Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cit anume stiu stapinii "la vedere" din planurile globale NWO?

Creat de Xanadron, 16 August 2011, 11:03:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tayka

Tot referitor la acţiunile ascunse ale stăpânilor la vedere aş dorii să adaug doar un fenomen care la prima vedere pare străin de controlul artificial al climei,dar care este DUPĂ PĂREREA MEA PERSONALĂ chiar strâns legat de aceasta.Dar să mă explic rapid înainte de de a fi ...mitraliat :-D:
Dacă încălzirea globală cu toate fenomenele ei anexe ar fi simţită din plin de populaţia globului,aceasta ar intra în panică cu consecinţe dezastroase imposibil de prevăzut,şi de aceia paralel cu demararea controlului climei sa elaborat şi pus în aplicare un plan de pregătire psihologică a populaţiei în vederea ameliorării fricii şi respectiv a intrării în panică.
Conform unor analize efectuate asupra psihologiei umane,pentru a anihila frica unei persoane faţă de pericolul x este necesar ca paralel să-i induci ideia existenţei  altor pericole cu mult mai mari decât acesta,urmând ca apoi săi dovedeşti că acele pericole nu sânt reale ci doar inventate,şi vei constata că pacientul s-a vindecat şi de fobia x şi care chiar dacă va apare ulterior va fi tratată de acesta cu indiferemţă.Cu alte cuvinte toate aceste ,,zvonuri''apocaliptice legate de anul 2012 ca;comprimarea timpului,erupţia megavulcanilor,iminenta ciocnire a Terrei cu Elenin,cu un meteorit,mini-glaciaţiunea,topirea gheţarilor,venirea ety,reptilienii,anunaky,fenomenul ozn,calendarul Maya,apocalipsa,etc,etc,etc,sânt ideograme foarte atent,,inventate''şi induse populaţiei,prin personal cu funcţii strategice (ex.Nassa,savanţi de renume,scriitori,sociologi etc.) cu impact cât mai puternic în societate,şi cărora li se explică situaţia reală.Astfel se încearcă în disperare de cauză realizarea acelei hipnoze generalizată necesară depăşirii psihologice a singurului fenomen apocaliptic real;Încălzirea. :wink:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

romulus

CitatDar să mă explic rapid înainte de de a fi ...mitraliat :-D:
Cu intrebari Tayka nu ? :-D
Si uite-o pe prima - RAFALA -  care-mi vine in minte cetind ce spui mai sus: am inteles limpede ce spui, ca este PAREREA TA PERSONALA , ok insa pe ce baza ti-ai format-o ?
Ai avut sub ochi ceva studii stiintifice pe tema asta studii concrete, nu idei expuse pe net de diversi?
Ai vorbit direct cu vreunul din cei care chiar erau implicati in actiunile de control climatic, raspandire de chimicale din cer ?
Ori ai fost tu implicat in asa ceva ?
Ca le spui de parca ai fi din interior! Pentru ca, daca faci o inlantuire logica a informatiilor ce se tot vehiculeaza in diferite medii, poti ajunge la o asemenea concluzie ; ceea ce nu inseamna insa ca este si corecta .
Pe scut deci : care-ti sunt suresele documentare ce stau in spatele constructiei : " DUPA PAREREA MEA PERSONALA" ?
Daca informatiile respective sunt clasificate, poti ignora intrebarea mea.
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

andrei

   Salutare!
Am impresia ca suntem intr-o eroare profunda.Titlul topicului se refera totusi la,, stapanii la vedere".Eu consider ca astia ar fi cei pe care noi ii vedem tot timpul la televiziuni sau prin ziare,presedintii,politicienii,eu stiu ce alti reprezentanti ai FMI,NASA, NATO,ONU etc.si care atunci cand raspund unui reporter,sa zicem, spun cam asa:-La summit-ul cutare am hotarat sa alocam atatea miliarde pt. stoparea incalzirii globale. Sau:-Am hotarat sa sprijinim cu fonduri cutare proiect.Parerea mea e ca nu ei hotarasc nimic.Hotararile astea se iau de catre adevaratii stapani,,stapanii ascunsi",cei care manevreaza banii si puterea lumii asteia,mai inainte si in alte cercuri.Nimic important nu se intampla fara incuvintarea lor.Cei pe care noi ii consideram mai marii lumii ,nu sunt decat oameni de paie, platiti sa pozeze in conducatori si mari scule,dar sunt de fapt doar purtatorii de cuvant al celorlalti. De exemplu: Poate sa se stranga Obama cu Basescu si cu seful FMI, coana nu-stiu-cum si sa hotarasca ei, ca vor sa dea 300 de miliarde la somalezi, ca sa nu mai moara aia de foame.Ei bine nu vor putea niciodata,de capul lor, fiindca vin ,,stapanii ascunsi"(care au alte planuri) si care vor sa moara somalezii de foame si zic asa :-mai baieti ,voi v-ati cam depasit atributiile.De cand impartiti voi miliardele noastre?Hai papati un gratar si mars acasa.Cand vom vrea noi sa nu mai moara somalezii de foame, le dam banii nostrii (ca voi nu aveti)si va spunem ce sa trancaniti prin ziare.Pana atunci joc de glezne.Cam asta e diferenta intre stapanii adevarati si ,,stapanii la vedere".Programele de control al climei,de control al populatiei prin nu stiu ce metode, razboaiele mai mici sau mai mari sunt hotarate de,, stapanii ascunsi "si aduse la cunostinta noastra de ,,stapanii la vedere".Parerea mea.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

zana@M

Am gasit in revista ''Capital'' un articol scris de  Ovidiu Anton .Hai sa citim si ''parerea lui'' despre  NOUA ORDINE MONDIALA ,cauza sau efect al crizei economice?.Poate are dreptate.....
http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/noua-ordine-mondiala-cauza-sau-efect-al-crizei-economice-151874.html

"Nu avem nevoie decât de o criză majoră, iar națiunile vor accepta Noua Ordine Mondială". Asta spunea, la un dineu al ambasadorilor ONU în 1994, David Rockefeller, membru al celebrei familii care joacă un rol extrem de important în trecutul și prezentul Statelor Unite ale Americii.

Există numeroase teorii ale conspirației și o grămadă de povești despre elita care, din umbră, conduce lumea. Dacă ar fi fost adevărate, Saddam Hussein nu ar mai fi condus Irakul 12 ani după războiul din Golf, iar Fidel Castro nu ar fi fost la putere de aproape jumătate de secol în Cuba. Chiar dacă ar fi atât de puternice precum se zvonește, Consiliul pentru Relaţii Externe, Grupul Bilderberg și Comisia Trilaterală, cele trei organizații care ar avea idealuri globaliste, nu au nicio șansă să găsească soluția integrării unei atât de mare diversități într-un sistem unic. Cel puțin nu într-un orizont de timp care să conteze...

Noua Ordine Mondială poate avea însă alt sens.
SUA pierd din ce în ce mai mult teren, iar Uniunea Europeană, dacă nu se reformează din temelii, are toate șansele să dispară. Pe de altă parte, China este, de ani buni, într-o creștere fenomenală, Rusia pare că, ajutată de sectorul energetic și de succesul programului spațial, a redevenit putere de prim rang, iar India, o țară uitată de mulți, începe să-și realizeze importanța geopolitică și economică. În plus, în India și China, state care au împreună 2,4 miliarde de locuitori (aproape 40% din populația lumii), criza nu se simte.
Dacă aceste trenduri vor mai continua, Guvernul Mondial va rămâne o utopie.
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

andrei

   Poate ai dreptate,dar asta nu ii impiedica sa-si doreasca puterea deplina si sa incerce sa o obtina.India este oricum sub influenta englezilor chiar daca si-a declarat independenta.Zona puternic industrializata a Chinei (partea de sud) si afacerile care se deruleaza acolo sunt in stransa legatura cu bancile occidentale,iar Cuba este atat de neinsemnata ca nici nu merita bagata in ecuatie.Saddam Hussein a ajuns la putere cu sprijinul CIA adica a stapanilor,impotriva carora a ranjit coltii.Urmarea o stii.A sfarsit in lat.Ar mai fi Rusia si mai ales Putin, care dupa mine este unul dintre stapanii adevarati ai lumii,unul dintre putinii sau poate singurul care discuta pe picior de egalitate cu,, stapanii din umbra",daca nu o fi cumva un soi de strutocamila,adica un stapan din umbra si la vedere totodata.Oricum in spatele lui sta tot KGB-ul.Dupa parerea mea criza este doar o treapta spre telul suprem,adica Noua Ordine Mondiala.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

angellla29

Am si eu o intrebare cam "de Pacala in satul lui"...Nu fac aluzie la userul Pacala...doamne fereste...Cine sunt ADEVARATII STAPANI? Ca marionetele le cunoastem....

zana@M

Citat din: andrei din  04 Octombrie 2011, 19:54:01
   Poate ai dreptate,dar asta nu ii impiedica sa-si doreasca puterea deplina si sa incerce sa o obtina.India este oricum sub influenta englezilor chiar daca si-a declarat independenta.Zona puternic industrializata a Chinei (partea de sud) si afacerile care se deruleaza acolo sunt in stransa legatura cu bancile occidentale,iar Cuba este atat de neinsemnata ca nici nu merita bagata in ecuatie.Saddam Hussein a ajuns la putere cu sprijinul CIA adica a stapanilor,impotriva carora a ranjit coltii.Urmarea o stii.A sfarsit in lat.Ar mai fi Rusia si mai ales Putin, care dupa mine este unul dintre stapanii adevarati ai lumii,unul dintre putinii sau poate singurul care discuta pe picior de egalitate cu,, stapanii din umbra",daca nu o fi cumva un soi de strutocamila,adica un stapan din umbra si la vedere totodata.Oricum in spatele lui sta tot KGB-ul.Dupa parerea mea criza este doar o treapta spre telul suprem,adica Noua Ordine Mondiala.


Dupa cum stau lucrurile  in lume ,sigur vor obtine telul suprem'',Noua Ordine Mondiala''.Despre Putin am aceiasi parere , mai mult intotdeauna am avut impresia ca SUA  nu ''sufla'' in fata lui .
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

zana@M

Citat din: angellla29 din  04 Octombrie 2011, 20:02:54
Am si eu o intrebare cam "de Pacala in satul lui"...Nu fac aluzie la userul Pacala...doamne fereste...Cine sunt ADEVARATII STAPANI? Ca marionetele le cunoastem....

''Cine sunt ADEVARATII STAPANI?''.....lluminati – Stapanii din umbra
Diavolul din desert si inceputul conspiratiilor
Istoria oficiala aminteste gruparea Illuminati drept o organizatie oculta care a luat nastere undeva in anul 1776. Adevarul este vechi de mii de ani. Cu mult inainte de aparitia Masoneriilor sau a oricarei organizatii oculte, undeva printre nisipurile Orientului Apropiat, se punea la cale o conspiratie al carei scop final era dominarea intregi lumi. Intr-un ungher de la marginea civilizatiilor Sumerului si Mesopotamiei, lua nastere asa numita Fratie a Sarpelui

Revolutiile Americana, Franceza si Bolsevica nu au fost deloc niste miscari social-politice, cat au fost niste planuri precise, organizate pana in cel mai mic detaliu.

Ce vor de fapt Illuminati?
Majoritatea covarsitoare a cercetatorilor si autorilor din domeniul istoriei neoficiale si teoriilor conspirationiste, cad de acord in privinta faptului ca Illuminati lucreaza pentru indeplinirea unei adevarate succesiuni de Noi Ordini Mondiale. Noua Ordine Mondiala este formata de fapt din mai multe etape de oranduiri sociale care isi succed una altora pana in momentul in care absolut toti oamenii vor fi controlati, insemnati si folositi dupa bunul plac al celor care conduc lumea. Ultima forma a Noii Ordini Mondiale ar fi aceea in care Illuminati vor restrange numarul oamenilor de pe planeta de la cateva miliarde la cateva milioane. In acest scop vor crea razboaie, crize alimentare, noi boli si virusuri fara leac.

Toti cei care au studiat motivele si principiile stapanilor lumii vizibile, cred ca aceasta este directia in care vor "evolua" lucrurile in viitorul apropiat... Cat de mult adevar exista in aceste presupuneri apocaliptice, nu poate certifica nimeni cu siguranta. Tot ce se poate spune este ca situatia mondiala se va precipita dramatic in urmatorii 10-20 de ani

Ca o concluzie ce reiese din toate teoriile emise de cei care si-au dedicat viata studierii celor care ne conduc planeta:
-Iluminatii nu ar fi reusit totusi sa ajunga atat de puternici daca oamenii nu s-ar fi lasat folositi si nu le-ar fi permis sa le controleze destinele...

Mai multe cititi aici....http://www.descopera.ro/teoria-conspiratiei/4209682-illuminati-stapanii-din-umbra
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

andrei

Citat din: angellla29 din  04 Octombrie 2011, 20:02:54
Am si eu o intrebare cam "de Pacala in satul lui"...Nu fac aluzie la userul Pacala...doamne fereste...Cine sunt ADEVARATII STAPANI? Ca marionetele le cunoastem....

Iata adevaratii stapani
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Siberia

Si cine e defapt Stapanul Suprem ?

Fiindca "stapanii" prezentati aici (inclusiv Illuminati) sunt doar "unelte".
Iar daca aceste unelte sunt numite "stapanii din umbra", cine este "seful din intuneric" ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Sistemul .  :lol:

In negura vremurilor s-au intalnit si au discutat despre posibilitatea sa conduca Lumea , ei insisi sau urmasii lor . Ca un supliment , s-a discutat si despre posibilitatea de a se intoarce ei insisi , chiar daca in alte corpuri adica transmutarea constiintei , a eului  si de ce nu , chiar a sufletului sau spiritului . Au pus bazele a ceea ce mai tarziu va fi cunoscut sub nume diverse : illuminatti , masoni , etc.
   Singurul lucru neprevazut : faramitarea cunoasterii ascunse in centre diferite care la un anumit moment  temporal se vor infrunta intre ele pentru suprematia asupra Adevarului .
   Si au inceput sa conduca Lumea , de la planurile locale pana la cele globale din ziua noastra . Sistemul nascut atunci s-a dezvoltat incat a inceput sa functioneze independent de cine era la conducerea suprema .
  In ziua de azi , Sistemul exista pe fatza , toata lumea il simte , il banuieste dar nu il vede pentru ca nu are un avatar , o reprezentare . E peste tot si influenta lui se face simtita mai devreme sau mai tarziu , oriunde. Stapanul din intuneric e la lumina zilei .
Si este o retea cu noduri dominante  :-)
  Si functioneaza din inertie .
Doar o poveste de seara  ....

kefren

Citat din: Siberia din  04 Octombrie 2011, 22:57:00
Si cine e defapt Stapanul Suprem ?

Fiindca "stapanii" prezentati aici (inclusiv Illuminati) sunt doar "unelte".
Iar daca aceste unelte sunt numite "stapanii din umbra", cine este "seful din intuneric" ?


   Daca nu este el,nu stiu cine ar putea fi :-D :lol:

     http://thebsreport.files.wordpress.com/2010/07/dr-evil.jpg

Tayka

Eu prin expresia ,,Stăpânii la vedere '' înţeleg doar guvernele lumii cu mandat legitim în curs.Cei ascunşi(mafioţii,NWO,grupulBildenberg,etc.) stăpânesc şi ei mai mult sau mai puţin finanţele şi o parte mai întunecată a economiei mondiale,dar nu deţin nici pe departe aşa cum se vehiculează putere legală de decizie în absolut toate domeniile.Iar stăpân suprem nu prea există decât prin poveşti sf.sau prin.. religii... :-D :mrgreen: :evil:
Citat din: romulus din  04 Octombrie 2011, 09:50:29
Tayka..le spui de parca ai fi din interior! Pentru ca, daca faci o inlantuire logica a informatiilor ce se tot vehiculeaza in diferite medii, poti ajunge la o asemenea concluzie ..Daca informatiile respective sunt clasificate, poti ignora intrebarea mea.
Am zis !
Văd că consideri informaţiile expuse ca fiind înlănţuite logic,concludente,şi ca atare nu văd dece mai ai avea nevoie şi de sursă...  :martiansad:...de unde pot şti eu că dacă-ţi dau sursa nu-i vei întreba şi pe ăia dela sursă de..sursă.. :lol:,că doar aşa sânteţi voi ăştia dela...internate;ai.. :evil: -lui de curioşi. :-D
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Siberia

Eu sunt interesata de ceea ce se gaseste deasupra Consiliului celor 13...

Stapanul Suprem trebuie sa existe fiindca atat societatea cat si sistemul sunt create pe principiul piramidal. Deci cineva trebuie sa fie in varf.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

socrate

Sincer,eu nu înteleg la ce ar folosi unei anumite persoane sau întregii "suflări omenesti",cît stiu sau nu stiu stăpînii "la vedere"  sau care din stăpînii "la vedere" sunt si cei din umbră.
PLANURILE le fac cei ce au PUTEREA de a-și impune PLANURILE/REGULILE,care instituite prin LEGE(OBLIGATORIU) trebuiesc a fi respectate.
Disputa dintre DREPTATE si PUTERE sa transat/hotarît, sub forma:întrucît DREPTATEA e lipsita de PUTERE,"puterea" a declarat sus si tare ca "justa" este ea,adica "puterea" care NU are in vedere  PRINCIPIILE DREPTATII în întocmirea "planurilor",regulilor ce urmează a fi respectate si care astfel sa normalizeze,armonizeze VIATA SOCIALA a indivizilor a toate stiitori.
Bunăoară....referitor la aceste considerente zana@M,știe că...
CitatAdevarul Adevarat este vechi de mii de ani. Cu mult inainte de aparitia Masoneriilor sau a oricarei organizatii oculte, undeva printre nisipurile Orientului Apropiat, se punea la cale o conspiratie al carei scop final era dominarea intregi lumi. Intr-un ungher de la marginea civilizatiilor Sumerului si Mesopotamiei, lua nastere asa numita Fratie a Sarpelui
dar nu stie daca această "conspirație" este opera odiosului spirit patriarhal sau a EXTRATERESTRILOR verzui ori de alta culoare,etc...Bănuiesc...Nu stie...în DACIA!!, la acea vreme,GUVERNA, SPIRITUL MATERN sau prin zalmolxe se trecuse deja, la odioasa "orînduire"  a spiritului patriarhal.
Am constatat la majoritatea colegilor din acest forum DORINTA SINCERA de a respecta DREPTATEA(PRINCIPIILE DREPTATII),garatul Armoniei Sociale, dar cum în opinia lor si nu numai DREPTATEA este RELATIVA (ca si cum o LINIE DREAPTA ar putea fi în acelasi timp si sub aceiaș formă și curba(relativa) ) este IMPOSIBIL  de respectat DREPTATEA datorita acestei nefaste calitati de opinie RELATIVĂ.
Opinia RATIUNII LOGICE referitor la aceste întortocheate "opinii" este:în egala masura stapînii "la vedre" sau nu,precum si indivizii a toate stiitori,toti cunosc PRINCIPIILE DREPTATII si iportanta respectarii acestor PRINCIPI în elaborarea REGULILOR sociale,juridice etc...dar se complac STĂPÎNI și ROBI în aceiaș mocirla ideologic-patrirhala si au tupeu să se "întrebe" unii pe altii despre o stare de lucruri ilogica si nedreapta pe care o accepta reciproc din considerente separate dar care au acelasi numitor comun RĂUTATEA si POSIBILITATEA ei de manifestare în singurul sistem posibil patriarhatu .

PS.Daca are cineva amabilitatea...limbajul este o conventie de comunicare....o linie dreaptă își schimba cumva forma datorita unei "opinii"? sau rămîne DREAPTĂ si opiniile enunta doar opinia lor despre o LINIE DREAPTA cum că ar fi curba sau întreruptă etc...în functie de interese/caracter si astfel de nevoia imorala de a "circula" nedrept,curbat sau întrerupt etc...pe o LINIE DREAPTA!?