Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cit anume stiu stapinii "la vedere" din planurile globale NWO?

Creat de Xanadron, 16 August 2011, 11:03:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Biss,atacul la persoana nu e niciodata elegant!
Combatem idei sau persoane?!
Eu zic sa recitesti mesajul lui mr despre "stapinii la vedere care sint ALTCEVA pe dinauntru si au acces la informatie la zona zero".
Biss, tu nu esti eu. Experientele mele pe anevoiosul drum spre Implinire Umana & Spirituala imi apartin. Nimeni si nimic nu imi poate spune ce stiu, ce am simtit si ce am vazut.

Intaresc aceasta convinctie, a unui plan de dominatie totala a Reptilienilor prin marturia lui David Icke:

David Icke - The Arrival Reptilian Empire

Siberia

   Existenta unui plan NWO este la fel de necesara ca si existenta Satanei sau existenta lui Iuda... Totul face parte dintr-un plan mult mai vast, Planul  Civilizatiei a 5-a. Fara planul NWO omenirea poate n-ar avea posibilitatea constientizarii "trezirii" si poate nu s-ar regasi pe drumul corect spre a 6-a civilizatie, cea a iubirii si a pacii. Fara acest plan NWO poate ca omenirea n-ar constientiza valoarea vietii, a ideilor de respect si iubire neconditionata, fara acest plan NWO, sfarsitul civilizatiei ar aparea brusc si fara un scop. La fel cum Iisus a avut nevoie de Iuda pentru implinirea misiunii sale, tot la fel omenirea are nevoie de planul NWO pentru terminarea acestui stadiu si pentru testarea finala dinaintea trecerii la urmatorul nivel. Nimic nu este gresit, totul este asa cum trebuie sa se intample.
   Cat despre stapanii "la vedere", ei cunosc o buna parte din planul NWO - fiecare pe nivelul sau de importanta in concretizarea planului - dar o foarte mica parte din Planul Civilizatie a 5-a.
   Pana la urma depinde de fiecare daca vrea sa puna umarul la insiruirea caramizilor in zidul iluziei care desparte oamenii sau daca vrea sa puna mana pe un baros ca sa ajute la daramarea acestui zid si sa-si vada semenii care-l asteapta in spatele lui.

p.s. - grait-am cu intelepciune in mesajul cu numarul 333  :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Nox

Să înțeleg că filmul lui John Carpenter, They Live, este doar versiunea romantică... a cabalei!

They Live
They Live

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

fiulploii

@Nox ,

Oare asta sa fie explicatia atentatului din Norvegia?  :roll:

@biss , de acord si in plus , altcineva a atins intreg fenomenul



Ce este omul? Care-i este originea? Ce fel de destin are el? (Nichita Stanescu)


Omul este frunza vazuta de om,
Omul este floarea mirosita de om,
omul este calul calarit de om,
omul este piersica gustata de om.

Omul este marea pipaita de om.
Omul este roata.
Omul este laptele de capra baut de om.

Omul este rasaritul soarelui deasupra omuui.
Omul este visul de noapte,
Omul este placerea cerului albastru vazut de om.
Omul este zborul pasarii zburat de om.

Omul este cuvantul vorbit de om.
Omul este cuvantul inteles.
Omul este cuvantul citit de om.
Omul este cuvantul neinteles.

Om este cuvantul care doarme in pietrele omului.
Om este cuvantul care zace in stelele
de deasupra omului.
Om este necuvantul omului.

Om este omul care moare asistat de om.
Om este cel care depune marturie
despre om in fata omului.
Omul nu s-a nascut si deci nu va muri.
este etern si dintotdeauna
pentru ca prin el se depune marturie
despre ceea ce exista.

Omul nu a existat si nu va exista niciodata
pentru ca nonexistenta isi este siesi martora.

Si totusi omul, omul, omul
este cel care nu crede
care nu credea
care nu credeam
sa-nvat a muri vreodata.

Xanadron

Mai mult decit interesante dizertatiile poetico-filosofice, dar cred ca ne indepartam usor-usor de tema topicului si ne apropiem treptat de organizarea vreunei spirale MISA. :-D

Speram deci ca se va fi dedus apetentza mea spre raspunsuri/opinii concrete, dar sint pina la urma OK si "derapajele" meta/paranormale, ce pot clarifica unele detalii din "peisaj".
Cu conditia ca ele sa nu reprezinte exclusiv "peisajul". :lol:

Clar si ca aducerea-n discutii a structurilor piramidale tip "need to know" cu cresterea cantitatii de "knowing" spre virf e de bun simtz, dar reprezinta si-un truism... inca de pe vremea construirii piramidelor alea din piatra.
La subtema asta as mai putea adauga doar ca unii (putini) care ocupa succesiv mai multe pozitii de top in ierarhia NWO/PTB stiu cel mai mult pe tema Marelui Plan (exemplu clasic - presupusul "reptoid" Bush Senior, unicul presedinte SUA care-a fost si sef al CIA). 8-)
Si neamtz in plus, si "illuminat" Skull&Bones-322, si petrolist, si traficant "oficial" de droage prin platformele lui marine de foraj in anii '60-'70, si... si...

Noi toti (de fapt destui dintre noi) stim insa-n definitiv deja... cam prea multe (asta spunea si "omul din umbra lui Obama" si nu doar a lui - Zbigniew Brzezinski - prin martie 2010, vorbind despre situatia deranjanta a unei "noi treziri politice globale" care intirzie aplicarea in practica a NWO - asta, la o conferintza CFR = Council of Foreign Relations).

Inclusiv intuim (exemple: colegii mr sau @biss, desi fiecare in mod total diferit dupa mine) dualitatea structurala a celor care ne stapinesc - sau macar ne influentzeaza inevitabil negativ vietile celor mai greu de... stapinit prin prosteala, dar care nu putem sa traim in definitiv decit in sistemul LOR. :x

Revenind pe tarlaua concretului insa: ma gindeam deunazi ca, fie si facind abstractie de "aiurelile cu cap de mort" :-D radu-cinamareze (al caror autor e, dupa mine, un securist yoghin tras de sfori de iezuiti :evil:), n-as paria ca presedintii de state nu chiar neimportante cum e Romania n-ar sti destul de multe. 
De la scopul real al prezentei noastre-n Afganistan sa zicem si pina la aspecte (limitate, OK) ale rostului Scutului Antiracheta...ET, :-( aprobat in 30 de minute la CSAT, cind in alte tzari inca se mai cearta parlamentarii de citiva ani pe tema asta... :|
El, presedintele, inclin sa cred deci ca stie destule, impreuna cu alti citiva "agenti supranationali" romani totusi - nu insa, evident, si agramatul cu ifose care-i ministrul apararii, cunoscator doar de mizilicuri (zic eu) si care stie poate doar cu cite milioane de euroi i-au mai crescut (inexplicabil) conturile.

Zic asta fiindca principiul "need to know" s-ar aplica fie si numai ciudateniilor de tip TR-3B :ufo: ce par sa viziteze deja frecvent baza si/sau navele americane din zona litoralului/Deltei.

P.S. (later edit) - atasat, o poza a lui Zbigniew Brzezinski - baiat simpatic, nu? :-D :evil:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Citat din: Xanadron din  17 August 2011, 12:04:52
El, presedintele, inclin sa cred deci ca stie destule, impreuna cu alti citiva "agenti supranationali" romani totusi - nu insa, evident, si agramatul cu ifose care-i ministrul apararii, cunoscator doar de mizilicuri (zic eu) si care stie poate doar cu cite milioane de euroi i-au mai crescut (inexplicabil) conturile.

Zic asta fiindca principiul "need to know" s-ar aplica fie si numai ciudateniilor de tip TR-3B :ufo: ce par sa viziteze deja frecvent baza si/sau navele americane din zona litoralului/Deltei.
Presedintii nu stiu nimic sau aproape nimic. Asta cred eu. Daca exista un "plan" oricare ar fi el cu atat mai mult nu te dai pe mana unor patzachine ce pot fi "citite" de catre oricare din meseriasii adevarati de pe lumea asta. Ce stiu ei este ca au ajuns acolo in varful piramidei de balegar pt a reprezenta anumite interese straine trans-continentale. Unii mai negociaza si crapa, altii nu. Dupa cum spuneam stapanii la vedere nu sunt niste oameni deosebiti in marea lor majoritate, ci sunt niste putregaiuri care in functie de locul ocupat in Marea Piramida Globala de Rahat si Alte Depuneri Aderente au fost reprogramati mental sau nu. Vi se pare domnul basescu la fel ca acum 8 ani? Ar fi interesant sa-i faca cineva un profil comparativ.



Citat din: calator astral din  16 August 2011, 23:44:13
Biss,atacul la persoana nu e niciodata elegant!
Combatem idei sau persoane?!
Eu zic sa recitesti mesajul lui mr despre "stapinii la vedere care sint ALTCEVA pe dinauntru si au acces la informatie la zona zero".
Biss, tu nu esti eu. Experientele mele pe anevoiosul drum spre Implinire Umana & Spirituala imi apartin. Nimeni si nimic nu imi poate spune ce stiu, ce am simtit si ce am vazut.
Cum ar fi daca nu ai mai deraia pe langa mesajele mele nimerind aiurea-n podul garii cu ciorloboanca incretzita?  Uite care-i treaba... daca te mai simti atacat de catre mine te rog sa te adresezi moderatorilor sau adminilor, ok mann? Sau imi trimiti un mes personal. Si mai scuteste-ma cu reptilele astea. E o inventie monser! Dracii nu au CORPURI!!! Ei doar pot parazita mintea omului, sau cine stie pot chiar intra in corpuri GOALE.  Citeste in continuare Noul Testament cu benoaclele cat caisele Sfantului Asteapta si vei ramane la fel de confuz ca si pana acum.




Nicipreaprea

Inclin sa "cred" ca sunt 2 planuri NWO care se intrepatrund. Un plan urmareste controlul total al constiintei umane, iar celalalt urmareste reformarea constiintei umane cu respectul pentru viata. Nici unul din ele nu are ca scop trezirea omului. Poate al 2lea plan urmareste asta pe termen lung. Este o data scadenta, nu foarte departe de prezent, iar evenimentele ce se precipita incearca sa stoarca reactii din fiecare om. Reactiile sustin inconstient o cauza sau alta, si detensioneaza punctul de acumulare, scadenta. Ar mai fi si o a 3a "grupare", totusi, e prea mult spus "grupare" deoarece ei sunt independenti si nu actioneaza cu un scop comun. Ei nu doresc continuarea jocului deoarece matricea lumii este compromisa si nu mai poate fi carpita.

Prima grupare, cea care doreste controlul total, se afla la butoane de mii de ani, si a pervertit evolutia umana in una tehnologica. Tehnologia a evoluat, iar in momentul actual ea poate sa inlocuiasca "muncile" omului. Problema e ca daca omul nu munceste, incepe sa gandeasca, asta fiind foarte periculos pentru cei care butoneaza constiinta umana. Asta e si o cauza crizei, una de identitate, se observa usor in statele puternic tehnologizate. Cei care au aderat la primul plan, se recunosc usor, ei vorbesc in numele unor constructii mentale lipsite de viata proprie. Ei nu mai vad viata in jurul lor, vad numai "baterii" care alimenteaza diversi egregori. Tehnologia este ceva strain omului, capteaza, vrajeste, si in final ... face poc. Pocul are o importanta pentru o anume rasa extraterestra super-tehnologizata (prietenii nostri care ne ajuta tehnologic). Au rabdare cu noi pentru a ne auto-distruge. Si pentru a ne auto-crea, desigur. Momentul acesta de distrugere-creatie este o cheie, sfantul graal cautat de acei extraterestri.

ps.Nu doresc sa fiu luat in serios, nici chiar eu nu pot sa ma iau in serios.  :fullmoon:
Viata e viata, si nu are ca scop evolutia. Experienta vietii facuta cu un scop evolutiv nu are sens, o forma apare si dispare, toate facandu-se sub marturia vietii. Eu sunt viata, tu esti viata, ai tot respectul meu pentru tot ceea ce esti, pentru ca sunt. Amin

Fără mine nu se poate, dovadă că sunt.
Fără mine nu s-a putut;
dovada e că m-am tras din mine însumi
adică din acel mine care-a fost.

Eu sunt cel care nu se poate fără de el.
Eu sunt cel care nu s-a putut fără de el.
Eu sunt cel care a dat mărturie
pentru existenţa lui Dumnezeu.

Eu sunt cel care am dat mărturie
de nonexistenţa lui Dumnezeu, pentru că
eu l-am făcut pe Dumnezeu vizibil.

Eu sunt făcut de Dumnezeu, pentru că
eu l-am făcut pe Dumnezeu.

Eu nu sunt nici bun nici rău
ci sunt, purşi simplu.

Eu sunt cuvîntul ,,sunt,,
Eu sunt urechea care aude cuvîntul ,,sunt,,
Eu sunt spiritul care înţelege cuvîntul ,,sunt,,

Eu sunt trupul absurd al lui ,,sunt,,
şi literele lui.
Eu sunt locul în care există ,,sunt,,
şi patul lui, în care doarme.

~ Cine sunt eu? Care-i locul meu în cosmos? - Nichita Stanescu ~
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

Xanadron

Usor cinica, dar bine formulata si credibila fiindca si argumentata cumva opinia ta, nicipreaprea...

Dezumanizarea prin tehnologie focusata-n directii voit gresite - sesizabila prin proliferarea gadgeturilor deseori inutile, reducerea pina la disparitie a contactelor interumane reale si alte 1001 involutii, in paralel cu tinerea la secret a tehnologiilor realmente utile - nu-i o idee tocmai noua, dar ai incadrat-o la fix intr-un posibil tablou global veridic al celor 3 presupuse factiuni aflate la comenzi (pot fi si ceva mai multe).
Simultan, dar in zone geografice si implicit economico-sociale diferite, dupa mine cel putin.

Nici ideea "testarii in jungla" - aka prin suferintza si producatoare poate de "loosh=excitement=Graal straniu" pentru unii ET :-) - nu-i noua si inclin sa fiu de acord cu postarile unor colegi ce-si exprima dubiile privitoare la cunoasterea ei in detaliu din partea politicienilor, fie ei de top.
Ceva-ceva macar din detaliile concrete ale strategiilor de manipulare cred ca stiu insa si ei, cit de... antiselectionati ar fi. :roll:

P.S. Tayka presupunea mai demult ca "veghetorii-paznici-cultivatori" nu s-ar supara cind vreun CS reuseste sa scape (post-mortem, evident) din plasa lor de paianjen din jurul "planetei-inchisoare" - asa o fi, dar in cazul asta mai ramine sa aflam raspunsul la intrebarea "incotro am putea evada de fapt"? 8-)
Care ar necesita insa un alt topic.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mm

  Interesant topic! Titlul topicului este in acelasi timp si o intrebare aditionala, pe care multi ne-o punem, la intrebarea principala: Cine conduce lumea si cum arata organigrama?

  De altfel, unii au raspuns simultan la ambele intrebari. Sunt de aceeasi parere cu andrei, kandaon (s.a.), in privinta unei "structuri piramidale" a conducerii. Vreau doar sa spun ca aceasta structura piramidala este forma cea mai generala de organizare in lumea noastra, e tratata si de o Teorie a Sistemelor (sunt mai multe de acest gen, dupa cati autori sunt) iar forma matematizata a acestei organizari atotprezente cred ca a fost data de diversi matematicieni, pana la un anume nivel, un exemplu celebru fiind Teoria Grupurilor a nu mai putin celebrului Galois. Am cunostinta si de o Teorie a Nivelelor Critice in dezvoltarea entitatilor biologice, valabila si pentru comunitati de indivizi, care poate "prezice" legitatea de aparitie a acestor nivele daca se ia in considerare si dinamica dezvoltarii/cresterii sistemelor vii.

In speta, orice sistem (structura, entitate, viu sau neviu, etc.) este un suprasistem (deoarece este compus din subsisteme) fiind in acelasi timp si un subsistem (deoarece face parte din alt sistem superior lui, de rang superior). Fiecare sistem avand un anume grad de independenta, are si decizie proprie.
  De aceea orice decizie (sau rangul deciziei) este legata strict de rangul sistemului respectiv, avand "putere de acoperire" doar pentru sistemul insusi si celelalte subsisteme de rang inferior, subordonate lui, insa decizia sistemului pe care l-am considerat nu poate sa se opuna deciziilor de rang superior.

  E foarte probabil ca aceasta organizare pe "trepte" de sisteme subordonate, pe ranguri de decizie, sa fie cauza treptelor de energie observate in lumea subatomica, a cuantelor descoperite de Planck. Deci a discretizarii materiei. Nu se poate spune pana unde merge aceasta subordonare, in sus sau in jos; presupunem ca in sus se ajunge la un singur sistem initiator care inglobeaza totul si are "ultima decizie", valabila pentru toate rangurile, Legea, Logosul, etc.

  Ca si o consecinta colaterala, oricine si orice trebuie sa se supuna unei vointe/decizii, unei "legi" superioare lui. In Biblie e prima lege din decalog si e totuna cu inchinarea.  Antropoidelor ganditoare nu le convine situatia si prima lor reactie este razvratirea.

  Toate comentariile noastre de aici se pot imparti in doua categorii:
- O prima categorie, a parerilor (pe baza de experienta personala, documentatie citita si chiar pe baza de intuitie). 
- O a doua categorie, a concluziilor extrase din urmarirea atenta a sirului intamplarilor istorice din societate.
  Merg pe ideea celei de-a doua categorii desi informatia aceasta ne este limitata si exista si riscul interpretarilor noastre gresite. Insa in acest fel putem aborda mai usor raspunsul la intrebarea din topic. Dar acest raspuns nu poate fi unul singur ci  diferit de la un "stapan la vedere" la altul. Cert este ca niciunul din ei nu iau decizii independente. Independenta si libertatea, atat a noastra a fiecaruia cat si a comunitatilor si in mod special a celor de la conducerea comunitatilor, nu exista decat ca un "camp de toleranta" strict delimitat intre decizii de rang superior si chiar de deciziile sistemelor de acelasi rang. Din cate putem afla de pe internet, se pare ca si cunoasterea are acelasi regim limitat, exista o lege in acest sens.

 
     
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Xanadron

Binevenita si interventia ta... sistematizanta, colega mm.
Findca teoria sistemelor pare evident sa fie cunoscuta si aplicata la perfectie de "sforari"  - cei din esaloanele superioare mai ales. Ajutati cred in ultima vreme de capacitatea enorma de analiza/sinteza computerizata, aflata la dispozitia lor exclusiva, in diverse "Puzzle Houses". 8-)

http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,913671,00.html

Celebra "Puzzle Palace" a NSA (care are jdemii de angajati de toate natiile, dar lucreaza si cu sisteme terifiant de avansate AI - Artificial Intelligence) e doar unul din centrele de control al informatiei/comunicarii globale. La nivelul fiecarei tzari din Sistemul Licuriciului :star: :-D sint insa in functiune si alte numeroase organizatii - inclusiv firme particulare subcontractate de catre "servicii".

Concluzie: chiar si pentru "sus-pusi", libertatea absoluta ramine in definitiv o notziune iluzorie. :|

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

horia2008

CitatMihai Tănăsescu: să ne pregătim pentru un alt fel de comportament, pentru un alt mod de a trăi pe Pământ

Mihai Tănăsescu, reprezentantul României la FMI, este de părere că actualele derapaje din economia mondială au fost cauzate de "slăbiciunea factorilor de decizie". "Ceea ce se întâmplă acum cu economia globală nu s-a mai întâmplat niciodată în istoria omenirii. Slăbiciunea factorilor de decizie, inclusiv a celor din Vest, a condus la aceste derapaje. Trebuie să ne pregătim pentru un alt fel de comportament, pentru un alt mod de a trăi pe Pământ", a declarat pentru Gandul Mihai Tănăsescu, reprezentantul României la FMI.
http://www.gandul.info/financiar/ce-poate-face-romania-in-fata-unei-noi-crize-mihai-tanasescu-pentru-gandul-asa-ceva-nu-s-a-mai-intamplat-in-istoria-mondiala-sa-ne-pregatim-pentru-un-alt-mod-de-a-trai-pe-pamant-8787611

Oare asta da din casa, sau vorbeste numai sa se afle in treaba? :|


Siberia

"Da din casa" . Daca lumea n-ar dormi "pe coada" in tara asta, ar fi fost constienta despre aceste lucruri de ceva timp... Dar cum ocupatia de baza ramane urmarirea emisiunilor TV inepte, vremurile ce vin vor "surprinde" ca intotdeauna majoritatea oamenilor :)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

darksid3

Astea sunt niste idei care incep sa fie injectate in constientul colectiv. Vezi Basescu cu ale "lui" State Unite ale Europei. Din ce in ce mai mult veti auzi de aceasta "solutie".
11.11

horia2008


Citat din: darksid3 din  23 Septembrie 2011, 13:15:22
Astea sunt niste idei care incep sa fie injectate in constientul colectiv. Vezi Basescu cu ale "lui" State Unite ale Europei. Din ce in ce mai mult veti auzi de aceasta "solutie".

Dar se pare ca nu se prea pun de acord baietii, desi sunt in aceeasi barca, si Isarescu se presupune ca ar trebui sa stie mai multe decat Tanasescu sau Basescu....

CitatGuvernatorul BNR Mugur Isărescu, 62 de ani, spune că lumea trece prin transformări deosebite şi recunoaşte că în cercurile în care circulă el şi în care se discută şi de viitorul omenirii şi al băncilor centrale nu se ştie foarte clar ce se va întâmpla.

"Lumea trece printr-o transfor­mare deosebit de importantă. Ce se va întâmpla? Nu ştiu. Şi v-o spun clar, nu ştiu ce se va întâmpla, cu toate că circul în toate aceste cercuri în care se discută şi de viitorul omenirii şi al băncilor centrale, nu ştiu nici ei foarte clar. Nu cred în conspiraţii, probabil că aţi aflat că fac parte din nu ştiu ce grupuri care pun la cale omenirea, ne adunăm şi... astea sunt... Dar sincer nu se întâmplă numai în România, minţi din astea bolnave şi dominate de ideea conspiraţiei mondiale există peste tot", a declarat guvernatorul.
http://www.zf.ro/eveniment/isarescu-nimeni-din-lumea-asta-nu-stie-acum-ce-se-va-intampla-in-viitor-8701316




Siberia

Si daca stie ceva domnul Isarescu, crezi ca ne poate zice ?  :-D  :wink:
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti