Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

Citat din: Xanadron din  10 August 2011, 17:07:25
Mda - iegzista (in noiembrie 09 mi se pare, sau 11.11.2011 poate :roll:) - data la care o sa celebram si un an de la declansarea WW-III, :-D plus alte predictii ale BVBT (Babei Vanga cu Bikinii Tanga.) :lol:

P.S. Musai tre'sa ma crezi, colega Siberia, fiindca am spus-o in postarea cu nr. ocult 1222.  :-o

Te cred pe cuvant de cercetas coleg @Xanadron, mai ales ca acum vreo doua luni am avut un vis in care niste insule se scufundau... M-am trezit cu un cuvant in minte care nu-mi dadea pace: Aleutine !

Lasand visele deoparte, incep sa cred ca toata nebunia asta cu cometa Elenin este de fapt un mijloc de avertizare pentru o anume categorie care va declansa unele evenimente pe care sa le puna in carca preadiscutatei comete... Acarul Paun perfect :)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

Citat din: Siberia din  11 August 2011, 15:23:04
Acum vreo doua luni am avut un vis in care niste insule se scufundau... M-am trezit cu un cuvant in minte care nu-mi dadea pace: Aleutine !

Lasand visele deoparte....(...)

Nu nu draga siberia!  de ce sa "le lasam deoparte" ?! Sintem aici sa vorbim deschis.
Uite un raspuns clar pentru visul tau: asculta bine ce aventuri a trait unu cu o fata intr-un vis cu niste insule care se scufundau : A L E U T I N E!

Vei intelege ca TU esti fata respectiva cind iti vei auzi numele. Te invit sa asculti BINE cintecul si sa intelegi mesajul acestui baiat,el este alesul inimii tale,trebuie sa il gasesti si sa plecati in insulele alea aveti o Misiune importanta un rol de jucat in scenariul final. Numele lui?
SEBASTIAN ALBU. El e >

Sebastian Albu - Catastrofa din insulele Aleutine

Siberia

Citat din: calator astral din  11 August 2011, 15:43:51
Nu nu draga siberia!  de ce sa "le lasam deoparte" ?! Sintem aici sa vorbim deschis.
Uite un raspuns clar pentru visul tau: asculta bine ce aventuri a trait unu cu o fata intr-un vis cu niste insule care se scufundau : A L E U T I N E!

Vei intelege ca TU esti fata respectiva cind iti vei auzi numele. Te invit sa asculti BINE cintecul si sa intelegi mesajul acestui baiat,el este alesul inimii tale,trebuie sa il gasesti si sa plecati in insulele alea aveti o Misiune importanta un rol de jucat in scenariul final. Numele lui?
SEBASTIAN ALBU. El e >

Sebastian Albu - Catastrofa din insulele Aleutine


@calatorule astral, excesele tale de misoginism ma lasa indiferenta.
Daca iti place sa faci pe grozavul si sa te crezi motul din dodoasca, iti recomand inca odata calduros sa-ti deschizi un topic intitulat: BerBecalisme alla @calator astral si o sa am grija sa ocolesc acel topic.
Pana atunci, scuteste-ma cu explicatiile si dedicatiile tale youtubiste fiindca nu suntem la caminul cultural in ziua de 8 Martie.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

 :? De ce acest raspuns siberia??!
Dar si el zice exact ACELASI LUCRU CA SI TINE:
"catastrofa....insule....aleutine..."
De ce esti ofensiva,ai ascultat macar acel cintec?

Siberia

Citat din: calator astral din  11 August 2011, 16:08:52
:? De ce acest raspuns siberia??!
Dar si el zice exact ACELASI LUCRU CA SI TINE:
"catastrofa....insule....aleutine..."
De ce esti ofensiva,ai ascultat macar acel cintec?

Catastrofa din insulele Aleutine

- de Gellu Naum -

Pe vasta întindere a nordului într-o noapte
se făcea că alergam ca un zeu
spre hanul unde mi s-a şterpelit fularul
acolo în neantul lucrurilor în numirile lor arbitrare
printre ignoranţele ereziile şi erorile mele
pe sub stelele albe ce să mai zic
iubita mai continua să mă aştepte
în racla ei de preafrumoasă adormită

şi se făcea că rămâneam cu ea
îmbrăţişaţi sub gheaţa străvezie


Tie ti se pare ca despre asta discutam aici ? Sa inteleg ca poezia asta transpusa pe muzica face referire la subiectul topicului, nu ?
Daca raspunsul tau este afirmativ, te rog sa faci tu corelarea intre poezie, videoclipul postat, replica ta si subiectul Un mare semnal de alarma !!!
Iti multumesc.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

horia2008

calatorule, ai avut o copilarie nefericita? n-ai avut jucarii? nu se juca nimeni cu tine? te bateau copii in parc?

calator astral

Citat din: Siberia din  11 August 2011, 16:35:27
Catastrofa din insulele Aleutine

- de Gellu Naum -

Pe vasta întindere a nordului într-o noapte
se făcea că alergam ca un zeu
spre hanul unde mi s-a şterpelit fularul
acolo în neantul lucrurilor în numirile lor arbitrare
printre ignoranţele ereziile şi erorile mele
pe sub stelele albe ce să mai zic
iubita mai continua să mă aştepte
în racla ei de preafrumoasă adormită

şi se făcea că rămâneam cu ea
îmbrăţişaţi sub gheaţa străvezie


Tie ti se pare ca despre asta discutam aici ? Sa inteleg ca poezia asta transpusa pe muzica face referire la subiectul topicului, nu ?
Daca raspunsul tau este afirmativ, te rog sa faci tu corelarea intre poezie, videoclipul postat, replica ta si subiectul Un mare semnal de alarma !!!
Iti multumesc.

iti reamintesc ca nu eu am vorbit de,catastrofa asta,cine a scris aici de un vis cu insulele ALEUTINE care se scufunda? ??! Chiar TU. Eu ti-am raspuns la intrebare direct:"uite ce zice ala,acelasi lucru ca tine!". Am gresit ca ti-am raspuns sau ce?? Deci chiar TU trebuie sa iti raspunzi la propria intrebare: ce legatura are visul tau cu catastrofa insulelor ALEUTINE aici? E drept sau nu e drept?
Eu pe altul sa vorbeasca de asa ceva nu am auzit! In opinia mea,avind in vedere ca doar voi doi aveti acest numitor comun,este o legatura probabila,altfel cum iti explici ca si el vorbeste de catastrofa insulelor ALEUTINE. Deci e logic sa iti semnalez uite unu zice exact ca tine?
Cred ca e vorba despre tine cind da locatia "sub gheata stravezie" si precizeaza "iubita mea din nord" deci nu din sud sau africa america de sud sau australia chiar si antarctica e exclusa desi inghetata,ca zice clar "din nord" si mai ramine doar o mica parte din scandinavia,plus alaska si siberia,da sau nu?
Deci nu putem dialoga esti mult prea susceptibila imi vad de ale mele...

Siberia

Citat din: calator astral din  11 August 2011, 16:54:02
iti reamintesc ca nu eu am vorbit de,catastrofa asta,cine a scris aici de un vis cu insulele ALEUTINE care se scufunda? ??! Chiar TU. Eu ti-am raspuns la intrebare direct:"uite ce zice ala,acelasi lucru ca tine!". Am gresit ca ti-am raspuns sau ce?? Deci chiar TU trebuie sa iti raspunzi la propria intrebare: ce legatura are visul tau cu catastrofa insulelor ALEUTINE aici? E drept sau nu e drept?
Eu pe altul sa vorbeasca de asa ceva nu am auzit! In opinia mea,avind in vedere ca doar voi doi aveti acest numitor comun,este o legatura probabila,altfel cum iti explici ca si el vorbeste de catastrofa insulelor ALEUTINE. Deci e logic sa iti semnalez uite unu zice exact ca tine?
Cred ca e vorba despre tine cind da locatia "sub gheata stravezie" si precizeaza "iubita mea din nord" deci nu din sud sau africa america de sud sau australia chiar si antarctica e exclusa desi inghetata,ca zice clar "din nord" si mai ramine doar o mica parte din scandinavia,plus alaska si siberia,da sau nu?
Deci nu putem dialoga esti mult prea susceptibila imi vad de ale mele...

@calator astral, ma abtin din rasputeri sa nu colind astralul ala prin care te balacesti si sa incerc sa te salvez !
Pentru numele lui Dumnezeu, intelege odata ca pentru a pricepe un raspuns e nevoie sa-l citesti in intregime ! Daca citesti doua cuvinte din 10 s-ar putea sa vezi o alta poveste. Pe scurt:
Raspunsul meu s-a adresat colegului @Xanadron, iar insertia visului avut s-a dorit a fi o modalitate de a satiriza putin previziunile Babei Vanga cu bikinii Tanga prin comparatia cu un vis personal. Atata tot !  OK ???
Daca doream sa aduc in dicutie catastrofe si alte cele o faceam pe un topic care este deja deschis si dedicat viselor care contin mesaje sau alte cele.
Si sper ca acuma am elucidat misterul din Aleutine odata pentru totdeauna !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

  :star: e in regula siberia. Am inteles eu probabil gresit,mi-a scapat subtilitatea baba-vanga desi nu e genu meu.
Serios aveam impresia ca nu glumeai si ca ai avut acel vis, era aievea, cind am vazut ce zice acel cintaret am fost uimit sa constat ca era exact visul tau catastrofic,credeam ca poate fi un vis premonitoriu.
Sint subtil,citesc subintelesurile instantaneu,dar am recitit adineaori mesajul tau si admit ca e bluffant...parca exact asta ai visat.

