Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine ne conduce?/Ne conduce cineva?

Creat de @Lex, 03 Decembrie 2011, 16:53:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Xanadron

Un PDF extrem de interesant - al unui interviu luat unui "inalt oficial UE" :evil: (puteti sa le ziceti si comisari sovietici, ca tot aia e :-D) de Kerry Cassidy (Project Camelot):

http://projectcamelotportal.com/files/Revelations_from_an_EU_member_state_official.pdf

Un singur comentariu deocamdata: daca fie si numai 10% din ce povesteste nenea ala-i adevarat, situatia-i gravid de grava -ba chiar terifianta. :-o

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Ganditorul

La o prima lectura printre randuri rare incep sa cred ca ai relatii/pile la Amun-Ra si sotia lui, care scrie aici pe forum, si ca i-ai luat cumva un interviu. Asta deocamdata, cand o fi timp sa citesc mai atent, mai vedem.

romulus

CitatLa o prima lectura printre randuri rare incep sa cred ca ai relatii/pile la Amun-Ra si sotia lui, care scrie aici pe forum, si ca i-ai luat cumva un interviu.
Totalmente de acord cu dumneata Ganditorule.
Plusez insa cu o cestiune: am vazut ca "dezvaluitorul" din PDF dadea ca hint (si bibliografie totodata) interlocutorului Alice in Tara Minunilor si Stapanul Inelelor"  :-D !
Intreb asa, intr-o doara : de ce nu si Fat Frumos din Lacrimi si Insir'te Margarite? Probabil ca nenea oficialu' din UE nu cetise pe Eminescu ori Ispirescu!Da nu-i timpul pierdut... :-D
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

fiulploii

Citat din: Xanadron din  26 Septembrie 2013, 09:12:33

Un singur comentariu deocamdata: daca fie si numai 10% din ce povesteste nenea ala-i adevarat, situatia-i gravid de grava -ba chiar terifianta. :-o

Daca !
  Vezi de ce nu se spun multe chestii la neofiti? Ei trebuie sa munceasca si sa produca pentru ca altii sa se ocupe in liniste de ..toate cele urate si scarboase  :evil: Nu?

panta_rh_ei

Seamănă cumva cu interviurile luate lui BF.   Mă enervează dezvăluirile astea sub anonimat. Dacă tot vrei să disclosure, fa-o nene cu spirit de răspundere. Interviul este un corolar al ipotezelor lansate de KC de-a lungul timpului. Ce noutăți spune nenea ăsta, altele decât se discută in mass-media alternativă? Project Camelot este în dificultate financiară, după cum recunoaște însuși KC și îndemnul de-a urmări mass-media alternativă este clar, la fel ca și scopul acestui interviu. De ce n-a publicat varianta audio? Și de ce nu una video? De ce doar varianta PDF? Protecția intervievatului, da  :-D .  Pe scurt, cu riscul de a-mi atrage mânia zeilor, nu cred în realitatea acestui interviu. În tematica asta ultradezbătută există un sâmbure de adevăr, clar, și interviuri de genul ăsta nu fac decat rău. Rău în sensul că încet-încet duce tematica în deizoriu ceea ce mi se pare grav. E doar o momeală(interviul). Părerea mea, evident. (Poate fi greșită.)

LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

horia2008

Citat din: panta_rh_ei din  26 Septembrie 2013, 22:28:38
Seamănă cumva cu interviurile luate lui BF.   Mă enervează dezvăluirile astea sub anonimat. Dacă tot vrei să disclosure, fa-o nene cu spirit de răspundere. Interviul este un corolar al ipotezelor lansate de KC de-a lungul timpului. Ce noutăți spune nenea ăsta, altele decât se discută in mass-media alternativă? Project Camelot este în dificultate financiară, după cum recunoaște însuși KC și îndemnul de-a urmări mass-media alternativă este clar, la fel ca și scopul acestui interviu. De ce n-a publicat varianta audio? Și de ce nu una video? De ce doar varianta PDF? Protecția intervievatului, da  :-D .  Pe scurt, cu riscul de a-mi atrage mânia zeilor, nu cred în realitatea acestui interviu. În tematica asta ultradezbătută există un sâmbure de adevăr, clar, și interviuri de genul ăsta nu fac decat rău. Rău în sensul că încet-încet duce tematica în deizoriu ceea ce mi se pare grav. E doar o momeală(interviul). Părerea mea, evident. (Poate fi greșită.)
Mai, eu cred ca asta-i politicianul norvegian devenit intre timp inalt oficial UE; tot de la KC si Project Camelot



Xanadron

Citat din: romulus din  26 Septembrie 2013, 16:44:18
Totalmente de acord cu dumneata Ganditorule.
Plusez insa cu o cestiune: am vazut ca "dezvaluitorul" din PDF dadea ca hint (si bibliografie totodata) interlocutorului Alice in Tara Minunilor si Stapanul Inelelor"  :-D !
Intreb asa, intr-o doara : de ce nu si Fat Frumos din Lacrimi si Insir'te Margarite? Probabil ca nenea oficialu' din UE nu cetise pe Eminescu ori Ispirescu!Da nu-i timpul pierdut... :-D
Am zis !
...Si poate n-ati ajuns la pasajul unde K.C. trece de la Lewis Carroll la Radu Cinamar!!! :-o (spre sfirsit).
Asta zic io ca le-a scazut abrupt :-D credibilitatea - amindorura.

Partial subscriu deci la opinia colegei panta_rh_ei, fara sa cad in extreme insa (personajele intervievate de KC sau Bill Ryan nu-s cel putin "prefabricate", existind si avind biografii verificabile).
Oricum o-ntoarcem deci, merita totusi un pic rasfoite si sferturile de adevar strecurate printre dezinformari (voluntare sau nu).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Conducerea este in alt plan decat cel palpabil.

fiulploii

  Nu numai dupa parerea mea, pamantul actual este o planeta a razboiului , o zona de conflicte , fie ca vorbim de conflicte clasice - razboaie , gloante , sange si fum - fie ca vorbim de conflicte mai putin vizibile - falimente de tari, epidemii financiare sau de alta natura. Pace nu a fost niciodata pe aceasta planeta a masculilor .
  Zic asta referindu-ma la ultima civilizatie umana , cea a carei istorie o cunoastem . Nu ma refer la timpurile in care femeile erau ingropate cu arme alaturi iar barbatii erau ingropati cu podoabe  :-D , mormintele de acest gen sunt un tabu, la fel ca si cele de urieshi. Ceva s-a intamplat la un moment dat in istorie - poate a fost cum se zicea in fragmentele din culegerea Kolbrin - iar barbatii - Fiii Omului- au luat puterea , rasturnand toate valorile de pana atunci, si masculinizand  toate aspectele vietii , inclusiv credinta.
  Se pare ca Dumnezeu ar fi un principiu feminin si nu unul masculin - e cineva pregatit pentru Disclosure asa cum cere cu voce tare?  :evil: Si cum orice cuceritor schimba istoria de dinaintea lui in favoarea sa , asa au facut si Fiii Omului - vezi textul din Kolbrin.
  Nu mai enumar racilele si tarele prezentului fiindca le cunoaste toata lumea. Ma intreb insa de ce unii au fost sau sunt bogati in comparatie cu altii tot mai multi care sunt saraci . Si aici nu se pune filiatia fiindca sunt destule cazuri de beizadele internationale care sfarsesc in droguri, betie si mizerie. Eu zic ca e vorba de altceva.
  E vorba de credinta personala si implicit mentalitatea care este implementata de mic si pe care totusi o poti corecta constient daca ai informatiile necesare si esti dispus .
 
In viaţa situaţiile nu apar ca să arate că suntem blocaţi în ele; în viaţa situaţiile nu apar că să arate că am dat greş în crearea altora mai bune. Situaţiile apar în viaţa ca să arate ce credinţe am fost învăţaţi, căror credinţe le-am căzut pradă – iar dacă nu sunt cele preferate, atunci să le schimbam. - zic unii si inclin sa le dau dreptate.
Realitatea fizică e întotdeauna produsul a ceea ce fiecare dintre noi crede că poate fi – SAU SE TEME că va fi. Deoarece să te temi că ceva se va întâmpla în viaţa ta, e acelaşi lucru cu a spune că scenariul de care te temi e cea mai puternică realitate posibilă ce e probabil că se va materializa în viaţa ta. Realitatea ta fizică e întotdeauna produsul a ceea ce crezi tu că poate să fie sau va fi. - mai zic aceeasi indivizi in continuare.
  Si de fapt, cele de mai sus se gasesc cam in toate cartile de NLP si se petrec de fapt in viata de zi cu zi.
  Oricum intoarcem problema, realitatea fizica este produsul asteptarilor si a gandirii si a previzualizarii individual-colective. Intelegem atunci importanta unor curente de gandire globale, a mentinerii unor sentimente globale de vinovatie si resemnare propagate de-a lungul mileniilor sub diverse nume si forme , mai nou, a unor posibile matrici comune de vise, ganduri sau sentimente.
  Ce ii deosebeste pe cei de sus de cei de jos ? Pozitia  :lol:
  Si diferenta de potential de unde vine ? Din sistemul de credinte.

  Si de aici rezulta o metoda clara de iesire din matrix : schimbarea . Fiindca daca faci mereu si mereu acelasi lucru vei obtine acelasi rezultat iar vina personala se va accentua si vei fi si mai rob al lui , al Sistemului prin promotorii lui.
  Ca se lucreaza la corzile sensibile de catre acesti promotori pentru a mentine turma cu capul plecat , este o evidenta care nu cred ca mai trebuie discutata.  Ce e de facut ? Pai, ce s-ar putea face daca tu desfaci lantul omului , il iei de mana si-l conduci spre iesirea din pestera  :evil: iar el incepe sa se teama de lumina cruda de afara , se smulge si se intoarce gafaind la lantul lui pe care si-l pune singur .
  Nu te apuca o tristete ? Iar daca ala incepe sa dea alarma ca exista un intrus , un element destabilizator , ce mai poti face ? Nu mai bine tii totul in tine si cauti prudent semne la altii pentru a gasi pe cineva la fel cu tine? Asta daca vrei sa le iei valul de pe minte la toti. Daca consideri ca nu merita efortul, atunci nu iti ramane decat sa ..iesi ...in caz ca scapi cu viata in urma alarmei  :evil:
  Doar ganduri SF dintr-o viitoare nuvela ....

tractorbeam

Ar trebui sa militam pentru schimbarea ierarhiei si sa punem femeile sa conduca lumea, precis nu ar mai fi atatea razboaie si totul s-ar rezolva pe cale amiabila, la o cafea, la o sueta, femeile sunt in stare sa stea zilnic de vorba ore intregi cu suratele lor la telefon si nu se plicitesc, deci ele sunt predispuse spre dialog sau monolog dar macar fiecare isi tine monologul lui si nu il intrerupe pe celalalt. :wink:

fiulploii

Raspunsul tau este demn de vremurile pe care le traim dar nu asta era ideea principala si stim amandoi asta.  :wink:

Xanadron

#221
Citat din: tractorbeam din  02 Octombrie 2013, 09:56:56
Ar trebui sa militam pentru schimbarea ierarhiei si sa punem femeile sa conduca lumea, precis nu ar mai fi atatea razboaie si totul s-ar rezolva pe cale amiabila, la o cafea, la o sueta, femeile sunt in stare sa stea zilnic de vorba ore intregi cu suratele lor la telefon si nu se plicitesc, deci ele sunt predispuse spre dialog sau monolog dar macar fiecare isi tine monologul lui si nu il intrerupe pe celalalt. :wink:
Las'ca nu-i deloc grozava... aceeasi lume condusa (DEJA) si de unele ca:

- Regina Angliei :evil:
- Angela Merkel
- Margaret Thatcher :martiansad:
- Maria Tereza
- Hillary Clinton :-(
- Ilse Koch
- Elizabetha Bathory :fullmoon:
- Irma Grese
- Ana Pauker  :|
- Nutzika Udrea... :-D etc. etc.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  02 Octombrie 2013, 12:30:57
Las'ca nu-i deloc grozava... aceeasi lume condusa (DEJA) si de unele ca:

etc,etc,

Poate ca suntem Fiii Omului si nu Fiii Cerului  :-D iar Omenirea 2.0 stagneaza .... :wink:

Arhanghelul

#223
Citat din: horia2008 din  26 Septembrie 2013, 23:15:57
Mai, eu cred ca asta-i politicianul norvegian devenit intre timp inalt oficial UE; tot de la KC si Project Camelot

Eu zic ca asta este ... bULA Norvegianul ... care ...de data asta revine cu Gometa ISON ... Aaceasi MARIE ... cu alta porcarie ...

"Nibiru si scrisoarea politicianului norvegian"(2009-2012) ...
http://www.agentia.org/teoria-conspiratiei/sfarsitul-lumii-e-foarte-aproape-1640.html
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

acme

#224
BNR organizeaza iar intruniri cu greii din conducerea actuala.
Etienne Davignon revine în România cu ocazia celebrării a 20 de ani de la înfiinţarea Asociaţiei Române pentru Clubul de la Roma:
"Dezbaterile se vor axa pe situatia actuala a Romaniei in contextul economic european, principii ale clubului Bilderberg si Clubului de la Roma, ideologii economice si politice in Europa dupa criza datoriilor suverane.
Urmatoarea tinta in dezvoltarea Europei de Est este Romania, fiind a doua tara ca marime dupa Polonia, si prezentand potential in reducerea diferentelor economice fara de occident", spune Liviu Tudor, Secretarul General al Asociatiei Romana pentru Clubul de la Roma."

Interesant este ca pe site-ul BNR nu se gaseste nimic referitor la aceasta intrunire desi cuvintarea vicontelui se tine la sedul BNR.


Étienne Davignon, Mihai Craiu - CEO la firma care se ocupa de eveniment, Richard N. Haass - presedinte Council on Foreign Relations, Adrian Thiess- fondator ziarul PUTEREA


Richard N. Haass - presedinte Council on Foreign Relations, Étienne Davignon, Mugur Isarescu
We're born alone, we live alone, we die alone.