Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

National Geografic va lansa un documentar despre Invazia Extraterestra

Creat de melanogaster36, 19 Mai 2011, 16:20:42

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

melanogaster36

   Iata trailer-ul documentarului pregatit de faimosul post TV:

  http://channel.nationalgeographic.com/series/when-aliens-attack/all/Videos/10062_00

  Se apropie Z-day, am impresia.

Rayden

daca ET /EBE ar fi fost pasnici, prietenosi, probabil documentarul era plictisitor asa ca..trebuie sa fie rai, si distrugatori..

hmmm..eu cred ca nu sunt asa cum ii prezinta filmele..sunt mai prietenosi - parerea mea  :mrgreen:

nu e cam...prosteasca ideea unor fiinte superavansate care vin din adancurile Universului - deci cu o stiinta care pentru noi va parea magie, fiinte pentru care distantele universului sunt o nimica toata - sa aibe un astfel de razboi cu ..rasa umana?

pot curata mama Geea de oameni, la o "simpla adiere de vant"..


Ganditorul

Cum nu se poate pune "ordine" in civilizatia umana decat prin FRICA ... era normal ca ET sa-si joace rolul lui de bau-bau in strategia unora de a domina in continuare umanitatea prin frica.
Cu spaima de diavol a mers ceva timp - cam 1700 de ani ne-am macelarit sub diferite variante de interpretare religioasa a raului. Rezultatul - zeci de civilizatii rase de pe fata Pamantului, o stagnare stiintifica la scara intregii umanitati care nu poate fi estimata si o ura interconfesionala care nu s-a stins definitiv nici acum (Axa Raului )
Cu spaima unei organizari sociale malefice a mers ceva timp - am avut comunismul, nazismul, Pol-Pot-ismul si alte cateva organizari sociale create de monstrii-umani, care au ajuns la putere pt ca au fost sprijiniti exact de cei care cativa ani mai tarziu ridicau "natiunili" la lupta unita.
Cu spaima de terorism ne zbatem de ceva ani - sub acelasi tipar al "satanizarii" unor culturi, civilizatii, grupuri sociale... care initial erau "benefice".
Spaima de molime, pandemii si alte "boli academice" a adus in buzunarul unora "bani albi pentru zile negre"(si mai aduc inca - pe cand o noua aviara?) .
Bau-baul "criza" si-a facut si el datoria isterizand mase mari de oameni, motivatia fiind criza energetica, criza alimentara, criza financiara. Efectul a fost sub asteptarile celor care au pus la cale sarada - oamenii in loc sa se separe, sa ridice garduri si bariere... au inceput sa conlucreze, sa coopereze, sa faca schimb de informatii utile si necesare redresarii.
In toata aceasta mascarada milenara de castigat au avut doar vanzatorii de FRICA.
De la un timp umanitatea nu mai poate fi infricosata radical si categoric de nimic (2012-le, incalzirea globala, apocalipsele radioactive, inundatiile si canicula etc - dovedindu-se a fi doar exagerari, probleme rezolvabile in procent de peste 80% ). Canlele de informatii sunt pline de contacte interetnice, interconfesionale, transfrontaliere. FRICA nu se mai vinde atat de usor ca acum 100 de ani iar grandioasele mascarade ale fricii costa mai mult decat banii scosi din crizele creeate artificial.
FRICA de "ET", FRICA de necunoscutul ce poate veni sa "cucereasca Pamantul din adancurile Universului" este un nou spectacol menit sa aduca bani in buzunarele unora care stiu sa profite de masele isterizate.
- O intrebare logica ramane insa
Ce l-a oprit pe aprigul "ET" sa vina sa cucereasca Pamantul cu 150 de ani in urma, in vremea cand inca ne mai jucam de-a indienii prin preeriile Americii ? Ne-ar fi cucerit numai aterizand in centrul marilor orase .
Un raspun logic ar fi
- Costurile de inarmare ale omenirii acum 150 de ani ar fi fost de milioane de ori mai mici - si profitul firmelor implicate in "apararea Pamantului" ...de asemenea.
Nu cred in coincidenta prin care "EI" , "ET"-stii au ajuns la noi cu marile flote intergalactice cuceritoare exact dupa ce noi pamantenii am epuizat toate motivele de conflict si inarmare. Motivatiile sunt neconvingatoare...

Xanadron

Bine... gandit, Ganditorul... 8-)
Concisa, dar sugestiva deci retrospectiva ta.
Documentarul de pe Discovery Channel imi pare si mie modelat pe linia strategiilor vinzatorilor de FRICA (meserie in care trebuie sa recunoastem ca Biserica e totusi cea mai veche si experimentata).
Merita poate reluat in sensul asta si un scenariu aproximativ al derularii ultimelor (dupa mine) zvircoliri ale cinicilor sforari din umbra, :evil: in incercarea finala de a-si asigura criminala lor continuitate la conducerea... turmei.
"Turma" exploatata insa nu doar in interesul si folosul sforarilor umani exclusiv, ci si al Stapinilor elitelor babiloniene in principal.
Fiindca ramin la parerea ca aici, pe Terra, sint in derulare si conflicte - ocultate sau uneori evidente - intre diverse factiuni ET. :-)
Conflicte care vor culmina cu unul baban, necesar  in umila mea opinie inainte de acceptarea umanitatii pe o treapta mai inalta a unei Confrerii Galactice - de care am fost pina acum separati, intr-o foarte posibila "carantina" potrivita copiilor turbulenti si cam tembeli. :-D

"...inainte de "E.T. e pericoloso sporgersi" :lol: urmeaza alte faze, gradat (dupa scenaristul amator din JE):

1. "Razbunarea" Al-Qaeda - eventual nucleara si-n Europa, ca Japonia-i deja 30% pe butuci.
2. Implicit, un control si mai orwellian al indivizilor - si nu doar pe aeroporturi.
3. Razboiul cu Iranul (eventual acuzat de pseudocomplotul terorist de mai sus) - vad ca lumea a cam uitat de "mizilicul" asta - care cred eu ca va veni la fel de neasteptat ca anuntul cu Bin Laden.
4. Extinderea cotonogelii mondiale nr.3 cu China (ori chiar cu tarile BRIC = Brazilia, Rusia, India, China) ca prima faza a "The Anglo-Saxon Mission" (mostenirea post-apocaliptica a Pamintului - google it, please), in paralel cu accelerarea depopularii masive.
5. Abia acum ar urma dupa mine operatiunea false-flag Blue Beam in scop de aservire finala a resturilor de natii, "unificate de bunavoie" in felul asta.
6. Finalizarea retragerii temporare a Arienilor :martiansmile: la locul lor de bastina (Marte, evident), in paralel cu...
7. Ascunderea (abrupta, adica fara preaviz public) in buncare a sforarilor ceva mai jos plasati in ierarhia Maestrului :evil: (Dia-Bollein, adica "dezbinatorul iluzionist" in lb. araba), in momentul cind...
8. The PTB-Boys vor realiza ca relativ nebuloasele lor date privitoare la evenimentele geofizice majore se confirma la un mod mai grav decit sperasera, si in plus de asta...
9. Chiar apar "pe bune" 8-) Ai de Foarte Sus :star: (prin 2013-14 dupa mine), fiindca prea li s-a urcat la cap "managerilor babilonieni ET middle-level" :-) de pe Terra c-ar putea continua comedia asta la infinit pe carca noastra, exclusiv dupa partitura lor prea manelista si deloc aprobata prin Sirius-prima-pe-dreapta. :-D

...Si-ar mai fi citeva puncte (in care apar si nazistii - unii bronzati de prin Aldebaran si altii cu promoroaca antarctica la mustati :lol:), ba poate deveni reala si-o "Rapture" straniu organizata si doar un pic similara cu aia imaginata de Arthur C. Clarke in "Sfirsitul copilariei".
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

în concluzie sunt bãieþi pe pãmânt care tot încearcã sã ne aducã pe toþi la gamelã... ªi sursa vine din anglia... Aduceþi-va aminte de falanstere... apoi comunism... apoi chibuþuri ... terorism... ªi pericol din spaþiu...

Nu prea am timp acum sã dezvolt ideile acestea. Poate mai târziu.

Urban

#5


When Aliens Attack (2011) National Geographic Channel
(fara subtitrare ca are doar doua zile de cand a iesit pe piata... va descurcati voi ca e in lb. engleza)

Download
http://dl.transfer.ro/national.geographic.when.aliens.attack.hdtv.xvid-diverge-transfer_RO-24may-e332c7.rar

Linkuri
http://channel.nationalgeographic.com/channel/series/when-aliens-attack

Xanadron

Interviuri/opinii interesante pe tema "Invazie ET sau nu?" :-) - tema cu destule subramuri (invazie falsa sau "pe bune" cind? cum? etc etc) si intens dezbatuta si pe RUFOn in ultima vreme...

Cunoscutul fizician Michio Kaku, desi considerat de unii "marioneta vorbitoare a NWO", nu se exprima totusi clar, dupa mine, in favoarea unei asemenea ipoteze - cum sustin destui.

http://theintelhub.com/2011/08/14/project-bluebeam-imminent-michio-kaku-hyping-alien-invasion/

Interesant e si un extras dintr-o emisiune CNN, in care cineva explica cum, in cazul unei "mobilizari globale" in vederea opririi unei invazii ET :martiansad: - egal daca inventate sau reale - in max. 18 luni s-ar rezolva actuala criza economica. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/