Nox

Am contopit cele două subiecte de discuție într-unul singur!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

calator astral

Excelent nox. Imi place titlul e percutant.

Xanadron

N-ar fi rau sa aducem in discutie pe topicul asta ipoteza "cometelor electrice" :star: care contrazice clasica definitie a cometelor, ce ar fi doar mici bolovani plini de noroi :-D urmati de-o coada gazoasa.
Un film cu argumente f. logice (dupa mine) pe tema asta:

HAS NASA BEEN LYING TO YOU ABOUT COMETS

Asa s-ar explica si brustele variatii de luminozitate ale cometelor - inclusiv ELENIN - sub influentza CME solare (ex. cometa Holmes, a carei "aura" a crescut brusc pina la 7 milioane km diametru) - cometele jucind cumva rolul de "becuri" aprinse de electricitatea/magnetismul Soarelui. :star:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

Federatia Rusa se pregateste pentru evenimente dramatice fara precedent.
________________

Avind in vedere ca nimeni nu ii mai ameninta cu arma nucleara, intrebati-va de ce construiesc ca disperatii mii de noi adaposturi perfect echipate pentru a asigura supravietuirea a milioane de moscoviti.

TELEVIZIUNEA DE STAT RUSA R.T. a difuzat un reportaj pe aceasta tema :
"Pina la sfarsitul anului 5 000 noi adaposturi subterane complet echipate vor completa deja reteaua existenta la care se adauga structura  metroului din Moscova,deja amenajata si gata sa asigure un nou rol de adapost subteran."

Russians Prepare 5000 Shelters Secretly for Comet Elenin and WW3 US Does Nothing for its Citizens

Aliosa

Citat din: calator astral din  13 August 2011, 21:40:56
Federatia Rusa se pregateste pentru evenimente dramatice fara precedent.
________________

Avind in vedere ca nimeni nu ii mai ameninta cu arma nucleara, intrebati-va de ce construiesc ca disperatii mii de noi adaposturi perfect echipate pentru a asigura supravietuirea a milioane de moscoviti.

TELEVIZIUNEA DE STAT RUSA R.T. a difuzat un reportaj pe aceasta tema :
"Pina la sfarsitul anului 5 000 noi adaposturi subterane complet echipate vor completa deja reteaua existenta la care se adauga structura  metroului din Moscova,deja amenajata si gata sa asigure un nou rol de adapost subteran."

Russians Prepare 5000 Shelters Secretly for Comet Elenin and WW3 US Does Nothing for its Citizens

Dar la ce dreak folosesc adaposturile astea nu inteleg, in cazul unui impact major cu "Elenina":D sau vreo uriasa eruptie solara nu-si au rostul, daca suntem invadati iar sunt degeaba. Da am impresia ca oficialitatile nici macar nu stiu ce ne asteapta(nimic important).

calator astral

Citat din: Aliosa din  13 August 2011, 23:44:00
Dar la ce dreak folosesc adaposturile astea nu inteleg, in cazul unui impact major cu "Elenina":D sau vreo uriasa eruptie solara nu-si au rostul, daca suntem invadati iar sunt degeaba. Da am impresia ca oficialitatile nici macar nu stiu ce ne asteapta(nimic important).

ei si tu acuma, nu stiu ei ce ne asteapta....chiar asa au luat-o razna rusii si arunca atitea miliarde de $ la subsol....
Stii aliosa postura asta pe care o adopti e cea mai usoara, daca tu zici ca nu va fi nimic,bravo,cu atit mai bine,asta vrem cu totii, dar uite ce afirma alti colegi d-ai nostri,vezi ce-a scris xanadron,sau siberia sau rayden,totinferm convinsi ca ni se ascund manevre, ca va fi totusi "ceva",si acel ceva nu e deloc o bagatela, nimeni nu vorbeste de disparitia totala a oamenilor,nici eu nu am zis asta,e totusi un numitor comun,cu totii mizam pe interventia unor forte salvatoare in ultima clipa,eu le vad de o natura spirituala,altii de alta natura,extra/intra-terestra poate chiar interdimensionala.
Sint o gramada de coincidente,poate fructul hazarduliui,poate elemente disparate ale unui imens puzzle,noi ttebuie sa avem o privire de ansamblu,sa ne informam si sa ne impartasim opiniile si concluziile,nimeni sa nu fie obtuz,sa evaluam orice eventualitate si sa fim printre primii care vom "sti".