Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Care ar fi reprezentarea grafica a ET cea mai apropiata de realitate?

Creat de Xanadron, 22 August 2011, 13:51:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Mi se pare in continuare riscanta - fiindca pasibila de nenumarate suspiciuni - deschiderea unor subiecte de genul "(doar) Eu stiu cum arata ET" (cu sau fara desene incluse :-D), dar oarece pareri despre veridicitatea unor reprezentari grafice ale diverselor posibile rase ET  :-) :martiansmile: ar putea fi interesante.

Evident ca luind de buna premisa existentzei a "n" rase ET care ne viziteaza, exploateaza, studiaza si / sau vegheaza evolutia - poate de milenii sau chiar eoni. :roll:

"Dau startul" deocamdata cu poza unei "papusi ET" de vreo 2,30 m inaltime, care ar reprezenta presupusul "Alien" rautacios-canibal-destructiv (la modul absurd, fiindca gratuit, adica prin nimic motivat logic dupa mine) din filmul omonim.
Asteptind, normal, si alte exemple/propuneri din partea voastra - din filme, carti, dezvaluiri credibile etc.

P.S. - Pentru eventualii doritori de senzatii tari "live", dracovenia :evil: costa totusi 4.400 $...
Si-n poza nu-s eu. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

P.P.S. (cu scuze pt. dubla postare - din greseala de eroare, :-D m-am citat in loc sa editez primul mesaj si vad ca nu mai pot sterge ce-am scris deja, asa ca hai sa mai zic una-alta):

Evident ca relatarile despre "The Small Greys" sint cele mai numeroase, dar si "Inaltii Blonzi", "Inaltii Gri", diversii posibili reptoizi ET/IT si alte creaturi mai mult sau mai putin ciudate sint subiecte ce pot fi aduse-n discutie - aici, preferabil doar prin prisma veridicitatii unor reprezentari grafice.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

horia2008


fiulploii

La modul cel mai serios , eu zic ca alienu original e cel din prima poza , ala chel si zambaret .
Atat de comun a devenit incat pare terran . Parerea mea  :-)

Siberia

In ordine cronologica, extraterestri prezentanti in filmele:

Intalnire de gradul III
Specii
Skyline
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Tintin

Xanadron a spus:
"...ai luat-o pe aratura serios cu prezumtiile astea deplasate apropo de dorintza "boborului" de pe RUFOn de-a afla "cum arata ET-ii"  si basta, ca la o panarama - chiar asa superficiali (ca tine) ne crezi?!"
Cel puţin curios domnule  Xanodron, după ce acum câteva zile făceaţi crize incriminând superficialitatea iniţiativei mele de deschidere a unui topic despre înfăţişarea ET,  acum deschideţi un topic culmea despre cum arată ET?
Deci domnule Dorneanu şi întregul team RUFON, mărturia unui individ obţinută într-un mod extrem  este de cacao, dar aici de bază sunt youtuburile şi filmele SF, desenele animate???  În cazul acesta am şi eu o preferinţă, de postat pe acest topic, e vorba de PĂPUŞILE  MUPPETS şi Gonzo's Aliens.

Ei fac parte din realitatea lui Xanadron unde ridicolul nu ajunge niciodată prea departe iar fantezia şi imaginaţia ţine loc de INFORMAŢIE.  Şi  ca să probez spusele mele,  verificaţi ce postează Xanadron [...]

[conținut editat / atac la persoană / ce face fiecare în altă parte decât aici e treaba lui / Nox].

Tintin

Nu te mai obosi Nox cu avertizările, nu am să mai intru pe RUFON. Am să mă abţin să mai revin vreodată aici. Cred că sunt capabil să mă ţin de cuvânt. Niciodată!

romulus

CitatAsteptind, normal, si alte exemple/propuneri din partea voastra - din filme, carti, dezvaluiri credibile etc.
Este posibil ca o simpla ocheada aruncata catre oglinda - cand te afli in fata ei, normal - sa fie suficienta pentru a arata cum arata un ET. Si e valabil pentru oricare dintre noi. Bineinteles ca , daca ai imaginatie , poti face adaugiri/stergeri pe ici pe colo...!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Xanadron

Citat din: romulus din  23 August 2011, 11:14:53
Este posibil ca o simpla ocheada aruncata catre oglinda - cand te afli in fata ei, normal - sa fie suficienta pentru a arata cum arata un ET. Si e valabil pentru oricare dintre noi. Bineinteles ca , daca ai imaginatie , poti face adaugiri/stergeri pe ici pe colo...!
Am zis !

;) Presupunere credibila, fie si doar prin prisma logicii teoriei c-am fi inexplicabil de multi reincarnati acum pe Terra si, implicit, o parte macar purtatori de CS-uri (Corpuri Spirituale) venite de prin alte spatii. :star:

Si mai ontopic acum: mi se par interesante si unele reprezentari grafice de ET  :-) ale unor artisti (n.b. - din aia adevarati) - care n-ar fi chiar imposibil sa recepteze poate si informatii plauzibile din miscatoarea noosfera.

Fara sa sustina sus si tare insa ca ei si numai ei ar fi detinatorii Adevarului cu "A" mare.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

Pentru cien a vazut  '' THE OUTLANDER''  exact E.T gasiti pe planeta colonizata :

Xanadron

Draga @Lex, daca toate postarile ar fi la fel de neglijent-confuz formulate ca asta de mai sus, motto-ul din avatarul tau ar trebui schimbat in "The Truth would forever remain Out There"... :-D
O fi el relativ scurt timpul de editare a postarilor pe RUFOn, dar un minim respect de sine (daca nu si de altii) cred ca ne-ar obliga sa le verificam/corectam forma finala.

Strict ontopic acum: alte reprezentari grafice de ET :-) ce mi se par inspirate.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

Sau "prea-speriatul" alien al lui Spielberg din "Super 8" (oare ce sursa de ispiratie o fi avut?):

"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Siberia

Citat din: mr din  23 August 2011, 16:20:26
Sau "prea-speriatul" alien al lui Spielberg din "Super 8" (oare ce sursa de ispiratie o fi avut?):



"Serious Sam" sau "Doom" ? :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

@Lex

Dar de ce sa nu fie asemanarea mai aproape de noi, oamenii   :-D    :roll: :roll:  :-)

StarDust

Citat din: Siberia din  23 August 2011, 17:26:10
"Serious Sam" sau "Doom" ? :D
Asta chiar mi-a placut, capul poate fi din Doom, iar restul foarte bine din serious Sam.   :lol:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16