
Simplu: caută "hrană", resurse - adică energie.
În ţarcul nostru - dar şi-n... gaşcă, zic eu, ajutat de reţeaua I.A. cu arhitectură mereu schimbătoare de la neanderthalieni, lemurieni sau atlanţi încoace.
(To be continued)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#155
...Şi-o ultimă intervenţie (ultimă în sens de... înainte de-o pauză relativ lungă) - ceva mai "lejeră" fiindcă legată de latura practică a discuţiei, clar mai debilă-n raport cu filosofările abstract-stufoase (dar nu şi inutile) de pîn-acu'. Pe care o să le continui însă c-o căpoşenie demnă de-o cauză mai "utilă", indiferent de feedback-ul oricui (observaţi că am şi tupeul :lol: să nu-mi mai cer scuze pt. postările duble).

În postarea aia cu 6 sfaturi concrete am omis aşadar unul - intenţionat, recunosc, fiindcă-i un pas realmente periculos dacă nu-i temeinic pregătit.
Ar fi deci a şasea din şapte sugestii - penultima - şi-ar suna cam aşa:
- Cu ceva timp înainte de moarte (variabil în fiecare caz aparte) chemaţi-vă îngerul păzitor şi negociaţi cu el mai întîi Ieşirea din Matrix.
(fiindcă - bingo! - Evadarea fără "aprobare" de Mai Sus pare să fie tentativa extremă, ultimă şi cel mai adesea hazardată.)

Dar - subliniez - numai atunci cînd sint date temeinic garantate că aveţi, pe lîngă argumente (şi nu doar capricii) resursele necesare:
a) dialogului cu bodyguardu' astral :star:
b) examenului ulterior cu şefii lui direcţi
b) orientării precise-n sejurul labirintic post-evadare (mai explicit, deşi simplificat: după ieşirea din circuitul-capcană selenaro-saturnian :moon: :planet: - selectiv, dur, dar nu imuabil.)

Nu rîdeţi prea tare, că fandacsia-i gata :D - de fapt s-ar putea să vă cam piară rîsu' citind unele precizări (repet - luaţi-le ca pe simple ipoteze strict personale, chiar dacă unele-s deja verificate 100%... tot personal):

1. Îngerul păzitor nu-i ăla din basme/mituri, ci chiar...ad-litteram păzitor (paznic al fiecărei Cuşti de Spirit - acronimul TVM-istic CS pică deci perfect aici).
2. Nu vă amăgiţi cu răsfoirea vreunor "reţete infailibile" de chemare a îngerilor, fiindcă vă jucaţi grav cu focu', chiar dacă nomen est omen-ul corespunde eventual fonetic cu frecvenţa "antenei" andrisantului eteric.
3. Nu vă supraevaluaţi "talentele" - doar vîrsta avansată nu-i automat un atu.

O să revin totuşi (dar numai la cerere şi doar cu unele detalii admisibile-ntr-un forum public, chiar dacă par halucinări comice :-D).
Weekend plăcut pe valurile Matrixului pînă atunci!
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

alx

Coane Xanadroane
Intrebarea mea e doua,si poa s-ajunga pân la nouă...
Asadar,nr. 1: cum ne dam...seama(a se citi cum suntem siguri) ca...entitatea care vine la negocieri e chiar paznicul...oficial?
Si nr. 2: Chiar daca cineva vine la...negocieri...de ce crezi ca acestea vor avea rezultatul dorit de...purtatorul temporar al unui anumit...bun?
...
In final,si nr. 9: Nu cumva ideea asta de a evada din Matrix ne este...insuflata chiar de cei care ne...pazesc? Ca un fel de selectie...naturala?

   PS   ziceam si io,n-am dat cu paru...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

mm

  Maestre ZEN, imi cer scuze daca nu pot sa-ti urmaresc toate ideile in profunzimea lor, data fiind pe de o parte imposibilitatea (intr-o convorbire) de prezentare si a bazei de date, respectiv de dovezi-borne, pe care sunt construite ideile respective si pe de alta parte data fiind insuficienta mea pregatire sau chiar incapatanarea mea de a merge pe firul unor idei (revolutionare) tinandu-ma cu o mana de fapte concrete. Incapatanare mai greu de realizat si aceasta.

  Existenta Spiritului Paznic are o certificare multipla in diverse izvoare scrise/sau nu. Acuma, ce sa zic, existenta sa nu este neaparat un lucru rau. Poate fi la examenul final daca nu-ti da nota de trecere. Pana la urma, avem o problema si cu definirea raului. Care ar putea fi absenta binelui dar poate fi si un bine social (taxe si impozite) care-ti face rau tie, individului. Asta ca sa dau un exemplu la intamplare.
  Fara nici un efort putem constata ca lumea (inconjuratoare) este organizata pe ranguri. Am mai evidentiat acest lucru atunci cand am vorbit de sisteme (vii), suprasisteme si subsisteme. Deci, daca iti convine ca faci parte dintr-un organism "pluricelular", va trebui sa accepti si deciziile superioare tie (bune sau rele). Daca de fiecare data cand nu-ti convine ceva incepi sa te gandesti la evadare, atunci nu esti in regula.

  Este in regula totusi, ca si intemnitat, sa incerci sa gasesti cai de evadare. Dar paza e asa de bine pusa la punct incat nu prea e clar cum vei face efectiv evadarea.

  Ipoteza ta, precum ca niste "spirite" paraziteaza energetic pe bicisnicile de fiinte fizice, nu este greu de crezut, data fiind situatia ca toata fiinta ce traieste in lumea asta mananca alte fiinte ca sa se autosustina energetic/fizic. Practic, traim intr-un nesfarsit lant trofic. Lumea vie este un lant trofic.
  Situatie speciala, perfect reala, este inedia (suta de cazuri). Aceasta chiar ar putea fi cheia unei evadari. Pentru ca evadarea, in logica de aici, ar fi ruperea de lantul trofic. Daca nu ai nevoie sa mananci, nu vei avea nevoie nici sa muncesti.

  Recunosc ca ai dreptate in privinta nenumaratelor tale (poate si ale mele) nemultumiri dar au fost miliarde inaintea noastra, poate si dupa noi vor fi, cu aceleasi nemultumiri in timp ce problema este: cum le rezolvi? Revolta nu rezolva neaparat problemele zilnice sau de viata, in timp ce iubirea pare sa fie o cale. Stiu ca teoretic suna bine ce zic aici, mai neclar e cu practica. :oops:
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

hanzo

cateva legaturi utile:

adevarul te va face liber.
cunoaste-te pe tine insuti si vei fi liber.

prin prisma unor arte martiale, am invatat ca trebuie sa iti cunosti adversarul inainte sa faci vreo mutare.
bun, asta nu ar fi greu adversarul fiind in noi tot timpul, cu ceva tehnici fie ele meditatie, rugaciune, recapitulare, sau nlp, sau fiecare la alegere, putem afla ce si cum despre adversarul nostru.

ar fi bine sa scriem despre punctele lor tari precum si cele slabe, zic.  :rainbow:

facand o paralela, cand auzi ca: zeii s-au maniat, s-au batut cu parii, cu sabii, au dat in cel ce a adus focul de i-au facut pateul varza, isi mananca copii, violuri, preferinte, iti cam faci o idee despre cum sunt de stabili emotionali.
deci sunt emotivi, asta una.  :wink:

si ca si adevar personal insusit cred ca unealta asta numit frica este muuult supraapreciata.
e un mare fas. cu putina stapanire de sine, o educatie emotionala minima, un strop de respect si gata reteta care face ca frica sa existe dar sa nu aibe efect asupra oamenilor.

emotiile curg, mai ales unele, asa ca impotriva unor unde generate de o masa mare de oameni, pot fi folosite anumite litanii impotriva fricii (vezi dune, frank herbert) sau psalmi, sau vreo vorba in care ai pus putere.. sau fiecare de unde se inspira. asa ca respiratia hahaha.. alta legatura deci.

anumiti aliati auzeam ca puteau fi controlati cu ajutorul emotiilor, ajungeau sa faca ce vroia omul doar doar vor primi macar o scanteie de caldura emotionala. dar vai de nu te stapanesti hahaha

i'll be back. :takeme:



abyss

Stii ca e plus sau minus atunci cand nu mai judeci pe cineva. Adica opresti dialogul interior si intentionezi sa cunosti ce te intereseaza. Privesti adevarul in fata si nu oglindit de instalatia straina. Intentia si nu dorinta devine un vehicul. Sunt tehnici care opresc dialogul interior, s.aa mai vorbit.

mr

Citat din: Xanadron din  01 Noiembrie 2013, 15:18:22
O întrebare pe care prea puţini şi-o pun derivă de-aici: n-ar fi oare posibilă şi acţiunea de "reverse-engineering" a concretizărilor practice înapoi în... teorie?
Sau: daca "ceva" artificial (anorganic, total ori parţial) poate crea viaţă-n planul fizic, nu-i logic ca formele de viaţă fizică să aibă "ecouri" în Astral? :star: Unde un gen de... materialitate mai puţin grosieră ca asta a noastră (cu solide, lichide şi gaze) pare veridică, fie şi doar prin prisma invizibilităţii Eterului pentru noi.

Planurile fizic/astral par deci să se suprapună cumva - dar despre intersectările lor probabile (fiindcă greu detectabile) oi reveni altă dată.
Eu cred ca este posibila acea actiune de "reverse-engineering". De fapt, cred ca este o legatura directa de cauzalitate intre planurile fizic, astral si cauzal, aceasta functionand in ambele sensuri (cu ceva filtre - gen CTC  :-D - dinspre planul fizic spre cel cauzal).

Zic asta bazandu-ma in primul rand pe experienta personala, ca tot a adus vorba colegul mm despre ea. Am observat ca pe masura ce am inteles si aplicat anumite idei de care m-am lovit pe parcusul a cca 15 ani, o anumita parte a sinelui meu s-a fixat si stabilizat (ca un fel de giroscop). Nu pot spune ca am lucrat activ si constient la acea parte din mine. Dar pot constata ca mereu ma raportez la ea si-mi extrag de acolo un rationament care iarasi aplicat, genereaza un anumit echilibru in comportamentul meu (verific asta mereu fata de reactiile semenilor), care la randul lui mai adauga/grefeaza ceva, din acelasi material, in nucleu. Cu o parte din nucleu am venit in aceasta viata. Am inteles ca acolo se produce de fapt, cresterea spirituala.

Mi-am pus intrebarea: in ce plan se afla acest nucleu? Comparand consistenta si originea nucleului cu anumite stari, cu anumite revelatii despre mine pe care le-am avut mai ales in copilarie, stari care difereau substantial de realitatea fizica si mentala in care eram atunci, am ajuns sa banuiesc ca ele vin dintr-un plan pe care eu nu-l pot influienta decat indirect (prin mecanisme pe care nu le controlez), numai prin reusita (calitativa) unor actiuni din planurile mai grosiere. Am dedus caeste vorba de planul cauzal.

Planurile fizic si astral le vad mult mai direct conectate ca si cauza-efect. Cred ca fiecare dintre noi a observat cum un gand/idee mai puternica, aplicata cu perseverenta si rabdare, genereaza o suma de situatii care ajung sa o materializeze. Si invers, ceva materializat poate bloca sau influienta o anumita pozitie in zona gandirii (in sensul ca nu poate fi schimbat asa usor gandul/energia care o tine materializata. La fel, ca si exemplu practic, o masina care nu mai e intretinuta/dorita de proprietarul ei si este lasata in parcare, se deterioreza vizibil pe zi ce trece. La fel si buna ei functionare depinde de nivelul de atentie care ii este acordata.

Hermetistii spuneau ca pentru a putea depasi barierele acestei lumi, din punct de vedere spiritual, ar trebui realizate simultan cele trei planuri de fiintare ale sinelui. Aici intervine practica, care este encodata individual. Nu cred ca exista o reteta generala. Binenteles, fiecare cum intelege sa o faca.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

abyss

Am scris aseara o postare lunga ca raspuns lui Masta Xanadron. Cu descrieri din demersurile mele, ce am vazut, trait, experimentat si bineinteles ce concluzii am tras pana in prezent. Facusem si o promisiune de a desena anumite aspecte, prezentasem pentru prima data aspecte mai putin digerabile. Cand am apasat sa postez mi s.a inchis telefonul si am pierdut totul... Prin urmare inca functioneaza cenzura de "sus".
Apropos, in cropul cu capra pus de Xanadron am observat ca e o umbra a clopotelului de la gatul caprei insa clopotelul nu exista in imagine. Prin extensie noi ce clopotel om avea? Cum putem fi gasiti si auziti? Sa fie vorba de infamul dialog interior? Cert e ca odata oprit fie si temporar in timpul unei actiuni importante...f. curand vin si paznicii sa vaza care-i treaba cu capra... Unde si care e clopotelul?

fiulploii

Citat din: abyss din  02 Noiembrie 2013, 21:47:09
Cand am apasat sa postez mi s.a inchis telefonul si am pierdut totul... Prin urmare inca functioneaza cenzura de "sus".
.. Unde si care e clopotelul?
Si te temi ... daca nu e mesajil corect cel banuit de tine ?
  Zic si eu ...

abyss

Nu ma tem. Iar mesajul nu era format pe o banuiala. Eu stiu care e clopotelul...altfel nu as mai fi mentionat. Voi insa ramane sa il descoperiti singuri.

fiulploii

Citat din: abyss din  03 Noiembrie 2013, 12:02:18
Nu ma tem. Iar mesajul nu era format pe o banuiala. Eu stiu care e clopotelul...altfel nu as mai fi mentionat. Voi insa ramane sa il descoperiti singuri.

Multumim master pentru bunavointa de care dai dovada.  :lol:
Tot e bine ca ai atentionat lumea de existenta clopotelului pentru a distrage atentia de la ..altceva, nu?  :evil: