Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O fetita leviteaza in Rusia!!

Creat de padme, 07 Ianuarie 2011, 15:28:42

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

padme

Interesant! Ce sa zic, mi-a placut si Tarzan! :)))))))))))
Asta o fi padurea unde se incarca respectivul Boris, daca isi mai aminteste cineva de pustiul care sustine ca este reancarnarea unui lemurian (locuitor al continentului Mu si nu animalul) si care s-a dovedit a avea tot felul de calitati/capacitati!
Ce ma surprinde este ca cel care filmeaza nu s-a apropiat in liniste de respectivii si totusi acestia s-au sesizat d'abia cand a latrat cainele?!  care nici el nu e un martor oarecare, latratul poate sa fie si o reactie la ceva ce i se pare anormal! Oricum...poate altii au alte pareri privitoare la veridicitatea actiunii sau a filmarii!

darksid3

Intr-o padure sunetele se pot estompa altfel. Cel ce filmeaza este langa aparat, deci si zgomotul pare mai mare. Cainele latra, se aude ecoul deci clar ca zgomotul este perceput la o distanta mai mare. Ar trebui sa ne concentram pe partea cu levitatia, daca exista persoane care ne pot spune sigur: adevar sau fake.
11.11

Xanadron

#2
Nimeni nu cred sa poata garanta cumva 100% in favoarea niciunei ipoteze (fals/adevarat).

Ce ma surprinde insa pe mine (neplacut :-P) in toate - dar absolut toate videourile astea - e lipsa de cap si/sau coada a "actiunii" (au mai fost aici postate clipuri cu levitatia... cica publica a unui asiatic, dar fara fazele de incepere si sfirsit ale fenomenului).

Aici, finalul mi se pare aiurea - cind telefonul cu care se filmeaza e indreptat in jos taman in momentul presupusei reveniri la sol a copilului Sovietski Levitronov. :-D
...Si unde-au disparut ei oare-n final? (mama si copilul, evident).
I-a luat James Bond cu un Range Rover d-acolo? :roll:

Fiindca zona de linga bustenii aia mi se pare a fi pustie.
Si, oricum, stapinul lui Tarzan putea parcurge lejer in cca. 3 secunde cei maxim 20 m pina la stiva de busteni, ca sa filmeze macar demarajul in tromba al agentului 007. 8-)
Ori decolarea vreunui OZN. :ufo:
Sau poate dematerializarea subiectilor. :star:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

zamotrak

Citat din: Xanadron din  07 Ianuarie 2011, 16:32:40
Nimeni nu cred sa poata garanta cumva 100% in favoarea niciunei ipoteze (fals/adevarat)
Si, oricum, stapinul lui Tarzan putea parcurge lejer in cca. 3 secunde cei maxim 20 m pina la stiva de busteni........

El ar fii putut,dar nu mai avea rost,deoarece avea un tel. mobil rusesc,de fabricatie veche,cu ......microfilm,care evident se epuizase! :-D :evil:


Xanadron

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

StarDust

Am facut un subiect cu titlul ales de colegul zaharosu. Probabil ca subiectul va mai fi discutat asa ca am mutat si comentariile de la "Legaturi catre stiri interesante" aici.

Link-ul : http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,550.msg54912.html#msg54912 pus de Urban, l-am lasat la capitolul "Stiri"
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

memphis

offf... poate ca in Rusia Chroma key este ceva nou si ei inca se mira de asemenea trucaje, insa de asemenea trucaje e plin YouTube... am facut si eu cateva de distractie. Daca te uiti atent se observa si clippingul din jurul fetitei, sau "garbage mask" cum i se mai spune. Au incercat sa estompeze reducand calitatea imaginii, insa e un trucaj absolut grosolan.

Demiurgul


iniventor

Criss Angel  poate face acelasi lucru? intreb  si eu ca un raspuns exista in mitologia orientala.


NASTASE MIHAIL

Levitatia umana e posibila.
Criss Angel foloseste trucuri spuse si de el, si demonstrate.
Comparatia cu el.....
Eu cred ca e reala levitatia cu fetita.

dorel6

#11
Parerea mea este ca :
Corpul uman are un fel de "transformator" care capteaza energie din jur doar daca circuitul este complet.
Asta avand in vedere ca polii erau invers cand vrajitoarele/vrajitorii existau.
Iar cam in perioada cand s-a incetat sa se mai auda de vrajitoare/vrajitori chiar atunci se schimbau si polii.
Constat ca corpul uman este conectat cu pamantul intr-un mod mai diferit fata de alte vietuitoare.
Mai jos este un desen care explica de ce omul poate si nu poate sa iti foloseasca "energia".
A: Acesti oameni nu pot sa isi foloseasca energia pentru ca circuitul nu este complet.(Da N si S se atrag.Dar asta inseamna ca nu iti pastreaza energia pentru el.)
B: Acesti oameni pot sa iti foloseasca energia.(Dar tot necesita antrenament.)

Edit: Aceasta este doar o teorie !
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

rontzo

@ dorel6
..banuiesc ca noi majoritatea ( cam 99,9999%) suntem toti din categoria A ( ca..deh .. A  a fost intodeauna lui B :p)
nu-i asa?

dorel6

Am fost obosit la ora aceea.
Defapt vroiam sa zic ca A suntem noi in momentul actual (adica pe stand by sau circuit secundar).
Si B cand polii se vor schimba poate atunci se va intampla ceva cu corpul nostru (circuitul primar).
Ca o baterie.Daca nu o bagi bine circuitul nu merge.

Si te rog explica-mi ce ai vrut sa imi spui prin : "( ca..deh .. A  a fost intodeauna lui B :p)"
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Aliosa

#14
Citat din: dorel6 din  23 Mai 2012, 23:30:35
Parerea mea este ca :
Corpul uman are un fel de "transformator" care capteaza energie din jur doar daca circuitul este complet.
Asta avand in vedere ca polii erau invers cand vrajitoarele/vrajitorii existau.
Iar cam in perioada cand s-a incetat sa se mai auda de vrajitoare/vrajitori chiar atunci se schimbau si polii.
Constat ca corpul uman este conectat cu pamantul intr-un mod mai diferit fata de alte vietuitoare.
Mai jos este un desen care explica de ce omul poate si nu poate sa iti foloseasca "energia".
A: Acesti oameni nu pot sa isi foloseasca energia pentru ca circuitul nu este complet.(Da N si S se atrag.Dar asta inseamna ca nu iti pastreaza energia pentru el.)
B: Acesti oameni pot sa iti foloseasca energia.(Dar tot necesita antrenament.)

Edit: Aceasta este doar o teorie !
Nu are logica, ce treaba are NORD-ul cu capul omului si SUD-ul cu picioarele ? sa inteleg ca polul SUD e la centrul pamantului si polul nord de jur imprejurul atmosferei, sau in pozitia culcat suntem mereu cu capul spre nord ? daca stam la ecuator avem poli la sholduri ?

Din punctul meu de vedere schimbarea polilor magnetici nu influenteaza cu nimic, campul este in echilibru mereu, indiferent unde sunt poli .