Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

#195


De cind face NASA tipul asta de anunturi?! : "Nu panicati! Traiectoria lui ELENIN e normala pentru aceasta perioada!"

Raspuns: de cind tot mai multi astronomi amatori semnaleaza o modificare clara a traiectoriei "cometei".

DON'T PANIC! Comet Elenin "normal at this time", NASA TOP SCIENTIST says stay calm.

fiulploii

Citat din: calator astral din  21 August 2011, 14:42:15

De cind face NASA tipul asta de anunturi?! : "Nu panicati! Traiectoria lui ELENIN e normala pentru aceasta perioada!"


:lol: pai eu zic ca au dreptate astia de la nasa , sunt convins ca ei stiu ca este o traiectorie ''normala'' .  :wink: si apoi, ce rezolvi daca intri in panica ? ai unde merge?

fiulploii

Am in sfarsit dovada ca lumea nu se sfarseste in 2012 : cardul meu e valabil pana in 2014  :lol:
iar azi mi-am cumparat o smantana valabila pana in 2013  :-D

Deci ...

SLEAH19

Anul asta se rup prunii de atatea prune , iar palinca nu expira , e ... vesnica !

  PS. Tot citind pe forum ca anumite evenimente cataclismice , vor debuta  la inceputul lui august , am stat tot concediul pe plaja    ( Lido Estensi , Adriatica ) cu ochii beliti la cer si ziua si noaptea.... dar nimic .
   
       Mai stau asa pana in decembrie , si daca nimic , ma apuc de Craciun !
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

andrei

   O.k. daca vine...vine.. Dumnezeu cu mila.Ce mai atata filozofie?Scapa cine poate(daca mai scapa careva).Daca nu, poate ramane borcanul de smantana,sa se holbeze la el ca la un artefact vre-o civilizatie noua,  sau niscai E.T. rataciti pe aici. :-D :lol:
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.


Siberia

Daca cineva dintre voi are Google Sky instalat (eu una n-am aici) poate sa verifice urmatoarele, va rog ? si eventual sa faca un Print Screen sa vedem si noi despre ce este vorba ?

CitatGoogle Sky:
http://www.google.com/sky/

Step One: After you go to "Google Sky" you will see "outer space" and the blackness of stars.
Step Two: In the search bar at the upper left corner of the Google Sky screen, type "Mercury" and press Enter.  Again you will see only the blackness of outer space with a little devil like symbol for the planet "Mercury".
Step Three: Next, find the little button in the upper right of your screen that says "Infrared".  Click that button.  The screen will turn to a hazy reddish colour.


You can now see NIBIRU, in the upper left quadrant of your computer screen.  Please note that you did not have to press the + "Zoom In" slider buttons at all to see this monster.  This view is from the perspective of Planet Earth.  If you hover your cursor over the black ambassador of death, you will see the "coordinates" on the bottom of your screen.  They are:

9 hours / 47 minutes / 59.0 seconds / 13 degrees / 16 feet / 19.3 inches

If you want a feel for how close it is to earth, I recommend you search on Jupiter.  After doing so you will again see nothing but black space.  However, to see Jupiter you will have to click the + "Zoom In" ladder slider about 6 times.  Think about that.  In order for you to SEE Jupiter, you have to ZOOM IN about 6 times.

How many times did you have to zoom in to see Nibiru?  None.

Source http://www.tribulation-now.org/

(edited for spelling of Nibiru in title)

   - citatul este preluat de aici: http://thechaniproject.com/forum/index.php/topic,490.0.html

Va multumesc anticipat  :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

kefren


Siberia

Citat din: kefren din  23 August 2011, 20:52:33
Siberia,incerc dandu-ti acest link,nu stiu daca merge asa,in orice caz am urmat pasii,se vede ceva interesant dar nu stiu de unde au scos ca ar fi Nibiru
http://www.google.com/sky/#latitude=12.876069959946506&longitude=-33.33251953125&zoom=6&Spitzer=0.00&ChandraXO=0.00&Galex=0.00&IRAS=100.00&WMAP=0.00&Cassini=0.00&slide=1&mI=-1&oI=-1

@kefren, multumesc mult.
Se vede de pe linkul tau.
Se pare ca in ultima vreme se asociaza - pe internet - cometa Elenin cu Nibiru sau CW Leonis.... Nu stiu unde nici eu unde este adevarul, dar mai mult ca sigur este Elenin (daca este in apropierea lui Mercur), de asta am postat citatul pe acest subiect.

http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=elenin;orb=1;cov=0;log=0;cad=0#orb

p.s.  - probabil ca asocierea cu Nibiru au facut-o datorita vederii cometei in Infrarosu...(stii zvonurile, Nibiru vizibil doar in infrarosu pe moment, etc).
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

kefren

Citat din: Siberia din  23 August 2011, 21:21:10
@kefren, multumesc mult.
Se vede de pe linkul tau.
Se pare ca in ultima vreme se asociaza - pe internet - cometa Elenin cu Nibiru sau CW Leonis.... Nu stiu unde nici eu unde este adevarul, dar mai mult ca sigur este Elenin (daca este in apropierea lui Mercur), de asta am postat citatul pe acest subiect.

http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=elenin;orb=1;cov=0;log=0;cad=0#orb

p.s.  - probabil ca asocierea cu Nibiru au facut-o datorita vederii cometei in Infrarosu...(stii zvonurile, Nibiru vizibil doar in infrarosu pe moment, etc).


       Intr-adevar,pentru a vedea planeta Mercur e nevoie de vreo 6 clicuri pe zoom,deci obiectul care apare ,si care banuiesc ca exista,are o masa enorma si e destul de aproape de Terra.As fii  indatorat daca si-ar expune parerea si alti colegi de pe forum.

bk

Un screen capture. Ca sa poti vedea Mercur intr-adevar trebuie sa dai zoom la greu insa ce apare in stanga sus (NIBIRU) intr-adevar, daca nu este vre-o eroare, pare a fi imensa.

melanogaster36

     Se vede clar ceva urias si intunecat intr-o zona in care n-ar trebui sa existe!Multumim Siberia ptr. post.nu stiu ce sa cred, ar trebui sa stim exact cu ajutorul carui telescop a fost facut cadrul si mai ales ar fi important de aflat pozitia acestuia in raport cu Pamantul, respectiv cu Soarele.Oricum raman la parerea ca este ceva urias si ca ar fi  trebuit sa apara inregistrat pe hartile stelare la acele coordonate (coordonate stelare apartinand unui obiect aflat in limitele sistemului nostru solar) vreun corp ceresc cu vreun nume.Am verificat si...nada!

Arhanghelul

Ptr. ce ce intra prima ora pe acest post ... pentru Google Sky se poate accesa la acest link ....

http://www.google.com/sky/

Pentru ce se discuta ... acum...  puteti face acces-ul prin  locatia/pozitia urmatoare de pe Google Sky ...

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

StarDust

Citat din: kefren din  23 August 2011, 22:15:58

       Intr-adevar,pentru a vedea planeta Mercur e nevoie de vreo 6 clicuri pe zoom,deci obiectul care apare ,si care banuiesc ca exista,are o masa enorma si e destul de aproape de Terra.As fii  indatorat daca si-ar expune parerea si alti colegi de pe forum.

Eu cred ca e pur si simplu soarele. Data fiind diferenta de perspectiva dintre locatia mea si imaginea G_sky, care e luata din satelit, nu vad de ce chestia aceea nu ar fi soarele.
Pun si o poza comparativa G_sky si Stellarium, la data curenta.
Asta e parerea mea.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Siberia

Citat din: StarDust din  24 August 2011, 00:09:02
Eu cred ca e pur si simplu soarele. Data fiind diferenta de perspectiva dintre locatia mea si imaginea G_sky, care e luata din satelit, nu vad de ce chestia aceea nu ar fi soarele.
Pun si o poza comparativa G_sky si Stellarium, la data curenta.
Asta e parerea mea.

Eu nu stiu ce diferenta de perspectiva este, dar conform diferentei de care ziceai, Regulus poate sa fie in stanga Soarelui in loc de dreapta lui ? Ca ma gandesc ca atunci si pozitia lui Mercur ar trebui sa fie alta... sau poate ma insel ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti